Šta je pošlo po zlu s komunizmom?

Ne bas, ljudi su postali bolji, kada gledas u globalu, kriminal je zaostren i prosiren iz prostog razloga sto vise nije deo podzemlja nego svih struktura, a ovo zato sto zakoni forsiraju pristojnost i nenasilje, nemonopol i resavanje sporova pristojnim metodama argumenata.
Opiranje tom sistemu vodi u kriminal, ali pozitivni svetski zakoni prate verske kanone, koji su prepisani u komunizmu.
 
Socijalizam kao "diktatura" vecine pogrdno je nazvan totalitarizmom, jer onaj ko upravlja misljenjem taj odredjuje pozitivnost, pa je, recimo diktatura vecine nad manjinom totalitarna, a diktatura nekih siromasnih duhom nad vecinom, "demokratska" sto jeste budalastina....Sasvim je jasno da diktatura sto engleskih lordova i monarha nad donjim domom krije diktaturu koja u drugim drzavama sveta takodje iz parlamenta krije postavljen aparat koji neguje diktaturu manjine, prema kojima je "diktatura proleterijata" realno samo oduzimanje prava na diktaturu.
Gde u medijske svrhe ne kazu da je ugrozena diktatura, nego "sopstvo" uzimajuci za primer umetnike i slobodne mislioce koje placa mecena, a ne narod...mediokriteti se stvaraju tako sto grupacija diktatora ne dozvoljava slobodne mislioce, jer su oni protiv diktature, pa na taj nacin grade front protiv slobodnog misljenja koji pripisuju sistemu, a ne linim slabostima i tako dodjemo do kruga gde je mediokretenizam poverenje u "ljudskost" neljudi.
 
Udar kineske dobrodusnosti i ohrabrivanje indijske duhovnosti je teg koji bi prevagnuo u nestajanju diktature manjine i engleske dominacije kroz "majku parlamentarizma"i naravno savez sa vatikanom koji nije bez razloga otcepljen iz hriscanstva i deformisan do neprepoznatljivosti.
Sve jasno vidljivo, istorijski dokazivo i neumitno promenjljivo.
 
... šta je pošlo po zlu s komunizmom?

Да би то сазнала мораш прво спознати шта је комунизам.

Ево, ја ћу ти помоћи тако што ћу се запитати
шта је пошло кривим путем са социјализмом ?

Прво као што рекох, да видимо шта је социјализам ?
И одмах видимо да једино чега нема у капитализму је
одсуство експлоатационих односа.

Дакле социјализам је бескласно друштво
у коме нема експлоататора и експлоатисаних.

Како се то постигло ?
Па тако што су средства за производњу одузета капиталистима и подруштвљена, додељена целој заједници.

Е сад је све лако,
наћи ћемо кад су средства за производњу поново дошла у руке појединаца
и кад је законски омогућено да постоји "газда" и "запослени".

То се код нас регулисало Уставом из 1974. (тј. амандманима из 1976.).
Лично је Тито потписао тај закон,
касније је наводно жалио, али из других разлога.

Ни он није био свестан да је укинуо социјализам оног тренутка
када је дозволио да пекар има 5 запослених радника !


Невероватно, зар не ?

И данас кад људе питаш шта је социјализам нико ти неће рећи "одсуство експлоатационих односа"
већ ће паламудити разне глупости.

Пошто нисмо знали шта је - изгубили смо га.
Зашто ?
Зато што нисмо знали шта да чувамо !
Просто зар не ?

Хоћу да кажем, ултра је битно знати право значење појмова,
они јесу апстрактни али су кичма нашег менталног постојања.

Шта би данас било апсолутно неопходно знати, значење чега ?
Па речи демократија !

Демократија је више партија у скупштини.
Да је то знала демократска опозиција пре две године
никада не би бојкотовала изборе,
јер је тако створила једнопартијски парламент,
тј укинула је демократију !!!
 
Komunizam je moguc samo unutar uze. porodice.
Vec strina ili ujna nece lepsu jabuku ponuditi tebi nego svom detetu.

