Sta je Isus bio po svojoj prirodi?

Sta je Isus po svojoj prirodi ?

• Ukupno glasova
    16
ako je Bog duh onda može biti samo stilski. u sz nisu znali za te pojmove niti su slutili da bog ima nameru da se očoveči. jer bog ne radi parcijalno čekajući čoveka da mu dune iz dupeta u glavu. to su naše ljudske misli. troičnost boga nije hrišćansko otkrivenje jer mnoštvo starih religija ima troičnost, samo opisivanje delovanja je drukčije.
To su neki praobrazi Svete Trojice (Trojstva), ta trojičnost što navodiš u drugim religijama. Bilo je praobraza Trojstva i u SZ (Tri anđela u gostima i druga mesta ...) Septuagintu cenim jer se tamo može u mesijanskim proroštvima naslutiti buduće očovečenje Boga.

To su neki praobrazi Svete Trojice (Trojstva), ta trojičnost što navodiš u drugim religijama. Bilo je praobraza Trojstva i u SZ (Tri anđela u gostima i druga mesta ...) Septuagintu cenim jer se tamo može u mesijanskim proroštvima naslutiti buduće očovečenje Boga.
pa može biti ako hoćeš da tako izgleda ali ne govorim o sz već u starim verama da je bilo jasno da im se bog predstavlja kao trojica ili tri vrhovna boga.
indijski trimurti je daleko stariji kao i slovenski triglav od hrišćanstva.

pa to tako ne izgleda kako ja hoću već jeste tako, a svet svet svet moraš da tumačiš pa tumači, pitaj jevreje kako oni tumače
Šta me briga kako Jevreji tumače. Važno je da imam Hristove naočare: da u svemu u Svetom pismu tražim Hrista i gledam kroz Hrista. Isus Hrist/os/, Gospod/in/ moj i Bog moj, Sin Boga živoga...
Gospodin je ispravnije od Gospod, ali tradicija je tradicija. Treba poštovati

Šta me briga kako Jevreji tumače. Važno je da imam Hristove naočare: da u svemu u Svetom pismu tražim Hrista i gledam kroz Hrista. Isus Hrist/os/, Gospod/in/ moj i Bog moj, Sin Boga živoga...
Kad imas Japansku mitologiju kao zadaću da interpretiraš svakako je mudro da Bugarin to interpretira po svom nahodjenju i da ga poslušaš.

znači jevrejske spise ko šiša i kako tumače tanah. tako i muslimani kažu za novi zavet šta nas briga šta imaju da kažu hrišćani u vezi hrista :D
ps ni gospod ni gospodin već gospodar.

Šta znači reč Kyrios?
Izraz Kyrios je grčkog porekla i znači "gospodar", "gospodar", "gospodar", "vlasnik".
Šta znači reč Adonai?
Nekoliko gramatičara naglašava da se ovaj izraz koristi za upućivanje na vrhovno biće i njegovu veličinu: "moj Veliki Gospodar"

Čvrsto verujem da Bog neće iskrene bogoljupce i skromne rimo- i grko- katolike baciti u pakao zbog jeresi papstva, i da nebesa nisu do kraja zatvorena za Rimsku crkvu uprkos svom padu. A za gorde i umišljene u svojoj ortodoksiji i one koji se raduju propasti i mukama koje čekaju grešnike i jeretike, sumnjam u Božju milost.
Римокатолици су застранили почевши од кривог догмстског учења о Богоридици, преко причешћа које може да буде овако а и не мора. Туга је тај други ватикански концил.
Гркокатолици су неуспешан покушај римокатолика да узму православне под своје. Тај пројекат је пропао па ни самим римокатолицима не пада на памет да раде нешто слично.

Sta je Isus bio po svojoj prirodi ?
Po Bibliji Marija, Isusova majka je ostala u drugom stanju, njoj je anđeo Gabrijel rekao da će začeti Isusa po Duhu Svetome.
Sto znaci da je Isusa mama bila Marija, a otac Bog, kakva bi onda njegova prioda bila. Jer stvarno svaka hriscanska verska zajedinca ima svoju definiciju koja je Isusova priroda ?

.Pogledajte prilog 1446056
Pogledajte prilog 1446057

Grcka mitologija je prepuna dece koju su bogovi zaceli za smrtnim zenama.
Isus nije nista po tome drugaciji od Heraklea, na primer.

Sve je to mitologija.

Isus (Hristos ili Hrist, svejedno je; iako je Hrist pravilnije u našem jeziku bez -os) je Bog. Sin Boga živoga. Jedan od Svete Trojice (Trojstva). Ima dve volje: božansku i ljudsku. Zato i jeste Bogočovek. A po prirodi (naravi) naravno Bog.

