Šta je duša, duh, telo u religijama

Može telema da ga zanima usput, nije zabranjeno. Šta to menja?

Mogao se isto tako zainteresovati i za tvoju sektu koju isto čine neki mutni likovi koji se bave gatanjem i ko zna čime još, pa da li bi i onda sedeo na 2 stolice? S tim da je u pravu, i dalje ti zbog toga ne bi bio pravoslavac.
 
Može telema da ga zanima usput, nije zabranjeno. Šta to menja?

Mogao se isto tako zainteresovati i za tvoju sektu koju isto čine neki mutni likovi koji se bave gatanjem i ko zna čime još, pa da li bi i onda sedeo na 2 stolice? S tim da je u pravu, i dalje ti zbog toga ne bi bio pravoslavac.
Ma Telemu samo proucavam, ima dobrih vezbi za meditaciju i objasnjenja nekih stvari :P
No ne praktikujem Gnosticku misu sigurno :P
Niko ne ceni pricatelje vec samo prakticare.
Jel se pricescujes, ides u crkvu? Ili samo pricas ovde do u iznemoglosti :P
 
Može telema da ga zanima usput, nije zabranjeno. Šta to menja?
Cenim sto je iskren.
Neka ga zanima sta god hoce nisam mu ja zabranio.
Stvar je u tome da sam kazao istinu i ko govori uvek istinu uvek moze da argumentije o nece de postideti.

Rec je o tome da su njegovi stavovi vise po tim teorijama i astralu a manje pravoslavni sto bi i svaki svrestenik osudio.

Nemoj da vredjas, postuj sagovornika ili ga zaobidji ako ti ne ide.
Vera treba da bude vera ljubavi ne nrprijateljstva i mrznje.
Trebamo da budemo istinoljubivi pravi hriscani ne samo navijaci hriscsnstva.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da vredjas, postuj sagovornika ili ga zaobidji ako ti ne ide.
Vera treba da bude vera ljubavi ne nrprijateljstva i mrznje.
Trebamo da budemo istinoljubivi pravi hriscani ne samo navijaci hriscsnstva.
Šta sad melješ šta ja treba ida budem? Pa ti treba da postaneš hrišćanin prvo pa da mi pričaš nešto... Kojim hrišćanima je još subota 7 dan? To pod jedan, pod 2, guste ti veđe....
 
Šta sad melješ šta ja treba ida budem? Pa ti treba da postaneš hrišćanin prvo pa da mi pričaš nešto... Kojim hrišćanima je još subota 7 dan? To pod jedan, pod 2, guste ti veđe....
Auuu...
I tu mislis da se ponasas kao hriscanin?
Jevrejima 4,9Daklem je ostavljen još subotnje počivanje narodu Božijemu
Tera te neko?

 
Poslednja izmena:
Auuu...
I tu mislis da se ponasas kao hriscanin?
Apsolutno, ne govorim ti šta treba da budeš i šta da radiš... Jer da nisam, rekao bih da treba i da se krstiš u pravu crkvu (znači pravoslavni) i to ne savskom vodom. A ne da placas 10%bruto nekoj traktoristickoj prevari da bi se molio u sobu...

Ali pošto sam pravi hrišćanin ne zanima me Sisaj veđe, nemaš pojma Bibliju.
 
Nije ti ovo advokatura. Oni iznose citate i iskrivljuju Bibliju.
U redu,moguce je da si u pravu ali sada to trebas argumentovano dokazati.
Dakle optuzio si da "iskrivljujemo"Bibliju a sada te molim da citiras Bibliski tekst koji sam recimo ja izneo i da nakon toga citiras moj zakljucak koji je navodno pogresno donesen ili mozda kojim iskrivljujem Biblisku poruku ili kontekst zapisanog !!!

Bibliju je dovoljno procitati i onaj koji je procitao vec zna o cemu se radi.
Da,iz prvog citanja ce saznati da je to Knjiga o Bogu Nebeskome koji je stvario sav zivot na zemlji i koji voli izuzetno mnogo stvoja stvorenja tolikom ljubavlju da je dao Sina svojega da bi ih spasao od vecne smrti i dao im zivot vecni i koji je uz put dao zakone koje ljudi trebaju postovati !!!
E sad,ukoliko je neko raspolozen da sazna vise detalja onda definitivno treba to citanje ponavljati i ponavljati...pa onda mozda procitati jos jednom pa nakon toga koliko god puta bude mogao da bi se pre svega,osecao dobro informisan u vezi licnih obaveza pred Bogom a i pred ljudima a i da bi mozda ponekad mogao raspravljati teoloske teme na forumima poput ovog. :)

Samo advokati citiraju, a u programiranju programeri kao advokati se zovu language lawyers, ovi bi se mogli zvati Bible lawyers :p
Hmmm,posto kazes da si vec procitao Bibliju,dozvoli mi da te potsetim da je upravo Isus bio taj koji je citirao zakon kada je trebao nekome nesto dokazati ili pojasniti u vezi nekog teoloskog pitanja ili uopste stanja.
Evo ti Bibliskog dokaza:

Mar.7,6:
"...A on odgovarajući reče im: dobro je prorokovao Isaija za vas licemjere, kao što je pisano: ovi ljudi usnama me poštuju, a srce njihovo daleko stoji od mene..."

