Quantcast
  • Dragi prijatelji, forum "Hobi" smo prebacili u kategoriju "Zabava" i pripojili smo mu teme iz foruma "Аlbumi sa sličicama" i "Strip i Anime".

ŠTA ĆE BITI SA NAŠIM DIPLOMAMA Izbačeni smo iz Evropske asocijacije, A EVO KO JE ZA TO KRIV

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
44.336
Криве су будале које оптужују људе да су купили дипломе да би се са другима политички обрачунали .

зар неко мисли да сва ова препуцавања о дипломама неће добити неки епилог ,лош за све остале са дипломом .

frootsman

Elita
Poruka
22.099
Криве су будале које оптужују људе да су купили дипломе да би се са другима политички обрачунали .

зар неко мисли да сва ова препуцавања о дипломама неће добити неки епилог ,лош за све остале са дипломом .
Криве су будале које купују дипломе. Сјебали су школство. Серу по свему ти напредњаци. Олош уништитељска.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
44.336
Криве су будале које купују дипломе. Сјебали су школство. Серу по свему ти напредњаци. Олош уништитељска.
то да ли је неко купио или није купио диплому ми није познато .знам само да они који на сва звона трубе како је бивши председник купио диплому и министри , то не може бити у корист осталим грађанима

svakodnevnica

Aktivan član
Poruka
1.300
Poslednja izmena:

Renegade-Ns

Iskusan
Poruka
6.141
Sasvim logican epilog. Masovna kupovina diploma preko privatnih fakulteta u protekle dve decenije daje rezultate i tek ce drustvo osetiti posledice nekompetentnih kadrova kojima kupljena diploma sluzi kao pokrice za poziciju a to sto nemaju nista u glavi je ocigledno nebitno za drzavu.

Sve je pocelo na taj nacin sto su privatni fakulteti dobili dozvolu da nekontrolisano stancuju diplome i time su potpuno urusili obrazovanje u Srbiji.
Ta pojava je toliko masovna da ona urusava i vrednosti i moral jednog naroda jer mladi sve cesce idu precicom ne zele da uce i rade kada mogu platiti diplomu a oni stariji koji nikada nisu ni imali kapacitet za neki fakultet sada lece komplekse kupovinom diploma i kicenjem raznim devalviranim zvanjima.

Postali smo parodija od drzave.

Софија

Buduća legenda
Poruka
39.897

blooser

Poznat
Poruka
9.550
Upravo suprotno bilo kakvoj politici.

Jedan moj poznanik, IT ekspert, član MENSE, održava nekoliko mnogo važnih sistema nije prišao fakultetu.

Cukberg, Gejsts, Džobs, Brenson, svi su ukapirali da je četiri godine poduke koju ti pružaju ljudi koji nisu uspeli u paksi čist gubitak vremena.
To je donekle moguce u IT-u - danas u IT-u radi i Kurta i Murta, bukvalno, ali mogu slobodno da ti kazem da bez skole ne mozes da pises iole ozbiljan softver koji koristi matematiku, tj. slozene algoritme za razna izracunavanja i sl. Za to mora da se zna matematika, a to se bogami uci, i to zesce.

Tako da bez diplome mozes da pises kod za facebook - to je inace IT bljuvotina, za ozbiljan softver ti itekako treba fakultet.

A sto koleginica kaze za neke druge struke mora da se zna znanje, gradjevina definitivno, pa medicina - sta, hoces pod noz priucenom hirirgu koji je zapravo mesar-koljac ali jako dobro zna anatomiju (doduse, samo) praseta i jagnjeta? Pa za projektovanje elektroenergetskih sistema, masinskih konstrukcija - svuda ima puno matematike. Nema to bez skole. Pa ne placaju bogatuni one koji znaju jer imaju para za bacanje, nego jer moraju.

blooser

Poznat
Poruka
9.550
Parole nisu argumenti.

Pitam se kako je navedeno tek danas primećeno iako traje tri decenije unazad.

Sistem kontrole čllanstva ENQA su prilično tromi koliko mogu da primerim ili se pak radi o nečemu drugom...
Primeceno je nakon silnih javnih skandala sa kupljenim diplomama i plagijatima od strane najvisih politickih licnosti. NAMA NEKOLIKO MINISTARA IMA KUPLJENE DIPLOME, i to DOKAZANO KUPLJENE, I PLAGIJATE DOKTORATE!!!

