Šta je pošlo po zlu s komunizmom?

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Dobro mozda nisi rekao , ali porodica postoji.
Onda dok postoji nemas komunizam jer imas eksploataciju. A ako kazemo eksploatacija ali van porodice, onda se potavlja pitanje kad se ljudi osete dovoljno intimnim da pocnu jedan drugog da eksploatisu....

Ili ja pogresno zakljucujem A i B onda C....
I inace je porodica ogroman problem u komunizmu , ne samo zbog eksploatacije...

Ja sam zbog nekih drugih stvari rekao da si omasio...ali necu to da sad sirim, tema mi je provokatorska, pa nema potrebe za analitikom.

Обилић

Iskusan
Poruka
6.199
...
...

Наравно да погрешно идеш у ситна цревца где се не иде,
а не идеш где треба !

Сав си у огледалу, ако ти је за утеху сви су !

Када говоримо о експлоатацији мислимо искључиво на газда - запослени однос
и то не у командном смислу, већ у присвајању профита.

Да ли отац мајку експлоатише приликом сексања
или дете кера коме краде љубав а не враћа
и сличне филозофске категорије - нису од битности, односно прихватамо их здраво за готово !
Толико о томе.

А ево сад ја мало да идем у дубину
па да одбраним капитализам:

Пошто упосленик ради у газдином простору,
на газдиним машинама,
по газдиним плановима,
и газдиној идеји,
на газдин финансијски ризик,
под газдиним брендом,
продаје производ на газдиним продајним местима
ред је ваљда да и газда нешто заради ?

Газдин део колача је профит ако га има, шта је ту неправедно ? :flert:

Ха ??? :per:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Koliko ja znam, u Srbiji preko 20% muskaraca vidi u zeni radnicu, pa tek onda zenu....tj radnicu + sexsaradnicu....
I to je ta cifra u porastu posto u seljackom mentalitetu to ide uz shvatanje zene....

Ali dobro , zanemarimo to da je komunizam u suprotnosti sa samim komunizmom, posto emancipacija jeste sastavni deo komunizma, a to znaci upravo suprotstavljanje zena i seljaka...dok su u animalizmu i kapitalizmu oni na istoj strani , protiv gradjana i protiv tolerantnih muskaraca...

Nek ostane samo odnos u zaposljavanju i odnos u proizvodnji kao merilo..
To bas nije pametno za tacnost, ali hajde...
Ima bar 5,6 sistema koji obezbedjuju komunizam u radnim odnosima a nemaju veze sa komunizmom...tj koji ukidaju eksploatatorski odnos...
Cak i kapitalizam uz dodatak britanskog partnerskog knjigovodstva ukida eksploataciju jer sve postaje deonicarski i partnerski profit....
Tj sve je proporcionalno ulaganju samo sto se u britanskom partnerskom knjigovodstvu u ulaganje racuna i novac i vreme i rad i mentalno angazovanje i svojina i intelektualna svojina..i leverage, tj doprinos u smislu trzisne utakmice...

A mislim da bi se usrao u gace da pocnem da ti objasnjavam kakvi sve sistemi koji su neprofitni postoje a nemaju veze sa komunizmom...niti prave komunu...ili i to mislis da je slucajnost, komuna kao kreativ i komunizam sto pocinju slicno....

Steinadler

Iskusan
Moderator
Poruka
6.701
Nemam konkretan odgovor na temu koji zahtjeva mnogo znanja i analize iz ove oblasti, ali osvrnuo bih se na par činjenica.

Recimo, sama ideja i težnja da društvene klase u komunizmu nestanu, te da se uspostavi "opšta jednakost svih" je jako neprirodna. Takav stub jednog sistema u društvu teško da može biti noseći, samim tim i održiv. Ljudi imaju izraženu individualnost, i mnogo se razlikujemo po izgledu i karakteru jedni od drugih, po onome što radimo i čemu težimo, pa čak i blizanci imaju veoma različite karaktere. Sto ljudi, sto ćudi. Tako da je "crvena buržoazija" u Jugoslaviji bila posledica prirodnog sleda.

Zbog već pomenutih razlika medju ljudima, tolerancija je jako bitna stvar u jednom sistemu i društvu koja donekle "podmazuje" sve te medjuljudske odnose. Rekao bih da u komunizmu tolerancija nije bila na dovoljnom nivou, pored toga sistem se trudio da "ukalupi" ljude, što takodje može biti razarajuća klica i kontraefekat jer odudara od prirode ljudi.

