Šta je neophodno znati!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.931
Da bi se razumeo razlog zašto smo različiti po svojim stanjima svesti, po svojim izborima religije ili ateizma po razlozima za promene religija ili napustanja i odlazak u ateiste ili obrnuto neophodno je sagledati, znati i razumeti šta se to menja kod svakog od nas tokom jednogi/ili tokom mnogobrojnih života.
Da li je dovoljno za tolerantnu komunikaciju doći sa samo svojim intelektualnim znanjem, sa svojom jedinstvenom logikom - koja je atribut uma i oslikava samo jedno proilazno stanje uma (možemo reći i svesti), i ostaviti komentar koji će uneti neku novinu i dati doprinos bilo kojoj temi?
Odgovor na ovo pitanje je negativan.
Neophodno je da znamo da ono što se menja kod nas je naša svest koja je duhovna kategorija i ta svest, koja je u stalnom procesu iskustvenog dograđivanja jeste svest nas, duhovnog Biće ili Duše. Ono što najčešće ljudi koriste u svom budnom stanju je svest budnog dela uma koju je svako od nas gradio i dograđivao od rođenja pa nadalje tokom ovog života. Ova svest je običan program u našem budnom delu uma i zato je i zovemo Ego svest ili svest nas kao ličnosti a naša ličnost postoji samo tokom ovog života i traje sve dok ne dođe trenutak za narednu inkarnaciju. Svako od nas proživi više stotina hiljada života pa samim tim kreira isto toliko ličnosti.
Ono što mi jesmo, duhovno i večito ili besmrtno Biće, Duša, tokom svih života ekspandira jednu te istu kategoriju svesti, odnosno nadograđuje je iz svojih uzrokovanih događaja i iskustava i posledica čime smo sagledavali šta je korisno, prihvatljivo i pozitivno a šta treba odbaciti. To je razlog da smo u ranijim životima jako skučene svesti, naivni, netolerantni, nepromišljeni a onda nasilni, bez samilosti, neuviđavni, sa manje inteligencije, nepreduzimljivi, nekreativni i najčešće funkcionišema samo kao seksualno-polarizovano biće.
U tim ranijim stadijumima prihvatamo religioznost ili određenu religiju po tradiciji porodice u kojoj se rodimo, ili samo iz straha od kazne Bića koje stoji iza kreacije ili iz straha da ne odemo u pakao a često i iz straha od života odnosno straha od težine života, od bolesti i slično.
U kasnijim stadijumima kada naš um naraste svojim kapacitetom i okrenemo se intelektualizmu živimo sa ubeđenjem da naš um odnosno naučno (umno) znanje jeste dovoljno da se može sve znati i razumeti baš ili jedino na taj način.
Daljim dograđivanjem svoje jedino besmrtne svesti počinjemo sagledavati preko unutarnjih, subjektivnih kanala da ipak život nije sve ono što mogu detektovati naša čula i naš um već da postoji nešto mnogo više. To nešto više naš um nikada ne može detektovati ali ni naša čula već jedino Mi, Biće ili Duša, jer jedino mi kao Duša možemo ući u svetove čiste svesti i ljubavi.
To i jeste razlog da nauka a naročito filozofija nikako u svoje programe i učenja ne obuhvataju baš ovaj kvalitet života ato je ljubav, kvalitet kojeg gradimo tokom svih ranijih života baš kao i našu svest. Iz tih razloga mi budemo u mogućnosti tek na kraju naših ciklusa rađanja i umiranja otkriti pravu životnu realnost, spoznati je i realizovati i tek tada završiti ciklus daljeg rađanja u nižim svetovima i tada se usmerimo na najvišu duhovnu realizaciju te ulazimo u svetove čiste svesti i ljubavi - one svetove koje smo ranije znali kao nesaznajne.
Nažalost, malo ljudi je spremno da makar intelektualno sagleda ovu činjenicu i makar samo-kontrolisano ostanu u okvirima tolerancije prema ostalim članovima ovde na forumu ali i prema članovima zajednica u kojima živimo.
Sve dok ne dođe trenutak da sagledamo da smo mi svest, i to duhovna svest, u nama ne može biti prave tolerancije niti se možemo istincki okrenuti u pravcu svesnog duhovnog progresa čime možemo dosegnuti i stadijuma kada možemo spoznati Sebe ili Znati Sebe (Kao duhovno Biće) a onda Spoznati ili Znati Kreatora odnosno Biće koje znamo pod imenom Bog (iako TO BIĆE niti ima pol niti ima formu).
Kao dodatak ovome mogu reći da svojim komentarima i svojim navodnim lajkovanjem ili stavljanjem znakova ljutnje, podsmeha i druge, mi samo i jedino govorimo o sebi samima a ne o onima ili o komentarima onih kojima dajemo svoj sud ili osudu. Ma koliko se trudili mi ne možemo izaći iz okvira svoje skučenosti i sagledati celinu pa samim tom naša svest nikako ne može biti pravo merilo i prava procena onoga o čemu tek trebamo sagledavati i tek imati kompletnije razmevanje.
Gde se može sagledati najjasnija slika nas pojedinačno i nas kao zajednice?
Po i prema našim delima i našem odnosu prema ljudima oko nas. Ono što govorimo neophodno je da to i živimo a to mora pokazati toleranciju ili visoki stadijum etičnost jer etičnost jeste spoljašni izražaj našeg unutarnjeg stanja svesti. Ta svest odnosno etičnost neophodno je da mnogo nadmašuje društvenu moralnost jer samo takvi ljudi jesu stub zajednica u kojima živimo i takvi čine da se naše zajednice i naša populacija na ovoj planeti ne uruši do potpunog istrebljenja.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.194
too-long-didnt.jpg

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.