Cela stampa mesecima bruji o tome a vlast se pravi blesava. I onda su se ljudi zainteresovali i videli da je djavo odneo salu i u kojoj meri je u Srbiji kupovina diploma uzela maha, i onda sledi ovo sto sledi.

Poenta je da je meni, izmedju ostalih, IDIOTSKA VLAST zbog ISTIH TAKVIH IDIOTA KOJI GODINAMA KUPUJU DIPLOME devalvirala MOJU POSTENO STECENU DIPLOMU i ucila moj zivot potencijalno MNOGO TEZIM nego sto je bio do pre koji dan. To je MOJA diploma, koju sam JA stekao SVOJIM UCENJEM I ZNANJEM, a sve mi je upropastio NEKO DRUGI ZBOG KRIMINALNIH RADNJI NEKIH TRECIH, pri cemu su i te kriminalne radnje (kupovina diploma) zapravo degradacija moje diplome i mog znanja.

I za to ce stoka da odgovara, isto kao i za migrantsku okupaciju i pljacku koju sprovodi u Srbiji i izdaju Kosova i Metohije i sve ostale kriminalne aktivnosti koje je radila i radi.

Redmond

Iskusan
Poruka
5.355

eremita

Zaslužan član
Poruka
115.821
Šarčević o srpskim diplomama u inostranstvu: "Stabilne su i validne, nisu pod znakom pitanja"
Ministar je najavio da će sa Kinom uskoro biti potpisan bitan sporazum

Ministar prosvete Mladen Šarčević kazao je da diplome stečene u Srbiju nisu pod znakom pitanja u inostranstvu, niti je tamo na bilo koji način ugroženo njihovo priznavanje prilikom nastavka školovanja ili zapošljavanja.

Šarčević je za "Blic" rekao da će u aprilu biti potpisan sporazum Srbije s Kinom o direktnom priznavanju diploma za srednje škole i fakultete.

- To govori da su diplome iz Srbije stabilne i validne - kazao je ministar.

Šarčević je naveo da Evropska asocijacija za obezbeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju (ENQA) reguliše da li se kvalitetno akredituju visokoškolske ustanove, a ne diplome.

- To su dva odvojena koloseka. Odluka nema nikakve posledice po diplome, niti šire posmatrano, utiče na kvalitet našeg visokoškolskog obrazovanja, niti znači da je kvalitet opao - kazao je Šarčević.

On je dodao da niko od ranijih ministara prosvete, koji se oglašavaju, nije pokrenuo ključna pitanja u vezi sa obrazovnim sistemom Srbije.

- Nisu ništa pipnuli, ali eto sada se i oni oglašavaju. Evropska asocijacija ENQA je bivšu Komisiju za akreditaciju i proveru kvaliteta (KAPK) stavila iz punopravnog članstva u članstvo pod nadgledanjem, jer to telo nije bilo nezavisno - naveo je Šarčević.

On je kazao da je osnovano Nacionalno telo za akreditaciju (NAT) i da je to „nezavisno telo“, na koje sada idu prijave za akreditaciju visokoškolskih ustanova.

- NAT ima svoj Upravni odbor, Etički odbor, a u okviru tog tela formirana je nova komisija za akreditaciju i proveru kvaliteta (KAPK). Ministarstvo nema pravo da se meša u rad tih tela i to javnost mora da zna - rekao je Šarčević.

Po njegovim rečima, njegovo Ministarstvo temeljno radi na reformi obrazovanja, koja mora da "sve stvari dovede na viši nivo".

- Ministartsvo izlazi sa Akcionim planom tokom ovog meseca, strategija je pred javnosti u junu, a zakoni u kojima su tražene izmene su na jesen. Mi svoj deo radimo, međutim, moraju i drugi da odrade svoj deo posla - rekao je ministar prosvete za Blic.

(Telegraf.rs)

blooser

Poznat
Poruka
9.550
Šarčević o srpskim diplomama u inostranstvu: "Stabilne su i validne, nisu pod znakom pitanja"
Ministar je najavio da će sa Kinom uskoro biti potpisan bitan sporazum

Ministar prosvete Mladen Šarčević kazao je da diplome stečene u Srbiju nisu pod znakom pitanja u inostranstvu, niti je tamo na bilo koji način ugroženo njihovo priznavanje prilikom nastavka školovanja ili zapošljavanja.

Šarčević je za "Blic" rekao da će u aprilu biti potpisan sporazum Srbije s Kinom o direktnom priznavanju diploma za srednje škole i fakultete.

- To govori da su diplome iz Srbije stabilne i validne - kazao je ministar.

