Sta imate rusko, a sta americko?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
207.558
Neko ce doduse reci kako ovo nije strogo politicka tema, mada znam ljude koji proizvode iz neke drzave ne bi uzeli cak i da im ih dzabe daju. Nece biti da to onda nema i politicku konotaciju. Ionako ne znam gde bih je na drugo mesto smestio.
Licno nemam geografske i politicke predrasude. Od ruskih stvarcica imam 40 godina star casovnik Junost koji sam dobio od dede dok sam jos bio osnovac. Jos uvek radi, naravno ako se navije jer su tad i u razvijenijim drzavama elektronski satovi bili tek u povoju, dok ih kod Rusa nije bilo nikako. Nije narocito precizan, ali je robustan za medalju. Rucni sat inace ne nosim vec 16 godina. Povremeno koristim elektricni brijac koji sam kupio pocetkom devedesetih od jednog Rusa na pijaci. Jos uvek radi bez greske. Imao sam i auto onakav kao sto mi je na avataru, ali sam ga se davno kurtalisao. S njim sam imao i lepih momenata, ali i onih drugih.
Od amerikanskih stvarcica imam Zipo upaljac koji sam davno dobio na poklon. Retko ga koristim jer ga nigde ne nosim. Draga uspomena, pa ne bih voleo da ga izgubim.
I to bi bilo to. A vi?
 
Од америчког, мајице Орландо Меџик, Бостон Селтикс и Мајами Хит, нешто разгледница... Од руског, шубару, неколико сатова (будилници и ручни), дрвене руске лутке, и текстилне Дедушку и Иванушку, доста руских књига, касета и плоча, ћилибар, дијапозитиве, разгледнице... И "Аби фајн ридер"...
 
Ameri imaju dzez a Rusi su bolji u ozbiljnoj (klasicnoj) muzici.
Sto se duhovnosti tice - istok je istok.
Sto se tice masina za svakodnevnu upotrebu - zapad.

Dakle , valjalo bi spajati vrline sa istoka i zapada a ne deliti ih.

Sto se tice mana, nisu dobre odakle god da dolaze.

Za razliku od mana, vrline podrzavaju jedna drugu bilo da su Ruske ili Americke, ili cije god.
 
Poslednja izmena:
Од Русије сам наследио духовне и моралне вредности, а што се тиче материјалних то је све кинеско. Од Немачке има дисциплину и преданост раду.
Од америке имам пар долара ... нека кур&а ми вратила кусур.

А оне зелене видим само у ве-це шољи.
 
Neko ce doduse reci kako ovo nije strogo politicka tema, mada znam ljude koji proizvode iz neke drzave ne bi uzeli cak i da im ih dzabe daju. Nece biti da to onda nema i politicku konotaciju. Ionako ne znam gde bih je na drugo mesto smestio.
Licno nemam geografske i politicke predrasude. Od ruskih stvarcica imam 40 godina star casovnik Junost koji sam dobio od dede dok sam jos bio osnovac. Jos uvek radi, naravno ako se navije jer su tad i u razvijenijim drzavama elektronski satovi bili tek u povoju, dok ih kod Rusa nije bilo nikako. Nije narocito precizan, ali je robustan za medalju. Rucni sat inace ne nosim vec 16 godina. Povremeno koristim elektricni brijac koji sam kupio pocetkom devedesetih od jednog Rusa na pijaci. Jos uvek radi bez greske. Imao sam i auto onakav kao sto mi je na avataru, ali sam ga se davno kurtalisao. S njim sam imao i lepih momenata, ali i onih drugih.
Od amerikanskih stvarcica imam Zipo upaljac koji sam davno dobio na poklon. Retko ga koristim jer ga nigde ne nosim. Draga uspomena, pa ne bih voleo da ga izgubim.
I to bi bilo to. A vi?
-Руски радио,
-Руски осцилоскоп
-Руски спектрални анализатор,
-Руски генератор функција,
-Руски теренац
-Руску капу
-Руске чаше за вотку
-Руске винске чаше,
-Руски магнетофон,
-Руске рукавице,
-Руски самовар,
-10-так руских предмета високе технологије
-Руске грамофонске плоче
-2 ТБ руских филмова
-Руски калкулатор
-Руске књиге
.......................... ето за почетак, а има мнооооого више.

Задовољан? :think:
 
Moj otac je tamo sedamdesetih i osamdesetih vozio ladu.imala je strasno grijanje.....danas gde god pogledas pise ono Made in Cina ili Korea,mada su Juzno Korejanci pod Americkom okupacijom ali to sto su stvorili stvorili su zahvaljujuci svom mentalitetu, vrijedan i disciplinovan narod ,rade odlicne stvari Samsung telefoni su vrh kao i samsung televizri,kao i KIA automobili..
 
Руски пиајнино, брдо нотних свезака са композицијама руских композитора, пар сувенира из Москве и Ростова, књиге.

Из Америке пар сувенира и мељач смећа уграђен у судоперу пре 20 година и још ради.
 
-Руски радио,
-Руски осцилоскоп
-Руски спектрални анализатор,
-Руски генератор функција,
-Руски теренац
-Руску капу
-Руске чаше за вотку
-Руске винске чаше,
-Руски магнетофон,
-Руске рукавице,
-Руски самовар,
-10-так руских предмета високе технологије
-Руске грамофонске плоче
-2 ТБ руских филмова
-Руски калкулатор
-Руске књиге
.......................... ето за почетак, а има мнооооого више.

Задовољан? :think:

Veoma. :) Koji terenac vozis?
 
Jugosloveni i mondijalisti , nikad ne mogu da poroste rusiji, sto ne previ gace, kravate, salvete i kola. Rusi se bave ozbiljjnijim stvarima, i nece da gube vreme na gace. Gace mogu i da kupe gde god hoce. Iyra;unali su da im se ne isplati proizvodnja siroke potrosnje, i da im se vise isplati proizvodnja energenata, nuklearnih elektrana, aviona, oruzja i aluminijuma. Nema mecedesa bez aluminijuma koji se uvoyi iy rusije. I vidim, dobro im ide. ruska drzava sasvim ocigledno ima para.
 

Back
Top