sta biste vi ovde promenili

odustao sam od prodaje i kupovine novog, ipak sam resio da ovaj nabudzim.Danas sam svratio do uspona i kupio jos 1 gb rama, i ovu graficku,nisam je jos ugradio ali planiram sutra,takodje planiram i da uzmem hard disk od 320 gb i to je to.samo jos razmisljam da li da menjam procesor posto ne znam da li mi se to isplati.dosad sam u komp ulozio oko 8500 din, a planirao sam da potrosim do 15000,tako da mi ostaje oko 7000 din, pa me zanima sta bih jos mogao da mu dodam za te pare ili da mu kupim neki procesor kao ovaj???
 
odustao sam od prodaje i kupovine novog, ipak sam resio da ovaj nabudzim.Danas sam svratio do uspona i kupio jos 1 gb rama, i ovu graficku,nisam je jos ugradio ali planiram sutra,takodje planiram i da uzmem hard disk od 320 gb i to je to.samo jos razmisljam da li da menjam procesor posto ne znam da li mi se to isplati.dosad sam u komp ulozio oko 8500 din, a planirao sam da potrosim do 15000,tako da mi ostaje oko 7000 din, pa me zanima sta bih jos mogao da mu dodam za te pare ili da mu kupim neki procesor kao ovaj???
Kao prvo ta 64-bitna grafička skoro da nije ništa bolja od one koju već imaš a možda je i lošija.
Kao drugo ne možeš na tu ploču da turiš athlon jer to nije ploča za AMD već za intelove procesore , moram nažalost da ti kažem da tvoja ploča ne podržava nijedan noviji core2 duo ili core 2 quadro procesor koji bi ušao u socket lg775 tj tzv. T socket.
Što znači ako oćeš nov procesor mora i nova ploča i nova memorija (dobro možda i ne nova memorija sve zavisi od ploče).
 
Poslednja izmena:
Ajde da ne kažeš da znam samo da kritikujem a nisam konstruktivan , moj predlog za tebe je daprodaš matičnu ploču i procesor i ram i grafičku Izvuci te pare koje si uložio u to i ovo ti je moj predlog šta da uzmeš
http://www.modulus.rs/opis/detalji/3129/Maticna-ploca/Gigabyte/880GM-D2H
uz ovu matičnu ploču kupi dva stika ddr3 to je 4gb i taj athlon proesor koji si naveo u svom gornjem postu. Ta matična ploča ima inegrisanu Ati 4250 DX 10 grafiku koja je bolja od te 64-bitne za par svetlosnih godina :)
Tada bi imao potencijalnu zver sa mogućim apgrejdom jednog lepog dana na neku zver od grafike jer tu ne vredi stavljati ništa manje od Ati 5xxx serije , a i bogami mislim da ćeš sa njom moći se i poigrati malkice :).
 
pa sad.....uopste nisam razmisljao o novoj ploci, samo sam hteo da ga malo nabudzim cisto da mi nebi bagovao sistem kad ga malo napunim programima, a sto se gaminga tice uopste ne planiram da mnogo igram igrice mozda 2-3 najvise,ali to uopste nisu zahtevne igrice i radile su mi na staroj konfiguraciji.A sto se procesora tice nikad ga nisam menjao tako da se i ne razumem u njih.Znaci samo zelim da malo nabudzim komp posto posle osnovne skole planiram da upisem za servisera racunara ili tako nesto.pa bi mi ovaj komp sluzio samo za vezbanje, a za 2-3 meseca kupujem novi komp (za sestru, roditelje....), tako da ga ja necu koristiti posto ce ovo biti samo moj komp, pa sam zato samo zeleo da ga nabudzim .
 

Back
Top