Sta je bolje, logičnije kupiti

50 hiljada km izmedju 250 i 300 nije neka razlika. Izmedju 100 i 250 je velika razlika. Po meni, auto sa 300-350k km moze da bude ok kupovina, ali je pozeljno da je vozen po dobrim putevima, pretezno na otvorenom i da je dobro odrzavan.

PS
Dva od tri mojih automobila imaju oko 270k km i oba su odlicna sto se tice mehanike.

na Skodi, osim seta kvacila, koji kosta sa sve zamajcem 410e, ne vidim neka budica ulaganja. V. Servis sam ja radio, stigla je sa sveze promenjenim diskovima i plocicama, amortizeri i ostatak trapova ne pokazuje znake slabosti.

Na Meganu imam malo vece ulaganje u ovoj godini. Diskovi su dosta propali, pretezno od starosti i soli. Debljinu imaju, ali ih je pojela korozija. Novi su spremljeni. Potrebno je pored njih i v. servis da se odradi i imam neki zvuk iz kompresora klime, mozda je neki lezaj u njemu. Druge probleme nema.

Drug ima 2 auta sa nesto malo preko 300k km, jedan kupljen nov u Srbiji, on ga kupio od vlasnika sa oko 200k km i isto su dobri, ali se javljaju neki glupi kvarovi, granicnici na vozacevim vratima su mu otisli na oba i tako neke gluposti.

Poslednja izmena:
Verovatno zbog cene. Realno, na nasim placevima 80% automobila ima preko 300k km. To je nasa realnost. Da cene novih nisu nenormalno skocile, umesto polovne Skode verovatno bih uzeo novu. Pre 2020. nova Octavija je bila oko 15-16 hiljada, a mozda i manje. Sada je 24-5.

Verovatno zbog cene. Realno, na nasim placevima 80% automobila ima preko 300k km. To je nasa realnost. Da cene novih nisu nenormalno skocile, umesto polovne Skode verovatno bih uzeo novu. Pre 2020. nova Octavija je bila oko 15-16 hiljada, a mozda i manje. Sada je 24-5.
Brate ne radi se samo o ceni
Recimo auta iz Taxia,iako su velike kilometraze predjene,ta auta su bolje odrzavana nego ova sa manjom km na tabli.
Takodje auta iz inostranstva,tacnije iz Nemacke,i ostalih zemalja Zapadne Evrope su bolje odrzavana nego ova kod nas,bez obzira za kilometrazu.

Brate ne radi se samo o ceni
Recimo auta iz Taxia,iako su velike kilometraze predjene,ta auta su bolje odrzavana nego ova sa manjom km na tabli.
Takodje auta iz inostranstva,tacnije iz Nemacke,i ostalih zemalja Zapadne Evrope su bolje odrzavana nego ova kod nas,bez obzira za kilometrazu.
Pa da, na pola miliona km dizne, turbo, dp filter i zamajac su kao novi.

To da su vozila bolje odrzavana u Nemackoj apsolutno ne mora da bude tacno, pocevsi od toga da se m. servis radi na 30k km. Menja se samo ono sto se skroz pokvari i sto na trhnickom napisu da je potrebno. Reglazu trapa i mnoge druge stvari koje bi trebalo da se rade relativno redovno oni ne rade.

Који конкретно ауто желиш да купиш?
Razmisljam da u narednom kupim nekog Passata b8,bez obzira na kilometražu,koji je presao pa i 400.000-500.000km.
Samo da je održavan normalno.
Kupio sam Golfa 5 1.9 TDI pre 5 meseci,iz uvoza
Presao 263,000km (ako je tacno) nisam proveravao na CarVertikal aplikaciji
Ulozio sam u njega jedno 1,500e u startu
Dobro je auto,presao sam sa njim blizu 3000km do sada,jer cesto putujem međugrad.
Kažu da su Pasaati izdržljiviji 10 puta vise od Golfova...zato sam i dosao na ideju da kupim Passata b8 jer sam cuo da su b8 i b7 najbolji od svih serija
Eto to je to

Razmisljam da u narednom kupim nekog Passata b8,bez obzira na kilometražu,koji je presao pa i 400.000-500.000km.
Samo da je održavan normalno.
Kupio sam Golfa 5 1.9 TDI pre 5 meseci,iz uvoza
Presao 263,000km (ako je tacno) nisam proveravao na CarVertikal aplikaciji
Ulozio sam u njega jedno 1,500e u startu
Dobro je auto,presao sam sa njim blizu 3000km do sada,jer cesto putujem međugrad.
Kažu da su Pasaati izdržljiviji 10 puta vise od Golfova...zato sam i dosao na ideju da kupim Passata b8 jer sam cuo da su b8 i b7 najbolji od svih serija
Eto to je to
2,0tdi noviji stariji su imali problemcica ..Inace treba izbegavati prve serije dok ih ne doteraju .Imao sam jednog nedavno 2,0tdi DSG 2017 dobar auto nesto preko 200k km je imao .. Moj je bio istembiljan servisima i nisam ništa menjao sem grejaca na 3 cilindru a on je sa sensorom i 150€ :)
Ne moraš sa 500k km već na 300k km su jeftini a 300k za to auto nije ništa strašno ako je pazeno

Evo blanko servisna na limundu ako zatreba košta 500 dinara

Screenshot_2024-07-07-20-36-10-925-edit_com.miui.gallery.jpg

Back