ŠTA ČEKA CRNOGORCE?

paola

Ističe se
Banovan
Poruka
2.319
Да ли су неки Црногорци код очију слепи, или од прста не виде шуму? Зашто се црногорски властодршци свесно одричу преко 250 хиљада својих сународника, зарад мало власти, материјалне сласти и домаћих тајкуна? „Одвајање Црне Горе и њена независност, о којој ће се одлучивати на референдуму за који се већ дуже време потпаљују ватре у Црној Гори, представља могућу симболичку ломачу привидног унутрашњег мира у држави која има безброј тешких унутрашњих проблема.“ (М.Б. Мојсиловић) Покушајима сваковрсног чишћења од свега српског, од језика, преко културе, економије и монетарне политике. Све Српско у Црној Гори је толико сатанизовано и за све што се дешава у Црној Гори крива је Србија. Када реагује на нешто некоректно речено или учињено на њен рачун, крива је што реагује, а ако прећути онда је крива што не реагује. И шта је ту Србији чинити? Мислим да треба поступити путиновски: снизити потпуно ниво политичке комуникације, увести без пардона одређени економски ембарго, натерати Мила и Филипа да што пре распишу тај њихов референдум и тиме привести црногорске сецесионисте здравом разуму, као Путин Украјинце. Нека тада Мило и Филип објашњавају својим суграђанима и рођацима Црногораца у Србији зашто су ти људи постали одједном странци у Србији, како су многи грађани Србије црногорске националности остали без својих радних места у државној управи и судству и грађанских права, као и сви странци и гасарбајтери. Како ће се осећати грађани Црне Горе који за себе кажу да су Срби и шта их чека у таквој Црној Гори, већински шиптарској и муслиманској, а који су били против одвајања Црне Горе од Србије? Они ће тада бити народ другог реда у вековној српској, Његошевој Црној Гори! Да ли ће они морати да се покрсте и приме веру непризнате Црногорске православне цркве и којим ће то метерњим језиком говорити? Чије мајке? Мајке Србије свакако не више! Из црногорске историје је познато денунцирање пре свега својих најмилијих а идеолошки мрских непријатеља и отварање нових казамата и „црногорског Голог Отока“ уз прогон, избацивање са посла, отимање материјалних вредности и свега већ виђеног и комунистичком периоду. А све ово указује да ни „балван револуција“ на црногорски начин није немогућа, чиме се садашњи властодршци, јамачно надају, јер само тако се могу спасти судских процеса, одузимање незаконито стечене имовине и најблаже речено политичке бламаже, ако уопште имају образа. Али, имајући у виду виолентност Срба из Црне Горе, Херцеговине, Српске Крајине и Босне, све указује да ситуација у Црној Гори не може да се реши мирно! Браћо Црногорци, а посебно цестре Црногорке УПАМЕТ СЕ УЗМИТЕ! Послушајте Његоша, највећу српску главу док није касно!
 
Бојим се да је већ одвећ касно, кренуло је низбрдо и то нико жив а ни мртав не заустави.
Што се тиче Путинове тактике, немој изгубити из вида да у сукобима ниског интезитета који се не помињу у медијим годишње настрада од муслимана и до 250.000, звучи невероватно али је тако.
По Украјини се види шта чека Црну Гору.
 
Браво Паола !

Текст за тему је више него одличан, искрен и поштен.

И заиста треба рећи како каже изрека: РЕКОХ - ДА ДУШУ СПАСЕМ !
 
