Sta je potrebno da se zivi u miru?

Bjankilina

Ističe se
Poruka
2.010
Jao, nemojte o robovlasnistvu, pa da li ima vecih robovlasnika, nego ovde, upravo dodjoh sa posla, posle smene od 9 sati i naravno, neplaćenog prekovremenog rada, bus sam cekala okruglo pola sata, smrzla sam se kao ona stvar, sve to za 1500 din-pakla cigara, slatkis za klince i dorucak ujutru, od 6 u prvu smenu. Rad na crno, naravno, jer nema se za doprinose😂😂😂 nismo mi kompetentni da nazivamo bilo koga robovlasnicima😂

4thman

Iskusan
Poruka
5.304
Pa, nije crno koliko znam ni mnogim nacijama koje zive tamo.. I Hitler je bio oličenje zla, pa nasi trce u Svabiju samo tako, retko ko se vraca ovde.. Zato i kazem ne postoji crno i belo, sve su to nijanse sivog i dokle tako. Bila sam ubedjena da je gotovo sa ratovanjem, da smo dostigli neki visi nivo svesti. Planeta pripada svima nama. Ne pripada ni Bjadenu, ni Putinu, ni Hitleru, ni Makronu. Ali obican narod to nikako da shvati
Dok ne pozelenimo.
Pa onda požutimo. I opet pocrnimo. Iako je uvek sve kako si i rekla, sivo/srebrno. Tama i svetlost...

Talasi su to.
I raznorazni sve više nepotrebni društveni i nedruštveni konstrukti.

A najbitniji je lični uvid. Promena....

4thman

Iskusan
Poruka
5.304
Jao, nemojte o robovlasnistvu, pa da li ima vecih robovlasnika, nego ovde, upravo dodjoh sa posla, posle smene od 9 sati i naravno, neplaćenog prekovremenog rada, bus sam cekala okruglo pola sata, smrzla sam se kao ona stvar, sve to za 1500 din-pakla cigara, slatkis za klince i dorucak ujutru, od 6 u prvu smenu. Rad na crno, naravno, jer nema se za doprinose😂😂😂 nismo mi kompetentni da nazivamo bilo koga robovlasnicima😂
Prilično si pismena. Radi na tome da i vrediš više. Ako treba odseli....daleko..
Mada imaš klince. Vrediš itekako.
.

Najlakše je kukati. Zato imamo kvazi elite kakve imamo. Svi su slegli sa ramenima.

pertowic

Zainteresovan član
Poruka
211
Потребно је да се људи врате далеко у прошлост кад се живело у складу са природом. Мада никад на планети неће бити трајни мир као ни трајни немир....увек ће то да се врти у круг.
Ako cemo mastati, treba da se vratimo na pred hriscansku proslost gde je Slovenskim nacijama Bog bio priroda i njeni fenomeni. A ne ovaj obrezani jevrejin iz pustinje sto je umro za sve nas
*Kada kazes svet, ja je granicim na ove delove gde zive ili su ziveli Slovenski narodi.

4thman

Iskusan
Poruka
5.304
Prilično si pismena. Radi na tome da i vrediš više. Ako treba odseli....dalekoi
.

Najlakše je kukati. Zato imamo kvazi elite kakve imamo. Svi su slegli sa ramenima.
Posto svi zauzimaju neke strane, svi znaju sta bi trebalo i kako bi trebalo, ko je u pravu, ko nije, jel ima ikoga na ovom svetu ko bi stvarno, ali stvarno zeleo mir. Nekako mi se cini da se vecina ljudi u dubini duse nasladjuje tudjom nesrecom, iako to ne bi priznali nikad. Sta je potrebno da se desi da bi zivot na ovoj planeti stvarno bio kao sa reklame za banku? Da se svi slazi i Amerika i Rusija i Nemacka i otkud znam, svi? Neki vanzemaljski napad? Ili neka bolestima Gora od korone, jer je nekako u jeku pandemije stvarno bila opipljiva empatija i saosecajnost, svi su se pomagali koliko toliko. Stvarno mi nije jasno sta treba da se desi
Marsovac dolazi. :) ali sumnjam da će biti duža vest od nekoliko nedelja....

Stiže i talasanje. Brisanje starih sistema. U narodu popularna lustracija.
Ali ne žurimo...iako je većina već spremna.

Život ceniš više ukoliko se trudiš više.
Neorganska deca su već danas moguća ali kud bi to odvelo? Gore od ravnog digitalnog sveta baziranog na Morzeovom alfu.

Eh. Al ga uronih...

4thman

Iskusan
Poruka
5.304
Сваком по 40 хектара земље, двадесет крава, опремљено домаћинство и ето.
Nije svako za to.
Ali da. Poljoprivreda u dobrom sistemu je potrebna. Industrija.

Meni je tečni jogurt bolji od gustog. Ali novim generacijama je voćni uglavnom omiljeni.
Tehnologija vodi tetris. Svi mi smo samo pločice. Iako ima i magična komponenta, kad ne slažemo samo da bi slagali nego i zaista da budemo zadovoljni i radostni u tom pomeranju svoje slobodne volje. Svrsishodne.
Deca su najveća radost a opet da li su.
Uslovno rečeno slobodne volje. Nema svako isti koren(znanje, ulogu) ili potrebu.

Ringišpil. Da. Duga.

ForestGreen

Poznat
Poruka
8.303
Nije svako za to.
Ali da. Poljoprivreda u dobrom sistemu je potrebna. Industrija.

Meni je tečni jogurt bolji od gustog. Ali novim generacijama je voćni uglavnom omiljeni.
Tehnologija vodi tetris. Svi mi smo samo pločice. Iako ima i magična komponenta, kad ne slažemo samo da bi slagali nego i zaista da budemo zadovoljni i radostni u tom pomeranju svoje slobodne volje. Svrsishodne. Deca su najveća radost a opet nisu.
Uslovno rečeno slobodne volje. Nema svako isti koren(znanje, ulogu) ili potrebu.