Šarčević je naveo da Evropska asocijacija za obezbeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju (ENQA) reguliše da li se kvalitetno akredituju visokoškolske ustanove, a ne diplome.

- To su dva odvojena koloseka. Odluka nema nikakve posledice po diplome, niti šire posmatrano, utiče na kvalitet našeg visokoškolskog obrazovanja, niti znači da je kvalitet opao - kazao je Šarčević.

On je dodao da niko od ranijih ministara prosvete, koji se oglašavaju, nije pokrenuo ključna pitanja u vezi sa obrazovnim sistemom Srbije.

- Nisu ništa pipnuli, ali eto sada se i oni oglašavaju. Evropska asocijacija ENQA je bivšu Komisiju za akreditaciju i proveru kvaliteta (KAPK) stavila iz punopravnog članstva u članstvo pod nadgledanjem, jer to telo nije bilo nezavisno - naveo je Šarčević.

On je kazao da je osnovano Nacionalno telo za akreditaciju (NAT) i da je to „nezavisno telo“, na koje sada idu prijave za akreditaciju visokoškolskih ustanova.

- NAT ima svoj Upravni odbor, Etički odbor, a u okviru tog tela formirana je nova komisija za akreditaciju i proveru kvaliteta (KAPK). Ministarstvo nema pravo da se meša u rad tih tela i to javnost mora da zna - rekao je Šarčević.

Po njegovim rečima, njegovo Ministarstvo temeljno radi na reformi obrazovanja, koja mora da "sve stvari dovede na viši nivo".

- Ministartsvo izlazi sa Akcionim planom tokom ovog meseca, strategija je pred javnosti u junu, a zakoni u kojima su tražene izmene su na jesen. Mi svoj deo radimo, međutim, moraju i drugi da odrade svoj deo posla - rekao je ministar prosvete za Blic.

(Telegraf.rs)
Sta bi, Nazadnjaci, doope gace zvace, a? Sad ne kritikuje Bosko ljoticevac nego EUrupske institucije piskaju na vas i vas (ne)rad, pa nemate kud i koga da krivite.

Jao, kako cete NAYEBATI, KAKO CETE NAYEBATI, necete znati gde vam je doope a gde vam je glava, stoko jedna, tolikim ljudima zagorcavate zivot, pljackate drzavu, izdajete i narod i teritorije, hocete da nas kolonizujete koljacima teroristima - PA NAYEBACETE SAMO TAKO!!!

Droid

Buduća legenda
Poruka
35.375
Nemam pojma ko je Lučić ali javašluk u visokom školstvu nije problem nastao tokom ove vlasti.
Nista nije nastalo tokom ove vlasti osim korone. No nebitno. Jel sad ova vlast treba da eskalira sve sto je bilo lose u prosloj vlasti ili da porpavlja? Po tvojojl prici sve sto je izmislio DS je Bogom dano i to treba razvijati? Onda da glasamo za DS ipak su oni tvorci mnogo cega. Posto ovi tvoji nista ne popravljaju vec samo razvijaju sve lose sto su preuzeli tj nasledili od DS-a.

U cemu je fora?

Poruka
8.374
A sto koleginica kaze za neke druge struke mora da se zna znanje, gradjevina definitivno, pa medicina - sta, hoces pod noz priucenom hirirgu koji je zapravo mesar-koljac ali jako dobro zna anatomiju (doduse, samo) praseta i jagnjeta? Pa za projektovanje elektroenergetskih sistema, masinskih konstrukcija - svuda ima puno matematike. Nema to bez skole. Pa ne placaju bogatuni one koji znaju jer imaju para za bacanje, nego jer moraju.
Za IT si u pravu a što se tiče bar u vreme dok sam to pratio 80% onih koji su je studirali upisali su je preko veze, završili su je preko veze i zaposleno je preko veze. Bogatuni koji sto znaju zato idu u inostranstvo kada je u pitanju neka ozbiljnija intervencija, Ne znam doktorsko dete koje i samo nije postalo doktor što nema veze s mozgom. Svejedno nas tobož leče diletanti.

Što se građevine i mašinstva tiče svi koji su ih završili su mi se žalili da su im profesori bili dilejčine takođe zaposlene preko veze, da su programi zastareli i da su skoro sve učili iz početka od starijih kolega kad su počeli da rade.

Poruka
8.374
I za to ce stoka da odgovara, isto kao i za migrantsku okupaciju i pljacku koju sprovodi u Srbiji i izdaju Kosova i Metohije i sve ostale kriminalne aktivnosti koje je radila i radi.
Tvoj bes je potpuno opravdan ali imaj na umu da su se najveći izdajnici ne smao izvukli zaslužene kazne već su se usput i obogatili a svoju tupavu decu instalirali na ključna mesta u državi.

