Šta će Srbiji veći natalitet ?

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Novi Sad -- Natalitet u Srbiji na evropskom začelju. Država nedovoljno pomaže programe podrške porodiljama, koji opstaju zahvaljujući entuzijazmu lekara koji ih sprovode.


Danas se u Srbiji po jednoj ženi rađa samo 0,88% dece, kaže statistika, pa je Srbija po broju živorođene dece poslednja u Evropi.

Uprkos alarmantnim podacima iz naše demografske politike, programi podrške ženama u trudnoći i oni kojima je cilj da se podigne nivo zdravstvene kulture trudnica i porodilja i dalje ne nailaze na potrebnu podršku države.

Program "Beba dolazi", predstavlja ideju da se putem poruka preko mobilnog telefona svakoj trudnici u Srbiji, koja to želi, upute najpotrebnije informacije, saveti i upozorenja, zavisno od nedelje trudnoće u kojoj se nalazi, prateći trudnoću sve do porođaja.

Idejni tvorac projekta je dr Vojislav Stojšin iz Novog Sada, koji kaže da je program osmišljen kao sistem obaveštavanja trudnica o procesima koji se dešavaju u njima tokom trudnoće.

Moj komentar:

Gotovo pola Srbije, a isto tako i pola već rodjene dece u toj istoj Srbiji nema šta da jede u bukvalnom smislu te reči.
I sad nad takvim činjenicama i istinom, neko nam ovde priča o našem slabom natalitetu, lamentira nam nad tim. Strašno.
Da ja pitam sve nas ovde, šta će Srbiji veći natalitet ?
Kome, čemu treba više dece u Srbiji ?
Dobro znam, treba učiteljima i nastavnicma da bi nekom predavali i učili ih znanju, da ne bi i oni postali socijalni slučajevi kod nas.
Treba fakultetima, da ne bi i tamo profesori otišli pod stečaj.
Očito treba i zavodu za zapošljavanje, jer i tamo rade puno službenika koji bi mogli da ostanu bez posla.
Naravno trebaju nam deca za babe i dede, jer niko nije deda i baba, ako njihova deca nemaju decu.
Eto, kao što vidite zašto nam trebaju deca, i zašto se ovaj profesor zabrinuo za naš natalitet.
Za one neupućene, znate li koliko je planeta zemlja imala stanovnika pre 120 godina ? Ne znate, pa jedva 1, 3 milijardi ljudi, a znate li koliko danas zemaljska kugla ima stanovnika ? Tačno 7 milijardi.
Da nije Kina uvela zakon o kontroli radjanja, samo bi KINA danas imala oko 5 milijardi stanovnika.
Kome u svetu trebaju toliki ljudi ? Nikome, a nama samima baš ne trabaju nikako, jer u zemlju gde ima najmanje ljudi, a puno stanovniuka kakva je naša, svaka prinova je opasna po nas same.
 
Novi Sad -- Natalitet u Srbiji na evropskom začelju. Država nedovoljno pomaže programe podrške porodiljama, koji opstaju zahvaljujući entuzijazmu lekara koji ih sprovode.


Danas se u Srbiji po jednoj ženi rađa samo 0,88% dece, kaže statistika, pa je Srbija po broju živorođene dece poslednja u Evropi.

Uprkos alarmantnim podacima iz naše demografske politike, programi podrške ženama u trudnoći i oni kojima je cilj da se podigne nivo zdravstvene kulture trudnica i porodilja i dalje ne nailaze na potrebnu podršku države.

Program "Beba dolazi", predstavlja ideju da se putem poruka preko mobilnog telefona svakoj trudnici u Srbiji, koja to želi, upute najpotrebnije informacije, saveti i upozorenja, zavisno od nedelje trudnoće u kojoj se nalazi, prateći trudnoću sve do porođaja.

