Šta je pošlo po zlu s komunizmom?

Па када није, а ти га онда оствари практично...

(Не иду теби та промишљања уопште)

Неможе да буде остварен практично јер материјални услови нису довољни.

:lol:

Kibuc nije propao. :bye:

Ко се задње смеје последње се смеје

замлаћивањe предузетништвом, ако ниси у 1-2% уговореној структури већих мултинационалних корпорација.

један мали мали % се интегрише у постојећу структуру, остали су ту због имитације шанси либералног капитализма који не постоји.

нећу да помињем моменат заједницу безбедоносних служби, које дају позитивну или негативну оцену.

Дрч прч
 
Forum ce sahraniti do sada svaku drustvenu mrezu ...
Dakle nece.
Forum je Kibuc.

Све цивилизације су пропале у сувој нагојеној материји и без културе, па ће и ова.

Зар се не види да је западна култура одавно мртва и да је стрпана у музеје, јер нема више силе живота и динамике. Западна струкура има инерцију и ми ту не можемо много да утичемо на ослобађање од мртвачког загрљаја (везивање мрца у римском бунару), док нас услед сопствене пропасти сами не отпусте, што ће бити скоро до самог краја.

Форум је неусавршени неофеудални систем, као и све сличне дигиталне платформе. Многе платформе су се одавно усавршиле и закорачиле у нову структуру.
 
Tema je sva u naslovu...

..čula sam čak i za misljenje da je komunizam nemoguc jer realnost ljudskog ponašanja u grupi to sprečava..
I ja mislim da je greška, ako i postoji, u čovečanstvu.
Da, mi smo društvene životinje i živimo, grupišemo se i delujemo zajedno u društvenim zajednicama svih veličina..
Ali mi takodje želimo stvari za sebe, možda stvari koje drugi nemaju ili ne mogu imati. Pohlepa u nama je jaka
kao i nagon za socijalizacijom, i to je ralog zašto je sve pošlo po zlu u komunizmu: ljudska pohlepa.

Moralno, komunizam je daleko superiorniji od kapitalizma, ali komunizam traži od nas da se ponašamo netipično
dok kapitalizam povladjuje našoj pohlepi i niskim strastima, pa je stoga i uspešniji..

Dakle, ideološki, šta je pošlo po zlu s komunizmom?
Ne postoji i ne može se znati završni oblik ljudskog društva niti završni oblik čoveka kao bića.

Iz tog razloga svaka projekcija i nametanje iz današnje nesvesti bila bi gora od istinske smrti budućim ljudima. Kratko rečeno uvek promašaj.

Neizvesnost i nesposobnost da se odredi stanje u budućnosti su promašaj svakog modela/zamišljanja pa i komunističkog. Zamislite da nama današnjima pravila određuje pećinski čovek ili neki majmun?

Osim što se pokušava dati i nametnuti nepoznato završno civilizacijsko uređenje možemo govoriti i o patologiji jadnika željnih da im takvo rešenje drugi potvrđjuju ili da im se pak dive.
 
Poslednja izmena:
Ne.

To je samo posledica pravog uzroka.

To je vidljivi deo.

Прави узрок је дегенерисани монархизам

42980_07-1000x0_f.jpg
 
Tema je sva u naslovu...

..čula sam čak i za misljenje da je komunizam nemoguc jer realnost ljudskog ponašanja u grupi to sprečava..
I ja mislim da je greška, ako i postoji, u čovečanstvu.
Da, mi smo društvene životinje i živimo, grupišemo se i delujemo zajedno u društvenim zajednicama svih veličina..
Ali mi takodje želimo stvari za sebe, možda stvari koje drugi nemaju ili ne mogu imati. Pohlepa u nama je jaka
kao i nagon za socijalizacijom, i to je ralog zašto je sve pošlo po zlu u komunizmu: ljudska pohlepa.

Moralno, komunizam je daleko superiorniji od kapitalizma, ali komunizam traži od nas da se ponašamo netipično
dok kapitalizam povladjuje našoj pohlepi i niskim strastima, pa je stoga i uspešniji..

Dakle, ideološki, šta je pošlo po zlu s komunizmom?
Zar ne mislis da je sam naslov teme paradoks sam po sebi?
 
Tema je sva u naslovu...

..čula sam čak i za misljenje da je komunizam nemoguc jer realnost ljudskog ponašanja u grupi to sprečava..
I ja mislim da je greška, ako i postoji, u čovečanstvu.
Da, mi smo društvene životinje i živimo, grupišemo se i delujemo zajedno u društvenim zajednicama svih veličina..
Ali mi takodje želimo stvari za sebe, možda stvari koje drugi nemaju ili ne mogu imati. Pohlepa u nama je jaka
kao i nagon za socijalizacijom, i to je ralog zašto je sve pošlo po zlu u komunizmu: ljudska pohlepa.

Moralno, komunizam je daleko superiorniji od kapitalizma, ali komunizam traži od nas da se ponašamo netipično
dok kapitalizam povladjuje našoj pohlepi i niskim strastima, pa je stoga i uspešniji..

Dakle, ideološki, šta je pošlo po zlu s komunizmom?

Шта ?

:think:

Посматрајужи рецимо како се робовласништво односило према опонентима .. например Спартаком ...

када су сви доједнога разапети..

Можда је гршка комунизма што није лустрилала баш све .. баш баш све швидлере .. шпекуланте ... кулаке ....

