Šta hoće Hrvati od nas?

Naravno , ne znam dal bi mogao njih par od gomile koje znam u celom Novom Sadu da ih je preskočio .

нема ни тих пар.. једино ако су матори и без деце.
ја се зблану пре некако.
школска има њихов пасош,а дошли после оног рата, а да ти не причам како су оријентисани.
ено је у немецкој, а ја, имам једно држављанство, један пасош, и то је то. не жалим :lol:
 
свеже после рата,макар знам за ове из славоније,
да би добили папире потписали су папир да смо их ми наговорили на побуну.
дно дна..
 
словенац, знаш ли ти шта пишеш?
нема србина са тих простора без домовнице и путовнце. исто као и ти са дежелом ;)

Znam, da je taj proces završen i ko ima putovnicu, ima je, a ko nema nije je ni tražio. Kao što možeš da primetiš i iz priloženog, gde se ovaj setio slučaja od pre dve godine. Uzgred, nije isto kao ja sa deželom, jer verovala ili ne, pre sam imao slovenačko državljanstvo od srpskog.
 
свеже после рата,макар знам за ове из славоније,
да би добили папире потписали су папир да смо их ми наговорили на побуну.
дно дна..

Koje lazi opet srbijanci plasiraju haha Trebali potpisati da su ih naterali na pobunu, o majko moja mila kojih budala ima. Sada na stranu sto je to istina, jer ste brzo zaboravili da su Srbi iz Krajine izabrali Dr. Jovana Raskovica, a vi ga ubili I nametnuli svoje ratohuskace. Kada vec moramo ici u detalje.

I vidi cuda ima nas jos koji nemamo "domovnice" ni "putovnice" medjutim ne treba se zaboraviti da drzava Srbija prvo nije davala drzavljanstvo Srbima iz Krajine, a onda vremenom zahtevala da vade ustaske papire I da se preko njih trazi srpsko drzavljanstvo :)))

Mada opet I ja imam jedno, efikasno za sve I jednu drzavu na svetu ...
 
Koje lazi opet srbijanci plasiraju haha Trebali potpisati da su ih naterali na pobunu, o majko moja mila kojih budala ima. Sada na stranu sto je to istina, jer ste brzo zaboravili da su Srbi iz Krajine izabrali Dr. Jovana Raskovica, a vi ga ubili I nametnuli svoje ratohuskace. Kada vec moramo ici u detalje.

I vidi cuda ima nas jos koji nemamo "domovnice" ni "putovnice" medjutim ne treba se zaboraviti da drzava Srbija prvo nije davala drzavljanstvo Srbima iz Krajine, a onda vremenom zahtevala da vade ustaske papire I da se preko njih trazi srpsko drzavljanstvo :)))

Mada opet I ja imam jedno, efikasno za sve I jednu drzavu na svetu ...

написах да је славонија у питању а не книнска к.
може бити због мирне реинтеграције или шта већ..
имаш право за господина Рашковића...
ако немаш њихове папире један си од малобројних,и скидам капу,ако је то твоја воља.
срем је попуњен крајишницима,и не познајем никога,а да нема домовницу и путовницу.
добар број њих данас раде у хрватској,а доста њих опет граде куће на јадрану,и ту памет стане.
 
Znam, da je taj proces završen i ko ima putovnicu, ima je, a ko nema nije je ni tražio. Kao što možeš da primetiš i iz priloženog, gde se ovaj setio slučaja od pre dve godine. Uzgred, nije isto kao ja sa deželom, jer verovala ili ne, pre sam imao slovenačko državljanstvo od srpskog.