Otprilike, u prirodi nešto što je bolje i naprednije je superiornije nad onim što je manje dobro i manje napredno, čista i prosta logika. Možda je dobar primjer u tom smislu podjela Nemačke na Zapadnu i Istočnu koja je bila članica Istočnog bloka, dok je Berlinski zid podignut da bi se sprečio odlazak populacije iz Istočne u Zapadnu Nemačku, a ne obrnuto.

Što bi Ljubo2 rekao, zajednice mrava i pčela žive u harmoniji, možda je to neka idealna verzija komunističke zajednice, ali primjeniti to na ljude, individue toliko različite, teško.

Poslednja izmena:

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.782
Otprilike čovek treba da se očoveči. Što praktično znači da shvati ko je gde je i šta hoće, a to opet znači da se kritična masa svesti pomeri dovoljno da mediokriteti predju granicu pristojnosti. Ta granica je mesto sa koga mediokritet nema potrebu da individuu vuče naniže, već da ga gura naviše. Kada se zloba sakrije u masi i nema pravo glasa. To jeste utopija, medjutim, čovečanstvo ide tim putem. Prostim ustanovljavanjem zakona koji menjaju prirodu odnosa medju ljudima.
Trenutak u kome je civilizacija stavila nasilje u oblast nedozvoljenog, znaci kriminalnog je trenutak početka očovečenja čoveka. Ovo znači da je čoveku nedozvoljeno "prirodno stanje" životinje. Svaki napad na drugu individuu se osudjuje, svaka primena sile na one koji poštuju ozakonjena prava je kažnjiv i td. Znači da je priroda čoveka već pomerena prema ljudskosti. Iz ovoga sledi da se čovek menja prema očovečenju kada svest može da menja svet. Da li je to dosadno? Naravno da nije, jer ljudski duh može i stvara nezamislive stvari koje nisu dosadne, dakle ni savrsen svet nije mesto gde je dosadno (bez nasilja).

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
87.935
Dobro mozda nisi rekao , ali porodica postoji.
Onda dok postoji nemas komunizam jer imas eksploataciju. A ako kazemo eksploatacija ali van porodice, onda se potavlja pitanje kad se ljudi osete dovoljno intimnim da pocnu jedan drugog da eksploatisu....

I inace je porodica ogroman problem u komunizmu , ne samo zbog eksploatacije...

Ja sam zbog nekih drugih stvari rekao da si omasio...ali necu to da sad sirim, tema mi je provokatorska, pa nema potrebe za analitikom.
Zar nisi rekao da ces bojkotovati temu ...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Zar nisi rekao da ces bojkotovati temu ...
Pa ustvari i bojkotujem....
Niti pisem sta je poslo lose, a omasujete puno , tj pisete kao da se rat gubi zato sto je pera zaspao na strazi u rovu 14.....
Niti pisem sta je sve upleteno oko komunizma, nego zapoceh primedbu da vam nije definisan jednoznacno komunizam nego svako pise o nekom drugom vocu....ali izgleda da je to nacin debate medju ljudima danas....svako pise o necemu sto zove voce, jedni o sljivama , drugi o jabukama, pa se malo dokace oko boje, koja je ustvari boja voca, ali se slazu oko ukus je dobar i sladak je plod...a i dobra je rakija...i tako i dalje nema problema sto je razlicito voce koje posmatra jedan i ono sto posmatra drugi sagovornik.

Logika, percepcija, alati koji uopste dovode do razmisljanja su totalno pod.rkani...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Otprilike čovek treba da se očoveči. Što praktično znači da shvati ko je gde je i šta hoće, a to opet znači da se kritična masa svesti pomeri dovoljno da mediokriteti predju granicu pristojnosti. Ta granica je mesto sa koga mediokritet nema potrebu da individuu vuče naniže, već da ga gura naviše. Kada se zloba sakrije u masi i nema pravo glasa. To jeste utopija, medjutim, čovečanstvo ide tim putem. Prostim ustanovljavanjem zakona koji menjaju prirodu odnosa medju ljudima.
Trenutak u kome je civilizacija stavila nasilje u oblast nedozvoljenog, znaci kriminalnog je trenutak početka očovečenja čoveka. Ovo znači da je čoveku nedozvoljeno "prirodno stanje" životinje. Svaki napad na drugu individuu se osudjuje, svaka primena sile na one koji poštuju ozakonjena prava je kažnjiv i td. Znači da je priroda čoveka već pomerena prema ljudskosti. Iz ovoga sledi da se čovek menja prema očovečenju kada svest može da menja svet. Da li je to dosadno? Naravno da nije, jer ljudski duh može i stvara nezamislive stvari koje nisu dosadne, dakle ni savrsen svet nije mesto gde je dosadno (bez nasilja).
Ja se nadam da je tvoja prica jasnija ljudima od moje...
Postoji jako mala mogucnost da se sa niskim IQ dodje do ovog sto pises, ali je mizerna...a da bi se doslo stvarno do toga, treba bas jaki IQ...