Idejni tvorac projekta je dr Vojislav Stojšin iz Novog Sada, koji kaže da je program osmišljen kao sistem obaveštavanja trudnica o procesima koji se dešavaju u njima tokom trudnoće.

Moj komentar:

Gotovo pola Srbije, a isto tako i pola već rodjene dece u toj istoj Srbiji nema šta da jede u bukvalnom smislu te reči.
I sad nad takvim činjenicama i istinom, neko nam ovde priča o našem slabom natalitetu, lamentira nam nad tim. Strašno.
Da ja pitam sve nas ovde, šta će Srbiji veći natalitet ?
Kome, čemu treba više dece u Srbiji ?
Dobro znam, treba učiteljima i nastavnicma da bi nekom predavali i učili ih znanju, da ne bi i oni postali socijalni slučajevi kod nas.
Treba fakultetima, da ne bi i tamo profesori otišli pod stečaj.
Očito treba i zavodu za zapošljavanje, jer i tamo rade puno službenika koji bi mogli da ostanu bez posla.
Naravno trebaju nam deca za babe i dede, jer niko nije deda i baba, ako njihova deca nemaju decu.
Eto, kao što vidite zašto nam trebaju deca, i zašto se ovaj profesor zabrinuo za naš natalitet.
Za one neupućene, znate li koliko je planeta zemlja imala stanovnika pre 120 godina ? Ne znate, pa jedva 1, 3 milijardi ljudi, a znate li koliko danas zemaljska kugla ima stanovnika ? Tačno 7 milijardi.
Da nije Kina uvela zakon o kontroli radjanja, samo bi KINA danas imala oko 5 milijardi stanovnika.
Kome u svetu trebaju toliki ljudi ? Nikome, a nama samima baš ne trabaju nikako, jer u zemlju gde ima najmanje ljudi, a puno stanovniuka kakva je naša, svaka prinova je opasna po nas same.

Odgovor je jasan - nestaćemo sa kao nacija! Sve ostalo što si napisao je nebitno pred fizičkim nestankom
 
Novi Sad -- Natalitet u Srbiji na evropskom začelju. Država nedovoljno pomaže programe podrške porodiljama, koji opstaju zahvaljujući entuzijazmu lekara koji ih sprovode.


Danas se u Srbiji po jednoj ženi rađa samo 0,88% dece, kaže statistika, pa je Srbija po broju živorođene dece poslednja u Evropi.

Uprkos alarmantnim podacima iz naše demografske politike, programi podrške ženama u trudnoći i oni kojima je cilj da se podigne nivo zdravstvene kulture trudnica i porodilja i dalje ne nailaze na potrebnu podršku države.

Program "Beba dolazi", predstavlja ideju da se putem poruka preko mobilnog telefona svakoj trudnici u Srbiji, koja to želi, upute najpotrebnije informacije, saveti i upozorenja, zavisno od nedelje trudnoće u kojoj se nalazi, prateći trudnoću sve do porođaja.

Idejni tvorac projekta je dr Vojislav Stojšin iz Novog Sada, koji kaže da je program osmišljen kao sistem obaveštavanja trudnica o procesima koji se dešavaju u njima tokom trudnoće.

Moj komentar:

Gotovo pola Srbije, a isto tako i pola već rodjene dece u toj istoj Srbiji nema šta da jede u bukvalnom smislu te reči.
I sad nad takvim činjenicama i istinom, neko nam ovde priča o našem slabom natalitetu, lamentira nam nad tim. Strašno.
Da ja pitam sve nas ovde, šta će Srbiji veći natalitet ?
Kome, čemu treba više dece u Srbiji ?
Dobro znam, treba učiteljima i nastavnicma da bi nekom predavali i učili ih znanju, da ne bi i oni postali socijalni slučajevi kod nas.
Treba fakultetima, da ne bi i tamo profesori otišli pod stečaj.
Očito treba i zavodu za zapošljavanje, jer i tamo rade puno službenika koji bi mogli da ostanu bez posla.
Naravno trebaju nam deca za babe i dede, jer niko nije deda i baba, ako njihova deca nemaju decu.
Eto, kao što vidite zašto nam trebaju deca, i zašto se ovaj profesor zabrinuo za naš natalitet.
Za one neupućene, znate li koliko je planeta zemlja imala stanovnika pre 120 godina ? Ne znate, pa jedva 1, 3 milijardi ljudi, a znate li koliko danas zemaljska kugla ima stanovnika ? Tačno 7 milijardi.
Da nije Kina uvela zakon o kontroli radjanja, samo bi KINA danas imala oko 5 milijardi stanovnika.
Kome u svetu trebaju toliki ljudi ? Nikome, a nama samima baš ne trabaju nikako, jer u zemlju gde ima najmanje ljudi, a puno stanovniuka kakva je naša, svaka prinova je opasna po nas same.

Deca su potrebna.
Prenaseljenost treba rešavati drugim, prirodnim sredstvima, kao što je rat.
 
Kakav natalitet?Sta ce nam to?Pa ni ovi sto su se rodili nemaju nikakvu buducnost.Ja radim na dva mesta da bi iole pristojno ziveo i deci nesto priustio.Moje klince cu da svim silama nagovaram da cim zavrse skolu beze odavde glavom bez obzira.I da tamo gde odu kako znaju i umeju uzmu drzavljanstvo i zaborave da su Srbi,cak ni na karti da ne mogu da je nadju.Ja sam bio budala (valjda sam jos uvek) sto na verme ne odoh odavde.
 
Gotovo pola Srbije, a isto tako i pola već rodjene dece u toj istoj Srbiji nema šta da jede u bukvalnom smislu te reči.
I sad nad takvim činjenicama i istinom, neko nam ovde priča o našem slabom natalitetu, lamentira nam nad tim. Strašno.
Da ja pitam sve nas ovde, šta će Srbiji veći natalitet ?
Kome, čemu treba više dece u Srbiji ?
Dobro znam, treba učiteljima i nastavnicma da bi nekom predavali i učili ih znanju, da ne bi i oni postali socijalni slučajevi kod nas.
Treba fakultetima, da ne bi i tamo profesori otišli pod stečaj.
Očito treba i zavodu za zapošljavanje, jer i tamo rade puno službenika koji bi mogli da ostanu bez posla.
Naravno trebaju nam deca za babe i dede, jer niko nije deda i baba, ako njihova deca nemaju decu.
Eto, kao što vidite zašto nam trebaju deca, i zašto se ovaj profesor zabrinuo za naš natalitet.
Za one neupućene, znate li koliko je planeta zemlja imala stanovnika pre 120 godina ? Ne znate, pa jedva 1, 3 milijardi ljudi, a znate li koliko danas zemaljska kugla ima stanovnika ? Tačno 7 milijardi.
Da nije Kina uvela zakon o kontroli radjanja, samo bi KINA danas imala oko 5 milijardi stanovnika.
Kome u svetu trebaju toliki ljudi ? Nikome, a nama samima baš ne trabaju nikako, jer u zemlju gde ima najmanje ljudi, a puno stanovniuka kakva je naša, svaka prinova je opasna po nas same.
[/B]

Pa inace se ne slazem s tobom jer si gej pa si zato uvek protiv porodice i dece, i uopste svega normalnog, ali ovaj put moram reci natalitet nije nesto cemu treba teziti cisto radi nataliteta. U Srbiji se radja preveliki broj dece s obzirom na cinjenicu da veliki deo te dece nisu zeljena deca. Mnogi roditelji stvaraju decu reda radi. Takodje mnogi ljudi koji postanu roditelji uopste nisu ni podobni ni sposobni da to budu. Mislim da bi pravo na reprodukciju trebalo da bude nekako ograniceno.
 