нисмо те требали примити у свој тор,знаш :lol:
 
Probali ste sa tužbama za sve i svasta, od penzija do firmi i oštećenih kuća itd., pa su vas svuda odbili da ste si sami krivi jer ste vi to sranje započeli. Za penzije su vam rekli da ne možete tri ovce sisati jer ste penzije dobivali od tkz. Krajine gdje je novac ustvari dolazio iz Srbije i još tražiti Hrvatsku novce koje ste već dobili .
A to da vas trebamo ostaviti na miru je teže jer vi dolazite k nama tražeći da postanete Hrvati kroz dokumente.
Prije dvije godine došao jedan iz okolice Beograda sa sinom i raspitivao se o djedu koji je tamo odselio zbog posla prije drugog svjetskog rata, vjenčao sa Srpkinjom imao dvije kćeri koja se svaka udala za Srbina i sad unuk Srbin koji ne nosi ni prezime djeda traži rođake po staroj adresi sa jednog pisma da bi prikupio dokaze da je "Hrvat" po djedu.


A onda je mrmot zamotao čokoladu...
 
"Htvati hoće da mi trajno napustimo Hrvatsku i sa time se slažem. Svi Srb u Hrvatskoj treba da prodaju svoju imovinu i da dođu u Srbiju. "

Da li to isto treba po tvom i Hrvati iz Srbije da urade?

зар их још има у сланкамену:lol:
шта би са оним Ивом из осека.. да се није упокоји кад га нема
 
написах да је славонија у питању а не книнска к.
може бити због мирне реинтеграције или шта већ..
имаш право за господина Рашковића...
ако немаш њихове папире један си од малобројних,и скидам капу,ако је то твоја воља.
срем је попуњен крајишницима,и не познајем никога,а да нема домовницу и путовницу.
добар број њих данас раде у хрватској,а доста њих опет граде куће на јадрану,и ту памет стане.

Oni koji su se vratili nisu imali izbora, kao ni oni sto su obnavljali svoje kuce (bez papira nema obnove). Moji roditelji ni ja nemamo hrvatske papire medjutim ne znam da li cu ih jednog dana morati uzeti kada nasljedim kucu/zemlju jer je sigurno hrvatima necu dati. Ja ne shvatim Srbe koji uopste mogu da idu na letovanje u Hrvatsku, a tek ako postoje budale koje nakon svega onoga opet grade kuce po Jadranu (jos nisam cuo za ikoga od moje rodbine ili prijatelja koji su poreklom iz Krajine da su tako nesto uradili).

Nista licno protiv tebe ali ne volim taj "lokal nacionalizam" gde se vredjaju Srbi koji ne pripadaju ovom ili onom selu, nesto sto se kod Srba danas nazalost moze cesto cuti I sto je odlika malih I iskompleksiranih/slabih nacija.
 
Koje lazi opet srbijanci plasiraju haha Trebali potpisati da su ih naterali na pobunu, o majko moja mila kojih budala ima. Sada na stranu sto je to istina, jer ste brzo zaboravili da su Srbi iz Krajine izabrali Dr. Jovana Raskovica, a vi ga ubili I nametnuli svoje ratohuskace. Kada vec moramo ici u detalje.

I vidi cuda ima nas jos koji nemamo "domovnice" ni "putovnice"
medjutim ne treba se zaboraviti da drzava Srbija prvo nije davala drzavljanstvo Srbima iz Krajine, a onda vremenom zahtevala da vade ustaske papire I da se preko njih trazi srpsko drzavljanstvo :)))

Mada opet I ja imam jedno, efikasno za sve I jednu drzavu na svetu ...
Sta si ti skrivio u ratu??
 
Za tvoje eventualne zločine treba pitati tvoje sugrađane..

Koliko je Hrvata ostalo u Kninu i okolici za vrijeme tkz.RSK??

Eto vidis I sam po sebi kako je rvacka puna psihopata koji mrze sve srpsko kada se recimo treba provjeriti da li je djete od 9-10 (na pocetku rata 5-6) pocinilo neke zlocine.

Mnogo vise je Hrvata ostalo po Krajini nego Srba po rvackoj. Nije po Kninu bilo zlocina kao po Zagrebu, Splitu itd.
 

Back
Top