Da su Crnogorci Slovenci nebi bilo problema za njih ali znajuci njihovu gostoljubljivost,predusretljivost i opste poznati odnos o radu sve mi se cini da nece dobro proci.Kao strana koja istupa iz zajednice Crna Gora ostaje bez svih privilegija u svetu cak i bez prava na nekretnine koje su u vlasnistvu drzavne zajednice.Sad dobro razmislite dalice Crnogorska ekonomija moci da isfinansira otvaranje novih ambasada po celom svetu,a da i nepricamo o ostalim ulaganjima koje ce morati da prodje jedna novokonponovana drzava.Da Crna Gora ima primorije ali sve je to toliko jadno, bedno i zapusteno da nijedan normalan covek nece otici u Crnu Goru pored Hrvatske<Bugarske,Turske,Egipta itd.
gde je sve jeftinije a servis 100 puta bolji.
Meni se jos nijedanput nije desilo da dojem u hotel u gore navednim zemljama i da neradi Cesma,tus kabina ili da je wc solja zapusena a sve ovo mi se desavalo u Crnoj Gori u hotelima sa cak 5 zvezdica.Jedanput dok sam letovao u Crnoj Gori u hotelskom restoranu trazim od konobara kafu (rano ujutru je bilo),a on mi kaze stani jadjo nisam je ni ja jos popio.
I nesto sumnjam da ce se Crnogorci nekad opametiti.
 
@jevdjo
Kao strana koja istupa iz zajednice Crna Gora ostaje bez svih privilegija u svetu cak i bez prava na nekretnine koje su u vlasnistvu drzavne zajednice.Sad dobro razmislite dalice Crnogorska ekonomija moci da isfinansira otvaranje novih ambasada po celom svetu,a da i nepricamo o ostalim ulaganjima koje ce morati da prodje jedna novokonponovana drzava.

Paaa,recimo ovako,i zato moju machku pichka boli !!!!
 
Jevdjo:
Da su Crnogorci Slovenci nebi bilo problema za njih ali znajuci njihovu gostoljubljivost,predusretljivost i opste poznati odnos o radu sve mi se cini da nece dobro proci.Kao strana koja istupa iz zajednice Crna Gora ostaje bez svih privilegija u svetu cak i bez prava na nekretnine koje su u vlasnistvu drzavne zajednice.Sad dobro razmislite dalice Crnogorska ekonomija moci da isfinansira otvaranje novih ambasada po celom svetu,a da i nepricamo o ostalim ulaganjima koje ce morati da prodje jedna novokonponovana drzava.Da Crna Gora ima primorije ali sve je to toliko jadno, bedno i zapusteno da nijedan normalan covek nece otici u Crnu Goru pored Hrvatske<Bugarske,Turske,Egipta itd.
gde je sve jeftinije a servis 100 puta bolji.
Meni se jos nijedanput nije desilo da dojem u hotel u gore navednim zemljama i da neradi Cesma,tus kabina ili da je wc solja zapusena a sve ovo mi se desavalo u Crnoj Gori u hotelima sa cak 5 zvezdica.Jedanput dok sam letovao u Crnoj Gori u hotelskom restoranu trazim od konobara kafu (rano ujutru je bilo),a on mi kaze stani jadjo nisam je ni ja jos popio.
I nesto sumnjam da ce se Crnogorci nekad opametiti.
privatizacija
dolaze stranci, dovode profi menadzment... u najboljoj varijanti, ovi zavode terror i obucavaju ljude kako treba da se ponasaju ili nista od posla
eto sta ceka crnogorce... MENADZERI :lol:
ufff... da ih kojim slucajem ja pomotam tamo, ala bi mi bilo lepoooooo
 
Samo polako bolece te ako ne odmah a ono malo kasnije.
Opste je poznato koliko su Crnogorci prepotentni i uobrazeni ali zapamti sve ali bas sve dodje na svoje mesto kad tad,samo kad se osvestite nece vise biti Majke Srbije.
Ja vas uopste ne razumem sta vi hocete polovina stanovnistva planinskih krajeva je emigrirala u Srbiju i dalje nastavljaju sa migracijom,pa sta vi mislite da ste vi Monako da cete da zivite od primorija i kazina pa vi neznate kako kazino izgleda.
Prosle godine u podgoricu neki covek uvezo linkolna (limuzinu)****** sve opste narodno slavlje sve Crnogorske novine su o tome pisale ko da su atomsku bombu napravili.
 
Jevdjo:
Imam ja poznanike Ruse koji su vlasnici hotela u Crnoj Gori imali su i neki poso u Podgorici koji su zatvorili jer kazu sa crnogorcima je nemoguce raditi.Hotel jos uvek drze.
pa i ja bih ga drzala :D
inace su Crnogorci jako specificni, imaju neka svoja cudna pravila ponasanja i obicaje... retko ko ima stomak za njih... potpuno razumem tvoje Ruse :lol:
 
Схватите да је то што се догађа у Црној Гори само наставак РАЗБИЈАЊА И УСИТЊАВАЊА СРПСКОГ НАЦИОНАЛНОГ КОРПУСА.

