Šta je "civilizacija"?

Цивилизација је окамењена култура, култура која је добила своју коначну форму.У цивилизацији се народ сабија у мегалополисе у којима људи губе везу са земљом и традицијом, новац постаје апсолутни владар, политика је само представа за масе чији је циљ заштита интереса богаташке олигархије.Неизбежни пратилац цивилизације је и демографски колапс, изумирање становништва и обнављање становништва кроз миграције.

Западна култура је почела да прераста у цивилизацију почпетком 19 века и тај процес се завршио почетком 20 века.Од тада је западна цивилизација у опадању, а тај процес се у 21 веку знатно убрзао.У протеклих 20 година видимо да се етничка, верска и расна структура западњачких мегалополиса драматично променила за врло кратко време.Постепено се те промене шире ка мањим градовима и селима.Током овог века, доћи ће до комплетне трансформације западних друштава.Неки нови народи ће насељавати Немачку, Енглеску, Француску итд.Они ће наметнути своје идеје о политици, економији, своју религију и културу, то не мора ићи кроз неко насиље, већ ће једноставно већина наметнути своја прваила игре.
 
to je trenutna bitka u srcima i umovima covecanstva
Па либерална демократија је већ поприлично укинута.Трамп је успешно разграђује у САД, а владајуће елите у ЕУ све више ограничавају слободу мишљења и политичког деловања.Ако Трампове присталице изгубе власт, укидање либералне демократије ће наставити америчке демократе, и то ће правдати спречавањем Трампових присталица да се врате на власт.
Можеш заглавити на робији ако нешто писнеш против владајуће идеологије, у "несистемске" странке се убацују агенти обавештајних служби, и полако се припрема терен за криминализацију политичког деловања које није у сагласности са владајућом идеологијом.

Фора је да се владајућа идеологија неће називати идеологијом, већ људским правима, сузбијањем говора мржње, и сузбијањем наводног руског "малигног утицаја".
 
Па либерална демократија је већ поприлично укинута.Трамп је успешно разграђује у САД, а владајуће елите у ЕУ све више ограничавају слободу мишљења и политичког деловања.Ако Трампове присталице изгубе власт, укидање либералне демократије ће наставити америчке демократе, и то ће правдати спречавањем Трампових присталица да се врате на власт.
Можеш заглавити на робији ако нешто писнеш против владајуће идеологије, у "несистемске" странке се убацују агенти обавештајних служби, и полако се припрема терен за криминализацију политичког деловања које није у сагласности са владајућом идеологијом.

Фора је да се владајућа идеологија неће називати идеологијом, већ људским правима, сузбијањем говора мржње, и сузбијањем наводног руског "малигног утицаја".
diktatorski suvereni
 
Ко ће то да спречи?Ко је изнад бирача и народа?
Ko ce da spreci da ti se narusi ustavno pravo privatne svojine nekim vecinskim glasanjem?

Pa u diktaturi niko.

Nije nam onda ni potreban pravni sistem, vecina na referendumu moze sve da odlucuje.

Eto, ja necu da se ozenim Mirom Markovic, ali vecina izabere da mogu, i toliko, ko me hebe.
 
Па либерална демократија је већ поприлично укинута.Трамп је успешно разграђује у САД, а владајуће елите у ЕУ све више ограничавају слободу мишљења и политичког деловања.Ако Трампове присталице изгубе власт, укидање либералне демократије ће наставити америчке демократе, и то ће правдати спречавањем Трампових присталица да се врате на власт.
Можеш заглавити на робији ако нешто писнеш против владајуће идеологије, у "несистемске" странке се убацују агенти обавештајних служби, и полако се припрема терен за криминализацију политичког деловања које није у сагласности са владајућом идеологијом.

Фора је да се владајућа идеологија неће називати идеологијом, већ људским правима, сузбијањем говора мржње, и сузбијањем наводног руског "малигног утицаја".
povodom ruskog uticaja...nije sve samo jeftina floskula, masa ljudi nema pojma da rusi koriste metode agitacije po eu, najvise u nemackoj...shvatili su i oni kako se dobija medijski rat pre mozda onog pravog ako usledi.
 
Ko ce da spreci da ti se narusi ustavno pravo privatne svojine nekim vecinskim glasanjem?

Pa u diktaturi niko.