To sto neki zamisljaju drustvo u kom ce deca da dolaze iz inkubatora, ljudi da zive zivotom mrava ili pcele, nije za ovaj bioloski stepen ljudske fizicke materijalne egzistencije.
To dolazi kasnije, ko zasluzi, u nematerijalnoj formi, odlaskom u Rod, kolektivnu dusu, a nakon prevazilazenja ega.
Ne verujem da ce ovo mnogo ucesnika diskusije razumeti, nit bih se zamlacivao objasnjavajuci kome, al red je da kazem.
 
Tema je sva u naslovu...

..čula sam čak i za misljenje da je komunizam nemoguc jer realnost ljudskog ponašanja u grupi to sprečava..
I ja mislim da je greška, ako i postoji, u čovečanstvu.
Da, mi smo društvene životinje i živimo, grupišemo se i delujemo zajedno u društvenim zajednicama svih veličina..
Ali mi takodje želimo stvari za sebe, možda stvari koje drugi nemaju ili ne mogu imati. Pohlepa u nama je jaka
kao i nagon za socijalizacijom, i to je ralog zašto je sve pošlo po zlu u komunizmu: ljudska pohlepa.

Moralno, komunizam je daleko superiorniji od kapitalizma, ali komunizam traži od nas da se ponašamo netipično
dok kapitalizam povladjuje našoj pohlepi i niskim strastima, pa je stoga i uspešniji..

Dakle, ideološki, šta je pošlo po zlu s komunizmom?
prerano je uspostavljen takav sistem. Trebalo se sacekati da izumre deo covecanstva , onaj deo koji je gramziv, arogantan, lazljiv, kriminalni, kome je cilj docepati se amerike, "obecane zemlje" za qurve i ubice............................Medju nama lako prepoznajemo takve. Ja sam sa istomisljenicima cak i napravio jedan psiholoski test i podelio ljude na dve grupe. U jednu grupu su pozitivni po vecini karakteristika a drugi negativni. Rezultati su bili da svako ko je od tih "ispitanih" lagao, bio nemoralan, bio hvalisav, bio na ivici kriminala spreman dna sve da se docepa para i funkcija koje ce doneti pare, bio vatreni antikomunista i pljuvao na sve hrvate, siptare, bosance , ..................TAKO SU NA ZAVRSNO PITANJE REKLI DA , AKO IM SE PRUZI PRILIKA, EMIGRIRACE U AMERIKU.
BEZ IKAKVOG IZUZETKA SA TACNOSCU OD 99 POSTO.
Na drugoj strani, oni koji su po karakteru suprotni od ovih prethodnih, podrzavaju socijalizam, komunizam , skromni su , humani, socijalizirani , civilizirani , posteni i moralni..................protiv su kapitalizma jer se njihov civiliziran karakter tesko snalazi u brutalnom, divljem svetu krvozednog kapitalizma gde majka jede rodjeno dete samo da napuni stomak.
Za one sa kokosjim mozgom, "civiliziran karakter" nije bentli sa vilama i jahtama jer se do toga doslo iskljucivo "neciviliziranim putem" brutalitetom, prevarama, kriminalom ....pa cak i ratovima i ubijanjima (u slucaju americkih milijardera).
"Civiliziran karakter" je human odnos prema svakoj jedinki ljudskog roda . .................tako da jedan miroljubiv crnac iz Kongo ima visi nivo civilizacijskog razvoja od americkih milijardera koji su pobili na milione vijetnamske, libijske, iracke, jugoslovenske, avganistanske, somalske...........................dece kako bi "civilizovano" imali milijarde. KO JE MEDJU NJIMA CIVILIZOVAN, PRESUDITE SAMI.
 
Jedno je dokazano, svest ljudi u socijalizmu je dobila novi kvalitet, podelu na kriminal i snalazenje, pa su kriminalci morali da se presele u toplije krajeve.
Istina je da to pljackasima, ubicama, muvatorima nije prijalo i umanjivalo im je licne slobode opredeljenja, ali je svakako dokazano da korov ne uspeva tamo gde svest ljudi raste.
 
Eksperimant ili pustanje pare ili borba protiv velike Rusije, posle Marksove i Engelsove popularnosti u Engleskoj na temeljima Nicheanske filozofije bio je dovoljan povod da se nemacki mislioci kazne i pokusa sa ubistvom Rusije uvodjenjem komunizma u tim zemljama. Imperija nije znala moze li se boriti protiv takvog sistema i zato je programiran tihi rat, a radjeno na programiranju svesti ljudi. U svemu tome su bitna dva naroda Kinezi i Indijci, pod uslovom da je rat protiv Slovenskih naroda dobijen.
 
