sta biste vi ovde promenili

RemA^^

Primećen član
Poruka
514
moja stara konfiguracija:

FOXCONN 945P7AA
HDD 80GB
NVIDIA GeForce 7100GS 256MB
512 MB RAM DDR2
Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80 GHz
WIN FAST 2000 TV Card
Monitor:SAMSUNG SyncMaster 920N
:rumenko:
___________________________________
moja nova konfiguracija:

FOXCONN 945P7AA
HDD 160GB
NVIDIA GeForce 7100GS 256MB
1.5 GB RAM DDR2
Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80 GHz
WIN FAST 2000 TV Card
Monitor:SAMSUNG SyncMaster 920N
:super:

_____________________________________
na staru konfiguraciju sam dodao:
+80gb HDD ;)
+1 GB RAM :klap:

sta biste mi vi preporucili da jos promenim?
sledece sto planiram da promenim je procesor koji ima dobru brzinu,ali je malo stariji i ne moze da podrzi NBA 2K11. :(

svaka preporuka dobrodosla
 
Slazem se ja bi sve menjao ali ocigledno ti ga koristis za net, office, filmove, muziku.. tako da ti je ok.. mada savet prodaj da izvuces neku kintu jer sto vise cekas to ti je teze prodati i dobices manje para. uzmi neku polovnu u garanciji konf ako nemas para. Ovo ti je bas zavrsila posao.
 
Slazem se ja bi sve menjao ali ocigledno ti ga koristis za net, office, filmove, muziku.. tako da ti je ok.. mada savet prodaj da izvuces neku kintu jer sto vise cekas to ti je teze prodati i dobices manje para. uzmi neku polovnu u garanciji konf ako nemas para. Ovo ti je bas zavrsila posao.

pa da ja njega i zelim da prodam,ali sam resio da ga prvo nabudzim kako bih uzeo vecu kintu, danas sam mu ubacio i procesor Intel Pentium DualCore E5400 2.7GHz ,tako ga vec sutra prodajem,nasao sam kupca tako da je sve ok.prodajem ga po ceni od 16000 din.i mislim da je to ok za ovu konfu.
e sad trebao bih da u petak kupim novi komp i [OVAJ mi je zapao za oko.
 
FOXCONN 945P7AA................................:ok:
HDD 160GB.............................................:ok:
NVIDIA GeForce 7100GS 256MB...............:thumbdown:...SLABA....treba ti JAČA sa min 512MB
1.5 GB RAM DDR2...................................:ok:....ali didaj ...JOŠ TOLIKO....:ok::ok:
Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80 GHz..............menjaj ...AKO BAŠ MORAŠ
WIN FAST 2000 TV Card..........................nebitno
Monitor:SAMSUNG SyncMaster 920N........:ok:...mada 4:3 od 21 ili 23 inch bi bio bolji za oči
 
Brzina hard diska 7200 rpm
Čipset Intel G41
Procesor Intel Celeron E3400 (1M Cache, 2.60 GHz, 800 MHz FSB)
Količina memorije 3 GB DDR3
Optički uređaj DVD±RW Dual Layer 20x
Grafička karta Intel GMA 4500
Zvučna karta HD Audio
Operativni sistem Without OS
Napomena -
Kapacitet hard diska 500 GB 16MB
Napajanje 450 W
Kućište Frontier 939-1

KRŠ kao i stari komp
 
Ma daj, pa suvišan komentar. Ovdje je stari računar očigledno bolji od novog, ne treba raspravljati. Ne vidim razlog za zamjenu. Mora utopiti stari i još dodati para. Za to para što bi dodao može kupiti sebi 2GB memorije i HDD ili grafičku karticu.
 
Ako mozes da ga prodas za 150e samo napred.
slusaj savet sta da uzmes za te pare
-ploca am2+ (polovnu nadjes za 25e)
-proc amd athlon 7750 (ispod 40e nov)
-grafu uzmes neku polovnu
-4giga rama uzmes za 40tak e(polovne)
i to realno sije tu "novu konfu sto gledas"
 
krš je zbog
: čipseta
- ploče
- procesora
- integrisane grafike
toliko

I NA TAKVOJ KONFIGURACIJI....MOŽE LEPO DA SE RADI....PA I DA SE IGRA....AKO NISI MNOGO ZAHTEVAN.....:)