Mat.4,3.4:
"...I pristupi k njemu kušač i reče: ako si sin Božij, reci da kamenje ovo hljebovi postanu.
A on odgovori i reče: pisano je: ne živi čovjek o samom hljebu, no o svakoj riječi koja izlazi iz usta Božijih..."

Mat.11,9.10:
"...Ili šta ste izišli da vidite? Proroka? Da, ja vam kažem, i više od proroka.
Jer je ovo onaj za koga je pisano: eto, ja šaljem anđela svojega pred licem tvojijem, koji će pripraviti put tvoj pred tobom..."


Naravno,i apostoli su radili to isto.
Evo ti dokaza:

Rim.14,11:
"...Jer je pisano: tako mi života, govori Gospod, pokloniće mi se svako koljeno, i svaki jezik slaviće Boga..."

1 Kor.1,19:
"...Jer je pisano: pogubiću premudrost premudrijeh, i razum razumnijeh odbaciću..."

Gal.3,10:
"...Jer koji su god od djela zakona pod kletvom su, jer je pisano: proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini..."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ZAKLJUCAK: Kada se diskutira bilo koja verska,religiozna ili jos preciznije hriscanska tema onda je kljucno navoditi ( citirati) Bibliske tekstove jer se na taj nacin pokazuje dali je neka tvrdnja Bibliska ili nije (ukoliko nije onda je to definitivno jeres i strebamo ga kategoricki odbaciti bez razmisljanja).
Tako je radio Isus,tako su radili apostoli a tako trebaju raditi svi hriscani kada ih upitaju ili ukoliko trebaju dokazati svoju veru u Boga na osnovu Pisma !!!
Kao sto se jasno vidi,trenutno na forumu,robivek i Glasnik rade to isto a pozivam takodje sve forumase na podforumu Religija da prate nas primer !!!


Moguće. Kažem, nisam ekspert. Vidim samo da navode dosta citata.

bmaxa

Pa eto ti citirao sam sta Judaizam kaze o dusi i tumacenju Nefesha i Ruacha,
Kako vidim i ti konkuriras za "Bibliskog advokata" ( Bible lawyers) ...!? :lol:
Lepo,produzi tako,samo te molim potrudi se da pre svega pratis sugovornika kad ti potrazi citat ili kad budes komentirao da neki citat nema veze sa nekom tvrdnjom - da uopste znas o cemu pricas i da si na cistom o cemu on prica !!!
 
Poslednja izmena:
Kojim hrišćanima je još subota 7 dan?
Ako cemo pravo,ne postoje 'razlicite hriscane'pa da ti sad neko treba pojasniti o kojim je konretno rec.
Hriscani su SAMO oni koji veruju Isusa Hrista i drze Njegove zapovesti ( tu spada i nalog za sirenje jevandjelja svakom narodu...) dok nazalost SVI OSTALI,i pored toga sto koriste tu imenicu - nisu !!!
Inace nije bitno dali je nekome sedmi dan subota ili petak nego dali je taj dan zaista sedmi ili nije.
Po meni,ako nesto danas mozemo sa sigurnoscu verovati ortodoksnim jevrejima jeste to dali znaju koji je dan sedmi a praksa govori da je za njih apsolutno sigurno da je to isti dan kojeg mi danas nazivamo subotom !
Cini mi se da oficijalno to ne spori ni SPC vec kaze da su oni,iz nekog razloga ( tacnije,zbog Isusovog vaskrsnuca u prvi dan sedmice) ,odlucili da umesto sedmog dana navodno odmaraju prvog dana u sedmici i pored toga sto takva nova zapovest nikada nije bila data nit je ikada bila promenjena 4-ta zapovest iz dekaloga !
 
Šta ne prolazi? Pitao sam šta je merilo a ne kako ti tumačiš Ja samo vidim tvoju tapiju na istinu jer si otkrio sopstvenu nepogresivost? Tako isto i sadukeji, niko nije bolje razumeo istinu u Bibliju od njih. Ni Sin Božji. A tek kolike su im veđe izrasle od znanja...:per:
@Glasnik. Je preuzeo ulogu rimskog pape. Nepogrešiv je po pitanjima vjere.
 
