Quantcast

ŠTA ĆE BITI SA NAŠIM DIPLOMAMA Izbačeni smo iz Evropske asocijacije, A EVO KO JE ZA TO KRIV

Redmond

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.967
Svaki fakultet i svaka privatna visoka skola su rangirani na zapadu pod odredjenim koeficijentom. Npr u Nemackoj imamo H+, H+- i H- koeficijent.
Samo H+ diplome se priznaju od 1. marta 2020, a H+- mogu da se nostrifikuju. Poslednja kategorija H- ne može ni pod kojim uslovima da dobije prodju u Nemackoj. postoje sajtovi gde možete proveriti kojoj grupi pripadate.
ama diplome svih nasih drzavnih fakulteta imaju tu ocenu H+ pa neke i dalje moraju da se nostrifikuju, sto ce reci da ta ocena bas i nema neku tezinu

a bre Milun

Elita
Poruka
20.225
Iako je ovo u Srbiji praksa već skoro 30 godina unazad ENQA tek sada reaguje što mi govori da se ne radi o prevaspitavanju primata već o nekoj vrsti političkog pritiska.
naravno............sve ce u Srbiji biti priznato...........cim udje u NATO.
Pa i ruski sportisti su diskvalifikovani RADI RUSKOG "AGRESIVNOG PONASANJA"..............a cim rusi vrate Krim, VADA ce rusku reprezentaciju navesti kao primer postenja i sportskog ponasanja, a za ruske sportiste ce reci da nikada u svojoj istoriji nisu uzimali doping.

Boris Grušenko

Elita
Moderator
Poruka
23.064
naravno............sve ce u Srbiji biti priznato...........cim udje u NATO.
Pa i ruski sportisti su diskvalifikovani RADI RUSKOG "AGRESIVNOG PONASANJA"..............a cim rusi vrate Krim, VADA ce rusku reprezentaciju navesti kao primer postenja i sportskog ponasanja, a za ruske sportiste ce reci da nikada u svojoj istoriji nisu uzimali doping.
Naravno.

Prvo su pustili da se akredituje i kuso i repato bez većih problema sem što mi se čini da su pre 15 godina nezadovoljni akreditanti prebili nekog člana akreditacione komisije na ulici.

I sad kad imamo hiperprodukciju diplomiranog kadra oni su se dosetili da tu nešto nije dovoljno transparentno.

To je trebalo seći u korenu. Ali sad se zapatilo i smrdeće još dugo.

Tako da ja ne brinem šta će biti sa mojim diplomama.

a bre Milun

Elita
Poruka
20.225
Naravno.

Prvo su pustili da se akredituje i kuso i repato bez većih problema sem što mi se čini da su pre 15 godina nezadovoljni akreditanti prebili nekog člana akreditacione komisije na ulici.

I sad kad imamo hiperprodukciju diplomiranog kadra oni su se dosetili da tu nešto nije dovoljno transparentno.

To je trebalo seći u korenu. Ali sad se zapatilo i smrdeće još dugo.

Tako da ja ne brinem šta će biti sa mojim diplomama.
uuuuu,....... a ti ih imas vise ?

a bre Milun

Elita
Poruka
20.225
Da nekoliko.

Ali kao što rekoh na početku, malo me ko u poslu pitao za diplomu već su svi moji angažmanu ostvareni na osnovu reputacije da rešavam problem efikasno.
pa normalno..............ko ce jos verovati da sa stolke diplome imas neko znanje. Na zapad te ne bi ni pogledali. Sto vise diploma to manje sansi za poso.
Ja moje pocepo , da dodjem do poso.

Boris Grušenko

Elita
Moderator
Poruka
23.064
Ja moje pocepo , da dodjem do poso.
To je već druga strana medalje. Mnogi ovdašnji kapitalisti nikada nisu završili ni srednju školu i preziru pismenost.

Svete joj se na svakom koraku. Davno ne zavisim od njih ali sam imao prilike da sarađujem sa nekima i to bi se moglo nazvati tragikomičnim iskustvom.

a bre Milun

Elita
Poruka
20.225
To je već druga strana medalje. Mnogi ovdašnji kapitalisti nikada nisu završili ni srednju školu i preziru pismenost.

Svete joj se na svakom koraku. Davno ne zavisim od njih ali sam imao prilike da sarađujem sa nekima i to bi se moglo nazvati tragikomičnim iskustvom.

i to je tacno.............plase se i mrze pametne i skolovane............ne daj Boze da ti poslodavac sazna da imas diplomu.........letis oma od poso.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
68.678
Da nekoliko.

