Šta je danas "veza"?

Ni muskarcima ni zenama nikad nije bilo bolje u odnosima, svako moze kako hoce, a nikome ne smeta ni zastareli odnosi....svako moze sebi da bira "vezu" kakvu zeli....
pa znas ko su ta dzangrizala sto se ne slazu sa ovim, pa onim, sve im smeta, te nije moralno, to propala drzava i drustvo.............to su oni sto su digli ruke od seks pa drze lekcije ovim aktivnima.

Mislm da vas dvojica niste do kraja razumjeli šta je osnova teme.
Je li danas veza da su jedno drugome nakon raskida, najveći neprijatelji? ILi da muškarac u nastupu očaja i bijesa, doslovce bi je nokautirao a isto veče je prevario sa drugom.. je li to ljubav.. ili veza?

pa znas ko su ta dzangrizala sto se ne slazu sa ovim, pa onim, sve im smeta, te nije moralno, to propala drzava i drustvo.............to su oni sto su digli ruke od seks pa drze lekcije ovim aktivnima.
A mnogo gori su manipulatori kojima je veza uvek asimetricna, vole moral, ali samo za drugu stranu, jer su oni uvek moralni cak i kada varaju ili posesivni koji prisvoje sve emocije drugih, a svoje cuvaju kad odu da pate.

Je li danas veza da su jedno drugome nakon raskida, najveći neprijatelji? ILi da muškarac u nastupu očaja i bijesa, doslovce bi je nokautirao a isto veče je prevario sa drugom.. je li to ljubav.. ili veza?
O tome i jeste rec, ono sto ne valja brzo se raspadne, nevazna je kolicina emocija ili nacin izrazavanja.

ok,
danas deca do cetvrtog razreda osnovne skole su deca razvedenih roditelja u 70 do 80 % slucajeva.
to je nekada bio dijametralno suprotni broj ili procenat....
ovo što pišeš pišeš o braku, tema je generalno o vezama. Što se braka tiče, jeste tačno. Ali to ne znači srećnija vremena. Od više mojih drugarica u to vreme, tek znam za jedan dobar brak. Ostali roditelji su glumeli srećnu zajednicu kao i danas na insta i fejsu, a u stvarnosti su se često lemali ili imali hladne odnose, o švaleraciji da ne pričam. Nekome je to možda ok. ok.
sve je to veoma slicno jel? pa nije, cednost je ubila ta surova tehnologija i danasnjica
To jeste tako.
Mada... kada sam imala 15 išla sam jednom na more i bila u lepoj romantičnoj vezi sa jednim tamo domaćim... Ali sam onda upoznala jendog Bosanca on mi se udvarao i rešila da izađemo malo, da se držimo za ruke i tako malo se upoznamo. Međutim, negde kod mora blizu borova on meni kae skidaj se. Kažem molim? Kaže, pa skidaj se ! Ostavi me na miru, ne želim. Kaže on meni, jel ti to mene vučeš za nos?! Zašto si se šetala sa mnom ako ne želiš da mi daš?! Kažem, šta ti je, bre, samo se šetao, pričamo, upoznajemo. Ne, kaže, ZNA se šta to znači i zašto smo ovde došli. Uspela sam da pobegnem, ali on je hteo silom da mi skine suknju. Trčala sam sve do bližnjeg hotela i uplašila se. Sa ovog aspekta gledano, iako su tada bile te zlatne godine, pre 30tak godina, on je prosto rastao u drugačijoj kulturi. Ko zna gde u Bosni, šta se kod njih smatralo za normalno, šta su bili običaji.

Poenta: i u to vreme se različito živelo u gradu i u selu, u različitim naseljima istog grada, u različitim društvima u istom naselju itd itd... Zato sam i rekla svako govori za sebe imajući neko svoje iskustvo. Ja ne mimslim da su ljudi ikada bili nešto više romantični, samo je to bilo moderno jedno vreme.

Je li danas veza da su jedno drugome nakon raskida, najveći neprijatelji?
tako ispada, ali uvek je toga bilo. No, danas je sve to ogoljeno na društvenim mrežama.. eno brišu se odmah, ili mrze.. ogovaraju kao da nikada tom nekome nisu rekli volim te, želim ti dobro... jer mu ne žele dobro, samo im je bilo lepo u tome.
ILi da muškarac u nastupu očaja i bijesa, doslovce bi je nokautirao a isto veče je prevario sa drugom.. je li to ljubav.. ili veza?
nije.
ali zašto pitaš danas? Kao da to nije ljudska osobina koja traje i traje? Ima, bilo je muških ili žena koje baš zato što "vole" nekog sexaju se s drugim jer ne mogu da podnesu da su zavisni od te osobe koju vole, i nekako žele da je time pomere sa prestola. Ljudi svašta rade. Nego, ono što jeste savre,enost to je da sve to možemo da gledamo na TVu. Čujem da obilao svačega ima u onim Parovima, na mrežama smo svedoci nastanka i nestanka raznih simpatija, pa i na forumu: od ljubavi do mržnje, od udvaranja do ironisanja... A kao da toga uvek nije bilo nego sad sve vidimo kao na dlanu.