A po prirodi (naravi) naravno Bog.

ALi vam Isus kaze da nije on BOg , nego da je Otac na nebu jedini pravi Bog....dali vi zazmirite kad citate te dijelove biblije, ja stvarno ne znam, ali ste fenomen u pogresnom razumijevanju svojih svetih tekstova.

ALi vam Isus kaze da nije on BOg , nego da je Otac na nebu jedini pravi Bog....dali vi zazmirite kad citate te dijelove biblije, ja stvarno ne znam, ali ste fenomen u pogresnom razumijevanju svojih svetih tekstova.
Isus kaže po Bibliji
Jovan 14,6Isus mu reče: ja sam put i istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me.
Jovan 14,7Ka biste mene znali onda biste znali i oca mojega; i otsele poznajete ga, i vidjeste ga.
Jovan 14,8Reče mu Filip: Gospode! pokaži nam oca i biće nam dosta.
Jovan 14,9Isus mu reče: toliko sam vrijeme s vama i nijesi me poznao, Filipe? koji vidje mene, vidje oca; pa kako ti govoriš: pokaži nam oca?
Jovan 14,10Zar ne vjeruješ da sam ja u ocu i otac u meni? Riječi koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego otac koji stoji u meni on tvori djela.
Jovan 14,11Vjerujte meni da sam ja u ocu i otac u meni; ako li meni ne vjerujete, vjerujte mi po tijem djelima.

to je jako sugerisanje da on jeste Bog što ne znači da je bio...
e sad drugo je pitanje da li možemo verovati da je sve što tu piše autentično bez prepravljanja od strane crkve...

mogao je naprimer da kaže "ja sam došao da budem put, istina i život i niko neće doći ocu nego na moj način"...
"svi smo deca Božjia i po njegovom liku napravljeni te koji vide mene vide i oca."
"ja sam dostigao nivo jedinstva s Bogom te sam ja u ocu a otac u meni i reči koje vam govorim nisu od mene nego od oca"

znači samo male prepravke u jevanđeljima od strane rane crkve mogla su sve što je rekao da potpuno izmene i izokrenu...a jevanđelja su zapisana mnogo posle Isusove smrti i verovatno su se u početku prenosila usmeno...

Isus kaže po Bibliji
Jovan 14,6Isus mu reče: ja sam put i istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me.
Jovan 14,7Ka biste mene znali onda biste znali i oca mojega; i otsele poznajete ga, i vidjeste ga.
Jovan 14,8Reče mu Filip: Gospode! pokaži nam oca i biće nam dosta.
Jovan 14,9Isus mu reče: toliko sam vrijeme s vama i nijesi me poznao, Filipe? koji vidje mene, vidje oca; pa kako ti govoriš: pokaži nam oca?
Jovan 14,10Zar ne vjeruješ da sam ja u ocu i otac u meni? Riječi koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego otac koji stoji u meni on tvori djela.
Jovan 14,11Vjerujte meni da sam ja u ocu i otac u meni; ako li meni ne vjerujete, vjerujte mi po tijem djelima.

to je jako sugerisanje da on jeste Bog što ne znači da je bio...
e sad drugo je pitanje da li možemo verovati da je sve što tu piše autentično bez prepravljanja od strane crkve...

mogao je naprimer da kaže "ja sam došao da budem put, istina i život i niko neće doći ocu nego na moj način"...
"svi smo deca Božjia i po njegovom liku napravljeni te koji vide mene vide i oca."
"ja sam dostigao nivo jedinstva s Bogom te sam ja u ocu a otac u meni i reči koje vam govorim nisu od mene nego od oca"

znači samo male prepravke u jevanđeljima od strane rane crkve mogla su sve što je rekao da potpuno izmene i izokrenu...a jevanđelja su zapisana mnogo posle Isusove smrti i verovatno su se u početku prenosila usmeno...

nista to ne ukazuje da je Isus Bog, evo sad cu ti dokazati samo sa ovim primjerom kako vi volite pogresno razumjeti stvari iz Biblije

Zar ne vjeruješ da sam ja u ocu i otac u meni?

i ovo vam je dokaz da je Isus Bog? ali Isus licno u Bibliji objasnjava sta ovo znaci ja i otac smo jedno, i bas ne znaci to sto vi hrscani hocete da predstavite, sto ukazuje na strahovito neznanje Biblije gdje totalno pogresno stvari shvatate

evo dokaz koliko ne znate Bibliju, Isus vam to fino objasnjava:

Ivan 17,21Da svi budu jedno, kao što si ti, Oče, u meni i ja u tebi, da i oni u nama budu jedno, da vjeruje svijet, da si me ti poslao.
Ivan 17,22I slavu, koju si mi dao, ja dadoh njima, da budu jedno, kao što smo i mi jedno:
Ivan 17,23Ja u njima i ti u meni; da budu sasvim u jedno, i da spozna svijet, da si me ti poslao i da si ih ljubio, kao što si mene ljubio.

znaci jasno i glasno Isus kaze da to znaci jedno u svrhi i cilju a ne nikako jedno bice....vase nepoznavanje Biblije ima megalomanske proporciije

ja sam put i istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me.

da isus je istina, koja omogucuje vjecni zivot ako se slijedi u njegovo vrijeme, preko Isusove nauke dolazi se do BOga. to i mi muslimani vjerujemo...i to nikakve veze nema sa tim da je Isus Bog.....nemojte naopako stvari sve shvatati kao ono Ja i Otac smo jedno...dokazano ti je iz biblie da ste pogresno razumjeli.

koji vidje mene, vidje oca; pa kako ti govoriš: pokaži nam oca?

ovo je retoricki receno jer Isus zna ovo:

Ivan 1,18Boga nitko nije vidio nikada.

BOg kaze:

Izlazak 33,20... "Lica mojega ne možeš ugledati; jer ni jedan čovjek ne može me vidjeti i ostati živ."

kad sve to Isus i Filip znaju, i jos Bog cinio cuda preko Isusa, pa kako onda mozes Filipe tako nesto pitati Pita ga Isus.

Jasno vam Isus kaze ko je Bog.

Ivan 17,1Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
Ivan 17,2Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
Ivan 17,3A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedino pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.

znaci Jedini pravi Bog je otac na nebu, to vam Isus jasno kaze.

VI hrscani cinite najveci moguci grijeh a to je pripisivanju Bogu sudruga, za takav grijeh se ide vjecno u Pakao

Razgovor Boga i Isusa na Sudnjem danu:

5:116 A kada Allah rekne: "O Isuse, sine Marijin, jesi li ti govorio ljudima: 'Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!'" – on će reći: "Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo. Ako sam ja to govorio, Ti to već znaš; Ti znaš šta ja znam, a ja ne znam šta Ti znaš; Samo Ti jedini sve što je skriveno znaš.

117 Ja sam im samo ono govorio što si mi Ti naredio: 'Klanjajte se Allahu, i mome i svome Gospodaru!' I ja sam nad njima bdio dok sam među njima bio, a kad si mi Ti dušu uzeo, Ti si ih jedini nadzirao; Ti nad svim bdiš

118 Ako ih kazniš, robovi su Tvoji, a ako im oprostiš, silan i mudar Ti si.

Bog dalje kaze i savjetuje vas hrscani iz Kurana:

4:171 O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u svome vjerovanju i o Allahu govorite samo istinu! Mesija, Isus, sin Marijin, samo je Allahov poslanik, i Riječ Njegova koju je Mariji dostavio, i Duh od Njega; zato vjerujte u Allaha i Njegove poslanike i ne govorite: "Trojica su!" Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog – hvaljen neka je On! – zar On da ima dijete?! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji, i Allah je dovoljan kao svjedok.

5:72 Nevjernici su oni koji govore: "Bog je – Mesija, sin Marijin!" A Mesija je govorio: "O sinovi Izraelovi, klanjajte se Allahu, i mome i vašem Gospodaru! Ko drugog Allahu smatra ravnim, Allah će mu ulazak u Raj/Džennet zabraniti i boravište njegovo će Pakao/Džehennem biti; a nevjernicima neće niko pomoći."

Poslednja izmena:
Ivan 17,21Da svi budu jedno, kao što si ti, Oče, u meni i ja u tebi, da i oni u nama budu jedno, da vjeruje svijet, da si me ti poslao.
Ivan 17,22I slavu, koju si mi dao, ja dadoh njima, da budu jedno, kao što smo i mi jedno:
Ivan 17,23Ja u njima i ti u meni; da budu sasvim u jedno, i da spozna svijet, da si me ti poslao i da si ih ljubio, kao što si mene ljubio.
Isus u njegovim vernicima a Bog u Isusu je upravo situacija koju imamo sa hrišćanima...nametnuo se Isus za posrednika između ljudi i Boga..da ga smatraju za Boga...odakle znaš da Isus to nije želeo u skladu sa tim izjavama iz Jevanđelja za koja ja lično smatram da nisu autentična reprezentacija onoga što je Isus govorio...