Jos imamo Zemlju koja forsira da svaki seljak i glupak moze i treba da zagadjuje prostor ljudskih odnosa i javnosti pa i razmisljanja...
I onda ljudi postanu zrtve life coachinga i vise ne mogu da imaju iole funkcionalnu logiku...

Svako moze imati pokvarenu logiku....usled panicnog straha, ako ste panicar, usled teskih bolova, i vec prepoznajete sve detalje koji se koriste kod mucenja da bi se zrtva naterala da kaze ili uradi nesto.....izbacis coveka iz svesti i mozes da ga mazes kao krpu....samo sto je vecina krpa i ovako ..tj logika im je na jako niskom nivou....mnogo nizem nego sto mogu jer im se moze da im inace neefikasan mozak i lako se pregreje , stoji u praznom hodu.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Vecina tema na ovom forumu u poslednje vreme , znaci godinu dve su teme koje haoticno pakuju neke kao povezane detalje uz temu , ali nisu ni blizu stvarno otvaranju teme...nego kao da se trkaju ljudi ko ce da ponovi ono sto je sakupio iz medija da slucajno ima veze o temi....
Poruka je automatski spojena:

Vecina tema na ovom forumu u poslednje vreme , znaci godinu dve su teme koje haoticno pakuju neke kao povezane detalje uz temu , ali nisu ni blizu stvarno otvaranju teme...nego kao da se trkaju ljudi ko ce da ponovi ono sto je sakupio iz medija da slucajno ima veze o temi....

Uostalom mnogi vec pocinju da primecuju da logika u Srbiji ljudima postaje malo zombi....

