Sta je firewall ?

To ti je kao neka kapija kroz koju mora da prodje sve sto ulazi u kompjuter ili izlazi. Pomocu FW ti mozes da odlucujes sta ces da propustis a sta ne. Fw se ne preporucuje neiskuskim ljudima jer ce ih vise uplasiti i zbuniti nego im pomoci.
 
win xp ima neki firewall , koliko je to pouzdano i sta moze da se desi ako je on off ? Nije mi bas najjanije sta ulazi u komp a sta ne ? Od virusa i ostalih stetocine od toga ne moze da stiti verujem jer onda ne bi pravili posebno anti virusne programe a posebno firewall, to me malo buni !?
 
За почетнике доста је и тај интегрисан. За напредније који воле детаљније и озбиљније да контролишу сам приступ на своме рачунару по питању безбедности онда додатни софтвер неки од горе наведених или други. Пробај рецимо ето тај зона аларм, има јако лепе опције или комодо.
 
odbrambeni zid
najkorisceniji firewall programi su trenutno COMODO

:super: :super: :super:
Comodo je mnogo dobar. i pride je for free.

Zone alarm ima mnogo, mnogo, opcija. Sve se može podesiti u detalje, ali ja sam sa njim uvek imao nekih glupavih problema (recimo, posle mesec i kusur korišćenja, podizanje windowsa je trajalo 10ak min. Trebalo mi je pet dana da izvalim da ZA pravi zbrku. I to mi se ponovilo još par puta).
 
Online Armor 3.5 (free)

1.cry.gif
 
Poslednja izmena:

Back
Top