Šta je duša, duh, telo u religijama

Moguce je da Bog stvori istu osobu?
Objasni mi proces. Dakle nema tela, nema osobe kako? Ista osoba se ne moze napraviti ako je mrtva samo kopija koja nikako nece biti
ista osoba. Ti ni ne znas sta je zivot. Zivot==dusa. Kad umres nema vise vracke. Ni Isusova dusa nije umrla nego je isao u Ad, pa odatle
vaskrsao. Da mu je umrla dusa, ne bi vise postojao.
 
Objasni mi proces. Dakle nema tela, nema osobe kako? Ista osoba se ne moze napraviti ako je mrtva samo kopija koja nikako nece biti
ista osoba. Ti ni ne znas sta je zivot. Zivot==dusa. Kad umres nema vise vracke. Ni Isusova dusa nije umrla nego je isao u Ad, pa odatle
vaskrsao. Da mu je umrla dusa, ne bi vise postojao.
Kada covek umre duh se vraca Bogu.
A ta osoba ostaje u secanju Boga, njegov dnk
Naravno da moze biti ista osoba sumnjas u Tvorca univerzuma?
Zivot = dusha
a dusha je covek
covek postoji u memoriji Tvorca njegov dnk i cela osoba
 
covek postoji u memoriji Tvorca njegov dnk i cela osoba
memorija nije isto sto i osoba. Dnk je samo hardver, ti i ja imamo identicnu dnk pa opet smo druge osobe.
Osoba je dusa, i ne moze se ni unistiti ni stvoriti. Kazem mozda ce u buducnosti postojati mogucnost
da se napravi robot kao klon neke osobe ali to nece biti ista osoba. Tako i kompjuter izvrsva razlicite
programe na istom hardveru. No covek nit je memorija nit je program. Da je tako coveku bi bilo
moguce da napravi osobu.
 
ti nisi definisana tvojim dnk..dnk je samo recept za pravljenje tela koje je samo vozilo za tvoju večnu dušu
jesam dnk me definise

memorija nije isto sto i osoba. Dnk je samo hardver, ti i ja imamo identicnu dnk pa opet smo druge osobe.
Osoba je dusa, i ne moze se ni unistiti ni stvoriti. Kazem mozda ce u buducnosti postojati mogucnost
da se napravi robot kao klon neke osobe ali to nece biti ista osoba. Tako i kompjuter izvrsva razlicite
programe na istom hardveru. No covek nit je memorija nit je program. Da je tako coveku bi bilo
moguce da napravi osobu.
ko je rekao da je memorija osoba ???
Osaba je u memoriji tvorca
 
njenom učenju treba jedan samoživi kreator koji pravi male robote koje po sećanju može ako hoće da opet naštancuje
Cela poenta je u ja, osoba. To ne moze da se stvori, Bog je sve osobe u jednom, istovremeno, zato sto
Dusa i pripada Bogu, sve ostalo je matrix. Dakle da bi postojalo ja, kao svest o sebi, mora da postoji mnostvo
inkarniranih i neinkarniranih u ovom matrixu.
 
Cela poenta je u ja, osoba. To ne moze da se stvori, Bog je sve osobe u jednom, istovremeno, zato sto
Dusa i pripada Bogu, sve ostalo je matrix. Dakle da bi postojalo ja, kao svest o sebi, mora da postoji mnostvo
inkarniranih i neinkarniranih u ovom matrixu.
da. duše su nešto kao ćelije Boga, ali Bog je više od skupa svih duša. Sve ostalo je kao što kažeš Matrix..
 

Back
Top