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
12.073
ŠTA ĆE BITI SA NAŠIM DIPLOMAMA Izbačeni smo iz Evropske asocijacije, A EVO KO JE ZA TO KRIV
Mladen Šarčević
FOTO: NEMANJA JOVANOVIĆ / RAS SRBIJA

Srbija više nije punopravni član Evropske asocijacije za obezbeđivanje kvaliteta u visokom obrazovanju (European Association for Quality Assurance in Higher Education – ENQA) odlukom njihovog Borda na sednici koja je održana 20. februara 2020. godine.

Kako prenosi portal "Srbija danas", Srbija je tokom mandata ministra prosvete Mladena Šarčevića stavljena u status “pod nadgledanjem” i od nas kao članice je traženo da otklonimo primedbe u naredne dve godine kako bismo povratili punopravno članstvo u ovoj instituciji.
Ministar je upravo zato formirao Nacionalno telo za akreditaciju i proveru kvaliteta u visokom obrazovanju Srbije, na čelu sa predsednikom Upravnog odbora Simom Avramovićem i direktorkom Jelenom Kočović, koje je imalo zadatak da otkloni nedostatke i povrati status punopravnog članstva Srbije u ovoj organizaciji.

Oni su, međutim, napravili još veći problem i još veći broj nepravilnosti i doveli do toga da je Srbija izbačena iz ENQA.
Da ministar i rukovodstvo NAT nisu ozbiljno shvatili primedbe koje je ENQA uputila Srbiji, piše Srbija danas, dokaz je gubljenje statusa punopravnog člana u najznačajnijoj organizaciji vezanoj za visoko obrazovanje u Evropi.
Izbacivanjem iz članstva iz Evropske asocijacije za osiguranje kvaliteta u visokom obrazovanju značajno se otežava postupak priznavanja srpskih diploma u zemljama EU jer je članstvo u ovoj organizaciji garancija kvaliteta visokog obrazovanja.

Spisak stvari koje je ENQA tražila od Srbije je poduži:
- Što posete recenzentskih komisija nisu duže nego traju po par sati umesto i po nekoliko dana kako bi se na terenu mogli videti svi bitni segmenti vezani za akreditaciju koje je visokoškolska ustanova pripremila.
- Možda najbitnija zamerka je da se više pažnje pridaje birokratiji nego što se stavlja akcenat na kvalitet visokog obrazovanja.
- Bitno je istaći da su nam zamerili i što nisu podjednaka prava za sve i što se primećuje da postoji dominacija malog broja institucija u postupku akreditacije dok se nečije mišljenje i ne čuje iako se proces akreditacije odnosi i na njih.
- Drugostepeni organ je Nacionalni savet, dok ENQA traži da drugostepeni organ kome se stranke u postupku mogu žaliti bude formiran u okviru NAT.

- Zamerili su i to što direktor nije osoba sa punim radnim vremenom već je i angažovana na visokoškolskoj ustanovi čime se ne može postići puna nezavisnost.
- Traženo je da se i utvrde realni troškovi akreditacionog procesa jer oni značajno opterećuju visokoškolske ustanove, tako na primer imamo recenzente koji dobiju i po 100 hiljada dinara za nekoliko sati rada, što je previše i nije realno a značajno opterećuje visokoškolsku ustanovu.
- Potrebno je da se uradi mnogo više kako bi postojali jedinstveni kriterijumi ishoda akreditacionog procesa, kako bi odluke koje donosi Komisija za akreditaciju i proveru kvaliteta bila podjednaka za sve učesnike u postupku akreditacije, a ne kao do sada da različita pravila važe za različite visokoškolske ustanove.
- Jedna od najvećih primedbi je i netransparentnost procesa akreditacije, što znači da postoji mogućnost da bude visok stepen korupcije. Primećeno je i da se izveštaji o akreditaciji ne objavljuju na sajtu NAT. Takođe, ne objavljuju se ni spiskovi recenzentskih komisija, kao ni kompletni zapisnici sa sednica.
Koliko su ministar i članovi NAT olako shvatili ove ozbiljne primedbe i koliko se nisu potrudili da ih isprave pokazuje i saopštenje objavljeno na sajtu NAT 1. marta, u kojem tvrde da su zamerke Srbiji uglavnom formalnog i načelnog karaktera i da je bila samo jedna ozbiljna primedba.

