Quantcast

Sta je istina oko pptpisa u vasingtonu?

Poruka
4.146
Razgovarao sam sa jednim covekom iz vrha Americke diplomatije i reko mi je sledece vezano za Vucica u beloj kuci, prepricavam.

Cela situacija u Vasingtonu je bila Trampova predizborna akcija da animira Jevrejske glasace. Njih nije malo u Americi. Kad se podvuce crta Tramp je dobio poene kod Jevrejskih glasaca jer je Srbija ptpisala preseljenje ambasade u Jerusalim. To je direktno pozitivno za Jevreje a takodje time salje poruku da ce ako opet bude izabran za predsednika nastaviti da ubedjuje druge drzave da to isto cine.

Kosovo je takodje na dobitku jer je zaradilo jos jedno priznanje od Izrela.

Jedino je Srbija izuzetno veliki gubitnik. Kao prvo Kosovo je dobilo jos jedno priznanje drzavnosti a sto je negativnost za Srbiju a Srbija je za to priznanje nagradila priznanjivaca time sto je ucinila veliki gest sebi na stetu da premesti ambasadu. Drugo, premestanjem ambasade Srbija se zamerila mnogim drzavama na istoku. Trece, Vucic je potpisao da ce gas uvoziti po mnogo vecoj ceni iz Amerike. Time je Rusiji zatvorila jedna vrata. Takodje je Vucic potpisao da ce eliminisati kinesku telekomunikacionu opremu sto je noz u ledja Kinezima.

Prakticno ne postoji ni jedna tacka koja je potpisana koja je plus za Srbiju.

Zatim sam ga upitao zasto je Vucic pristao da potpise sve to jer ne verujem da on kao pravnik nije video sve to? Odgovorio je da je Vucic ucenjen. Pitao sam ga zatim da to objasni medjutim nije hteo vise da razgovara i da detaljise.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
124.604
i EU ne podržava premeštanje ambasade a mi bi trebalo da pratimo njihovu spoljnu politiku ako radimo na pridruživanju
tj EU si izostavio, iako su valjda rusija i kina simpa mi najviše radimo s prljavim evropljanima :think:
možda je nekako lično ucenjen mada to piše u tabloidu ; )))

hmm možda se drugačije oduži kinezima, njima dve tri 5G bandere ne znače mnogo jer smo mali ali poneki vakcina dobrovoljac će to nadoknaditi :P
a hezbolah je PROTIV sirijskih islamista zbog kojih ljudi beže iz sirije?

kakva politika teorije zavere rulez

Poruka
4.146
i EU ne podržava premeštanje ambasade a mi bi trebalo da pratimo njihovu spoljnu politiku ako radimo na pridruživanju
tj EU si izostavio, iako su valjda rusija i kina simpa mi najviše radimo s prljavim evropljanima :think:
možda je nekako lično ucenjen mada to piše u tabloidu ; )))

hmm možda se drugačije oduži kinezima, njima dve tri 5G bandere ne znače mnogo jer smo mali ali poneki vakcina dobrovoljac će to nadoknaditi :P
a hezbolah je PROTIV sirijskih islamista zbog kojih ljudi beže iz sirije?

kakva politika teorije zavere rulez
Kinezima ekonomski to nista nece znaciti ali je posle ovoga definitivno izgubila poverenje u Srbiju . Kina je ogromna drzava i nece verovatno da pravi neke nagle poteze prema Srbiji ali da je izgubila poverenje jeste a to je ogroman gubitak za Srbiju. Jer je kina u usponu a Amerika je u padu tako da za buducnost mnogo je bitynije da se grade odnosi sa Kinom nego sa Amerikom. Amerika Srbiju gleda kao roblje a Kina i Rusija su nas uvek gledali kao ravnopravnog partnera. Nikad nista Kina i Rusija nisu na silu naredjivali Srbiji ili da su nas ucenjivali a Amerika to radi stalno ali stalno./ Sto smo vise vezani za Ameriku prokletu to smo vse u problemima.

Na kraju krajeva Vucic u kinu i Rusiju je sedeo na normalnim stolicama pored Predsednike a nije sedeo preko puta na koklici. To je najveci dokaz nepostovanja Srbije od strane Amerike. Jednostavno oni se sprdaju sa nama.

Sasha Smirnoff

Aktivan član
Poruka
1.546
Razgovarao sam sa jednim covekom iz vrha Americke diplomatije i reko mi je sledece vezano za Vucica u beloj kuci, prepricavam.
А разговор сте обавили у нуклеарној подморници, која је на том кратком пропутовању пресрела Нојеву Барку на Дунаву код Крњаче?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.