STVAR....LIČNIH PRIORITETA ..... Hoćeš li da kupiš ...." ono što ti predlažu "......" da obučeš svoje dete "....ili...." potrošiš na bolju klopu "
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za one koji nemaju tu " TRILEMU "...:whistling:..a imaju..." Imućnog TATU "...:ok:

AKO SI KOMPJUTERSKI PERFEKCIONISTA.....ONDA KRESNI LOVU.....( sa nestrpljenjem te očekuju PC-prodavci )....;)
 
I NA TAKVOJ KONFIGURACIJI....MOŽE LEPO DA SE RADI....PA I DA SE IGRA....AKO NISI MNOGO ZAHTEVAN.....:)

STVAR....LIČNIH PRIORITETA ..... Hoćeš li da kupiš ...." ono što ti predlažu "......" da obučeš svoje dete "....ili...." potrošiš na bolju klopu "
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za one koji nemaju tu " TRILEMU "...:whistling:..a imaju..." Imućnog TATU "...:ok:

AKO SI KOMPJUTERSKI PERFEKCIONISTA.....ONDA KRESNI LOVU.....( sa nestrpljenjem te očekuju PC-prodavci )....;)
Pazi ovako realno stari i novi komp su mu isto gomno s tim da je ona grafika jača od integruše.
Druga stvar koju sam naučio u životu ako kupujem ovakve stvari , onda nisam dovoljno bogat da uzimam jeftino , već sakupljam i onda kada mislim da je dovoljno onda menjam , on ovako menja krš za krš realno novi komp je loš , onda je mnogo bolje da sačeka koji mesec se skrpi i uzme nešto zglavno , taj gm4500 integrisani grafički kontroler od intela realno nije u stanju maltene ni chiken invaders da pokrene.
 
Pazi ovako realno stari i novi komp su mu isto gomno s tim da je ona grafika jača od integruše.
Druga stvar koju sam naučio u životu ako kupujem ovakve stvari , onda nisam dovoljno bogat da uzimam jeftino , već sakupljam i onda kada mislim da je dovoljno onda menjam , on ovako menja krš za krš realno novi komp je loš , onda je mnogo bolje da sačeka koji mesec se skrpi i uzme nešto zglavno , taj gm4500 integrisani grafički kontroler od intela realno nije u stanju maltene ni chiken invaders da pokrene.

Vi sto pljujete po inegrusama niste bas toliko u pravu,ja sam na biostar ploci sa integrusom gf 7050 igrao pes 2010 i tako neke normalnije igrice..
 
Vi sto pljujete po inegrusama niste bas toliko u pravu,ja sam na biostar ploci sa integrusom gf 7050 igrao pes 2010 i tako neke normalnije igrice..
Izvini ali nisi u pravu ne pljujem ja po integrušama globalno , već po intelovim integrušama jer globalno nisu nizašta više od gledanja filmova , drugo su nvidia i ati integruše a drugo su intelove.
Ja sam na primer na Ati x1200 integruši pokrenuo i crysis što na intelu neću nikada moći da uradim.
 
bolje bi bilo da se raspituju ljudi koliko ima ventilatora i
kakvo je uopšte kinsko napajanje :besna:

omladini stvarno trebaju jače kartice zbog urnebesnih zahteva samih igrica :bye:
4500 je malo bolja , od prethodnih intelovih i gf 5200 su bile jače :think:
i principu te slabe grafike čine 90% prodaje , od njih , jelte opstaju ti proizvođači a u praksi se malo ko okoristi od ovih jačih , to mu dođe zavera neka :rotf:
u praksi je ubijena gamerska scena od slabih kartica
namerno oslabljenih da ne može na njima da se igra, po tržišnoj logici
 
Svaka ne integrisana graficka je bolja od integrisane, ali dobro moj savet ti je mozda da uzmes am3 plocu i neki procesor, zasto zato sto se amd lakse nadogradjuje, dok se kod intela menja soket. Sta jos ta masina koju si napisao da zelis da kupis je staro zastarelo, tako da nisi nista uradio. Ono sto vredi kupiti od intela jeste 1156 minimum da bi bio u korak sa vremenom ali je to skuplja varijanta. Tako da moj savet ti je am3 moze da se lepo slozi konfiguracija sa amd platformom. Ako ti bude trebao savet tu sam. A mozes i jos jeftinije da prodjes ako nadjes nekog da prodaje polovnu plocu am3 i procesor. i savet ne stedi na maticnoj i napajanju, jer to se najteze menje a jako su bitne za kvalitetan rad.pozz
 

Back
Top