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.931
Za ispravnije razumevanje problema koji su doveli do raspadanja sistema koji je zvan Komunizmom (socijalizmom) neophodno je sagledati prethodno šta je osnovni cilj postojanja života u ovom svetu. U skladu sa tim neophodno je sagledati kako se mi razvijamo u tom procesu žiota i šta se to kod nas menja odnosno da vidimo koji i kakvi uslovi određenopg društvenog uređenja su najpovoljniji.
Tema je izuzetno zahtevna i traži malo više prostora ipk, nastojaću da skratim i učinim da budem shvaćen.
Ovde se praktično školujemo Mi, Duše, tako da sa vremenom i tokom mnogih života ekspandiramo svoju svest koja je duhovnog karaktera. Na tom putu, nije neophodno biti religiozan ali je neophodno sa stanjem svesti menjati/podizati sve one kvalitete koji su duhovnog karaktera. Ovo znači da naš kapacitet svesti, ljubavi, kreativnosti, nesebičnosti, požrtvovanosti... neophodno je da se uzdiže ili ekspandfira. Ipak, moramo znati da nas u zajednici, ma kojoj, ima od onih koji smo na samom dn u do onih koji su jako uznapredovali dok nas prosečnih ili između dve krajnosti ima najviše.
U ma kom sistemu uvek će težiti da se nađu na vrhu oni ljudi koji i nisu tako odmakli u duhovnom progresu i oni će uvek nastojati da postave društveni sistem tako da njima bude najpogodnije kako bi zadovoljili svoja čula, emocije i nagone ali i sve one negativne pasije uma, kojih ima pteg grupa ali one obuhvataju nekoliko desetina drugih.
Budući da je taj socijal-komunizam nastojao i bio je jednopartijski to znači da su najmoćniji ili najbezobzirnijii brzo isplivavali da budu na čelu i da takve, slične njima instaliraju u svom važnijim porama društva kao što su preduzeća, opštine ic druge ustanove.
U isto vreme, oni koji su najdalje otišli u duhovnom progresu, koji su bili najsposobniji u kreativnost i nesebičnosti, koji su voleli raditi za dobrobit celine bili su na određeni način potiskivani. Takvi se nisu mogli osećati srećnim ako ne dobiju prilku da se iskažu svojim unutarnjim kvalitetima i bili bi ili nesrećni, ili je zbog potiskivanja istih trpela proizvodnja i cela zajednica. Takvi, jesu odlazili izvan zemlje ali ne zbog golog novca koliko da dobiju priliku da ispolje svoju kreativnost i od sebe daju životu. Na taj način je Soc-Kom društvo gubilo i nije moglo napredovati u nauci i tehnici a to znači i u proizvodnji novih vrednosti.
Ispod prosečni su takođe dominirali svojim negativnom pasijama koje su se sve više i više ispoljavale tako da je društvo sve više stenjalo i zaostajalo ne samo u duhovnom progresu već i u ekonomskom smislu.
Da naglasim da duhovni progres dolazi jednako ateistima kao i venicima ne zbog religioznosti ili ateističnosti već zbog iskustvenog učenja života. Ali, ispravnih iskustava nije moglo biti jer društveni zakoni nisu bili jednaki za sve i nisu bili usklađeni sa samim životnim zakonima ili duhovnim zakonima.
Ovo kaže da se dirigovalo iz jednog centra i zakoni su prilagođavani jednoj struju ili strukturi ljudi.
Da, ali kako je bilo u Kapitalističkim zajednicama?
Ljudi su ljudi ni tamo nije mnogo drugačije ali je ipakl funkcionisalo bolje.
Kako?
Jednbostavno zakni su se ipak donosili i oni su važili za sve ustanove i sva preduzeća. Preduzeća ili vlasnici su ipak morali poštovati one državne zakone i ljudi kao pojedinci su imali bolje prilike da nađi poslopve gde će se iskazati kreativno i, svakako, dobiti i odgovarajući nagradu. Pa ipak, tu je i duhovni progres bio bolji jer su ljudi kao jedinke morale od sebe davati bolji kvalitet rada i dobijati adekvatniju nagradu. Ljudi su mogli zavisiti uglavnom od svog rada a to znači da su imali bolje uslove da se iskazuju, dobijaju povratne reakcije za njihove akcije što je način učenja života i podizanje nivoa svesti. To je ono što je neophodno svakoj Duše, odnosno svakom od nas.
Praktično, sami život uvek interveniše onda kada neka zajednica nema uslove koji će omogućiti odgovarajući duhovni progres budući da Kreator nije nas ovde poslao da gubimo na vremenu već da radimo ono što je neophodno, iskustveno se uzdižemo.
Otuda, svedoci smo da je tajSocio-Komunizam morao propasti pa je tako i bilo. Međutim, istina je da ni ljudi u Kapšitalističkim zemljama nisu lenjčarili, bar oni od moći, pa su na drugačiji način počeli destruktivno uticati na život na ovoj planeti a sa time su pokrenuli vlastitu destrukciju.
Jednostavno, ovo je svet u kojem uvek postoji period mira i period rata i uvek će tako i biti baš zato što ljudi neodgovorno pristupaju životu verujući da je on slučajna pojava i da se možemo igrati kako nam je volja.
Ovo je svet gde čovek kao jedinka mora naučiti da se oslanja samo i jedino na svoj rad a ne da živi parazitski na rad drugih ljudi ili druge osobe. Ovo mora biti ugrađeno u svaku osobu od samog detinjstva.....

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.782
Luise, ovo ti je proslo mnogo filtera koji unose gresku.

Kada govoris o nekom sistemu na ovaj nacin, prvo moras da ga stavis u vakum i izolujes od svih uticaja.
To kao prvo nisi uradio ni za potrebu misaonog eksperimenta tako da je vrlo napadna konstatacija "radi pravilnog razumevanja" u stvari znam da bi voleo da zaista sagledas razlog "propadanja" socijalizma (koji s uzgred receno sasvim lepo rasirio tamo gde vlada kapitalizam, naravno, rasirio se i nacizam i fasizam, a mesa se i feudalizam srednjeg veka)
Dakle, sto se ekonomije tice, socijalizam se pokazao mnogo bolji i jaci u svim sferama. Postavi sebi pitanje koji je sistem trenutno najaci u svetu i pri tome otporan na uticaje?
Drugo, koliko si zanemario uticaj velikih interesa na svetskom planu, pa koliko si zanemario uticaj verskih interesa?