Не могу да бесплатно делим поуке из марксизма по форумима, то је наука будућности, цена ће бити 1000 евра по двочасу.

Мислиш 14 рубаља или 14 јуана ...
 
Мислим да је основни проблем са практичном применом социјализма био то што се развијао само у једној великој земљи- СССР-у, и што су западне силе(НАТО и ЕЕЗ-сада ЕУ) биле много моћније од групе земаља социјалистичког лагера:

САД-СССР=1/2: 1/2
УК-Пољска=1:0
Француска-Чехословачка=1:0
СР Немачка-Румунија=1:0
Италија-Бугарска=1:0
Шпанија- Мађарска=1:0
 
Мислим да је основни проблем са практичном применом социјализма био то што се развијао само у једној великој земљи- СССР-у, и што су западне силе(НАТО и ЕЕЗ-сада ЕУ) биле много моћније од групе земаља социјалистичког лагера:

САД-СССР=1/2: 1/2
УК-Пољска=1:0
Француска-Чехословачка=1:0
СР Немачка-Румунија=1:0
Италија-Бугарска=1:0
Шпанија- Мађарска=1:0

Постоје и теорије да је на истоку 'социјалнизам' уствари само

експериментални либерализам ... уведен од стране западнога нацикапитализма

баш са циљем осиромашења истока .. и каснијега псеудоАфричкога взалства

Мећутим ЕвроАзија се показала резилијентнија од Афичкана ....

Трнеутно је на Истоку либертрабантизам мутирао у изузено агресивну форму
 
Основни проблем капитализма је што мора постојати стални раст и експанзија, иначе долази до рецесије, пада економије и кризе.Земља има ограничене ресурсе и експанзија не може трајати вечно.Оног момента, када крене пад, он ће бити сталан, једне године ће светска економија пасти 2%, друге 3% и за неколико деценија свет ће бити враћен на ниво из 19 века.

После деценија пада профитних стопа и нафтних шокова 70-тих, капиталисти су нашли решење-дислоцирали су индустрију у Кину и тако продужили живот капитализму још неколико деценија.Кина се убрзано развија, и за пар деценија ће достићи западне земље, и појавиће се питање где дислоцирати индустрију из Кине.

То може бити Индија, али питање је да ли ће реприза кинеског сценарија бити могућа.Индијци нису Кинези, имају потпуно различиту културу..

Неке друге земље са бројем становника попут Кине/Индије нема, која би могла да игра улогу "фабрике света".
 
Tema je sva u naslovu...

..čula sam čak i za misljenje da je komunizam nemoguc jer realnost ljudskog ponašanja u grupi to sprečava..
I ja mislim da je greška, ako i postoji, u čovečanstvu.
Da, mi smo društvene životinje i živimo, grupišemo se i delujemo zajedno u društvenim zajednicama svih veličina..
Ali mi takodje želimo stvari za sebe, možda stvari koje drugi nemaju ili ne mogu imati. Pohlepa u nama je jaka
kao i nagon za socijalizacijom, i to je ralog zašto je sve pošlo po zlu u komunizmu: ljudska pohlepa.

Moralno, komunizam je daleko superiorniji od kapitalizma, ali komunizam traži od nas da se ponašamo netipično
dok kapitalizam povladjuje našoj pohlepi i niskim strastima, pa je stoga i uspešniji..

Dakle, ideološki, šta je pošlo po zlu s komunizmom?


Ideološki nije pošlo ništa po zlu s komunizmom.
Jedino su ljudi postali govna.
 
Mediokretenizam. Komunizam svakako napreduje, urusavaju se sistemi koji su ispod svesti koja je dominantna.
Verovatno ne bi valjalo ni da je Kenedi popustio i dozvolio postavljanje nuklearnog naoruzanja na Kubi, jer bi se svet menjao previse brzo u sisteme koji ne prate svest i opet bi se urusio. Tako isto ni putin nece dozvoliti da se postave nuklearke u centar evroazije.
Te igre premoci definisu i odnose koji vladaju, ali bez obzira na to komunizam napreduje u svim drzavama, samo sto su englezi ( jer mogu da zrtvuju ameriku, kao sto su nemacku ) i dalje u premoci, jer vladaju velikim delom sveta koji mogu da zrtvuju da bi zadrzali premoc i opstanak monarhija, koje se hrane kapitalom koji stite vojnicki.
Dakle, urusavanjem tog raka ljudske svesti svet ne bi imao nista protiv komunizma. Normalno da bi ona manjina morala da se izgubi u mutnoj vodi, prevara, muvanja, kriminala, jednu ili dve generacije.
Svest o kojoj nata prica vodi ljude do duhovnih vrednosti i sada nezamislivo ( jer je medijski otrovno) da ljudi ne teze svemu materijalnom, pri okretanju svesti svi bi tezili duhovnom, cak i dok postoje kalifati, monarhije i vere. Samo je pitanje kriticne mase koju trenutno kinezi sire svetom, ali i naslednici kruna, naslednici dzamahirija...
Mnogi sa ovog foruma ce docekati to vreme.
Nista nije poslo po zlu, jer komunizma nije ni bilo vec provizorijum koji je diktiran kao eksperiment za ispustanje ventila na zapadu koji lagano putuje prema komunizmu. Naravno, da je i verama u interesu da produze vladavinu provizorijuma duhovnosti.

Ko mi ne veruje, neka uporedi svet 1900. i svet 2000. ... :)
 

Back
Top