Окупаторске обавештајне службе ЋЕ ИЗМИСЛИТИ И НАПРАВИТИ ОНОЛИКО "ДРЖАВИЦА" КОЛИКО ЈЕ ПОТРЕБНО ДА БИ ПОТПУНО ПОНИШТИЛИ БИЛО КАКАВ УТИЦАЈ СРБА НА БАЛКАНУ.
 
eremita:
Схватите да је то што се догађа у Црној Гори само наставак РАЗБИЈАЊА И УСИТЊАВАЊА СРПСКОГ НАЦИОНАЛНОГ КОРПУСА.

Окупаторске обавештајне службе ЋЕ ИЗМИСЛИТИ И НАПРАВИТИ ОНОЛИКО "ДРЖАВИЦА" КОЛИКО ЈЕ ПОТРЕБНО ДА БИ ПОТПУНО ПОНИШТИЛИ БИЛО КАКАВ УТИЦАЈ СРБА НА БАЛКАНУ.
Srbi uvek mogu da se izbore za druge kanale sirenja uticaja ako im je do toga... vojni i birokratski uticaj je pase
bas je onako... neprofitabilno
 
Jevdjo:
Samo polako bolece te ako ne odmah a ono malo kasnije.
Opste je poznato koliko su Crnogorci prepotentni i uobrazeni ali zapamti sve ali bas sve dodje na svoje mesto kad tad,samo kad se osvestite nece vise biti Majke Srbije.
Ja vas uopste ne razumem sta vi hocete polovina stanovnistva planinskih krajeva je emigrirala u Srbiju i dalje nastavljaju sa migracijom,pa sta vi mislite da ste vi Monako da cete da zivite od primorija i kazina pa vi neznate kako kazino izgleda.
Prosle godine u podgoricu neki covek uvezo linkolna (limuzinu)****** sve opste narodno slavlje sve Crnogorske novine su o tome pisale ko da su atomsku bombu napravili.
Jevdjo ,jel Vi to mene vrijedjate?????
 
Nevredjam ja nikoga licno ja uopsteno pricam a kako mogu da te vredjam kad neznam ni ko ste ni sta ste. Ipak je ovo forum gde svi mogu da daju svoje misljenje pa kome se svidja nek ostane a kome ne sta da mu ja radim
 
ahahahaa...ja procito:" Nisam se u pravom PRDEZU izrazio..""

Inace, U Crnoj gori nikad nisam letovao, pa me bas zabole za to parcence mora, do koga oni toliko drze...
Ostalo, nije vredno pomena.....sto se pre otcepe, bolje za Srbiju...

A sta ce s njima biti, ne znam...neka budu Monte Karlo....ebe mi se
 
Ја лично не размишљам много о самопрокламованим и новокомпонованим Црногорцима шиптарске и муслиманске провинијенције, па ни о Миловим, Филиповим и Мишковим Црногорцима. Мене интересују српска добра по целој Црној Гори, о оним силним издвајањима после земљотреса, о нашом кућама дуж обале, о војним објектима које смо градили српским парама, о имовини поштених Срба у Црној Гори које ће некакви Растодери приватизовати и распродати. И на крају, о проблему деце која су рођена у мешовитим браковима Срба и Срба из Црне Горе, које неће имати никаква права на својој дедовини. Језа ме хвата, иако немам никаквих додирних тачака са Црном Гором. Да је било памети па да су у скраћеној Југи остали БиХ, ЦГ, Србија и Македонија, тада би сви Срби, сви Црногорци, муслимани, Македонци, па и Шиптари живели у једној држави. Оно Што се десило Македонији, то чека и Црну Гору! Боже, да ли то они виде? И на крају ће опет Србија бити крива и "вадиће кестење из ватре" уместо Црногораца. А све због глупавог сентимента према угроженом мањем брату!
 

Back
Top