Novi Sad --

Moj komentar:

Gotovo pola Srbije, a isto tako i pola već rodjene dece u toj istoj Srbiji nema šta da jede u bukvalnom smislu te reči.
I sad nad takvim činjenicama i istinom, neko nam ovde priča o našem slabom natalitetu, lamentira nam nad tim. Strašno.
Da ja pitam sve nas ovde, šta će Srbiji veći natalitet ?
Kome, čemu treba više dece u Srbiji ?
Dobro znam, treba učiteljima i nastavnicma da bi nekom predavali i učili ih znanju, da ne bi i oni postali socijalni slučajevi kod nas.
Treba fakultetima, da ne bi i tamo profesori otišli pod stečaj.
Očito treba i zavodu za zapošljavanje, jer i tamo rade puno službenika koji bi mogli da ostanu bez posla.
Naravno trebaju nam deca za babe i dede, jer niko nije deda i baba, ako njihova deca nemaju decu.
Eto, kao što vidite zašto nam trebaju deca, i zašto se ovaj profesor zabrinuo za naš natalitet.
Za one neupućene, znate li koliko je planeta zemlja imala stanovnika pre 120 godina ? Ne znate, pa jedva 1, 3 milijardi ljudi, a znate li koliko danas zemaljska kugla ima stanovnika ? Tačno 7 milijardi.
Da nije Kina uvela zakon o kontroli radjanja, samo bi KINA danas imala oko 5 milijardi stanovnika.
Kome u svetu trebaju toliki ljudi ? Nikome, a nama samima baš ne trabaju nikako, jer u zemlju gde ima najmanje ljudi, a puno stanovniuka kakva je naša, svaka prinova je opasna po nas same.

Kakaв је ово коментар?
Зашто си толико огорчен, озлојеђен, злонамеран?
Да ли ти желиш да Срби нестану као нација?
И уопште није тачно да половина деце гладује...
Овакав коментар је јавно пропагирање и залагање за нестанак нације, уперен је против деце, против оних који планирају да буду родитељи...
Мислим да треба свима на форуму да се извиниш што шириш овакву демагогију.
Ако тога ниси свестан, онда ти је заиста потребна стручна помоћ- за почетак психолог, па види где ћеш даље..
 
Odgovor je jasan - nestaćemo sa kao nacija! Sve ostalo što si napisao je nebitno pred fizičkim nestankom

Nancy,mislim da ovakvi kakvi smo i treba da nestanemo!Nikada nismo imali sluha ni za ono posebnih ljudi,kao Tesla sto je bio,pa ga sad svojata i kurta i murta!Odlazi nam intiligencija i drugim narodima donose boljitak!Pogledajte porodicu Djokovic,sada kada su sami postigli uspeh,e sad bi da se ponosimo,i cudi me sto do sada nije uzeo necije drzavljanstvo!Ostaje nam raja,koju fortaju politicari decenijama,a narod ne kapira da se njime manipulise!
Samim tim,kako se drzava ophodi prema svom narodu,nije ni cudo sto cemo nestati!
 
Novi Sad -- Natalitet u Srbiji na evropskom začelju. Država nedovoljno pomaže programe podrške porodiljama, koji opstaju zahvaljujući entuzijazmu lekara koji ih sprovode.


Danas se u Srbiji po jednoj ženi rađa samo 0,88% dece, kaže statistika, pa je Srbija po broju živorođene dece poslednja u Evropi.

Uprkos alarmantnim podacima iz naše demografske politike, programi podrške ženama u trudnoći i oni kojima je cilj da se podigne nivo zdravstvene kulture trudnica i porodilja i dalje ne nailaze na potrebnu podršku države.

Program "Beba dolazi", predstavlja ideju da se putem poruka preko mobilnog telefona svakoj trudnici u Srbiji, koja to želi, upute najpotrebnije informacije, saveti i upozorenja, zavisno od nedelje trudnoće u kojoj se nalazi, prateći trudnoću sve do porođaja.