Koliko si zanemario uticaj svetskog rata, hladnog rata, revolucije i najzad, koliko si zanemario silu.

AleksaJ

Elita
Poruka
23.822
Komunizam je nametnut, sve ostalo je voljno izabrano, makar i kao greska...Mada rezultat odnosi prevagu.

Вољно ?! ВОЉНО ???

Ма дааа

' Природан 'поредак' ... ЈАЧИ КОБАЧИ

Ето Мене ЕТО ВАс... Рат .. 'комуњаризму'

Ма шта 'придоно'.. 'Природно' је бленути у неку мајмуносану њучку не да 'води' већ да те гура....

'природно' је да робујеш .. и да те бичују .. сакате ... као што су робовима радили ... па феудализму ....

Имате ФОТОГРАФИЈЕ 'природнога'

Природно је да оне и они који физичку силу немају узму оружје ....?

Cover-Pic.jpg
child_labour.jpeg

Pa kratko receno , USA radila na razbijanju, ne moze krace...dali su 4,7 milijardi dolara Slobinom timu....za razne opreativne i koruptivne radnje..

' Срећом ' по УСА.. оних који би да 'раде за непријатеља' се увек нађе ... јер од беде немају избора

( пропагандни филм подавања ћерке од стране Милунке Савић јер су им БУГАРИ ПОБИЛИ СВЕ МУШКАРЦЕ 9

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.856
Природно је да оне и они који физичку силу немају узму оружје ....?
Ti meni nisi jasan uopste... barem jedno skorije vreme unazad... Nije mi jasno sta pokusavas da glumis, nekog Don Kihota, Robespjera...? :cool:
Antifa-anarhist-podmladak u 51.g.zivota?? Previse si uopsten, pravis nespretne i neozbiljne generalizacije, propustas bitne detalje, a djavo je u detaljima... ;)
Konkretno, brkas sve istorijske pobune, preokrete i revolucije sa komunizmom kao drustvenim sistemom koji se pokazao kako se pokazao u praksi...i to prvo
kao ideologija iznikla iz kritike nemacke idealisticke filozofije koja je otisla u drugu krajnost zvanu `materijalisticka dijalektika` - i to je sad, kao - to....! :roll::lol:;):cool:
Ne, nije to to... :) Opsedaju te duhovi komunizma, trazeci pravdu za sebe, sta li ?? Zao mi je, svaki sistem ima rupe i rupcage, komunizam nije izuzetak... Njegove rupe neces popuniti ukazivanjem na rupe od nepravdi drugih sistema, rupa rupu ne popunjava niti ispunjava...:confused: da me ne shvati zenski lgbt pogresno.:cool: Levica je solidna kao ideja, ali i ona treba da se iskali u praksi, cak i da se transformise kroz nju ako misli da postane adut u resavanju stvari na bolji nacin od onog kako se one inace resavaju - bio to izumrli feudalizam ili vaskrsli (neo)kolonijalizam...ljudi kazu liberalna, ja kazem hibridna demokratija... opet, ni po cemu razlicita od slicnih hibridnih sistema kao sto su to jos uvek prisutni komunizam (pa i on neminovno transformisan) ili podlo skriveni fasizam..
Neke stvari su toliko ocigledne da se ne moraju ni predvidjati... ali biti dovoljno uvidjajan da bi se one i mogle videti, to je druga strana ove svetske medalje. ;)

AleksaJ

Elita
Poruka
23.822
Ti meni nisi jasan uopste... barem jedno skorije vreme unazad... Nije mi jasno sta pokusavas da glumis, nekog Don Kihota, Robespjera...? :cool:
Antifa-anarhist-podmladak u 51.g.zivota?? Previse si uopsten, pravis nespretne i neozbiljne generalizacije, propustas bitne detalje, a djavo je u detaljima... ;)
Konkretno, brkas sve istorijske pobune, preokrete i revolucije sa komunizmom kao drustvenim sistemom koji se pokazao kako se pokazao u praksi...i to prvo
kao ideologija iznikla iz kritike nemacke idealisticke filozofije koja je otisla u drugu krajnost zvanu `materijalisticka dijalektika` - i to je sad, kao - to....! :roll::lol:;):cool:
Ne, nije to to... :) Opsedaju te duhovi komunizma, trazeci pravdu za sebe, sta li ?? Zao mi je, svaki sistem ima rupe i rupcage, komunizam nije izuzetak... Njegove rupe neces popuniti ukazivanjem na rupe od nepravdi drugih sistema, rupa rupu ne popunjava niti ispunjava...:confused: da me ne shvati zenski lgbt pogresno.:cool: Levica je solidna kao ideja, ali i ona treba da se iskali u praksi, cak i da se transformise kroz nju ako misli da postane adut u resavanju stvari na bolji nacin od onog kako se one inace resavaju - bio to izumrli feudalizam ili vaskrsli (neo)kolonijalizam...ljudi kazu liberalna, ja kazem hibridna demokratija... opet, ni po cemu razlicita od slicnih hibridnih sistema kao sto su to jos uvek prisutni komunizam (pa i on neminovno transformisan) ili podlo skriveni fasizam..
Neke stvari su toliko ocigledne da se ne moraju ni predvidjati... ali biti dovoljno uvidjajan da bi se one i mogle videti, to je druga strana ove svetske medalje. ;)

