Šta je lepota...

ancika:
Retko me zainteresuje neko ko je ruzan- muskarac koji bi me zainteresovao morao bi se po necemu razlikovati od ruznih, makar po ocima. Naravno, to je samo prvi korak. Mnogo je vaznije ono unutra...A oni, ciju posebnost ne primetim, ili su nesposobni da se istaknu, sto ne valja, ili uopste ne zele da JA primetim tu njihovu posebnost... Postoje i ruzne osobe koje kod mene probude ONA osecanja, ali to su neki sasvim posebni tipovi...Bas takvog jednog necu nikada zaboraviti...To su one osobe koje umeju izele da se nametnu odredjenoj osobi- A TO CENIM!!!

To su za mene pravi smekeri.
Ali su skroz zaebani.Moras se paziti,jer oni slusaju jedino sebe.Zato se lako i namecu
 
inspirion:
ancika:
Bas takvog jednog necu nikada zaboraviti...To su one osobe koje umeju izele da se nametnu odredjenoj osobi- A TO CENIM!!!
To su za mene pravi smekeri.
Ali su skroz zaebani.Moras se paziti,jer oni slusaju jedino sebe.Zato se lako i namecu

dobri su joj jer onda slobodno mozhe da iskljuchi to malo mozga i da mu se potchini i preda u potpunosti. Chuvena mazzo varijanta :)
 
Po meni lepota je kompleksan i višeznačan pojam koji nije vezan samo za spoljašnji fizički izgled, već i za duhovnu stranu ličnosti. Pogledajte na primer FEŠN TV, sa svim onim anoreksičnim manekenkama i manekenima, neko od njih možda može nekom da se dopadne na kratko ali ukoliko je neobrazovan, glup, narcisoidan, prazan,veoma brzo ćete izgubiti svaki interes za takvu osobu. Veoma često se dešava da neko ko "objektivno" nije lep, svojom plemenitošću, dobrotom, inteligencijom spremnošću da pomaže drugima,daleko bolje prođe u životu od praznih "lepotana". Ako se iskreno zaljubite u nekoga, ta osoba će vama biti najlepša na svetu! Lepota je pre svega subjektivan doživljaj nekoga.
 
cLick - OR - Die:
divlja u srcu:
NatasaNatasa:
Za mene je lepota harizmaticnosrt. Energija koju covek nosi u sebi i nacin na koji se odnosi prema drugima.
Bravo, mala! :wink:

Bah.. Moze za tebe lepota da bude i kilo bureka, ali zna se $ta je lepota. I ruzhni mogu da budu harizmatichni, ali lepi su lepi sa harizmom ili bez nje. Ukoliko harizma, lepota i pamet idu u kompletu to je prava kombinacija
A šta je lepota? Jel' to neka konstanta? I don't think so...Svidelo mi se ono što reče HeBePoBaTaH(btw, kladim se da 90% ljudi još uvek ne vidi da je on NeVeRoVaTaN) za Crnogorce
P.S. ''Lepota je u oku posmatrača''
 
NatasaNatasa:
Za mene je lepota harizmaticnosrt. Energija koju covek nosi u sebi i nacin na koji se odnosi prema drugima.

Velika istina...
Poznavala sam osobu koja se ni po jednom kriterijumu ne moze svrstati u lepe, ali je bio omiljen i u drustvu i kod devojaka...

S druge strane, neki jako lepi ljudi su bili jako usamljeni u svom razmisljanju i nacinu zivota...
 
sanem1993:
Ja ne znam na ovo teško pitanje odgovoriti, ali ću domaćici teme pokloniti cvet, pa bio on lep ili ne!!!


11001_wallpaper280.jpg

Oooo HVALA, HVALA :D :D :D
 
Hellen:
RedBloodedWoman:
Naleteh tu na jednu vrlo zanimljivu temu, pa me zainteresovalo šta svi vi mislite da je lepota... Zbog čega za neku osobu kažete da je LEPA, a ne da je PAMETNA.

...Nije zlato sve što sija...


....Зато што су то две различите ствари! Онај ко је леп не мора бити паметан, и обрнуто - не мора свако ко је паметан бити и леп. Глупо питање. :roll:


Nije glupo pitanje uopšte. Jer lepota je vrlo subjektivna stvar, neko ili nešto što je tebi lepo meni može biti ružno. Zato me i zanima tuđe mišljenje o tome.
Ja, recimo, smatram da takmičenja za Miss nisu ništa drugo do nešto što jako podseća na STOČNU PIJACU.
 
Strela:
Po meni lepota je kompleksan i višeznačan pojam koji nije vezan samo za spoljašnji fizički izgled, već i za duhovnu stranu ličnosti. Pogledajte na primer FEŠN TV, sa svim onim anoreksičnim manekenkama i manekenima, neko od njih možda može nekom da se dopadne na kratko ali ukoliko je neobrazovan, glup, narcisoidan, prazan,veoma brzo ćete izgubiti svaki interes za takvu osobu. Veoma često se dešava da neko ko "objektivno" nije lep, svojom plemenitošću, dobrotom, inteligencijom spremnošću da pomaže drugima,daleko bolje prođe u životu od praznih "lepotana". Ako se iskreno zaljubite u nekoga, ta osoba će vama biti najlepša na svetu! Lepota je pre svega subjektivan doživljaj nekoga.


SVAKA ČAST :!: :!: :!:
 
cLick - OR - Die:
inspirion:
Klik,pa ti si neki surovi realista

taman sposla... samo ne dam da se me$aju babe i krabe.

lepota je vi$e-manje univerzalna! (ako izuzmemo ukuse skoro pronadjenih plemena u svetskim zabitima). Kosooke i tamnopute misice bice mi podjednako lepe kao $to ce crncima i kinezima biti lepe na$e lepe devojke.

Zna$.. Kada vidi$ npr. 5 sekundi na TVu facu prelepe devojke, ti odmah zna$ da li je ona zavr$ila besne $kole, da li je dobra du$a i da li je harizmatichna?! Pa naravno da to ne mozhe odmah da se provali, ali ono $to se na prvi pogled vidi je ta sirova neporeciva lepota bez obzira $ta ta osoba nosi u sebi. Ne mozhe kepec biti visok dva metra samo zato $to je du$evan i dobar chovek, kao $to ni ruzhan ne mozhe biti lep zato $to je harizmatichan i $ta sve vec ne :D Zato odvojmo karakterne osobine od lepote, a fakat je da se dobrota, pamet i lepota odlichno slazhu i da bih takvu vodio na tropsko ostrvo da mi pokazuje pravopis i gramatiku :wink:


Jeste, care , skroz si u pravu...tema se i odnosila na lepotu neke osobe...Cista lepota...kao kada ti se neka vazna dopadne -jer je jednostavno lepa...Niko nije kriv sto je takvo pitanje postavljeno....
i evo tek sada je dele ipak na spoljasnju i unutrasnju...Naravno da ona moze tako da se deli...jer koliko ste videli glupavih i praznih lepotica i lepotana...ili se zaljubili u nekog ko i nije -nesto lep-???
Tacno je da je najbolje kada se nadje osoba koja ima i jednu i drugu lepotu....i , hvala bogu, ima ih i takvih....ali kada bih morala da biram, izbrala bih unutrasnju... :wink:
 

Back
Top