Шта је ово јбт?!

Прво, не пакује се никакво рјешење, овдје се ништа не рјешава. :lol:
Мала игра (мени занимљива) која показује гдје заврши „краћење” коријена и квадрата. Ништа више од тога.
radi se o tome da si samo bezveze zamenio oblik pisanja brojeva
ako si hteo matematicki pravilno da radis ti si morao i levu i desnu stranu jednakosti da mnozis istim brojem a ne da jednostavno kazes ovo jedan smo dobili kao 41 - 40 a ovo drugo 1 kao 61 - 60
prakticno matematicki pravilno bi bilo da si krenuo od tog oduzimanja a ne od postavke da je 1 = 1

radi se o tome da si samo bezveze zamenio oblik pisanja brojeva
ako si hteo matematicki pravilno da radis ti si morao i levu i desnu stranu jednakosti da mnozis istim brojem a ne da jednostavno kazes ovo jedan smo dobili kao 41 - 40 a ovo drugo 1 kao 61 - 60
Шта ти је данас? Ујела те оса? Неправилно у свему написаном је само „краћење” коријена и квадрата. Све остало су сасвим уобичајене, дозвољене операције и поступци. Зашто сам баш тако радио? Па ето зато, може ми се. :lol:

prakticno matematicki pravilno bi bilo da si krenuo od tog oduzimanja a ne od postavke da je 1 = 1
Тако сам почео да бих од 1=1 завршио са 4=6. Ако ти смета, покриј палцем то 1=1 па уживај. :lol:
Уосталом, да сам почео са 41-40=61-60 онда би гунђао да је требало само одузети и добити 1=1, а не дрндати све оно даље. :mrgreen:

Back