Šta dolazi poslije smrti?

Prema bibliolozima spiritizam je nemoguc upravo zbog toga sto ne postoje zagrobni duhovi ljudi, moze samo da se vaskrsne nekad u buducnosti. Dakle nema zagrobnog zivota.
To je jednostavno osnovna definicija, prah si i u prah ces se vratiti.
A vaskrsenje ne zavisi od nas.A kako ce nas vaskrsne da znam taj rad sama bi iskocila iz groba.I ko ne bi to da se moze.
Ovi koji mrze zivot tu ne racunam.

to je fazon da ne postojiš jedno sto hiljada godina dok se Isus ne seti da je obećao drugi dolazak, onda te Isus vaskrsne u telu znači ustaneš iz groba ali ti telo nije prah nego se sastavi da bude neraspadljivo ali ne duhovno, pa onda ideš na suđenje i osude te na večne muke u paklu....beskonačna božija ljubav je to...

to znači samo da kad te vaskrsnu posle sto hiljada godina nema seksa ni u raju ni u paklu....
Rekao si da te sastavi materijalno, ali ne i duhovno. A upravo ti pokazujem da će po vaskrsenju ljudi biti kao anđeli. Boldovao sam ti tekst tvoj.

Rekao si da te sastavi materijalno, ali ne i duhovno. A upravo ti pokazujem da će po vaskrsenju ljudi biti kao anđeli. Boldovao sam ti tekst tvoj.
biće kao anđeli u smislu da ne mogu da imaju seks niti imaju odgovarjuće polne organe...ne znači da će biti duhovna bića....apostol Pavle očekuje da se dobiju neraspadljiva tela ali ne kaže da će biti duhovna tela....on je verovao da će mrtvi ustati iz grobova a oni koji kao on dožive drugi isusov dolazak (verovao je jadnik da hoće) njihova tela će se transformisati u neraspadljiva...znači sve se odvija u materjalnom svetu ovde na Zemlji...

to je fazon da ne postojiš jedno sto hiljada godina dok se Isus ne seti da je obećao drugi dolazak, onda te Isus vaskrsne u telu znači ustaneš iz groba ali ti telo nije prah nego se sastavi da bude neraspadljivo ali ne duhovno, pa onda ideš na suđenje i osude te na večne muke u paklu....beskonačna božija ljubav je to...
Pa nije tako.Spasenje nije prisiljavanih nego hotecih.Cim mi uleti besmrtna sila odma pletem svoje telo i iskacem iz groba.Ovde na zemlji zadnja a tamo prva haha

biće kao anđeli u smislu da ne mogu da imaju seks niti imaju odgovarjuće polne organe...ne znači da će biti duhovna bića....apostol Pavle očekuje da se dobiju neraspadljiva tela ali ne kaže da će biti duhovna tela....on je verovao da će mrtvi ustati iz grobova a oni koji kao on dožive drugi isusov dolazak (verovao je jadnik da hoće) njihova tela će se transformisati u neraspadljiva...znači sve se odvija u materjalnom svetu ovde na Zemlji...
1. Korincanima 15,51Evo vam kazujem tajnu: jer svi nećemo pomrijeti, a svi ćemo se pretvoriti.
1. Korincanima 15,52Ujedanput, u trenuću oka u pošljednjoj trubi; jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti.
1. Korincanima 15,53Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
1. Korincanima 15,54A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se zbiti ona riječ što je napisana: pobjeda proždrije smrt.

a u SZ imaš
Danilo 12,2I mnogo onijeh koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život vječni a drugi na sramotu i prijekor vječni.

znači po hrišćanstvu ne postojiš do vaskrsenja onda ustaneš iz groba da bi išao na suđenje...posle suđenja verovatno za skoro sve večne muke a za svetitelje raj... nije baš obećavajuća perspektiva

Prava stvar je ona koja kaže da ni sad niste zapravo živi u punini, nego samo marionete ...

buck1.png

buck2.png

1. Korincanima 15,51Evo vam kazujem tajnu: jer svi nećemo pomrijeti, a svi ćemo se pretvoriti.
1. Korincanima 15,52Ujedanput, u trenuću oka u pošljednjoj trubi; jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti.
1. Korincanima 15,53Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
1. Korincanima 15,54A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se zbiti ona riječ što je napisana: pobjeda proždrije smrt.

a u SZ imaš
Danilo 12,2I mnogo onijeh koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život vječni a drugi na sramotu i prijekor vječni.

znači po hrišćanstvu ne postojiš do vaskrsenja onda ustaneš iz groba da bi išao na suđenje...posle suđenja verovatno za skoro sve večne muke a za svetitelje raj... nije baš obećavajuća perspektiva
Kako nije dobro to mu je rezultat o ljubavi o kojoj pricas.Smrt pobedjena .

mnogi koji su imali NDE pričaju da su gledali svoje beživotno telo sa visine i videli i čuli sve što se oko tela dešavalo...i njhova svedočenja o tome se podudaraju sa onime što se dešavalo....ta iskustva su bila dok mozak i srce nisu radili...znači definitivno smrt nije kraj...
Nije ali navodno tako nekoliko dana nakon smrti a posle i to energetsko telo krene da se raspada pa mozda nista ne ostane

Svetozar Radisic kaze da je energetsko telo coveka jos nesavrsenije od fizickog

NDE je neretka pojava, i nije nista sto je naucno neobjasnjivo.

Dok ti mozak nije mrtav, ti nisi mrtav, i to sta se desava u mozgu nije nista neobicno. Ali to ne znaci da se to desava bilo gde van mozga osobe koja ima to iskustvo.

To kako mozak moze da te prevari, nije nista ni posebno samo za NDE.

To je kao da sanjas nesto, pa ustanes i kazes: 'E, zaista sam leteo preko vode'.

Siguran sam da su individualno jako upecatljiva iskustva koja ti promene zivot.

Odma znas gde ces zavrsiti.
ja se nudio da ti pravim društvo u paklu....da ti ne bude previše teško a ti tako... :p
Da pravis izbor ili ja u paklu a moji u raj ili ja u raj a oni u paklu sta bi izabrao.
Sam sa sobom odgovor daj ne meni.
nije izbor na meni pa neću ni da razmišljam o situaciji....inače žrtvovanje za druge nije uvek dokaz prave ljubavi...nekad je izraz egoizma obično verskog....Isus je govorio da treba voleti druge jednako kao sebe a ne više ili manje nego sebe...a bližnji ti nisu samo porodica nego svi ljudi ili bar svi hrišćani...ako jednako voliš sebe i druge koga ćeš žrtvovati? možeš li uopšte da napraviš izbor?

Back