Nema ničeg lijepog u rasizmu.
rasizam je u oku posmatrača... rasizam je kad misliš da su pripadnici drugih naroda manje vrednosti..a ti svo vreme provodiš na srpskom forumu insistirajući na manjoj vrednosti Srba...ti si rasista ali nemaš hrabrosti da pogledaš istini u oči...ja sa druge strane sve ljude smatram jednako vrednim..obrazložio sam ti zašto sam upotrebio izraz normalni za Albance iz Albanije u poređenju sa Albancima sa Kosova i iz Makedonije..nema tu ni r od rasizma..

rasizam je u oku posmatrača... rasizam je kad misliš da su pripadnici drugih naroda manje vrednosti..a ti svo vreme provodiš na srpskom forumu insistirajući na manjoj vrednosti Srba...ti si rasista ali nemaš hrabrosti da pogledaš istini u oči...ja sa druge strane sve ljude smatram jednako vrednim..obrazložio sam ti zašto sam upotrebio izraz normalni za Albance iz Albanije u poređenju sa Albancima sa Kosova i iz Makedonije..nema tu ni r od rasizma..

Кад мора да му се нацрта. Захваљујем. :)

Malo je neotesano tvrditi to što ti tvrdiš s obzirom da mnogo Srbi, naravno, osobito desničari, imaju kontinuiran običaj pljuvati po svima koji nisu Srbi. Ali ok, možda ti zbilja nisi mislio rasistički kada si pisao o Albancima.

Sve više apstrakcija i mit .
Potpuno isto kao i "moćna" SFRJ i bratstvo i jedinostvo .
Naime sve je manje ljudi koji pamte druga Titu i tzv. zlatno doba jugokomuizma , tako isto je sve manje ljudi koji pamte vreme kada je KiM bio deo Srbije i kada smo bili zajednička država ,kako sa Hrvatima,tako i sa Albancima i Kosovarima .
U suštini i jedno i drugo je mitomanija koja se valja iz različitih ideoloških razloga , al nema suštinsku vrednost u realnom i svakodnevnom životu .
Можда код тебе, али ти ниси мерило:rtfm:

Malo je neotesano tvrditi to što ti tvrdiš s obzirom da mnogo Srbi, naravno, osobito desničari, imaju kontinuiran običaj pljuvati po svima koji nisu Srbi. Ali ok, možda ti zbilja nisi mislio rasistički kada si pisao o Albancima.
Kada pises nesto moras stajati iza svojih reci,gde si ti video da mnogi srbi mrze druge vere ili nacije......Hrvati bezbrizni u Srbiji a Srbi proterani iz Hrvatske,Albanci bezbrizni u Srbiji a Srbi proterani sa teritorije Kosova i Metohije.....nigde,ali noigde neces videti da Srbin kaze da mrzi drugu naciju ili drugu veru,jedino sto mozes cuti je istina o Jasenovcu koju vi krijete,istinu o porodici Zec iz Zagreba i mnogim porodicama koje su ustase mucki ubile samo sto su Srbi,cuces izstinu o Racku,Kosarama,Dobrovoljackoj.....govoriti istinu i reci da su to zlocini koje su pocinili pripadnici tih nacija nije rasizam.

Kada pises nesto moras stajati iza svojih reci,gde si ti video da mnogi srbi mrze druge vere ili nacije......Hrvati bezbrizni u Srbiji a Srbi proterani iz Hrvatske,Albanci bezbrizni u Srbiji a Srbi proterani sa teritorije Kosova i Metohije.....nigde,ali noigde neces videti da Srbin kaze da mrzi drugu naciju ili drugu veru,jedino sto mozes cuti je istina o Jasenovcu koju vi krijete,istinu o porodici Zec iz Zagreba i mnogim porodicama koje su ustase mucki ubile samo sto su Srbi,cuces izstinu o Racku,Kosarama,Dobrovoljackoj.....govoriti istinu i reci da su to zlocini koje su pocinili pripadnici tih nacija nije rasizam.
Daj, nemoj me nasmijavati! Pročitao sam što mnogi Srbi misle o drugim narodima i koliku mržnju imaju. Od susjednih naroda pa do Engleza i Židova, a pročitano sam pronašao od foruma i komentara na portalima pa do novinskih i (žali Bože!) akademskih članaka. Tako da mani me se s tom bezbrižnošću!

Daj, nemoj me nasmijavati! Pročitao sam što mnogi Srbi misle o drugim narodima i koliku mržnju imaju. Od susjednih naroda pa do Engleza i Židova, a pročitano sam pronašao od foruma i komentara na portalima pa do novinskih i (žali Bože!) akademskih članaka. Tako da mani me se s tom bezbrižnošću!
To su gluposti sto pises a i ti si svestan da je tako,kada bih ja pomenuo pisanje Hrvata po forumima vas bi izolovali na 1000 godina.Svaka nacija,rasa ima extreme ali je pitanje da li iza njih stoji drzava,iza proterivanja i onemogucavanja povratka Srba u Hrvatsku stoji vasa vlada,drzava,kroz istoriju ste mnogo puta imali vlast koja je unistavala druge narode,nemoj mi ti o jevrejima molim te,u Srbiji niko i ne primecuje Jevreje niti obraca paznju na njih a Jevreji iz Hrvatske su zavrsili u gasnim komorama.....tu razliku znas i ti ali boli dusa da priznas istinu nego kreces u napad i pises gluposti.

pa dođi nekad u Srbiju i kaži svima da si Hrvat pa ćeš videti da nema nikakve mržnje ili gledanja sa visine...a onda idi naprimer u Split i kaži da si Srbin..

