Sta je Isus bio po svojoj prirodi?

Sta je Isus po svojoj prirodi ?

• Ukupno glasova
    16
Istina. Ali je po prirodi Bog. Prvo je bio Bog, pa tek onda postao čovek.
isus je bogočovek i potpun bog i potpun čovek. jer bog je na sebe (po bibliji) uzeo i ljudsku prirodu.
zato muslimanima i jevrejima nikad to neće biti jasno. zato nemaju vaskrsenje u telu.
sva hrišćanska nauka ti je u tome da se bog očeveči i čovek oboži. zato je isus hrist taj most.

Opančar, vizantinac (sa malim početnim slovom):
https://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=7945
ma znamo sta nam mislite vi jezuiti koji niste procitali lojolu, hvala na podsecanju, evo za @Maki! -ja i ostale diskute da znaju sa kim imaju posla, a meni si jasan od pocetka:

bizantinizam​

bizantinizam, ono što je svojstveno Bizantu ili Bizantincima, ono što potječe ili je preuzeto iz Bizanta (npr. umjetničko obilježje, riječ); u pogrdnom smislu, prijetvorno, licemjerno ili bezobzirno ponašanje, osobito u politici.

primite puno pozdrava od opancara, proverite sta podrazumevamo kada kazemo GEDO, ...

Ja ne mogu ulaziti dublje u temu nakon katihizisa Vera svetih, Nema lepše vere od hrišćanske, udžbenikâ Tome Hopka, Kalista Vera, par članaka mitropolita Ilariona Alfejeva i samo prolistane dogmatike. To je premalo. Pravi Bog i pravi čovek. Bogočovek. Pre rođenja samo Bog.

ma jasno, unijato wanna-be jezuito, idi sad na politiku pa kmeci nad ukrajinom
Čvrsto verujem da Bog neće iskrene bogoljupce i skromne rimo- i grko- katolike baciti u pakao zbog jeresi papstva, i da nebesa nisu do kraja zatvorena za Rimsku crkvu uprkos svom padu. A za gorde i umišljene u svojoj ortodoksiji i one koji se raduju propasti i mukama koje čekaju grešnike i jeretike, sumnjam u Božju milost.

I ti previše odbacuješ zapadne pravoslavlje svetitelje. Nije to unijatstvo to je samo ispravljanje istorijske nepavde. Papisti su pokrali pravoslavno nasljeđe zapada prvih 1054 godina hrišćanstva.
Tako je. Sveti Jovan Maksimović (čudotvorac... Šangajski i Sanfranciskanski...) je jako cenio nekadašnje pravoslavne svetitelje Zapada i opominjao da se ne smeju zaboraviti. Cenio je i zapadnu liturgiju. Važna je prava vera.

I ti previše odbacuješ zapadne pravoslavlje svetitelje.
svaki slucaj smo konkretizovali, da ne generalizujemo moj problem sa autoritetima sada
Nije to unijatstvo to je samo ispravljanje istorijske nepavde.
zna se sta je unijatstvo, istocni obred, forma, ali sustinski pod papstvom
Papisti su pokrali pravoslavno nasljeđe zapada prvih 1054 godina hrišćanstva.
on kada mene naziva opancarem, bizantijskim, i postavi link, tebi bi trebale da se otvore oci, da ne cekas opet ndh ili slicno da te nazove sizmatikom i opravda genocid
bizantinizam, ono što je svojstveno Bizantu ili Bizantincima, ono što potječe ili je preuzeto iz Bizanta (npr. umjetničko obilježje, riječ); u pogrdnom smislu, prijetvorno, licemjerno ili bezobzirno ponašanje, osobito u politici.
ovo ako vama ne otvori oci, nista nece

svaki slucaj smo konkretizovali, da ne generalizujemo moj problem sa autoritetima sada

on kada mene naziva opancarem, bizantijskim, i postavi link, tebi bi trebale da se otvore oci, da ne cekas opet ndh ili slicno da te nazove sizmatikom i opravda genocid
Ti si mene nazvao rusofobom. Prebacuješ sa teme politike na ove teme. Samo sam ti odgovorio. Sveti Jovan Maksimović sa pravoslavnima zapadnog obreda. To mi je jako drag svetitelj.
j1Ueo69jwbY.jpg

Prilozi

• 412.jpg
    412.jpg
    18,6 KB · Pregleda: 2

ovo ako vama ne otvori oci, nista nece
Po meni ništa ne biva bez Božje promisli i dopuštenja, pa tako i Jugoslavija. Tako i naša stradanja pod Pavelićem i Tuđmanom. Data nam je prilika da ohristovimo Hrvate i Slovence. Mi, pravoslavni=pravoverni kao so koja osoljuje zemlju. Da li smo iskoristili priliku dokazati apostolstvo kao jedno od svojstava Crkve Hristove? Ne. Očito smo obljutavili, zapostavili sveto pravoslavlje i zato nakazani (kažnjeni). Zabravili smo na Hrista i pravu veru naročito za vreme SFRJ i Tuđman, Alija, Tači i slični su nam došli kao nakazanje da bismo se u nevolji poput Izrailja nekada opet okrenuli Bogu.

pre rođenja Reč koja beše u boga. i ta reč je svetlost svetu.
kako obično pišete ispada da ima 3 boga. a bog je duh, stilski predstavljen kao otac sin i sveti duh jedna celina duha sa tri zadatka- svedržitelj, ljubav i utešitelj. pa je taj svedržitelj dao svoju ljubav i utehu čoveku. ukratko.
Nije baš stilski. Trojica su bila i pre postanja sveta. Jedan Bog u Trojici. Bog nam je otkrio se koliko jeste, ne previše. Toliko koliko smo spremni da primimo. U Starom zavetu (savezu) manje, a u novom više. A u budućem Carstvu Božjem verovatno potpunije (sada znam delimično.... Sveti apostol Pavle)

Nije baš stilski. Trojica su bila i pre postanja sveta. Jedan Bog u Trojici. Bog nam je otkrio se koliko jeste, ne previše. Toliko koliko smo spremni da primimo. U Starom zavetu (savezu) manje, a u novom više. A u budućem Carstvu Božjem verovatno potpunije (sada znam delimično.... Sveti apostol Pavle)
ako je Bog duh onda može biti samo stilski. u sz nisu znali za te pojmove niti su slutili da bog ima nameru da se očoveči. jer bog ne radi parcijalno čekajući čoveka da mu dune iz dupeta u glavu. to su naše ljudske misli. troičnost boga nije hrišćansko otkrivenje jer mnoštvo starih religija ima troičnost, samo opisivanje delovanja je drukčije.

Back