Ringišpil. Da. Duga.

Moram da dodam uz gornji komentar ... Bez neke fantasy tehnologije 🤫😊

4thman

Iskusan
Poruka
5.304
Moram da dodam uz gornji komentar ... Bez neke fantasy tehnologije 🤫😊
Pa sadašnja poljoprivreda je bila fantazija do pre samo 20tak godina. A tek 50tak ili 100.

Niko ti ne brani. Budi kvalitetan poljoprivrednik, ako nisi. Prava hrana će uvek imati tražnju.

Ali je suština da svi možemo biti samo ba(k)terije. Jedan od razloga zašto je povučena ručna. Mada da sam se ja pitao drugačije bih to uradio. Ali opet.
Svi smo prolazni. Posebno oni koji su 'večni'.

Bjankilina

Ističe se
Poruka
2.010
Prilično si pismena. Radi na tome da i vrediš više. Ako treba odseli....daleko..
Mada imaš klince. Vrediš itekako.
.

Ma, ja ne kukam, samo iznosim cinjenice. Pismena jesam, skolovana jesam, za mnoge stvari sama sam kriva sto su takve kakve su, a za neke nije samo moja krivica, vec krivica svih nas.

4thman

Iskusan
Poruka
5.304
Ma, ja ne kukam, samo iznosim cinjenice. Pismena jesam, skolovana jesam, za mnoge stvari sama sam kriva sto su takve kakve su, a za neke nije samo moja krivica, vec krivica svih nas.
Primer ti je krstarica, sve je automatizovano osim sadrжaja, onih koji održavaju sadržaj, i nas korisnika. Tu se postavila granica.

Koliko se zaista trudiš toliko ćeš i ostati trudna, ali opet, nije za svakoga baš ta trudnoća.... Trud, ne plod. Ali bez truda nema ni ploda.

U Srbiji, i svetu starih vrednosti, je trenutno sudar dva sveta, snalažljivog, nesnalažljivog, i lažljivog. Ovaj treći je samo maska ova prva dva.
Agonija, ili ti više tragikomedija, će se nastaviti, jer nismo mi ti koji će da odrede ko će i kako će, nego većina. U suštini to jesmo mi, ali u nedovoljnom broju.

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
16.965
Glupost... fenomen koji je koren svih problema
Bonoeferova teorija gluposti najbolje opisuje svet, ovaj sada kao i onaj prosli

Glupost je opasniji neprijatelj dobra nego što je zlo. Protiv zla možemo da se bunimo, ono se može razotkriti, u slučaju nužde i sprečiti silom; zlo uvek u sebi nosi i klicu sopstvenog uništenja zato što kod ljudi makar izaziva neprijatnost. Protiv gluposti smo nemoćni. Tu ne možemo ništa da postignemo protestima ili silom; argumenti ne vrede, u činjenice koje govore protiv prethodno oformljenih mišljenja jednostavno niko ne veruje – u takvim slučajevima je glupak čak i kritičan...

Osim toga glupak je, za razliku od zlikovca, u potpunosti zadovoljan samim sobom: da, on je čak i opasan zato što se lako razdraži i prelazi u napad. Stoga moramo biti obazriviji sa glupakom nego sa zlim čovekom. Nikada više ne treba da pokušavamo da glupaka ubedimo argumentima, to je besmisleno i opasno.

Da bismo znali kako da izađemo na kraj s glupošću, moramo da pokušamo da shvatimo njenu suštinu. Jedno je sigurno: ona u suštini nije defekt intelekta, nego ljudskosti. Ima ljudi intelektualno veoma dobro opremljenih, koji su glupi, i intelektualno usporenih koji su sve samo ne glupi. To, na vlastito iznenađenje, otkrivamo u određenim situacijama.

Utisak da je glupost urođena slabost nije tako jak kao onaj da ljude u određenim situacijama načine glupima, tj. da sami dopuštaju da budu zaglupljeni.

I možemo da vidimo da ljudi koji žive odvojeno od ostalih, usamljeni, tu manu ređe poseduju nego ljudi ili grupe ljudi koji imaju potrebu za druženjem ili su na to upućeni.

Čini se, dakle, da je glupost više sociološki nego psihološki problem. Ona je rezultat delovanja izvesnih istorijskih okolnosti na čoveka, psihološki fenomen koji prati određene spoljašnje prilike.

Ako to razmotrimo malo detaljnije, pokazuje se da svaki jak spoljašnji razvoj sile političkog ili verskog tipa pogađa veliki broj ljudi glupošću. Da, to gotovo zvuči kao neki socio-psihološki zakon. Moć jednih zavisi od gluposti drugih. Nikada, međutim, neke ljudske sposobnosti, na primer intelektualne, ne bivaju umanjene niti nestaju, već preovlađujući utisak koji razvoj moći ostavlja na određene ljude oduzima njihovu samostalnost – oni, manje ili više nesvesno, odustaju od samostalnosti u situaciji u kojoj se nalaze.

Činjenica da je glupak često i tvrdoglav, ne sme da nas zavede da poverujemo da je samostalan. Već u razgovoru s njim primećujemo da nemamo posla s njim lično, već sa sloganima, parolama itd. koji su ga poptuno zarobili. On je zaposednut, zaslepljen, zloupotrebljen i zlostavljan u čitavom svom biću. On je pretvoren u instrument bez volje i tako je u stanju da čini sve moguće zlo a istovremeno nije u stanju da ga spozna kao zlo. Ovde leži opasnost od demonske zloupotrebe, koja čoveka može zauvek da uništi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.