Šta je pokajanje?

Mr.Infinity

Elita
Poruka
24.774
Bog ne tolerise i ne podnosi greh i to je ljudima jasno dao do znanja.Ljudi su odbacili to Bozje otkrivenje i krenuli na gresan put. Bog je opomenuo gresan svet da ce biti unisten ukoliko se ne vrati sa svog zlog puta i dao im je jos 120 godina da se poprave ali ljudi su odbacili taj zadnji Bozji poziv za spasenje...Jedino je jedan covek i njegova porodica NA CITAVOJ PLANETI bila verna Bogu i stoga su jedino oni bili spaseni.
Dakle evo "zutog kartona":
1 Mojs.6,3:
"...A Gospod reče: neće se duh moj dovijeka preti s ljudima, jer su tijelo; neka im još sto i dvadeset godina."

Evo stanja nakon tog roka:
1 Mojs.6,5-7:
"...I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihova svagda samo zle,
Pokaja se Gospod što je stvorio čovjeka na zemlji, i bi mu žao u srcu.
I reče Gospod: hoću da istrijebim sa zemlje ljude, koje sam stvorio, od čovjeka do stoke i do sitne životinje i do ptica nebeskih; jer se kajem što sam ih stvorio..."

Evo sta kaze Pismo za Noja:
1 Mojs.6,8.9:
"...Ali Noje nađe milost pred Gospodom.
Ovo su događaji Nojevi: Noje bješe čovjek pravedan i bezazlen svojega vijeka; po volji Božjoj svagda življaše Noje..."

Kada je nastao potop,Noje i njegova porodica su bili spaseni i oni su produzili nasu vrstu zivota na planeti...
_____________________________________________________________________________________________

Evo,to su Bibiske cinjenice,reci mi sta ima tu nepravedno,molim te obrazlozi da ne bude to samo "pausalno pljuvanje"... !!?
Nepravedno je da svemoćno biće zvano Bog nije moglo da smisli ništa bolje osim masovnog ubistva. To je odlika tiranina, a ne Boga ljubavi. Bog je jednostavno mogao da izleči ljude od zla sa jednom treptajem, a umesto toga izabrao je da besni i da ubija. Plus je sveznajuči i znao je da će to da se desi. Imao je vekove vremena da napravi bolje ljude. Tako da nema opravdanje za takav čin makar je i od Boga.

robivek

Aktivan član
Poruka
1.822
Nepravedno je da svemoćno biće zvano Bog nije moglo da smisli ništa bolje osim masovnog ubistva. To je odlika tiranina, a ne Boga ljubavi.

Bog je jednostavno mogao da izleči ljude od zla sa jednom treptajem, a umesto toga izabrao je da besni i da ubija. Plus je sveznajuči i znao je da će to da se desi. Imao je vekove vremena da napravi bolje ljude. Tako da nema opravdanje za takav čin makar je i od Boga.
Reci mi,dali je po tebi znak ljubavi to sto su Adam i Eva preziveli rajski vrt a trebali su umreti NAKON STO SU ZGRESILI ?
Bog je jasno rekao, U KOJU DAN budete okusili sa sabranjenog drveta - umrecete !!!
Evo teksta:
1 Mojs.2,16.17:
"...I zaprijeti Gospod Bog čovjeku govoreći: jedi slobodno sa svakoga drveta u vrtu;
Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrijećeš..."

Mozda to nije dovoljan znak da je Bog ljubav ?
Dobro,idemo dalje.
Ono sto mozda previdjamo je cinjenica da je upravo u tom trenutku kada su Adam i Eva trebali umreti,Bog je odlucio sprovesto svoj BACK UP plan za spasenje svojih stvorenja i ocito toga radi im je produzio zivot ali su nazalostr postali smrtni.
Naime,Bog je odlucio da za spasenje palog coveka zrtvuje... STA...!? Neku zivotinju,nekog drugog coveka,mozda celu planetu ...???
Ne dragi moj prijatelju, Bog je odlucio da na zrtvu prinese SINA SVOJEGA JEDINORODNOGA,ONAJ KOJI JE IZASAO "IZ NJEGOVOG NARUCJA"- Isusa Hrista i to na najgori moguci nacin,tako sto ce se poniziti i postati sluga ( ljudsko bice poput jednog od nas) !!!
Da zrtvuje SINA SVOJEGA kako bi spasao neke koje je mogao jednostavno zameniti - praha zemaljskoga je jos uvek bilo u ogromnim kolicinama,zar ne a On bi trebao samo udahnuti zivot u tom novostvorenom ljudskom tjelu i eto ti novog coveka ( novi Adam i Eva) !!?