IMG-0f6f80379f1acdc7a077b007f1eefa14-V.jpg

ovo što pišeš pišeš o braku, tema je generalno o vezama. Što se braka tiče, jeste tačno. Ali to ne znači srećnija vremena. Od više mojih drugarica u to vreme, tek znam za jedan dobar brak. Ostali roditelji su glumeli srećnu zajednicu kao i danas na insta i fejsu, a u stvarnosti su se često lemali ili imali hladne odnose, o švaleraciji da ne pričam. Nekome je to možda ok. ok.

To jeste tako.
Mada... kada sam imala 15 išla sam jednom na more i bila u lepoj romantičnoj vezi sa jednim tamo domaćim... Ali sam onda upoznala jendog Bosanca on mi se udvarao i rešila da izađemo malo, da se držimo za ruke i tako malo se upoznamo. Međutim, negde kod mora blizu borova on meni kae skidaj se. Kažem molim? Kaže, pa skidaj se ! Ostavi me na miru, ne želim. Kaže on meni, jel ti to mene vučeš za nos?! Zašto si se šetala sa mnom ako ne želiš da mi daš?! Kažem, šta ti je, bre, samo se šetao, pričamo, upoznajemo. Ne, kaže, ZNA se šta to znači i zašto smo ovde došli. Uspela sam da pobegnem, ali on je hteo silom da mi skine suknju. Trčala sam sve do bližnjeg hotela i uplašila se. Sa ovog aspekta gledano, iako su tada bile te zlatne godine, pre 30tak godina, on je prosto rastao u drugačijoj kulturi. Ko zna gde u Bosni, šta se kod njih smatralo za normalno, šta su bili običaji.

Poenta: i u to vreme se različito živelo u gradu i u selu, u različitim naseljima istog grada, u različitim društvima u istom naselju itd itd... Zato sam i rekla svako govori za sebe imajući neko svoje iskustvo. Ja ne mimslim da su ljudi ikada bili nešto više romantični, samo je to bilo moderno jedno vreme.
Puno toga ovde ima...
Ronantika nije bila moderna jedno vreme ili osamdesetih vec i sedamdeset ih i sesdesetih pedesetih...

Pa i devedesetih...

Sto se tice tog idiota bosanac i skidaj se... Znam lično za veoma slican primer toga u osamdesetim...niko ne kaže da nije bilo pojedinačnih idiota kao i manijaka...

Kažeš od više drugarica tek znaš za jedan srećan brak? Tako si naletela. Ili drugi su brakovi takodje ostajali a sad jel bilo malo u njih trzavica svaleracija to niko i ne tvrdi da nije... Živ svet pa se i podzapa...
Ali je brakova dugih bilo neuporedivo više.

Samo jedan razlog je za to:
Ulazili su u njega iz ljubavi, istinskike vece.. I kažem prije je bilo te čednosi, tog iščekivanja... Poštovanja....

Danas tje mnogo toga odstranjeno
U brak udju kako udju, tako i izadju tj brzo završe.

Ti si bas neki redji primer. Naročito ako si sa 15 kod svojih vršnjakinja već bila zakasnila što se tiče prvog iskustva u sexu. Bilo je ali redje.

Ako je već bilo onda su bile sa starijim momcima dok im vršnjaci nisu bili interesantni i to je normalno. Devojčice prije sazrevaju seksualno.

Danas dečak od 14 god vec imo dve tri u seksu...

Brzo se upuštaju, posle im sve brzo i dosadi ili izguglaju na sve brzo i splasnu...

Dje plovi ovaj brod možemo da se zapitamo...

Puno toga ovde ima...
Ronantika nije bila moderna jedno vreme ili osamdesetih vec i sedamdeset ih i sesdesetih pedesetih...

Pa i devedesetih...

Sto se tice tog idiota bosanac i skidaj se... Znam lično za veoma slican primer toga u osamdesetim...niko ne kaže da nije bilo pojedinačnih idiota kao i manijaka...

Kažeš od više drugarica tek znaš za jedan srećan brak? Tako si naletela. Ili drugi su brakovi takodje ostajali a sad jel bilo malo u njih trzavica svaleracija to niko i ne tvrdi da nije... Živ svet pa se i podzapa...
Ali je brakova dugih bilo neuporedivo više.