Ali kao što rekoh na početku, malo me ko u poslu pitao za diplomu već su svi moji angažmanu ostvareni na osnovu reputacije da rešavam problem efikasno.

Verovatno si politicar, jedino njih niko ne pita za diplomu.
Zmaja ( forumski kolega) pita svako jer kako ce bez diplome nekome da objasnjava statiku ( recimo).

Boris Grušenko

Elita
Moderator
Poruka
23.064
Verovatno si politicar, jedino njih niko ne pita za diplomu.
Zmaja ( forumski kolega) pita svako jer kako ce bez diplome nekome da objasnjava statiku ( recimo).
Upravo suprotno bilo kakvoj politici.

Jedan moj poznanik, IT ekspert, član MENSE, održava nekoliko mnogo važnih sistema nije prišao fakultetu.

Cukberg, Gejsts, Džobs, Brenson, svi su ukapirali da je četiri godine poduke koju ti pružaju ljudi koji nisu uspeli u paksi čist gubitak vremena.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
68.678

Jedan moj poznanik, IT ekspert, član MENSE, održava nekoliko mnogo važnih sistema nije prišao fakultetu.

Cukberg, Gejsts, Džobs, Brenson, svi su ukapirali da je četiri godine poduke koju ti pružaju ljudi koji nisu uspeli u paksi čist gubitak vremena.

Tako je nego ovi koje navodis nemaju veze sa statikom jer to mora da se uci. Ne mozes da gradis most kao recimo
Vucic jer bi zeleo da bude neki lep most. ima tu silne matematike, a bez nje nema ni cuprije. Isto vazi i za puteve, razne zgrade
tako da je drug Lenjin ipak bio u pravu sa uciti,uciti, uciti.
Ja cim cujem da je neko mnogo pametan pa ga je mrzelo da ide u skolu jer eto cita Kafku setim se Tomislava Nikolica
koji je rekao da je imao nesrecno detinjstvo, a morao je i da ide u skolu.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.873
ŠTA ĆE BITI SA NAŠIM DIPLOMAMA Izbačeni smo iz Evropske asocijacije, A EVO KO JE ZA TO KRIV
Mladen Šarčević
FOTO:

Boze, koja INTELIGENTNA FACA......:eek:

Boris Grušenko

Elita
Moderator
Poruka
23.064
Tako je nego ovi koje navodis nemaju veze sa statikom jer to mora da se uci. Ne mozes da gradis most kao recimo
Vucic jer bi zeleo da bude neki lep most. ima tu silne matematike, a bez nje nema ni cuprije. Isto vazi i za puteve, razne zgrade
tako da je drug Lenjin ipak bio u pravu sa uciti,uciti, uciti.
Ja cim cujem da je neko mnogo pametan pa ga je mrzelo da ide u skolu jer eto cita Kafku setim se Tomislava Nikolica
koji je rekao da je imao nesrecno detinjstvo, a morao je i da ide u skolu.
Kod nas su takve prilike da kad ljudi završe građevinu i zaposle se moraju sve da uče iz početika. A tako je i u svim ostalim strukama.

Statikom su u Srbiji ovladali samo oni koji su išli da se doobrazuju u Rusiji a ne oni koji su diplomirali na građevinskom.

Zato u Srbiji nema nauke, nema razvoja, nema kreativnog sektora ni u naznakama.

Jer obrazovanje takvo kakvo jeste više ljudi osakati no što ih izvede na put,

nonaligned

Elita
Moderator
Poruka
16.092

Mislim da mi Srbi kao pioniri i nebeski narod treba da prvi u svetu ukinemo fakultete.
Takodje treba da odbijemo da radimo bilo kakve medjunarodne testove inteligencije jer mi svi imamo takozvani teslinski kvantni mozak pa nama dokaz nase inteligencije i ne treba.
Kao veoma imuni na sve vrste virusa treba zabraniti bilo koju vrstu proglasavanja epidemije jer se nijedan virus ne prima kod nas. Radi jacanja imuniteta treba organizovati sto cesce ekskurzije na sve svetske destinacije koje u tom momentu imaju neki smrtonosni virus. Kao vrsni trgovci tada je momenat za nas da na popustima nabavimo najpovoljniju robu.

