Šta će da rade ljudi kada veštačka inteligencija i roboti preuzmu sve poslove?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
63.446
AI i roboti već sada otkidaju dobar deo radnih mesta a za desetak godina će verovatno da pokriju 80% ako ne i više.
Šta će ljudi onda da rade?
Od čega će da žive?
Ko će da im da?
Šta treba da rade zauzvrat?

1699650103842.png

AI i roboti već sada otkidaju dobar deo radnih mesta a za desetak godina će verovatno da pokriju 80% ako ne i više.
Od čega će da žive?
Ko će da im da?
humanodini roboti su skupi za proizvodnju...praviće se umesto toga roboti od ljudi...počeće sa dodavanjem tehnologije u ljude da im se povećaju sposobnosti naprimer da imaju super vid ili da surfuju internetom u glavama ili da imaju nadljudsku snagu uz pomoć veštačkih skeletona a završiće se tako što će ovi kiborzi biti povezani na hive mind koji kontroliše veštačka inteligencija...to su bar pretpostavljam planovi elite koja vlada svetom...e sad na nama je da se odupremo transhumanizmu tako da zadržimo status koji imamo i da koristi od napretka tehnologije nema samo elita nego svi ljudi...

Vec smo videli sistem u kome veliki stanovnistva nije radio nista - anticki robovlasnicki i tada je slobodnim gradjanima bilo super.

Tako bi moglo biti i sada s razlikom sto nece biti robova vec ce svi biti slobodni. Izvanredna sansa za covecanstvo da konacno stvori utopiju.
Ovo je pod uslovom da AI bude manje inteligentna od ljudi. Ali cilj nauke je da bude inteligentnija da bi rešavala kompleksne probleme koje mi trenutno ne možemo. Šta ćemo onda?

Od čega će da žive?
Ko će da im da?

Pogledajte prilog 1445005
Meni se cini da ce biti"Sta koga zabole".

Nece ne zna nista... tu pricu bi mogli da prodaju samo robovima, da ce da ih potamane ako se pojave roboti jer su nepotrebni
nismo mi mnogo daleko od robova...radiš i komutiraš do posla veći deo budnog dana...za uzvrat ti krajnje gazde svega koje uživaju na jahtama i u luksuznim životima daju neku crkavicu koliko da preživiš i kupiš ponešto što je ništavno u odnosu na ono što oni imaju...ta bogata i razmažena elita će odlučivati kako će se upotrebiti veštačka inteligencija i roboti...što se njih tiče nevažno je da li će ih opsluživati ljudi ili roboti dok god oni mogu da zadrže svoj povlašćeni način života...a robotima ne moraju da plaćaju plate...nije problem samo u veštačkoj inteligenciji nego i u toj eliti koja će želeti da je zloupotrebi za svoj ugodan život.

Zato sto zive na zapadu ili rade za zapadne firme a tamo je posao sve nemanje posla je jednako unistenju
Mislim da ne misle na nemanje posla. Zbog čega postoji strah (opravdan) od ove tehnologije? Zato što je ovo dosada najteže predvidiva tehnologija u istoriji. Ništa ne možemo predvideti u vezi nje.
Odličan podcast na ovu temu.

Back