Nije nam onda ni potreban pravni sistem, vecina na referendumu moze sve da odlucuje.

Eto, ja necu da se ozenim Mirom Markovic, ali vecina izabere da mogu, i toliko, ko me hebe.
Ко ће да спречи народ да промени устав?

Ко ће да спречи муслиманске Британце да, на пример, 2050 године донесу закон по којем се има примењивати шеријатски правни систем?

Ко је то изнад воље народа и бирача?Ако постоје такве структуре, онда не може бити речи о било каквој демократији, јер постоји врховна власт која није изабрана од народа и не зависи од воље народа.
 
Ко ће да спречи народ да промени устав?

Ко ће да спречи муслиманске Британце да, на пример, 2050 године донесу закон по којем се има примењивати шеријатски правни систем?

Ко је то изнад воље народа и бирача?Ако постоје такве структуре, онда не може бити речи о било каквој демократији, јер постоји врховна власт која није изабрана од народа и не зависи од воље народа.
Moderna demokratija nije vladavina rulje ili vecine, anticka demokratija nije bila nikakav izbor ili cak i glasanje, vec tombola, sreca i kocka.

Ljudi su u antici dobijali funkcije kockom, i to se nazivalo demokratijom.



Ova moderna, liberalna, je postovanje individualnih prava.

To je sustina moderne liberalne demokratije- individualizam.

Narod i diktatora mora vojska i pravo demokratskog drustva da sprecava da ukida individualna prava, i da slobodne individualne izjave volje proizvode fakticka i pravna dejstva.

Posto su pravni sistem i vojska u diktaturi u potpunosti pod kontrolom diktatora u diktaturskim sistemima, njih niko ne moze da spreci da urade to sto ti kazes.

I jos jednom, moderna liberalna demokratija nije kada vecina odlucuje o vecini stvari u drustvu, posebno o individualnim pravima.

Vecina nema prava da odlucuje o tome.

Razlozi zasto nema prava su cak i bioloski- ljudi su bica sa nezavisnim centralnim nervnim sistemom, i vecina nema nikakvu kontrolu nad individualnim centralnim nervnim sistemima.

Ali tacno je da u modernom svetu, posebno u slugerajskim blatima od drustva poput Srbije i Rusije, to sve nije tako, i niko ne moze da sprecava diktatore da rade sta god hoce.
 
Poslednja izmena:
Moderna demokratija nije vladavina rulje ili vecine, anticka demokratija nije bila nikakav izbor ili cak i glasanje, vec tombola, sreca i kocka.

Ljudi su u antici dobijali funkcije kockom, i to se nazivalo demokratijom.



Ova moderna, liberalna, je postovanje individualnih prava.

To je sustina moderne liberalne demokratije- individualizam.

Narod i diktatora mora vojska i pravo demokratskog drustva da sprecava da ukida individualna prava, i da slobodne individualne izjave volje proizvode fakticka i pravna dejstva.

Posto su pravni sistem i vojska u diktaturi u potpunosti pod kontrolom diktatora u diktaturskim sistemima, njih niko ne moze da spreci da urade to sto ti kazes.

I jos jednom, moderna liberalna demokratija nije kada vecina odlucuje o vecini stvari u drustvu, posebno o individualnim pravima.

Vecina nema prava da odlucuje o tome.

Razlozi zasto nema prava su cak i bioloski- ljudi su bica sa nezavisnim centralnim nervnim sistemom, i vecina nema nikakvu kontrolu nad individualnim centralnim nervnim sistemima.

Ali tacno je da u modernom svetu, posebno u slugerajskim blatima od drustva poput Srbije i Rusije, to sve nije tako, i niko ne moze da sprecava diktatore da rade sta god hoce.
Ти си све побркао.То што описујеш је либерализам а не либерална демократија.Либерализам је карактеристика апсолутних монархија, где је монарх био носилац све 3 гране власти, и имао неограничену власт.Либерализам се своди на слободно тржиште и заштиту приватне својине, док политичка права остају минимална. Грађани немају право да мењају власт путем гласања.

У либералној демократији већина грађана има право да мења власт и да непосредно или преко представника врши и уставотворну власт.Већина може да промени устав и да одреди нове границе између јавног и приватног, на пример да нешто што је до јуче било у приватној сфери пређе у јавну сферу и буде подложно државном регулисању и интервенцији.
 

Back
Top