Posebno neozbiljno u tom saopštenju je umanjivanje značaja ovakve odluke konstatacijom da smo sada na nivou zemalja koje nisu članice EU (!?), tj. da smo sada na nivou Albanije, Bosne, Moldavije i sličnih zemalja, iako smo do sada bili na istom nivou kao najrazvijenije zemlje Evrope.

Sta kaze ministar?
Pa, stvarno. Razlika izmedju skolovanja na evropskim univerzitetima i skolovanja u srpskim je kao nebo i zemlja. Tako da bi bilo nepravedno prema evropskim studentima, medju kojima ima i nasih, da se jedna gomila nepismenih nadje medju njima i konkurise na njihova mesta.
To samo neki poluidioti navikli da je politika vaznija od skolovanja mogu da traze da se izjednaci.
Sto se mene tice trebalo bi procesuirati kriminalce koji su unizili rad dobrih profesora, pa mi pade na pamet rektorka filozofskog fakulteta i njena nepismenost.

Poruka
8.374
Nista nije nastalo tokom ove vlasti osim korone. No nebitno. Jel sad ova vlast treba da eskalira sve sto je bilo lose u prosloj vlasti ili da porpavlja? Po tvojojl prici sve sto je izmislio DS je Bogom dano i to treba razvijati? Onda da glasamo za DS ipak su oni tvorci mnogo cega. Posto ovi tvoji nista ne popravljaju vec samo razvijaju sve lose sto su preuzeli tj nasledili od DS-a.

U cemu je fora?
Nema popravke, sve je do te mere unakaženo anarhičnim delovanjem nesposobne pseudoelite da mora da se pravi iz početka. Naročito obrazovanje i zdravstvo.

Najgori smo u Evropi zato što su obrazovanje i zdravstvena zaštita kriminalno loši. U školi dobijaš polznanja od korumpiranih nastavnika i profesora.

Setite se govora učenice generacije iz Zrenjanina.

----

Učenica Jovana Todorović održala je govor na svečanosti koja je upriličena povodom završetka gimnazije:

Poštovani, pošto mi većinom niste dragi, već posle ovog obraćanja znam da mnoge brine u kom će pravcu ovaj govor otići. No, ne brinite. Obuzdala sam se, ali oni koji me poznaju znaju da to nije bilo nimalo lako. Morala sam da izaberem. Opcija broj 1 – napisati kliše hvalospev, poput onih koje ste slušali prethodnih godina, i pogaziti sebe. Opcija broj 2 – izabrana opcija – ostati verna sebi i reći ono što je poželjno prećutati, ali, naravno, na fin način.

Četiri godine provedene u Zrenjaninskoj gimnaziji bile su pravi niz životnih lekcija. Pravda ne postoji! Jednakost je iluzija! Razlike su nepomirljive, a unutargeneracijska bliskost je davno prevaziđena! Za komforan prolazak kroz Zrenjaninsku gimnaziju poželjno je imati vezu. Savršena parola, koju sam čula od jedne svoje profesorke, jeste: „Imajte vezu, da ne biste bili bezveze!”

Gimnazijalci, i bivši i sadašnji, jako dobro znaju o čemu pričam…Danas ste bili svedoci dodele Vukovih i specijalnih diploma. Zadivljeni ste njihovim brojem, zar ne? Ja nisam. Za učenike, kao i za njihove roditelje, od krucijalne važnosti je da shvate da je diploma samo papir koji služi za izlaganje u vitrini. Diploma je ništa, ako iza nje ne stoji trajno usvojeno znanje. Nevelik je broj nas koji se takvom diplomom možemo pohvaliti. Iz tog razloga prvenstveno želim da se zahvalim jednoj, za mene veoma posebnoj dami. Mom razrednom starešini, profesoru i mentoru, doktoru književnosti – Nataliji Ludoški.

Draga razredna, biti Vaš učenik jeste izuzetna čast i jedno neverovatno dragoceno iskustvo. Vaša stručnost i ljubav prema književnosti izvršili su veliki uticaj na mene. Nepovratno ste me zaljubili u književnost. Hvala Vam na tome. Iz sličnih razloga, iskoristila bih ovu priliku da se zahvalim i svojoj razrednoj i nastavnici srpskog iz osnovne škole – Vesni Petrović. Zahvaljujem se i veoma autentičnom profesoru logike i filozofije Slobodanu Lisici, na ogromnoj podršci i uvažavanju. Budite sigurni da neću plutati po vodi poput akvaplana, niti biti zamenik noćnog čuvara trafike na periferiji…

Poruka
8.374
Ako ti misliš da je taj običaj počeo sa njima grdno se varaš.