Kao narod koji naravno zna da ne postoje nekakava "globalna zagrevanja" i "zagadjenja" treba da zabranimo bilo kakva takozvana "merenja zagadjenja" jer mi jednim udisajem mozemo da provalimo da je ipak sve u redu. Ako ne mozemo mi, znamo ko moze. Nije valjda da neki aparat za merenje to zna bolje. Oni to stave namerno tamo gde je zagadjenje vece a u Hrvatskoj recimo stave na Plitvicka jezera. Zavera protiv Srba.

Treba da odbacimo BILO KAKVA misljenja nekakvih medjunarodnih institucija , sudova i slicno kad mi svi dobro ZNAMO da nijedan Srbin nikoga nije ubijao vec su se nasi neprijtelji SAMOUBIJALI konstantno a posle krivili nas. Ne postoje ratovi- postoji "false flag".

Da li postoji nesto sto smo mi uzeli i razmislili da LI MOZDA treba nesto da promenimo, da se zapitamo?????

Boris Grušenko

Elita
Moderator
Poruka
23.064
Mislim da mi Srbi kao pioniri i nebeski narod treba da prvi u svetu ukinemo fakultete.
Takodje treba da odbijemo da radimo bilo kakve medjunarodne testove inteligencije jer mi svi imamo takozvani teslinski kvantni mozak pa nama dokaz nase inteligencije i ne treba.
Kao veoma imuni na sve vrste virusa treba zabraniti bilo koju vrstu proglasavanja epidemije jer se nijedan virus ne prima kod nas. Radi jacanja imuniteta treba organizovati sto cesce ekskurzije na sve svetske destinacije koje u tom momentu imaju neki smrtonosni virus. Kao vrsni trgovci tada je momenat za nas da na popustima nabavimo najpovoljniju robu.

Kao narod koji naravno zna da ne postoje nekakava "globalna zagrevanja" i "zagadjenja" treba da zabranimo bilo kakva takozvana "merenja zagadjenja" jer mi jednim udisajem mozemo da provalimo da je ipak sve u redu. Ako ne mozemo mi, znamo ko moze. Nije valjda da neki aparat za merenje to zna bolje. Oni to stave namerno tamo gde je zagadjenje vece a u Hrvatskoj recimo stave na Plitvicka jezera. Zavera protiv Srba.

Treba da odbacimo BILO KAKVA misljenja nekakvih medjunarodnih institucija , sudova i slicno kad mi svi dobro ZNAMO da nijedan Srbin nikoga nije ubijao vec su se nasi neprijtelji SAMOUBIJALI konstantno a posle krivili nas. Ne postoje ratovi- postoji "false flag".

Da li postoji nesto sto smo mi uzeli i razmislili da LI MOZDA treba nesto da promenimo, da se zapitamo?????
Ništa od svega što si izneo niti sam tražio niti sugerisao.

Moja poruka je veoma jednostavna: diploma gubi na značaju, ceni se znanje,.

Ali kako su srpski univerziteti na veoma niskom nivo, privatni zbog lošeg sistema akreditacije a državni zbog višedecenijskog nepotizma mnogo ljudi troši vreme na njima a ne dobije ni izbliza znanje koje bi moglo da se smatra akademskiim,

Isključenje iz ENQA je politička odluka.

Felicity

Iskusan
Banovan
Poruka
5.716

Da ali evo ti nisi uspeo u životu

Znači odlazak na Berkeley EDU predavanja ipak nešto znači

nonaligned

Elita
Moderator
Poruka
16.092
Ništa od svega što si izneo niti sam tražio niti sugerisao.

Moja poruka je veoma jednostavna: diploma gubi na značaju, ceni se znanje,.

Ali kako su srpski univerziteti na veoma niskom nivo, privatni zbog lošeg sistema akreditacije a državni zbog višedecenijskog nepotizma mnogo ljudi troši vreme na njima a ne dobije ni izbliza znanje koje bi moglo da se smatra akademskiim,

Isključenje iz ENQA je politička odluka.

Radi se o potpuno pogresnoj reakciji u Srba na sve.

Odnosno o reakciji koja nema veze sa bilo cim.

Ja kazem :"Ne volim jogurt".
A ti kazes:" Krave su divne zivotinje koje daju mleko".

Boris Grušenko

Elita
Moderator
Poruka
23.064
Radi se o potpuno pogresnoj reakciji u Srba na sve.

Odnosno o reakciji koja nema veze sa bilo cim.

Ja kazem :"Ne volim jogurt".
A ti kazes:" Krave su divne zivotinje koje daju mleko".

Besmislica u koju si uspeo da uguraš i stereotip o Srbima što jasno govori o tvojim svetonazorima a to te je omelo da razumeš ono što sam napisao.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.