Pa po mišljenju medjunarodnog suda u HAgu, , Kosovo je Srpska pokrajina , a samoproglašena Kosovska nezavisnost je privatni čin jedne etničke grupe sa sopstvenom privatnom imovinom što ne spori nijedan zakon u UN.
.........................................................................................................................................................................................
Ili u kratkom prevodu za nepismene pravnike , Srbi su takodje mogli proglasiti nezavisnost , ili prisajediniti Srbiji, pogotovo po novom zakonu o referendumu, i zadržati vlasništvo nad najmanje 51 % Kosova i Metohije ,vlasništvo nad svim manastirima, manastirištima, crkvama , metohima, grobljima, zdravstvenim ustanovama, rudnicima , nacionalnim parkovima itd, Što čini njihovu imovinu Srba i gradjana koji hoće sa Srbijom na KiM i imovinu Republike Srbije sa AP na KiM .
......................................................................................................................................................................................

Više verujmo pokojnom Amfilohiju nego ijednom političaru u Srbiji.

Nikad nisam bio na Kosovu ,jos kad sam bio djak bile ekskurzije po celoj Jugolasaviji osim na Kosovu i Metohiji. Oduvek je to bilo trusno i nestabilno podrucje zbog separatizma Abanaca . Kazu da godisnje ode vise stotina miliona evra pomoci Srbima koji tamo zive kao neki dodatak ili druga plata pored kosovske. Srbi na Kosovu ne placaju struju kao ni Albanci u Srbiji. Sada kada bi vratili Kosovo Srbiji sa 1,8 miliona Albanaca to bi bila katastrofa ,najpribliznije bi bilo stanje u Izraelu sa Gazom i svakih par meseci neki rat i raketiranje.

Nikad nisam bio na Kosovu ,jos kad sam bio djak bile ekskurzije po celoj Jugolasaviji osim na Kosovu i Metohiji. Oduvek je to bilo trusno i nestabilno podrucje zbog separatizma Abanaca . Kazu da godisnje ode vise stotina miliona evra pomoci Srbima koji tamo zive kao neki dodatak ili druga plata pored kosovske. Srbi na Kosovu ne placaju struju kao ni Albanci u Srbiji. Sada kada bi vratili Kosovo Srbiji sa 1,8 miliona Albanaca to bi bila katastrofa ,najpribliznije bi bilo stanje u Izraelu sa Gazom i svakih par meseci neki rat i raketiranje.
nema njih ni milion...ne zaboravi da nisu izlazili na popise stanovništva dok su bili de fakto deo Srbije a da od kad su proglasili nezavisnost sami sebi biraju broj stanovnika koji će da upišu...namerno manipulišu brojem ljudi da bi izgledalo kao da imaju ubedljiviju većinu nego što imaju...ako na Kosovu ima manje od milion ili beše oko pola miliona korisnika mobilne telefonije nema ni njih mnogo više od tog broja...plus iseljavaju se zadnjih godina ko ludi..Kosovo se prazni brže od uže Srbije..

Можда код тебе, али ти ниси мерило:rtfm:
Ne kod mene.
Ne treba to persinalizovati i u pravu si da ja nisam nikakvi merilo .
Evo recimo ti si najbolji primer,umesto na sveto und raspeto Kosovo ,ti si otišao u Holandiju , Švedsku.... jer je tamo bilo super ,a u Rusiji teško sranje .A sada dosta drsko i bezobrazno , kada tse piša više ne diže prodaješ šatro pravoslavnu i notorno idiotsku antiglobalistčku Z propagandu .

nema njih ni milion...ne zaboravi da nisu izlazili na popise stanovništva dok su bili de fakto deo Srbije a da od kad su proglasili nezavisnost sami sebi biraju broj stanovnika koji će da upišu...namerno manipulišu brojem ljudi da bi izgledalo kao da imaju ubedljiviju većinu nego što imaju...ako na Kosovu ima manje od milion ili beše oko pola miliona korisnika mobilne telefonije nema ni njih mnogo više od tog broja...plus iseljavaju se zadnjih godina ko ludi..Kosovo se prazni brže od uže Srbije..
Screenshot_20220423-210540_Chrome.jpg

Ne kod mene.
Ne treba to persinalizovati i u pravu si da ja nisam nikakvi merilo .
Evo recimo ti si najbolji primer,umesto na sveto und raspeto Kosovo ,ti si otišao u Holandiju , Švedsku.... jer je tamo bilo super ,a u Rusiji teško sranje .A sada dosta drsko i bezobrazno , kada tse piša više ne diže prodaješ šatro pravoslavnu i notorno idiotsku antiglobalistčku Z propagandu .
Наслов ове теме тражи персонизацију Ал Банди , а то је изгледа тешко питање на које Срби овде присутни немају баш воље да одговоре.
Да , ја сам отишао из земље које је моје Косово и Метохију полако али сигурно одвајао од Србије. Прво као аутономну област, па покрајину и систематски предавао Шиптарима чак их увозећи под изговором идеолошког сукоба са бившим пријатељем и сабоцем Енвер Хоџом коме је и српска омладина правила прву пругу у Албанији док се дували у исту тикву.Али ја сам се вратио и то у време када су други готово очајнички покушавали да оду.

1652055411839.jpeg

Kod vas Hrvata mrznja nikad nije prestajala, dok su nas Srbe ucili da smo Jugosloveni. Recimo da sam Srbin sam saznao sa 11 godina
od Hrvata na moru. Do tad nisam ni znao sta su to Srbi.

А видиш Банди ову икону.Њу сам као клинац из четвртог разред основне школе донео из Пећке Патријаршије и она је самном пропутовала све зеље у којима сам боравио.За мене су Косово и Метохија део мене , а за то су заслужни моји родитељи, моје бабе и деде, књиге и песме .То не може да ми одузме ни једна власт домаћа или страна.

Back