Комунизам се показао у пракси ?!

Којој пракси?!

Имаш бујну машту.

У најбољем случају ..

а у најгорме си боплесно малициозан ...

Рачунаш милитаро социјално режиме источне Европе.. балкана Азија као 'комунистичке'?!

Да није Кампучија 'комунистичка '...

Хајдемо паралелу ... Значи да је и спаљивање вештица .. уствари цела и права слика христијанства .. или рецимо џихад мохамеданства.

Ви сте опседнути духовима.. Сви сте загрижени у хватању места

што бољега по обиму и калитету

на валову либерализма

.. са својих 25 сматрате да сте сву памет света попили

само јер вам је никла девета бручка.

AleksaJ

Elita
Poruka
23.822

51 ?!

Одакле Вам 51 ?!

лгбт ?! шта ће ту ЛГБТ ?!?!?!

Што се тиче рупа у праву си.. једна ћелија мозга ... па простор .. акка рупа .. па друга ћелија мозга ...

7ya4qrHsoArDh8nFxzB87U.jpg

Poslednja izmena:

AleksaJ

Elita
Poruka
23.822
U koji crni temelj, pa ovde cveta turbo folk kapitalizam sa fasadnom demokratijom.
Ko će to da spreči kada je 90% korumpirano u ovoj zemlji.

Свецки темељ... Да је могуће не красти не убијати ... не експлоатисати ....

Не само да је могуже већ је штетно зло радити зло мислити .....икима .. па и себима

U koji crni temelj, pa ovde cveta turbo folk kapitalizam sa fasadnom demokratijom.
Ko će to da spreči kada je 90% korumpirano u ovoj zemlji.

комунизам је 'измислио' корупцију ?!

90% када се воз е крсте се пролазећи поред парохиских домова са верским објектима на њима ..

у шта ли верују ... толики .. када је толико овако како јесте .. у пост'комунизам'?!

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.856
Рачунаш милитаро социјално режиме источне Европе.. балкана Азија као 'комунистичке'?!

Да није Кампучија 'комунистичка '...

Хајдемо паралелу ...
Nemoj ti tamo-vamo "hajdemo", nego lepo knjigu u sake... ;) brkas svakojake babe i zabe. :lol: ne brukaj se vise i ne kvari ovu omladinu. :rtfm:
p.s. cetiri banke mi dobro cuce da bih ti i mogao ovako kazivati. ;) zauzeo si besplodnu i nemastovitu poziciju kao nekakav panj.. :roll:
Имаш бујну машту.
Одакле Вам 51 ?!

7ya4qrHsoArDh8nFxzB87U.jpg
Bujnu mastu ? :p:lol: Na sta ti odgovaras...ovim? :p:hahaha: Znaci, nisu dovoljne babe sto im je muka od istorije i junaka inace, pa jadne pozelenile,🤢
niti zabe, zelene vec po prirodi svojoj,🐸 nego valja sad jos ubaciti i male zelene...? :lol: cisto radi rime.:whistling:Predvidjam da je sledeci na redu muslimanski svet i bliski istok u ovoj skupocenoj jednacini... ;):cool: i babe i zabe i mali zeleni i mudzosi su neka zilava sorta, prezivese svi tolike vekove bez komunizma.:mrgreen:

E Aleksa samo se nadaj ali nece vise biti revolucija po svetu...
Neki idu na sve a neki na ništa i to je to...neće biti ni kompromisa.
s ovim se ne bih slozio, ali postujem misljenje. ;) autenticno, za promenu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.