Шта би сте урадили када би дошли на власт?

Које ствари би сте прво урадили када би добили неограничену власт у Србији? Или боље питање како би изгледала Србија да се ви питате... ? Мислим на све...политику, економију, социјална питања...

Prvo bih nasla neke mocne saveznike da povratim Kosovo.

Ma nemoj.Ako su oni koji su na položajima kriminalci a njihove kolege koje znaju sve trikove samo čekaju da se ovi maknu a oni zauzmu mesto,šta da se radi?

Ko garantuje da sledeći neće da krade?
Ali pošto je ovo demokratija, sve ide po principu: "aj se ti sad skloni, da ja malo glumim predsednika opštine, treba mi renoviranje kupatila."

Šalu na stranu, odličan pristup je da se krene od organizacije lokalne samouprave, jer je tu krađa najmanje očigledna, ali je najviše ima, zato što je teško da se kontroliše.

Ko garantuje da sledeći neće da krade?
Ali pošto je ovo demokratija, sve ide po principu: "aj se ti sad skloni, da ja malo glumim predsednika opštine, treba mi renoviranje kupatila."

Šalu na stranu, odličan pristup je da se krene od organizacije lokalne samouprave, jer je tu krađa najmanje očigledna, ali je najviše ima, zato što je teško da se kontroliše.
E,pa vidiš,lako je napraviti unutrašnju kontrolu za novajlije bez mrlja na karijeri,dok za one sa iskustvom i vezama to može da bude problematično.

ja povratim (kosovo) svaki PUT KADA PROČITAM BILO KOJI TVOJ KOMENTAR.

А шта мислиш колико пута ми патриоте повратимо када чујемо "Европска унија"... ??! Зато боље ћути јер тражила си демократију добила си је...сада је поштуј....

E,pa vidiš,lako je napraviti unutrašnju kontrolu za novajlije bez mrlja na karijeri,dok za one sa iskustvom i vezama to može da bude problematično.

To stoji. Lakše je manipulisati mladim, zelenim, koji su se tobože uhvatili vlasti da bi napravili neki napredak. Ali niko ne garantuje da i oni neće ići "leva ruka, desni džep", samo da se malo uhodaju.
Druga stvar, mladi koji se bave politikom na lokalnom nivou uglavnom su bez fakultetskog obrazovanja. Dakle, napustili su fakultet, i rešili da zarađuju preko stranke, jer je to najlakše.
Govorim po iskustvu iz moje opštine.
Dobili su priliku da barem malim delom upravljaju opštinom, ništa nisu uradili, osim par manifestacija u znaku njihove stranke (delili su i kondome zarad politike "zdrav seksualni život"), par žurki (u cilju da malo razbude mlade, kako ovi ne bi umrli od dosade), renovirali sedište svoje stranke, upoznali se konačno sa predsednikom Tadićem...

Back