Rat gde ratuju ukrajinci i rusi, je diverzija koja sluzi kao dimna bomba dok se pravi rat vodi u Kini, koji je poceo bioloskim oruzjem, dok se u Indiji primenjuje i dalje ekonomski rat, a efekti oba rata se testiraju kroz formu Ujedinjenih nacija. Ekologija je nacin vodjenja ekonomskog rata i svi ovi ratovi imaju za cilj da deo kriminala angazuju van granica imperije. U vreme hladnog rata kriminal je guran u Ameriku, a odatle u Juznu Ameriku....
 
Komunizam je moguc samo unutar uze. porodice.
Vec strina ili ujna nece lepsu jabuku ponuditi tebi nego svom detetu.

To sto neki zamisljaju drustvo u kom ce deca da dolaze iz inkubatora, ljudi da zive zivotom mrava ili pcele, nije za ovaj bioloski stepen ljudske fizicke materijalne egzistencije.
To dolazi kasnije, ko zasluzi, u nematerijalnoj formi, odlaskom u Rod, kolektivnu dusu, a nakon prevazilazenja ega.
Ne verujem da ce ovo mnogo ucesnika diskusije razumeti, nit bih se zamlacivao objasnjavajuci kome, al red je da kazem.

Неартикулисана гомила која вергла о свим трима утопијама које су структурално иструлиле. (либерализам, комунизам, фашизам)

Социјализам је одговор (продужена револуција из 1789.г.) не само на Либерални Капитализам, већ и н а прекомерно просветитељство, прогресивизам и рационализам. Све 3 идеологије су прогресивистичко такмичарске, ждерачке, питање је само како ће се елите прерасподелити у прерасподели привилегија.

Остали су јадници који би некако да врате време у назад. Желим им више среће у наредном животу и да се роде 1830-1850 да могу стићи нешто променити до 1880, када је све постало касно !
 
Ni milimetra dalje od odnosa prema drustvenoj svojini.
Друштвену својину није укапирала ни шумска елита, која је руководила самоуправним предузећима направљеним од кредита. Броз је укапирао тамо негде 1960-65. да од прелазног државног социјализма, па до самоуправног социјализма, неће ништа бити од икаквог социјализма. Смењује Ранковића, Маспоковце у ЗГ, Леве Либерале у БГ до 1972 и припрема Устав 1974. за растакање ЈУ.
 
Slab si ti socijalista, kakav crni bojkot...samo borba!
Nema to veze sa socijalizmom nego sa ljudima....
Kapitalizam je stalno ugadjanje najnizoj svesti i nazovimo to nagonima, porocima...
Ako im se namestas da orgazmiraju sa ovakvim temama, nista ne postizes...
To to je kao kad seljak pocinje temu o tome kako svi ravnopravni treba da budu....NIKAD seljak nece zeleti da svi budu ravnopravni prema obavezama a ni prema pogodnostima....to ne postoji u njegovoj svesti kao zelja, vec je totalna besmislica...
Ako izlazis u susret svakom zaebavanju seljaka koji pocinje temu o ravnopravnosti, radis jednu od dve stvari...ili se stalno boris za njegovu neravnopravnost ili stalno ispadas kompromitovano smesan zato sto upravo cinis njemu kao primeru , dok kasnije dobijas nepodrzavanje..

Hajdete prvo meni da ucinite, posle cemo vas ebati....

Socijalizam kao borba je prepricavanje socijalizma nekome ko ne razume , pa mu pricas, anarhija socijalizam to je isto...neprihvatanje ovoga je isto sto i neprihvatanje svega....decija objasnjenja i posla..

Ali eto sad si odradio temu....socijalizam postaje besmislica ako ga priblizavas osobama koje mnogo i ne interesuje ili ne mogu dublje da razmisljaju nego razmisljaju onako kako su zivele do tada....sebicno i po jednostavnim principima hocu imam, uzimam unistavam..
Dovoljno je da imas samo 10 % tako aktivnih i potrosio si svu snagu svih u drustvu....i moras da predjes na diktaturu...
Zasto bi sebi nametao zbog onih koji ne mogu da shvate socijalizam diktaturu.....koju onda primenjujes na svih 100% gradjana..