Idejni tvorac projekta je dr Vojislav Stojšin iz Novog Sada, koji kaže da je program osmišljen kao sistem obaveštavanja trudnica o procesima koji se dešavaju u njima tokom trudnoće.

Moj komentar:

Gotovo pola Srbije, a isto tako i pola već rodjene dece u toj istoj Srbiji nema šta da jede u bukvalnom smislu te reči.
I sad nad takvim činjenicama i istinom, neko nam ovde priča o našem slabom natalitetu, lamentira nam nad tim. Strašno.
Da ja pitam sve nas ovde, šta će Srbiji veći natalitet ?
Kome, čemu treba više dece u Srbiji ?
Dobro znam, treba učiteljima i nastavnicma da bi nekom predavali i učili ih znanju, da ne bi i oni postali socijalni slučajevi kod nas.
Treba fakultetima, da ne bi i tamo profesori otišli pod stečaj.
Očito treba i zavodu za zapošljavanje, jer i tamo rade puno službenika koji bi mogli da ostanu bez posla.
Naravno trebaju nam deca za babe i dede, jer niko nije deda i baba, ako njihova deca nemaju decu.
Eto, kao što vidite zašto nam trebaju deca, i zašto se ovaj profesor zabrinuo za naš natalitet.
Za one neupućene, znate li koliko je planeta zemlja imala stanovnika pre 120 godina ? Ne znate, pa jedva 1, 3 milijardi ljudi, a znate li koliko danas zemaljska kugla ima stanovnika ? Tačno 7 milijardi.
Da nije Kina uvela zakon o kontroli radjanja, samo bi KINA danas imala oko 5 milijardi stanovnika.
Kome u svetu trebaju toliki ljudi ? Nikome, a nama samima baš ne trabaju nikako, jer u zemlju gde ima najmanje ljudi, a puno stanovniuka kakva je naša, svaka prinova je opasna po nas same.

Сисанче,
Па наталитет нам је потребан да би фрикови попут тебе били у још већој мањини.......додуше, ти заиста и радиш то што проповедаш, ни девојку ниси пољубио због цигарета а камоли нешто више.
 
Odgovor je jasan - nestaćemo sa kao nacija! Sve ostalo što si napisao je nebitno pred fizičkim nestankom

Zato sto se drzava tako odnosi ka nama. Na primer. Evo ja, kao neko ko razmislja da rodi dete, doduse imam siguran posao, u smislu da ce mi na porodiljskom dati tih 65%, posto radim u skoli. Mog decka primaju na odredjeno vec zadnjih 3 godine, 6 meseci, pa 6 meseci... I sve tako. Sad na 40000 moje plate izracunaj 65%., placamo stan, i ne mozemo da se pouzdamo u njegovu platu. Pokusavamo da ustedimo nesto, ali ne ide nam divno. Ni njegovi ni moji nisu u stanju da nam pomognu finansijski. Pa kad mi objasnis kako da rodim dete u tim uslovima, da se pitam da li cu imati cime da ga hranim, ja cu da ti skinem kapu. I ne radi se o tome da ja ne zelim dete, al ne zelim da zavrsim ko ovi po TV-u, kad gledas a dusa ti place, i razmisljas da su ljudi samo hteli decu
 
Novi Sad -- Natalitet u Srbiji na evropskom začelju. Država nedovoljno pomaže programe podrške porodiljama, koji opstaju zahvaljujući entuzijazmu lekara koji ih sprovode.


Danas se u Srbiji po jednoj ženi rađa samo 0,88% dece, kaže statistika, pa je Srbija po broju živorođene dece poslednja u Evropi.

Uprkos alarmantnim podacima iz naše demografske politike, programi podrške ženama u trudnoći i oni kojima je cilj da se podigne nivo zdravstvene kulture trudnica i porodilja i dalje ne nailaze na potrebnu podršku države.

