Šta je ogovaranje, a šta nije?

KraNp

Poznat
Poruka
7.841
Оговарање је кад причаш лоше о некоме а да немаш потребе за тим. Нпр. мене кад неко изнервира ја причам другом човеку о томе. Али ако је неко покварењак. То могу само да констатујем али не идем у елаборацију теме. :)

limunada

Elita
Moderator
Poruka
23.458
Da li je svako pričanje o nekome,bez njegovog prisustva, bilo istina ili ne- ogovaranje?
Opet, da li se ogovaranjem smatra samo ono maliciozno što iznosimo o nekome, u njegovom odsustvu?
Da li vam smeta ogovaranje ili volite da citate ili slusate kako nekog drugog ogovaraju ?
Postoji razlika.Ogovaranje je ako pricas maliciozno o nekome ili izmisljas.Ili zabadas nos u ono sto te se ne tice.
A ako pricas o nekom drugom u smislu da prepricas neki dogadjaj u vezi njega ili o njemu,to nije ogovaranje...pod uslovom da to nije nesto previse licno sto ti je ovaj rekao u povjerenju.
Mora se nekad nesto o nekome ispricati...ali je bitno i kome pricas.
Mnogi ljudi ne znaju ni o cemu drugom da pricaju,osim da ogovaraju nekoga.Ja to slusam svaki dan.Nekad se iskljucim,a nekad cujem i sto me ne zanima.
Osobe sklone ogovaranju pamte svaku vasu rijec i iz naizgled bezazlenog detalja stvore pricu i kad pricaju drugoj osobi,cesto i pred vama,vi se zacudite sta ispade od svega.
Mene nervira kad nekad u nekoj prici pomenem nekoga onako usput,nebitno za samu pricu ...a osoba koja slusa odmah kao cia trazi sve podatke o toj osobi i zeli da zna.
Postoje i osobe koje nisu zlobne u sustini,ali koje su kao poderana vreca...sve sto im kazes,bilo bitno,bilo nebitno...one moraju prosto da prenesu nekoj drugoj osobi.
Ono sto je sigurno...ko ogovara druge osobe,ogovarace i vas.🙂

limunada

Elita
Moderator
Poruka
23.458
Meni je neshvatljivo u kolikoj mjeri ljude interesuje tudji zivot...i to ne samo osoba koje poznaju,nego i onih koje ne poznaju,niti ce ikad vise vidjeti.
Npr.maksuz idu do prozora da vide ko prolazi ulicom,ko je parkirao auto,s kim je,sta nosi itd.
A ja sam npr.potpuno operisana od toga i tih detalja,jer me jednostavno to ne zanima.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
46.195
Оговарање је када једва чекаш да са неким поделиш информацију или слутњу коју имаш о другој особи и то продискутујеш.
Није ако се прича о појавама у друштву па поменеш пример без назнака да се наслути о коме се ради. Моја другарица, мој познаник, знам особу...
Прво је у служби трача а друго размене искустава.
Poruka je automatski spojena:

Најсмешније ми је када неко отвори овде тему- мој друг... рецимо.
А онда се појаве моралисти- ти да си му друг не би овде отварао тему.
Јесте. Сви знамо и ко је тај ко отвара тему, а још боље знамо тог друга, од адресе до ЈМБГ :lol:
Увек ми прође кроз главу да таквима, који тако скоче, треба најмање причати поверљиве ствари.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
46.195
Ogovaranje je kad se 5 najboljih drugarica dogovori da se vide na kafi, a jedna ne dodje.

Nije ogovaranje kad dodju sve. :lol:
Сврбе ме прсти. Морам. :lol:
Радим у мушком колективу. Једино сам женско. Руку на срце, гори сте од сваке жентураче.
Част изузецима. Такви се и цене.

zendeli

Poznat
Moderator
Poruka
9.436
Оговарање је када једва чекаш да са неким поделиш информацију или слутњу коју имаш о другој особи и то продискутујеш.
Није ако се прича о појавама у друштву па поменеш пример без назнака да се наслути о коме се ради. Моја другарица, мој познаник, знам особу...
Прво је у служби трача а друго размене искустава.

Најсмешније ми је када неко отвори овде тему- мој друг... рецимо.
А онда се појаве моралисти- ти да си му друг не би овде отварао тему.
Јесте. Сви знамо и ко је тај ко отвара тему, а још боље знамо тог друга, од адресе до ЈМБГ :lol:
Увек ми прође кроз главу да таквима, који тако скоче, треба најмање причати поверљиве ствари.
Povjerljive stvari se ne govore nikom. One koje te mogu koštati nečega.

Костоломац

Primećen član
Banovan
Poruka
647
Ogovaranje je kad se 5 najboljih drugarica dogovori da se vide na kafi, a jedna ne dodje.

Nije ogovaranje kad dodju sve. :lol:
najgore je kad odes prvi sa kafe...jos nisi ni zamako a pocne...e jel znate za njega/nju :rotf:

pravilo, nikad prvi ne odlazi, vec poslednji :lol:

Сврбе ме прсти. Морам. :lol:
Радим у мушком колективу. Једино сам женско. Руку на срце, гори сте од сваке жентураче.
Част изузецима. Такви се и цене.
a i ti bi na guzu progovorila
moras kazes svrbe prstici :lol:

1208Letoo

Primećen član
Poruka
536
vesna.jpg

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
40.964
Da li je svako pričanje o nekome,bez njegovog prisustva, bilo istina ili ne- ogovaranje?
Opet, da li se ogovaranjem smatra samo ono maliciozno što iznosimo o nekome, u njegovom odsustvu?
Da li vam smeta ogovaranje ili volite da citate ili slusate kako nekog drugog ogovaraju ?
razmena informacija
ukazuje se na neku pojavu
pozitivnu ili negativnu
korisna stvar
školovani muškarci su gore alapače od onih ženetina sa pijace sa četvorogodišnjom
neoliberalne firme se služe prljavim trikovima pa zato "zabranjuju" razmene informacija "da se ne sazna"...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.