Da pojasnim, ako nekom nije bilo jasno....ostatak postaje talac tih ljudi , uvodis zakone, nacine ponasanja koji su neprirodni , opterecujes ceo zivot, vaspitanje, obrazovanje, rad, zabavu , zbog odredjenog broja osoba koje i ne razumeju sta je to tebi bitno a znaju sta su navikle...
Dakle socijalizam nije zamisljen za sve ,jer zahteva kolektivni dogovor o dozvoljenom.
Ako je previse sirok opseg ljudskih potreba, onda se dobija previse pravila i ogranicenja..
Ako podelimo ljude po svesti , npr na 5 delova, i uvedes socijalizam koji ugadja 1 i 2 nivou, onda imas jasno blokiranje 3,4,5 pri cemu 3 jos i moze da zivucka, ali 4 i 5 nestaju...
A ne mozes nikako prilagoditi nivou 4 i 5, jer nivoa 1, 2, i 3 ima mnogo vise od 10% i onda ti je problem seljastva jasno prisutan, tj imas mnogo vise destruktora drustva od konstruktora....

Ideja evolucije je jedno , pojava evolucije drustva je drugo....eto ti odmah i druge slabosti socijalizma....evolucija ima svoja pravila koje ljudi uglavnom ne poznaju , a to je minimum 60 godina treba za prohod promene....znaci imas nestabilnost neke pojave mozda celih 60 godina, imas zestoki otpor koji ne sme cak ni da se demokratski objavljuje, tj da se o tome razgovara, imas cenzuru o pojavi celih 60 godina.....uzasan zahtev za evoluciju.....bar kao ideju..

Postoji nacin ali je onda cista diktatura i opet pitanje zasto dovoditi drustvo do potrebe za diktaturom koju ce trpeti i patiti i ostali..

Progon, ok , to jeste jedno resenje, ali je neobjasnjeno veliki problem, a pritajeno stvara utisak suprotnosti ako socijalizam objasnjavas kao napredno drustvo...
Tu ti je dobar antoanko kao primer.....on nije pogodan za socijalizam jer ima potrebe koje nisu uopste uskladjene sa drugima, tera covek svoje....i kao takav nije pogodan ni za jednu stranu ni za socijalizam ni za njega...i mora da ode sa vazenja jednog socijalizma...sa teritorije..
Medjutim , ako to jasno objasnis onda moras reci socijalizam nije za svakog....ali ako to izbegavas da kazes onda ti svaki takav pojedinac postaje borac protiv celog drustva koje je ostalo jer nemogucnost svojeg prihvatanja socijalizma ne vidi a vidi izbacivanje socijalistickog drustva njega samog...i iz istih psiholoskih karakteristika postaje rasadnik destruktivnog...

Cik objasni lekarima koji imaju najvise skolovanja da su tupi i glupi za neke stvari....jer oni u svojim glavama izjednacavaju tolike godine skolovanja sa inteligencijom , to ne moze glup covek, tako oni misle....
Pominjem njih zato sto imam prakse sa njima, pa znam koliko su blizu jednoj organizaciji nepismenih cistacica, pralji, higijenicarki i radnica u kuhinji...jedan stepenik ih razdvaja a to je malo....skoro iste svadje, sukobi, ljudske zavisti i kod jednih i kod drugih, samo sto se kod cistacica ako su mlade desava da se pocupaju , a kod lekarki da se tuze....

I sta smo sad uradili...?
Da bih tebi objasnio jednu osobinu ljudske svesti , na tacnije jednostavan nacin da se svako odvrati od socijalizma...
Nije to za tebe, slab si ti u svesti za socijalizam.....je dovoljno reci...
Ili ti treba neko ko procita politicku ekonomiju aka mistik i onda da njemu kazes ti si sad glavni objasnjavac sta i kako mi da radimo , mi ostali ne razumemo nista sta je tu uzrok a sta posledica...