Program "Beba dolazi", predstavlja ideju da se putem poruka preko mobilnog telefona svakoj trudnici u Srbiji, koja to želi, upute najpotrebnije informacije, saveti i upozorenja, zavisno od nedelje trudnoće u kojoj se nalazi, prateći trudnoću sve do porođaja.

Idejni tvorac projekta je dr Vojislav Stojšin iz Novog Sada, koji kaže da je program osmišljen kao sistem obaveštavanja trudnica o procesima koji se dešavaju u njima tokom trudnoće.

Moj komentar:

Gotovo pola Srbije, a isto tako i pola već rodjene dece u toj istoj Srbiji nema šta da jede u bukvalnom smislu te reči.
I sad nad takvim činjenicama i istinom, neko nam ovde priča o našem slabom natalitetu, lamentira nam nad tim. Strašno.
Da ja pitam sve nas ovde, šta će Srbiji veći natalitet ?
Kome, čemu treba više dece u Srbiji ?
Dobro znam, treba učiteljima i nastavnicma da bi nekom predavali i učili ih znanju, da ne bi i oni postali socijalni slučajevi kod nas.
Treba fakultetima, da ne bi i tamo profesori otišli pod stečaj.
Očito treba i zavodu za zapošljavanje, jer i tamo rade puno službenika koji bi mogli da ostanu bez posla.
Naravno trebaju nam deca za babe i dede, jer niko nije deda i baba, ako njihova deca nemaju decu.
Eto, kao što vidite zašto nam trebaju deca, i zašto se ovaj profesor zabrinuo za naš natalitet.
Za one neupućene, znate li koliko je planeta zemlja imala stanovnika pre 120 godina ? Ne znate, pa jedva 1, 3 milijardi ljudi, a znate li koliko danas zemaljska kugla ima stanovnika ? Tačno 7 milijardi.
Da nije Kina uvela zakon o kontroli radjanja, samo bi KINA danas imala oko 5 milijardi stanovnika.
Kome u svetu trebaju toliki ljudi ? Nikome, a nama samima baš ne trabaju nikako, jer u zemlju gde ima najmanje ljudi, a puno stanovniuka kakva je naša, svaka prinova je opasna po nas same.

Treba, recimo meni, moje dete. Je li ti to toliko cudno? Da dodam, ubio me Bog ako nadjes i 1 trudnicu ili kevu koja ce o svom detetu razmisljati u pravcu-koje je vere, nacionalnog identitete, il sta god. Znaci tvoje je misljenje da ja ako sam Srpkinja, ne treba da imam dete? Daleko bilo, tek sad sam skontala sta si napisao...
 
Poslednja izmena:
Овај болесник што отвара темеу о наталитету сада, пре о нуклеарним електранама у Србији, чак више ни ЛДП-овцама није занимљив.
Свака теме му је суицидна.
Мада само кад је њега неко имао да роди...
 
Nancy,mislim da ovakvi kakvi smo i treba da nestanemo!Nikada nismo imali sluha ni za ono posebnih ljudi,kao Tesla sto je bio,pa ga sad svojata i kurta i murta!Odlazi nam intiligencija i drugim narodima donose boljitak!Pogledajte porodicu Djokovic,sada kada su sami postigli uspeh,e sad bi da se ponosimo,i cudi me sto do sada nije uzeo necije drzavljanstvo!Ostaje nam raja,koju fortaju politicari decenijama,a narod ne kapira da se njime manipulise!
Samim tim,kako se drzava ophodi prema svom narodu,nije ni cudo sto cemo nestati!
Тесла јесте био Србин, али је рођен у Аустроугарској и није га ни она, нити ма и која друга европска држава ,,задржала", а камоли Србија.
Србију је посетио тек почетком 20. века на пропутовању из САД у Европу, где је одржао неколико предавања(Лондон, Париз, Београд), посетио родни крај и Београд као главни град Србије.
 

Back
Top