Šta je duša, duh, telo u religijama

Glasnik.

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.017
Šta ću kad sektaši neprestano postavljaju sve više i više standarde.
Argunrnti tvoje vere su blacenje i nazivanje drugih.
Ko zeli takvu veru?
Vidimo skoro niko.
Posmatraju je samo tradicionalno.
Potrebna vam je velika duhovna reformacija.
Jer ce i popovi uskoro postati ateisti ako se ona ne desi...
Poruka je automatski spojena:

Rekao si za onaj deo kada Isus silazi u Ad da propoveda umrlim dusama, i uznosi ih u Raj...
Nije biblija modifikovana vec je crkva igrom reci izmislila to ucenje...

Glasnik.

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.017
Vi spadate pod ono lazni proroci, koji ce doci pred kraj sveta :p
Aj nemo se uvredis :P
Necu.
Ne spadamo jer ne proricemo nista.
Jel poricem ja nesto?

A ono da ti imas drbele, guste crne vedje,?
Jel na to mislis?
To je samo metafora...

Evo ti ovo ucenje o navofnom silazku u ad.
Kako su izmanipulisali prevodom.

https://forum.krstarica.com/threads/da-li-je-isus-sisao-u-pakao-duhovima-u-tamnici.869408/

Potrrbno ti je malo iskrenosti pomesana sa postenjem pre citanja da bi dobio korrktnost...

manem78

Aktivan član
Poruka
1.446
Koliko ja pratim ove diskusije,cini mi se da on navodi tvrdnje a zatim navodi citate koje doslovno dokazuju ( ili impliciraju zakljucak) to sto je rekao...
Ne bih da zauzimam strane a nit mi je avansno platio da mu budem advokat ali moram primetiti da je tebi a i nekim drugima neprijatno kad covek citira Sveto Pismo jer ga suvise nervozno nakon toga optuzujete za "monopol nad istinom"(doduse nije to slucaj samo s njim jer sam i ja to "osetio na svoju kozu").
Dakle kad neko iznese teolosku tvrdnju za hriscanstvo onda je duzan navesti Bibliski dokaze u prilog a ne da se poziva na neko predanje ili dokaza tipa " reko neko nesto nekome jer mu je ujak mu je bio prvi komsija popu " i t.d.

Izvini ali to si mu rekao tako mi je zalicilo,evo ti deo tog citata jos jednom:

...meni ovo lici na klasican napad denominacije pa sad ti kako hoces...
Mogao bih se složiti sa ovim. Iako nisam hrišćanin volim da čitam teme o tome. Pa u diskusijama primećujem da Glasnik i Robivek najviše svoje postove potkrepljuju citatima iz Biblije i deluje mi da ga više poznaju od ostalih članova. Kao što rekoh, nisam religiozan i previše upućen u Bibliju. Samo konstatujem. Možda grešim.

Glasnik.

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.017
Ma da kljucna stvar gde Isus uzdize duse umrlih u Raj je netacna :P
Biblija i apostoli nemaju takav koncept raja posle smrti.
Vec Bog zeli da nas vrati nazad kao na pocetku.
Na fabricko podesavanje.
Kao Adam i Eva.
Raj ce biti na ovoj zemlji u buducnosti kao na pocetku.
A to ce biti posle drugog Hristovog dolaska i vaskrsenja pravednih..
Oni ce nastaniti novu zemlju.

Ovo je koncept biblije i apostola i Hrista:
2. Petrova 3,13Ali čekamo po obećanju njegovu novo nebo i novu zemlju, gdje pravda živi.
Otkrivenje 21,1I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.796
Mogao bih se složiti sa ovim. Iako nisam hrišćanin volim da čitam teme o tome. Pa u diskusijama primećujem da Glasnik i Robivek najviše svoje postove potkrepljuju citatima iz Biblije i deluje mi da ga više poznaju od ostalih članova. Kao što rekoh, nisam religiozan i previše upućen u Bibliju. Samo konstatujem. Možda grešim.
Nije ti ovo advokatura. Oni iznose citate i iskrivljuju Bibliju. Bibliju je dovoljno procitati i onaj koji je procitao vec zna o cemu se radi.
Samo advokati citiraju, a u programiranju programeri kao advokati se zovu language lawyers, ovi bi se mogli zvati Bible lawyers :p

Glasnik.

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.017
Nije ti ovo advokatura. Oni iznose citate i iskrivljuju Bibliju. Bibliju je dovoljno procitati i onaj koji je procitao vec zna o cemu se radi.
Samo advokati citiraju, a u programiranju programeri kao advokati se zovu language lawyers, ovi bi se mogli zvati Bible lawyers :p
E ovo si sada potpuno ispunio...
Matej 23,13Teško vama književnici i fariseji, licemjeri, što zatvarate carstvo nebesko od ljudi; jer vi ne ulazite niti date da ulaze koji bi htjeli.

Glasnik.

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.017
Pa eto ti citirao sam sta Judaizam kaze o dusi i tumacenju Nefesha i Ruacha, nema blage veze sa njihovim tumacenjem.
Velika je razlika sta jevreji danas uce a sta biblija uci o znacenje reci nefes i ruah.
Danasnji jevreji su zastranili.
Kod njih ima stotine raznih ne biblijskih pravaca.
A ti izabrao jedan koji ti odgovara.

Evo sta kaze rabin.

Kako su jevreji pokupili iz neznabostva razna ucenja
https://forum.krstarica.com/threads...nje-o-postojanju-pakla-nije-biblijsko.878654/

Poslednja izmena:

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.796

Glasnik.

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.017
Posmatramo i pitamo se gde je @robivek da odreagira na ovaj grubi start? Ipak mu legle pare na račun...?:hahaha:
Evo posmatrajte:
Screenshot_20220514-224342_Krstarica.jpg
Screenshot_20220514-224413_Krstarica.jpg

Cenim da je bio iskren !

Poslednja izmena:

robivek

Aktivan član
Poruka
1.827
Posmatramo i pitamo se gde je @robivek da odreagira na ovaj grubi start?
Iskreno,nisam primetio niceg uvredljivog,meni to lici na jedna obicna konstatacija i to sasvim realna - na osnovu licne izjave...

Ipak mu legle pare na račun...?:hahaha:
Ponekad se mozemo malo nasaliti ali ipak u okvirima prihvatljivog,relaksacije radi...
...inace nisam pustio mnogo para,samo avans za nekoliko meseci i neka to Srboljubu da se malo pocasti,ne mora da mi vraca... :lol:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.