Sta je pravi MLM?

sch

Aktivan član
Poruka
1.944
Ozbiljan je bio i Staljin, i to V R L O ozbiljan.....

Ako je bilo šta neozbiljno, onda je to vaše prodavanje magle, hleba bez motike....
Da to tako može, NIKO na svetu ne bi ni radio, nego bi se kod vas učlanio u sektu....

MegiS

Zainteresovan član
Poruka
427
Ako je bilo šta neozbiljno, onda je to vaše prodavanje magle, hleba bez motike....
Da to tako može, NIKO na svetu ne bi ni radio, nego bi se kod vas učlanio u sektu....

Očigledno je najveći problem ukorenjenog mišljenja da se u MLM-u NE RADI i da novac "pada s neba".
Ukoliko želite da živite i to lepo da živite radeći u nekom sistemu mrežnog marketinga, potrebno je da uložite svoj rad, vreme, znanje, veštine i da se stalno u tom smislu usavršavate - kao i u svakom poslu. Govorim samo o kompanijama koje ZAISTA posluju po principu mrežnog marketinga.
Naravno, postoji i nešto drugo, nekad se to zvalo "kolo sreće" i slično, što nije mrežni marketing, ali se podvodi pod istu kategoriju.
Osnovna razlika u ta dva sistema je što u pravom, mlm sistemu postoji proizvod za krajnjeg kupca i služi za široku upotrebu, dok u drugom "kolo sreće", "piramide" i slično ne postoji proizvod, već samo Vam traže da date novac, a zauzvrat ne dobijate ništa.
Ako ste u stanju da napravite tu razliku, jasno je da je MLM ništa drugo nego kao i svaki drugi posao, osim što pruža veće mogućnosti za zaradom, i veću odgovornost prema samom sebi, tj. prema organizaciji svog vremena i posla. Najjednostavnije vi ste firma u firmi. Kao da imate svoju firmu, samo vam neko drugi obezbedjuje proizvod, ne morate vi da osmislite proizvod, pakovanje, itd, vaše je samo da taj proizvod plasirate, i da za to budete vredno nagrađeni.
VELIKA je zabluda da se ljudi u mlm obogate preko noći.
Lično poznajem ljude koji se jesu obogatili u mlm, ALI NE PREKO NOĆI. Pet godina je optimalan period.
Da li je pet godina brzo? Za moje pojmove to je VEOMA brzo - ali nije preko noći.
Da li su te osobe uložile svoje vreme, rad i znanje? - NARAVNO! i ulažu i dalje, ako to što su stekle žele da zadrže!
Kao i u svakom drugom privatnom poslu.
I kao što nikad nećemo SVI biti "privatnici", tako se nikad nećemo SVI baviti mrežnim marketingom!
I ne treba - NIJE TO ZA SVAKOG

MegiS

Zainteresovan član
Poruka
427
@sch
e, pa ti stvarno spamuješ, pa ne znaš za dosta. Šta rade moderatori, i da li je moguće na forumu Krstarice civilizovano razmenjivati informacije bez upadice potpunih neznalica. Izguglaj da vidiš ko je Brajan Trejsi, pa onda daji nesuvisle komentare.

Crash and Burn

Iskusan
Poruka
5.145
Ozbiljan je bio i Staljin, i to V R L O ozbiljan.....

Teško da je mlm hleb bez motike! Ni u jednom mlm sistemu ne možeš uspeti ako sediš kod kuće i čekaš da ti saradnici sami dolaze, već moraš biti aktivan i pozivati ljude na prezentacije. Ako misliš da je to lako stani pred ogledalo i probaj da održiš neku prezentaciju pa ćeš videti da to nije baš tako jednostavno, a kamoli održati neku prezentaciju pred 20-tak ljudi.

vdismnf

Početnik
Poruka
21
Već dugo me dugo nije bilo. Razlog za to su budalaštine, neznanje, bezobrazluk, primitivizam, no toga ima na svakom koraku na moju veliku žalost. Ali najvažniji razlog je NE POSTOJANJE ŽELJE velikog broj ljudi na ovom forumu da PROMENE SEBE, KVALITET SVOG ŽIVOTA, već dosta njih LEČI SVOJE KOMPLEKSE, SUJETU a ja za to nemam vremena. Želim da što veći broj osoba oko mene bude zadovoljno, srećno, ali to ne ide tako lako

Crash and Burn

Iskusan
Poruka
5.145
Već dugo me dugo nije bilo. Razlog za to su budalaštine, neznanje, bezobrazluk, primitivizam, no toga ima na svakom koraku na moju veliku žalost. Ali najvažniji razlog je NE POSTOJANJE ŽELJE velikog broj ljudi na ovom forumu da PROMENE SEBE, KVALITET SVOG ŽIVOTA, već dosta njih LEČI SVOJE KOMPLEKSE, SUJETU a ja za to nemam vremena. Želim da što veći broj osoba oko mene bude zadovoljno, srećno, ali to ne ide tako lako

Gde si video da kod nas nešto može lako.

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
Tvoje mišljenje i nije neko mišljenje.
U pravu si da MLM nije za svakoga.
Edukacija postoji,vrati se na početak mog pisanja pa se uči.
Šta bi ti hteo nešto za ništa???
MLM nije baziran na prodaji - već potrošnji.
MLM ti nudi veliki izbor,ti sam odlučuješ šta ćeš odabrati.
Ja nisam radio dve godine,ali sam shvatio da se u MLM-u jedino zaradi adekvatno uloženom radu.

PanterA_King

Obećava
Poruka
78
pozdrav drbob. citao sam tvoje komentare i u vecini stvari se slazem sto si rekao sem jedne stvari-oko kostanja proizvoda. reci mi,zasto je lose ako je investicija velika? zar to automatski i ne povecava proviziju? ljudi su skepticni prema bilo kom MLM i stvarno nije bitna investicija,covjek kad se odluci odmah nadje pare (u to sam se uvjerio). znam o cemu pricas,ja sam najveca promjena MLM-a :D
bio sam klasican besposlicar koji je svaki dan isao na kafe i pametovao kako ama bas nista ne valja,kako je treci svjetski rat na pomolu,kako svi kradu... prihvatio sam poslovanje u MLM i poceo da slusam seminare i nisam odmah imao uspjeh-naravno,izmisljao sam toplu vodu. zaradio sam neku kintu i onda-tajac 3 mjeseca. e onda mi je puklo u glavi i shvatio sam da samo treba ici naprijed i ne gledati nazad. sad sam vec koliko-toliko stao na noge. veliki pozdrav za sve MLM,ljudi ce kad tad vidjeti sta znaci MLM!

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.