Zavrsio si posao .....udaljio si ideju od svih...zbog glupe premise da je socijalizam borba sa neznanjem coveka....ili pogresnim opredelenjem...
Zato smanji sta je definicija socijalizma...i ojacaces socijalizam....odredi ga prema 1/5 stanovnistva i ojacaces privlacnost za tu 1/5....a ostalima odmah u startu kazes niste ciljna grupa...
Mnogo bolje i postenije nego reci zbog 4/5 vam uvodim obavezu zakljucavanja automobila, zabranu ostavljanja bicikla na vidljivom ili javnom mestu jer tako provocirate kradju istog....ili cuveno americko , dozvoljeno je kupovanje alkohola ali mora da bude u kesi papirnoj pa onda vidis pijance kako tumaraju prave tuce ali flashu uredno drze u papirnoj kesi....postuju zakon jer 200$ je 200$ , ali to ne znaci puno izbodenom ili prebijenom koji je naleteo na tog pijanca..
 
Poslednja izmena:
Evo jednostavnijeg zadatka..ako mislite da je jednostavno..
Napravite drustvo koje ce dozvoljavati ispoljavanje samo seljacima.....znaci ignorisite postojanje ucitelja, doktora, inzenjera, radnika, samo seljake gledajte, oni koji obradjuju zemlju i stvorite ambijent da oni mogu da se slobodno ispoljavaju....a da je socijalizam, a ostale potrebne cemo samo da uvezemo iz nekog drugog drustva....lekare zaposlimo dolaze na posao , a posle odlaze nazad , kao Arapi , dodjes odradis posao odlazis, nema naseljavanja..

Ko ugodi samo seljacima, da moze da bude socijalizam, skidam mu kapu....jer taj ili je ogranicenog vida i razmisljanja ili trabunja....
A opet svaki seljak zna da napravi sistem socijalizma koji je idealan za seljaka, ali kad bi seljak bio apsolutno bas kao on, a upravo to i misli , svako treba da razmislja bas kao on.....a ne vidi da bi sam sebe osudio na zatvor ili cak i smrt samo kad bi bio kloniran kao komsija...
 
Докле више тих експеримената, пустите самоодрживог човека да се прилагоди природи, а онда ће сам развити хијерархију у друштву у ком ради, живи и има културну динамику.

Овај народ је претрпео превише насилних експеримената да би га сваки прогресивиста и коминтерновац из Москве, Вашингтона или Пекинга и Брисела називао сваким погрдним именима. Управо опасност прети од вас непоправљивих утопистичких прогресиваца, који су највише експериментисали и унуштили га.
 
Tema je sva u naslovu...

..čula sam čak i za misljenje da je komunizam nemoguc jer realnost ljudskog ponašanja u grupi to sprečava..
I ja mislim da je greška, ako i postoji, u čovečanstvu.
Da, mi smo društvene životinje i živimo, grupišemo se i delujemo zajedno u društvenim zajednicama svih veličina..
Ali mi takodje želimo stvari za sebe, možda stvari koje drugi nemaju ili ne mogu imati. Pohlepa u nama je jaka
kao i nagon za socijalizacijom, i to je ralog zašto je sve pošlo po zlu u komunizmu: ljudska pohlepa.

Moralno, komunizam je daleko superiorniji od kapitalizma, ali komunizam traži od nas da se ponašamo netipično
dok kapitalizam povladjuje našoj pohlepi i niskim strastima, pa je stoga i uspešniji..

Dakle, ideološki, šta je pošlo po zlu s komunizmom?
Ništa. Marks je gotovo potrefio. Sjebao se jer nije dobro svhatio duh i tijelo.
Za one koji komunizam drže dobrim ima dobra vijest - postoji bog i raj.
Za one koji komunizam smatraju prokletstvom ima loša vijest - postoji sotona i pakao.
I još ima jedna vijest - nema situacije u kojoj nema.
 
Tema je sva u naslovu...

..čula sam čak i za misljenje da je komunizam nemoguc jer realnost ljudskog ponašanja u grupi to sprečava..
I ja mislim da je greška, ako i postoji, u čovečanstvu.
Da, mi smo društvene životinje i živimo, grupišemo se i delujemo zajedno u društvenim zajednicama svih veličina..
Ali mi takodje želimo stvari za sebe, možda stvari koje drugi nemaju ili ne mogu imati. Pohlepa u nama je jaka
kao i nagon za socijalizacijom, i to je ralog zašto je sve pošlo po zlu u komunizmu: ljudska pohlepa.

Moralno, komunizam je daleko superiorniji od kapitalizma, ali komunizam traži od nas da se ponašamo netipično
dok kapitalizam povladjuje našoj pohlepi i niskim strastima, pa je stoga i uspešniji..