Razgovor Boga i Isusa na Sudnjem danu:

5:116 A kada Allah rekne: "O Isuse, sine Marijin, jesi li ti govorio ljudima: 'Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!'" – on će reći: "Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo. Ako sam ja to govorio, Ti to već znaš; Ti znaš šta ja znam, a ja ne znam šta Ti znaš; Samo Ti jedini sve što je skriveno znaš.

117 Ja sam im samo ono govorio što si mi Ti naredio: 'Klanjajte se Allahu, i mome i svome Gospodaru!' I ja sam nad njima bdio dok sam među njima bio, a kad si mi Ti dušu uzeo, Ti si ih jedini nadzirao; Ti nad svim bdiš

118 Ako ih kazniš, robovi su Tvoji, a ako im oprostiš, silan i mudar Ti si.

Bog dalje kaze i savjetuje vas hrscani iz Kurana:
Kakvo brukanje autora Kur'ana. Koji hrišćanin Bogorodicu smatra bogom? Još jedan dokaz da Muhamed nije imao pojma šta govori.

Isus u njegovim vernicima a Bog u Isusu je upravo situacija koju imamo sa hrišćanima...nametnuo se Isus za posrednika između ljudi i Boga..da ga smatraju za Boga...odakle znaš da Isus to nije želeo u skladu sa tim izjavama iz Jevanđelja za koja ja lično smatram da nisu autentična reprezentacija onoga što je Isus govorio...

vise nego je jasno moja post gore....a ti mozes i dalje nastaviti vjerovati sulude ideje koje kontriraju irazumu i Isusovim izjavam i na taj nacin sam sebe svojm rukama baciti u ponore pakla.

Ti sa takvim vjerovanjem mozes da zaradis vjecnu kaznu u Paklu.

Kakvo brukanje autora Kur'ana. Koji hrišćanin Bogorodicu smatra bogom? Još jedan dokaz da Muhamed nije imao pojma šta govori.

vasi kompanjoni katolici imaju obicaj se moliti bogorodici Mariji....a cim se nekom molis stavio si ga na poziciju Boga.

Dosao jedan hrscanin Muhammedu i rekao mu kako to Kuran kaze da mi svecenike i monahe uzimamo kao bogove

ovaj ajet

9:31 Oni, pored Allaha, bogovima smatraju svećenike svoje i monahe svoje i Mesiju, sina Marijina, a naređeno im je da se samo jednom Bogu klanjaju – nema boga osim Njega. On je vrlo visoko iznad onih koje oni Njemu ravnim smatraju.
pa mu je Muhammed objasnio, kako se hrscani mole svojim umrlim svecima, i na taj nacin pozicioniraju ih na nivo Boga u atributima, da sve cuju i sve mogu, da cuju njihove molitve i da mogu da ispune njihove molbe.

Katolici se mole Mariji
1327589395medjugorje.jpg

vasi kompanjoni katolici imaju obicaj se moliti bogorodici Mariji....a cim se nekom molis stavio si ga na poziciju Boga.

Dosao jedan hrscanin Muhammedu i rekao mu kako to Kuran kaze da mi svecenike i monahe uzimamo kao bogove

ovaj ajet

9:31 Oni, pored Allaha, bogovima smatraju svećenike svoje i monahe svoje i Mesiju, sina Marijina, a naređeno im je da se samo jednom Bogu klanjaju – nema boga osim Njega. On je vrlo visoko iznad onih koje oni Njemu ravnim smatraju.
pa mu je Muhammed objasnio, kako se hrscani mole svojim umrlim svecima, i na taj nacin pozicioniraju ih na nivo Boga u atributima, da sve cuju i sve mogu, da cuju njihove molitve i da mogu da ispune njihove molbe.
Glupost. Svaki hrišćanin zna razliku između Boga i Presvete Bogorodice. Bogorodica je visoko poštovana ali ne kao Bog. Nikada hrišćani nisu govorili da je Bogorodica Bog. Muhamed je jednostavno mislio da Trojstvo čine Otac, Majka i Sin pa je optužio hrišćane da vjeruju da je Marija Bog. Potpuni promašaj.

pakao postoji samo u glavama vernika kojima razne religije manipulišu...

Isus ti kaze:
Matej 5,30Ako te desnica tvoja sablažnjava, odsijeci je i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo ode u pakao.

Znaci Isus ne zna sta prica, to je samo u njegovoj glavi.....i ti neki hrscanin, a ne znas sta ti Isus kaze , jel ito mozda vjerujes da Isus smislio Pakao samo u svojoj glavi il ista?

Back