Objasni mi proces. Dakle nema tela, nema osobe kako? Ista osoba se ne moze napraviti ako je mrtva samo kopija koja nikako nece biti
ista osoba. Ti ni ne znas sta je zivot. Zivot==dusa. Kad umres nema vise vracke. Ni Isusova dusa nije umrla nego je isao u Ad, pa odatle
vaskrsao. Da mu je umrla dusa, ne bi vise postojao.
Уколико се пође од премисе да је Бог свемогућ, зашто би било шта било немогуће једном таквом Богу?
Ако не верујеш у то, онда свакако постоје немогуће ствари за створити, али то онда није Бог, по дефиницији.
 
Svi se pozivaju na Pismo. Čak i Satana. No, poenta je u tumačenju.
Pa bas to nije potrebno sto si sada kazao.
Da neko tumaci pismo.
Pismo tumaci samo sebe.
Jedan stih tumaci ili potvrdjuje drugi.

Oni koji imaju tumacenje a ne pustaju pismo da to radi.
Ne mogu na ovaj nacin da potvrde svoja tumacenja pismom.
Mogu samo da laju okolo.
Psi laju, karavani prolaze.
 
On je sam tumacio pismo.
Bas protiv toga govorim.
Bio je pristrasan jer nije usao u hriscansku zajednicu koja ce ga uputiti na pismo koje tumaci sebe, vec ce ga navesti da on tumaci pismo.

Ako neko postupa tako kao ovaj u tvom linku.
Vama stoji sva sloboda na raspolaganju da ga demantujete pismom i pokazete mu da nije tako.
Problem je sto na forumu imamo drugu pricu.
Ovde su neki ljudi koji ljube pismo i istinu ne sebe.
Pa ne uzimaju kao vi iz pisma sta im je volja.
I vi ste bespomocni pred istinom.
Pa ste se opredelili na napade lucnosti, blacenje, omalovazavanje, koristeci sr krivim optuzbama i izvrtanjem recenoga.
Mucenjem vode.
Bas kako su sa Hristom radili pripadnici tadasnje crkve.
Hristos je kazao i sa vama ce tako.
Za svako zlo ce svako dati odgovor pred Bigom i andjelima njegovim.
 
Pismo tumaci samo sebe.
Jedan stih tumaci ili potvrdjuje drugi.
Bio je pristrasan jer nije usao u hriscansku zajednicu koja ce ga uputiti na pismo koje tumaci sebe, vec ce ga navesti da on tumaci pismo.
Писмо тумачи само себе, али неко те мора упутити како Писмо само себе тумачи. :hahaha:

А у Писму ни речи о том да оно себе тумачи, што ће рећи да то тумачење није засновано на Писму. :roll:
 
Poslednja izmena:
Писмо тумачи само себе, али неко те мора упутити како Писмо само себе тумачи. :hahaha:

А у Писму ни речи о том да оно себе тумачи, што ће рећи да то тумачење није засновано на Писму. :roll:
Pa eto ti ces pokazati da neko nije u pravu kada primeni tu metodu i demsntovaces ga u startu ns ovom forumu..
Pokazaces da pismo ipak drugacije kaze.
Samo problem je da vi to ne umete..
 
Где у Писму пише да Писмо тумачи Писмо?
Ја сам једна особа - ко МИ?
Kako je odgovarao Isus sotoni?
Ksko je odgovarao crkvenim vodjama i njihovim pitbuloboma?

Pisano je.
Sam njegov nacin pokazuje tu metodu.

Izaija 28,9"Koga će još učiti mudrosti i koga će još uputiti u objave? One, koji su odviknuti od mlijeka, koji su odbijeni od prsiju?
Izaija 28,10Jer zapovijed po zapovijed, zapovijed po zapovijed, pravilo po pravilo, pravilo po pravilo, malo ovdje, malo ondje.

Kako su u Solunu ispitivali tvrdjenja apostola jeli to tako?
Po pismu.
Djela apostolska 17,11Ovi pak bijahu plemenitiji od onih što žive u Solunu; oni primiše riječ sa svijem srcem, i svaki dan istraživahu po pismu je li to tako.

Apostoli su takodje svojom nacinom pokazivali tu metodu.
1. Petrova 2,6Jer u pismu stoji napisano: evo mećem u Sionu kamen krajeugalan izbrani, i skupocjeni; i ko njega vjeruje neće se postidjeti.

2. Timotiju 3,15I budući da iz malena umiješ sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa.
2. Timotiju 3,16Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za k...aranje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
2. Timotiju 3,17Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen.

I naravno, vodstvo Duha svetoga i molitva.
 
Poslednja izmena:

Back
Top