Dakle, ideološki, šta je pošlo po zlu s komunizmom?

Komunizam zahteva veci stepen evolucije coveka. Mi nismo na tom nivou jos uvek.
Covek jos uvek previse tezi ka licnoj, pojedinacnoj moci. I to je, izgleda, nesavladiva prepreka.

Kada je Gene Roddenberry kreirao Star Trek, zamislio je to kao utopijsko komunisticko drustvo, nekih 400 godina u buducnosti, gde je tehnologija na tom nivou da energije, hrane, i svega ostalog sto coveku treba, ima beskonacno mnogo i ne kosta nista.

Onda je, u takvom blagostanju, covekova teznja za licnom moci pocela da jenjava (jer ta teznja za moci polazi i od nagona za prezivljavanjem, a sa tim tehnoloskim razvojem, taj nagon je apsolutno zadovoljen), i sa time je moglo da se uspostavi takvo drustvo.

Dakle - nauka i tehnologija. Da se ulaze u njih, i onda cemo moci da zivimo u jednom plemenitom drustvu :)
 
...
Kada je Gene Roddenberry kreirao Star Trek, zamislio je to kao utopijsko komunisticko drustvo, nekih 400 godina u buducnosti, gde je tehnologija na tom nivou da energije, hrane, i svega ostalog sto coveku treba, ima beskonacno mnogo i ne kosta nista.
...

То што је он замислио има у свакој нормалној породици - али за децу.
Рецимо мама, тата и троје мале деце.

Тата ради и доноси, мама спрема и милује.
Њима је остало да се играју и уживају.
Они за проблеме не знају !

Али то су мала деца.
Човек није предвиђен да нема пробеме - он их тражи и воли да их решава !

Е то треба схватити !!!
 
Докле више тих експеримената, пустите самоодрживог човека да се прилагоди природи, а онда ће сам развити хијерархију у друштву у ком ради, живи и има културну динамику.

Овај народ је претрпео превише насилних експеримената да би га сваки прогресивиста и коминтерновац из Москве, Вашингтона или Пекинга и Брисела називао сваким погрдним именима. Управо опасност прети од вас непоправљивих утопистичких прогресиваца, који су највише експериментисали и унуштили га.
Cudna prica od coveka koji bi odmah nasilno drugima nametao...
Ko zna sta se pise ovde i to je istina..

То што је он замислио има у свакој нормалној породици - али за децу.
Рецимо мама, тата и троје мале деце.

Тата ради и доноси, мама спрема и милује.
Њима је остало да се играју и уживају.
Они за проблеме не знају !

Али то су мала деца.
Човек није предвиђен да нема пробеме - он их тражи и воли да их решава !

Е то треба схватити !!!
Ne znam odakle ti ovo , ali totalno je pogresno.....tj nesto si zaboravio ......
 
...
Ne znam odakle ti ovo , ali totalno je pogresno.....tj nesto si zaboravio ......

Тотално је исправно !
Тебе и остале је неко наштимовао у огледалу па све видите наопако !

Nesto mislim da ovde svako ima druaciju definiciju komunizma....pa i ne razaznajem kad jedan prica a drugi ocigledno misli drugacije, sta ustvari debatuju.

Ја сам дао једноставну и потпуно функционалну дефиницију социјализма
(социјализам је одсуство експлоатационих односа у економији, а капитализам присуство)
До ње сам дошао учењем али и праксом.

Комунизам нисам много ни проучавао, а пробао није нико,
тако да народ има неке магловите представе углавном рајског типа.

Наравно ту вероватно греши, јер пракса говори да нам више прија пакао него рај.
Изненађени ?

Е па тако вам је са мном - свашта се научи ! :kpozdrav:
 
Пошто о комунизму не знам пуно
још ћу мало да причам о социјализму
и упоређујем га са капитализмом.
(то су два супротна појма капитализам - социјализам,
као што је појму демократија супротан појам једнопартијска држава)


Треба знати да је историјски капитализам старији
и да је социјализам настао као реакција на капитализам.

Е сад оно главно:

Ми све позитивне ствари
(правду, истину, демократију, људска права, братство и јединство ...)
приписујемо социјализму
иако су то тековине развоја цивилизације а не социјализма,
а то је крајње погрешно и опасно !

