Quantcast

STA je MUDROST ?

georgejune

Starosedelac
Poruka
168.789
Naravno..samo mi padose na pamet neki koji iz knjiga kupe mrvice i primenjuju u svakodnevnom zivotu..to nije mudrost..mozda bi mogli od nekih starijih mudrih ljudi iskusnih zivotnim mudrostima se voditi kroz zivot

coviax1

Poznat
Banovan
Poruka
8.898
Za razaznati okolinu je dovoljno biti zdrav i donekle pametan,a za gledanje unapred treba i malo veća pamet
i nagomilano iskustvo i urođena mudrost (bar iskrice genijalnostiz:))...
Kad toga nema -sledi mudroserija ...z:mrgreen:

JA KOJI JESAM

Poznat
Poruka
7.560
Naravno..samo mi padose na pamet neki koji iz knjiga kupe mrvice i primenjuju u svakodnevnom zivotu..to nije mudrost..mozda bi mogli od nekih starijih mudrih ljudi iskusnih zivotnim mudrostima se voditi kroz zivot

I onda kada od starijih učimo, mi svojom voljom pokrećemo to naučeno (shvaćeno po Sebi) i primjenjujemo ga u praksi, stvarajući na taj način realnost koja je potpomognuta mudrošću...dakle, praktičnom primjenom ZNANJA.

Bilo kako bilo, MUDROST JE KADA SE ZNANJE POKRENE U PRATIČNU PRIMJENU.

georgejune

Starosedelac
Poruka
168.789
I onda kada od starijih učimo, mi svojom voljom pokrećemo to naučeno (shvaćeno po Sebi) i primjenjujemo ga u praksi, stvarajući na taj način realnost koja je potpomognuta mudrošću...dakle, praktičnom primjenom ZNANJA.

Bilo kako bilo, MUDROST JE KADA SE ZNANJE POKRENE U PRATIČNU PRIMJENU.

A da li posmatramo mudrost isto ako neko nesto pozitivno uradi kao i negativno?ako radi smo za sebe ili uopsteno kao dobro delo?

JA KOJI JESAM

Poznat
Poruka
7.560
A da li posmatramo mudrost isto ako neko nesto pozitivno uradi kao i negativno?ako radi smo za sebe ili uopsteno kao dobro delo?

Mudrost je vezana za duhovna Znanja, te kada govorimo o mudrosti onda zaista govorimo o priimjeni PRINCIPA postojanja, dakle govorimo o takvim Znanjima koja onda primjenjujemo u praksi. Međutim, i stečena znanja (iskustvena), ukoliko ih primijenimo, pomažu stvaranju željene realnosti... ali primjenjujući svako od njih...NE MOŽEMO SEBE NAZAVATI MUDRIM.

Evo i primjer:

Ubica je naučio koji je najbolji način da ubije žrtvu...

Da li to znači da kada upotrijebi to 'znanje' da je postao MUDAR?

Naravno NE.
Postao je efektivan, naučio je 'zanat'.

Da bi čovjeka mogli nazvati MUDRIM, on svoja Znanja mora da primjenjuje u praksi uvijek imajući na umu da svojom akcijom niikako ne narušava HARMONIJU postojanja sa svim postojeći stvorenjima.

looodica

Buduća legenda
Poruka
34.720
Mudrost je pojam koji oznacava duboko znanje, uvid, dobro rasudjivanje....Onaj ko se okrece mudrosti nalazi vremena za duhovno usavrshavanje, ne dopushtajuci da ga "progutaju" zahtevi prakticnog zivota...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.