Šta će da odluči pobednika rata u Ukrajini?

ресурси запада полако цркавају и тиме украјина креће у све већу дефанзиву, поред што је очекивано било да што рат дуже траје она свакако иде силазном путањом све више...

Na obe strane se troše resursi i na obe strane ima nezadovoljstva i posustajanja. Samo se na jednoj strani o tome priča otvoreno dok na drugoj ućutkuje i gura pod tepih. Laici naravno o tome i ne razmišljaju ;)

Na obe strane se troše resursi i na obe strane ima nezadovoljstva i posustajanja. Samo se na jednoj strani o tome priča otvoreno dok na drugoj ućutkuje i gura pod tepih. Laici naravno o tome i ne razmišljaju ;)
само што је овде неко сам на једној страни

а на другој читав нато против њега са својим ресурсима

и видимо да немачка клацка... да европу удара криза опака...а рус све више осваја и напредује како време пролази...

то је поента

на једној страни један

а на другој читав западни водећи део.... малтене читава европа такође...

читав ебени нато плус скандинавија и ко све не....

а против њих ?

само русија. :per:

Deluje mi da će biti nerešen rezultat i neki kompromis.
Slabo ti deluje.
To su imali i pre skoro 2 godine.
A onda je član pregovaračkog tima koji je bio spreman na dogovor, kao slučajno
ubijen od nepoznatih počinilaca koji su bili totalno nepoznati Zapadu i sa kojima
Zapad, a naravno i Zelenski, nije imao apsolutno nikakve veze... :mazi:

Ma jok glupi su ko noć neandertalci bukvalno. Kolektivno imaju goveđi mozak.

Par puta sam imao posla sa njima. Obrazovani i situirani samo gledaju sitno da te zavrnu. Pitam ja zašto oni pa to je u duhu našeg naroda takvi smo. Mislim se meni je smor a vama? Može neka pauza oni se smeškaju. Imbecili.

Pretpostavljam da su ovi nepismeni što ginu ko životinje.

само што је овде неко сам на једној страни

а на другој читав нато против њега са својим ресурсима

NATO u ratu učestvuje kao pomagač. Finansira i dalje opremu. Defanzivnu opremu. NATO ljudi ne učestvuju u borbama i ne koristi se ofanzivno oružje. Nego se Ukrajinci obučavaju da koriste sisteme koji su im strani i na to se gubi dosta vremena i koriste ih traljavo. Da NATO zaista učestvuje u sukobu, sa svojim ljudima i da koristi ofanzivno oružje, situacija bi bila potpuno drugačija, veruj mi da bi to itekako primetio ;)

и видимо да немачка клацка...

Tako je, sve vidimo o Nemačkoj, samo je problem što ništa ne vidimo o Rusiji. I onda laici kao ti nam prodaju priču kako je eto, loše samo na jednoj strani. Možda ipak da prošetaš malo? ;)

Nece biti pobednika.

Prvo sto je izvesno da ce rat jos da potraje do istrebljenja.Kada budu izginuli svi Ukrajinci onda ce oni Rusi koji se tu budu nasli sami medju sobom da se poubijaju i ostace prazna teritorija.Onda ce neka Evropska zemlja verovatno da preuzme tu praznu teritoriju.

ok ni kod nas se nije ratovalo do istrebljenja, nego dok neko nije rekao Dosta

Trenutno!? ... misliš da je to stvar trenutka?
Rusija ima problema?! ... cela eu u recesiji, štrajkovi na sve strane a Rusija beleži rast od 3+% :D
Predlažem ti da ipak odeš na neki pdf ljubav i sex pa tamo otvaraj teme ... mislim da se u to ipak bolje razumeš ...
Rusija biljezi rast od 2.3% zbog rezervi novca koje trosi tj ogromnog stimulansa za vojnu industriju, pola rezervi koje su pravili 30 godina je potroseno, rasta plata jer nema ljudi, mnogi pobjegli a i mnogi pobijeni. Ekonomski razvoj je u debelom minusu jer sav novac ide u vojsku. Rezerve ce nestati. Ne komentarisi ako se ne razumijes.

Победник се већ зна

IMG_20240115_134005_519_edit_3540721869642537.jpg

_GQ9k5.gif

Pogledajte prilog 1504071

24. februara 2022. godine počeo je rat Rusije i Ukrajine.

Dve godine kasnije, rat je u neizvesnoj fazi.
Treća godina rata počinje sa Ukrajinom u defanzivi i boreći se da održi liniju jer je nadjačana, baš kao što je bila u prvim danima rata.
Na frontu se i dalje vode teške borbe, a poslednja "prekretnica" je zauzimanje (oslobođenje) Avdejevke od strane Rusije koja je izvojevala veliku pobedu.
Vojni analitičar Vlade Radulović na godišnjicu rata u koji su uprte oči sveta i istakao da se ukrajinska vojska trenutno nalazi u neizvesnoj poziciji.
Analiticar dalje kaže da ne veruje da ce sukob proširiti na Belorusiju i Poljsku, kao i da li će Rusija napasti zemlje Baltika koje su članice NATO alijanse,"
Radulović je dodao da ne veruje da će se NATO dodatno umešati u sukob na Istočnom frontu.

Ipak,on ne može da tvrdi ko će iz ovog sukoba izaći kao pobednik.
"Rusi su imali značajnu godinu koju su započeli padom Bahmuta, a završili padom Avdejevke."

Iako je kraj sukoba i dalje neizvestan, Radulović je rekao da postoji jedna stvar koja će biti odlučujuća.
"Resursi. Oni će biti odlučujući faktor u ovom ratu. Oni koji budu imali više ljudstva, artiljerije, oni će biti ti koji su u prednosti"
link

Vreme je da se ovaj rat završi

Šta vi mislite, šta može da dovede do kraja rata ?
Odlucice da li ce Zapad slati pomoc dok Rusija ne ostane bez rezervi novca. Prednost Rusije je da nemaju dugova i imaju puno kesa. Potroseno je pola tako da mozemo reci da Rusija moze jos dvije godine da ratuje.

Back