Možda bi trebao malo da se raspitaš o fenomenu tzv. direkstorskih fakulteta koji potiče još iz vremena komunoustaške okupacije.

Ili o tome koliko je u to doba doktorata plagirano iz ruskih naučnih radiova.

To što su vam sada dozvolili da govorite o tome ne znači da je uzurpacija počela danas.

Ona traje već osam decenija.

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
12.073
Ako ti misliš da je taj običaj počeo sa njima grdno se varaš.

Možda bi trebao malo da se raspitaš o fenomenu tzv. direkstorskih fakulteta koji potiče još iz vremena komunoustaške okupacije.

Ili o tome koliko je u to doba doktorata plagirano iz ruskih naučnih radiova.

To što su vam sada dozvolili da govorite o tome ne znači da je uzurpacija počela danas.

Ona traje već osam decenija.
Vecina studenata 68. posle demonstracija je dobila diplome po politickoj liniji monarhista i uglavljeno u vlast srbije, da proda kosovo....to su ovi sada clanovi akademije nauka, udruzenja arhitekata, tuzioci sudije i profesori....velika " strucna" javnost......a u osnovi kriminalci....

Droid

Buduća legenda
Poruka
35.375
Nema popravke, sve je do te mere unakaženo anarhičnim delovanjem nesposobne pseudoelite da mora da se pravi iz početka. Naročito obrazovanje i zdravstvo.

Najgori smo u Evropi zato što su obrazovanje i zdravstvena zaštita kriminalno loši. U školi dobijaš polznanja od korumpiranih nastavnika i profesora.

Setite se govora učenice generacije iz Zrenjanina.

----

Učenica Jovana Todorović održala je govor na svečanosti koja je upriličena povodom završetka gimnazije:

Poštovani, pošto mi većinom niste dragi, već posle ovog obraćanja znam da mnoge brine u kom će pravcu ovaj govor otići. No, ne brinite. Obuzdala sam se, ali oni koji me poznaju znaju da to nije bilo nimalo lako. Morala sam da izaberem. Opcija broj 1 – napisati kliše hvalospev, poput onih koje ste slušali prethodnih godina, i pogaziti sebe. Opcija broj 2 – izabrana opcija – ostati verna sebi i reći ono što je poželjno prećutati, ali, naravno, na fin način.

Četiri godine provedene u Zrenjaninskoj gimnaziji bile su pravi niz životnih lekcija. Pravda ne postoji! Jednakost je iluzija! Razlike su nepomirljive, a unutargeneracijska bliskost je davno prevaziđena! Za komforan prolazak kroz Zrenjaninsku gimnaziju poželjno je imati vezu. Savršena parola, koju sam čula od jedne svoje profesorke, jeste: „Imajte vezu, da ne biste bili bezveze!”

Gimnazijalci, i bivši i sadašnji, jako dobro znaju o čemu pričam…Danas ste bili svedoci dodele Vukovih i specijalnih diploma. Zadivljeni ste njihovim brojem, zar ne? Ja nisam. Za učenike, kao i za njihove roditelje, od krucijalne važnosti je da shvate da je diploma samo papir koji služi za izlaganje u vitrini. Diploma je ništa, ako iza nje ne stoji trajno usvojeno znanje. Nevelik je broj nas koji se takvom diplomom možemo pohvaliti. Iz tog razloga prvenstveno želim da se zahvalim jednoj, za mene veoma posebnoj dami. Mom razrednom starešini, profesoru i mentoru, doktoru književnosti – Nataliji Ludoški.

Draga razredna, biti Vaš učenik jeste izuzetna čast i jedno neverovatno dragoceno iskustvo. Vaša stručnost i ljubav prema književnosti izvršili su veliki uticaj na mene. Nepovratno ste me zaljubili u književnost. Hvala Vam na tome. Iz sličnih razloga, iskoristila bih ovu priliku da se zahvalim i svojoj razrednoj i nastavnici srpskog iz osnovne škole – Vesni Petrović. Zahvaljujem se i veoma autentičnom profesoru logike i filozofije Slobodanu Lisici, na ogromnoj podršci i uvažavanju. Budite sigurni da neću plutati po vodi poput akvaplana, niti biti zamenik noćnog čuvara trafike na periferiji…
Tako je a oporavak sigurno nece biti moguc sa krezubim SNS-om.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.