E to ti je NEIZMERNA BOZJA LJUBAV koja prevazilazi kosmicke dimenzije ( a to je beskonacni format) i ujedno BOZANSKA PRAVDA koja nije dozvolila da Bozja rec i upozorenje budu pogazeni !!!

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
46.513
Pokajanje je poput okretanja od starog i ulazak u novi život. To je kada molimo Boga za oprost naših grehova, ali ne samo za oprost već menjamo naš život iz korena.
U Ivanovoj 1,9 piše
,,Ako priznamo svoje grehe, On je pravedan i veran, i oprostiće nam grehe i očistiti nas od svake nepravde"
Takođe, bez pokajanja propadamo (Luka 13:3)
Biblija nas upozorava da se što pre pokajemo, jer se bliži Carstvo Božije.
Ali, da li posle pokajanja idalje grešimo?
Ali onda u Bibliji nazilazimo na ovo:
,,Koji god u Njemu stoji ne greši; koji god greši ne vide Ga niti Ga pozna" po Bibliji onaj ko tvori greh od đavola je.
Ali kao što znamo Bog je milostiv i prašta tako da bi što više ljudi dobilo život večni.
Da li je pravedan onaj koji greši? Da li dok smo na Zemlji uvek činimo greh? Ili je to moguće izbeći?
Samo i jedino neponavljanje tog (ruznog) dela za koje se neko pokajao.

Ako ponavlja, to nije pokajanje, ma sta pricao.

Greh nije moguce ukinuti, ljudi stalno grese i gresice dok su zivi, ali je moguce ukidanje i neponavljanje nekog odredjenog greha (onog, za koji kazemo da se neko pokajao).

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
Dakle ne ciniti greh je protiv opstanka? Ne bih se slozio, jer pitanje opstanka kod ljudi je sad preneseno na civilizaciju...
Ona nam je omogucila da postavljamo eticka i moralna pitanja, pa i to da imamo takav izbor...
ali je ona tiranosauruska prozdrljivost instiktivno ostala u ljudskoj svesti. Kod nekih je to izaslo iz okvira insikta i reflektira se u karakteru (milijarderi, politicari, kapitalisti gornjeg nivoa........koji ce u cilju postizanja sto vece "egzistencijalne" sigurnosti preci granice razuma i etike i obrusiti se na sopstvenu, ljudsku, vrstu, ubijanjem ako ce mu to doneti profit i lagodan zivot .)

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.737
ali je ona tiranosauruska prozdrljivost instiktivno ostala u ljudskoj svesti. Kod nekih je to izaslo iz okvira insikta i reflektira se u karakteru (milijarderi, politicari, kapitalisti gornjeg nivoa........koji ce u cilju postizanja sto vece "egzistencijalne" sigurnosti preci granice razuma i etike i obrusiti se na sopstvenu, ljudsku, vrstu, ubijanjem ako ce mu to doneti profit i lagodan zivot .)
Tako je oduvek bilo. Imas ljudi koji su oduvek zeleli bogatstvo i moc, i takvi ljudi svakako da se ne mole bogu niti razmisljaju o pokajanju.
Mozda samo onda kada se priblizi smrt, pa onda odu da plate crkvi i potraze utehu na kraju :P

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
Tako je oduvek bilo. Imas ljudi koji su oduvek zeleli bogatstvo i moc, i takvi ljudi svakako da se ne mole bogu niti razmisljaju o pokajanju.
Mozda samo onda kada se priblizi smrt, pa onda odu da plate crkvi i potraze utehu na kraju :P
kriva je cinjenica da nam je globalna propaganda usadila toleranciju za te prozdrljive kapitalisticke monstrume pa ih favorizuju i stime vrbuju nove kandidate za prozdrljivca, sa druge strane ih stiti..........ne sme ni pomisliti da im zapretis a kamoli nesto vise.........odma te osude za sirenje mrznje, poziv na nasilje............................i dok je covecanstvo u sahu tih zakona, ZLO SE SIRI I ZAHVATA I ONE ZDRAVE DELOVE LJUDKSOG GLOBALNOG KONTIGENTA.

A zamisli ubijes par milijardera, samo za primer, i kazes da svako ko ima vise od par miliona dolara, dozivece istu sudbinu,.........bice naravno mnogi koji ce vise voleti zivot nego da prave ratove posvetu radi bogacenja, al bice i onih koji ce se pre ubiti nego spasti na samo par milijardi dolara bogatstva.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.