Samo jedan razlog je za to:
Ulazili su u njega iz ljubavi, istinskike vece.. I kažem prije je bilo te čednosi, tog iščekivanja... Poštovanja....
ti romantizuješ stvari od pre.
Tako kad čujem kako ljudi pišu ih kako je nekada vreme bilo lepo, romantično, i pre 19. veka, pa 19, pisali su pisma jedni drugima itd... A taj utisak imaju vrv preko romantičnih ljubavnih romana od pre, filmova itd.. U stvarnosti deca su još mala umirala od boleština, od 8 dece, 3-4 preživi, ljudi su živeli znatno kraće, žene su umirale na prođajima, o ženskom orgazmu se nije ni pričalo, poenta je bila da dobije dete, o romantici da ne pričamo kada se mora biti na zemlji od jutra do mraka itd itd.. li je sad romantilno se vraćati u nazad... Nisam ni deo muka, težine, nerazumevanja... tada si mogao da lemaš ženu i da ti niko ništa ne kaže, a žene morale o tome da ćute.
Danas tje mnogo toga odstranjeno
U brak udju kako udju, tako i izadju tj brzo završe.
ok
Ti si bas neki redji primer. Naročito ako si sa 15 kod svojih vršnjakinja već bila zakasnila što se tiče prvog iskustva u sexu. Bilo je ali redje.
Pa jbt, sad ti znaš.. zato sam te i pitala gde si rastao? Vidiš, kod nas su dečaci i devojčice is ISTOG odeljenja se sexali na maloj maturi, znači 14, pričali su posle i kako im je koja pušila, da pre 30 godina, dečaci su hvatali devojčice za sise i dupe i protiv njihove volje, prosto dođu njih 10 n jednu devojčicu, sabiju je u ćošak i izdiraju i to pred svima. Nije bilo kamera. Danas je to nezamislivo. Ne vredi pričati nastavnicima. Uveče su klinci nosili noževe po ulicama.. itd. To je jedno naselje u Beogradu, a toga bilo koliko voliš svuda. Ali ako si rastao negde izolovano od svega toga, onda je razumljivo.
Ako je već bilo onda su bile sa starijim momcima dok im vršnjaci nisu bili interesantni i to je normalno. Devojčice prije sazrevaju seksualno.
Danas dečak od 14 god vec imo dve tri u seksu...
I danas imaš onih koji su sa 18 bez iskustva... ništa to nije drugačije, sve zavisi u kojem si društvu i gde rasteš.
Brzo se upuštaju, posle im sve brzo i dosadi ili izguglaju na sve brzo i splasnu...
Da, a toga nije bilo pre...
Dje plovi ovaj brod možemo da se zapitamo...
Udri na patetiku.

To je patologija

A bilo je toga i ranije

Jeste drugo vreme ali malo idealizujemo prošlost a preuveličavamo sadašnjost.

Ima puno lepih primera i lepih veza i romantike i brakova, i dan danas.

A ovo što reče Paula, bilo je svega i svačega i pre.

Paula,
nisam iz doba kada su devojčice pušile svojim drugarima iz odeljenja na maloj maturi. Na maloj maturi mi smo bili recimo 87me 88me...
To je očito tu oko sredine devedesetih počelo... Kad i ponor kolektivni u svemu.

U Novom Sadu sam tada bio. Rastao sam prije u Cg, do jedanaeste.
Potom u Novom Sadu od 5 og osnovne.
Urbana sredina.

Nijesu devojčice takve bile u globalu. Uvjek je bilo izuzetaka
Normalno je da su prije nas dečaka ulazile u to jer brže sazrevate i tražile su starije.
Govorim o većini.
O dečacima da ne govorim. Danas sa 14 on već seks imo...

Svakako je bilo izuzetaka.

Čednost je izumrla.

Paula,
nisam iz doba kada su devojčice pušile svojim drugarima iz odeljenja na maloj maturi. Na maloj maturi mi smo bili recimo 87me 88me...
To je očito tu oko sredine devedesetih počelo... Kad i ponor kolektivni u svemu.

U Novom Sadu sam tada bio. Rastao sam prije u Cg, do jedanaeste.
Potom u Novom Sadu od 5 og osnovne.
Urbana sredina.

Nijesu devojčice takve bile u globalu. Uvjek je bilo izuzetaka
Normalno je da su prije nas dečaka ulazile u to jer brže sazrevate i tražile su starije.
Govorim o većini.
O dečacima da ne govorim. Danas sa 14 on već seks imo...

Svakako je bilo izuzetaka.

Čednost je izumrla.
Jasno mi je, rastao u CG, poreklom CG. To objašnjava ovu priču o čednosti ;)
još čojstvo i junaštvo i na konju smo ;)
ne zanmeri, malko te diram. Ali dozvoli da nisi u pravu. Nekad :)

Nisam iz CG a nisam ni iz BG-a, uz to sam mladja od vas gore.
Kod nas se nije orgijalo ni u osnovnoj ni u srednjoj. Nije se nikome sisalo ni pusilo (jesu cigarete).
Niko nije nosio noz, mnogo manje dece se drogiralo. Bilo je izuzetaka ali se tacno znalo u generaciji ko su te na kojima su se vrsile redaljke.
Vecina mojih drugarica je bilo nevino do kraja srednje, a do kraja osnovne sigurno 99%.

Back