Зашто опасно ?

Зато што кад видимо да у некој развијеној земљи Запада
где су капиталистички односи вишевековни
постоји боља социјална заштита него у земљама социјализма,
боља праведност,
боља заштита радника,
боља демократичност,
боље много тога што смо мислили да припада само социјализму - разочарамо се и збунимо !

Зашто се збунимо ?

Зато што не знамо да је социјализам само одсуство експлоатационих односа и ништа друго !
Све друго припада свима,
чак и царевинама !

Зашто у некој монархији не би била добра здравствена заштита,
или заштита потрошача,
или заштита природе ...

Зашто ?

Социјализам може бити и врло ригидан, ево сами просудите:
Било је много социјалистичких земаља где су истина укинуте класне разлике,
али многе друге ствари су биле на нивоу малтене робовласништва.

У СССР-у, Кини, Вијетнаму, Северној Кореји, Албанији ...
да би путовао из једног града у други требало је да пишеш молбу
са дебелим образложењем !!!
А путовање у иностранство је било мисаона именица !

Твој живот је припадао држави
која је могла да те расели диљем земље,
да ти да посао за који те нико не пита дал ти прија или не ...

Наравно, све је то било у крајњем сиромаштву које се "праведно" делило.
И кад становник такве једне земље дође у прилику да види како се живи на Западу - нема краја његовој запрепаштености.

Тада долази до погрешних одлука,
и становник социјализма мења социјализам за капитализам,
уместо да једнопартијску државу мења за демократску !

Да ли може демократија (вишепартизам) у социјализму ? :eek:
Наравно да може !
Одакле ми то ? :think:

Па из праксе !

Ево наш југословенски пример
(усуђујем се да судим и о другим бившим Југо републикама):
Прихватили смо постојање више партија у парламентима (и прија нам то - волемо да политичимо)
али капиталисте кад споменемо шкргућемо зубима.

Зашто ?

Зато што смо ми били истински социјалисти,
једино нам није пријао једнопартизам,
постао нам је узак !

Па шта је требало урадити ?

Дозволити оснивање најразличитијих странака
које имају само једно ограничење - забрањен капитализам !

Значи имали би рецимо:
- Социјалистичку партију
- Радничку партију
- Сељачку странку
- Клерофашистичку странку
- Комунистичку партију
- Пензионерску партију
- Ромску партију
- Партију љубитеља носорога
- Зелену странку
и све што вам може пасти на памет !

Све те партије би имале заиста различите програме
једино ни једна не би могла да предлаже капитализам.
Отприлике као у Америци - све може сем социјализма !!!

Сад је наравно касно,
немој неко да крене да спроводи ово што написах,
ја то само хоћу да нагласим апсолутну неопходност познавања политичке и економске материје,
јер када се одлучује о заузимању неког курса
треба знати шта нас стварно очекује на том путу.

Ево сад нам се нуди чланство у ЕУ, чланство у Натоу,
али нам се нуди и верност традиционалној сарадњи са Русијом,
као и подржавање експанзионистичке политике Кине.

Па за шта да се одлучимо ?

Мени је то крајње једноставно питање.
Полазим од тога да не можемо много да скренемо са стазе утабаване вековима (инерција је заебана ствар)
према томе да се не заваравамо,
не можемо ми ни на Исток, ни на Запад,
није нам нормално ни ћутање, неутралност схватамо да се треба правити мртав - дакле отпада !

Остаје само једна ствар, а то је слобода и борба са понекад узбурканим светским океаном !
Ми заиста нисмо ни Хрвати ни Грци,
никад то нисмо ни били !!!


Ми не можемо бити ничија Украјина.
Као што видимо Запад ју је жртвовао, а богами и Русија.


Јеб еш то братеееее ...................... :thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Pa ne shvatam kako ti onda porodica jeste komunizam, tu nema ni k od komunizma, tj nema toga da nema eksploatacije, ama bas ni u jednoj porodici..

Што ме нервира кад овако лаконски нешто напишеш,
једноставно зато што си само прелетео погледом по мојој поруци
и наравно донео погрешне закључке !

Ја нисам рекао да је породица комунизам (можда јесте - не знам),
ја сам породицу упоредио са те-ве серијом Стар Трек
јер сам реаговао на Фредериков пост !
 

Back
Top