Šta je "kavez za ptice" (Birdcaging) u avionima?

Nervirator

Džomba
VIP
Poruka
102.664
„Držanje u kavezu za ptice“ nije priznati termin u vazduhoplovstvu ili zvanična politika avio-kompanije. Umesto toga, pojavio se na mreži kao sveobuhvatna fraza koju putnici koriste da opisuju letove gde su zastori za prozore zatamnjeni ili zatvoreni na duže vreme.

Neki putnici tvrde da je fenomen namerni pokušaj da se kabine održe umirenim.

1774302089415.png


Da li ste iskusili?
 
„Držanje u kavezu za ptice“ nije priznati termin u vazduhoplovstvu ili zvanična politika avio-kompanije. Umesto toga, pojavio se na mreži kao sveobuhvatna fraza koju putnici koriste da opisuju letove gde su zastori za prozore zatamnjeni ili zatvoreni na duže vreme.

Neki putnici tvrde da je fenomen namerni pokušaj da se kabine održe umirenim.

Pogledajte prilog 1876220

Da li ste iskusili?
Moje iskustvo je drugacije, a to je da stjuardese uvek naglase da roletnice ostanu podignute.
 
Da, ali oni koji su do prozora hoće da zevaju napolje

Vidi se da si leteo avionom maksimum dva puta.
Prvih pet minuta zevaš kroz prozor dok ne probije oblake, a posle toga ...spektakl: beskrajno belo i sunce u oči. Tu i tamo neka cool formacija oblaka ili trag drugog aviona, mozda planinski vrh....pa ako baš zapneš da gledaš duže od 30 sekundi, moraš i naočare da staviš da preživiš taj pogled.
 
Vidi se da si leteo avionom maksimum dva puta.
Prvih pet minuta zevaš kroz prozor dok ne probije oblake, a posle toga ...spektakl: beskrajno belo i sunce u oči. Tu i tamo neka cool formacija oblaka ili trag drugog aviona, mozda planinski vrh....pa ako baš zapneš da gledaš duže od 30 sekundi, moraš i naočare da staviš da preživiš taj pogled.
Au čoveče kolika je tvoja potreba da nekome spustiš je za antologiju.
 

Back
Top