Šta bi se dogodilo?

pa nudi kolibu i hranu i sve kul ne radiš ništa i nemaš ništa
Mislim da bi to što nude odvelo mnoge ljude u depresiju.

I ne vjerujem da je to slučajno, jer oni su najbogatiji ljudi svijeta, oni kroje kako ćemo živjeti mi, većina, da oni ne brinu da ćemo im to oduzeti.
(Ne osuđujem ih, jer bismo i mi tako postupali možda, da smo u toj poziciji).

Sve što nude takvi ljudi, što vrć upravljaju svijetom po materijalnom stanu, i domunđavaju se skriveno od nas, pa nam to saopšte javno - vrlo je opasno po nas.

Društvo koje je dostiglo taj nivo nadam se dostiglo je i nivo da svoje vreme pametno koristi - na učenje i istraživanje, u svim oblastima.
Budimo iskreni - to je utopija.

To da bi se desilo, da svi teže znanju, a ne materijalnim dobrima podrazumjeva vrhunski moral među ljudima.
Nema onda kriminala, otimanja tuđih žena/muževa, varanja, tuča, laganja, tračanja...

ali zar to nije RAJ???

a mi ljudi smo od toga daleko, to je u pravoslavlju ideal, Hristos.

Šta bi se dogodilo s društvom u kojem niko ne mora da radi, a svima je osigurana i dostupna
hrana, voda, stan, zdravstvena nega i to sve besplatno?
Spanci su se u J. Americi nakrali zlata i zlata...Dovozili su ga brodovima i tako upropastili svoje drustvo, te su i dan danas bolesnik Evrope. Treba imati novac i zlato, ali ako ga imas vez razloga onda je to veliki problem...Dakle vreme priliva ogromnog bogatstva bez razloga u Spaniju, svi su normalno je zeleli da budu visa klasa, to je bilo veoma lako, ali sta se onda desilo, pa nije imao ko da im potkuje konja, tj. cena potkivanja postala je ogromna, cene svih i najmanjih usluga postaju velike, a nema ni dovoljno onih koji ce ih obavljati i drustvo prestaje da funkcionise ... To se desava kada svi imaju pare...Zato je mnogo vrednije kvalitetno vekovima gradjeni drustvo kakvo imaju mnoge zemlje u Evropi nego li sam novac ili zlato koje dolazi bez razloga...Tako bi se recimo desilo i nasem ne izgradjenom drustvu kada bi neko upumpao milijarde u nasu zemlju...Tek tada bi stvari jos gore funkcionisale nego danas ... Vrednost drustva je upravo u radu...A po tome sta ljudi toga drustva najvise rade i cime se bave vidi se i koliko je ono razvijeno....

Šta bi se dogodilo s društvom u kojem niko ne mora da radi, a svima je osigurana i dostupna
Za početak, izgleda, ništa dobro. Hrvatskim braniteljima su bili dali dobre penzije, mladima, i to su uglavnom iskoristili za samouništenje. Iako treba uzeti u obzir da su to i bez rata i penzija bili, neki .. nešto posebni.

Danas izgleda kao da se i inače radi daleko manje nego .. recimo 80tih .. ali mislim da su odnosi u radu neki jebeni .. možda čak i jebeniji nego onda.
Kad gledam kakve nepalce, tako daleko od kuće, ko nekakve sluge iz prošlih vremena .. imam osjećaj nesreće.

Ovo tvoje je, ******, teško zamisliti baš .. besklasno. Teško je zamisliti bez čovjeka .. recimo zdravstvo ili njegu.
Nekakvu .. strojnu .. njegu.
A tu kreće još nešto. Teško je zamisliti odvojenost od ljudi. Nekakvu sirovu ili surovu nehumanost. Neku .. transhumanost. Neko bezdušje. Izgleda kao praznina i sotonizam.
Mislim da to svijest teško prihvaća.

Hrana se već proizvodi u dovoljnoj količini za gadjanje hranom, a veliki deo se baca, čak je negde nacionalna svečanost gadjanje odredjenom hranom, jer je godina bila uspešna.
Slično kao i sa drugim ucenama, pojavila bi se zabava bacanja hrane kao svečanost, ali bi isto tako i nestala kao istrošena zabava.
Kao što se neko, ko dodje do velike količine novca, gadja njime i baca ga, dok mu ne dosadi. Kreativnost otvara novu zabavu koja ranije zabave gura u zapećak i kasnije nestaju.

Moje pitanje je ustvari pitanje stvaranja moralnih normi takvog drustva tj kako od deteta stvoriti coveka, jer lako cu ja kasnije od majmuna da stvorim coveka ako mi kazete kako cemo od dece stvoriti coveka...

Nece biti vezano za obrazovanje...

де ге не ри ци

нема никад ништа "бесплатно"
на овај или онај начин то се све љепо плати, прије или касније
а некад изађе у нос и на уши

Kada čoveku oduzmeš razlog da bude kreativan da stvara dakle kad u njemu ugasiš kreativnu energiju
ubio si ga na mrtvo...:lol:
Bude zanimljivo u pocetku, putovanja, druzenja kasnije sve dosadi jer je lako dostupno..a onda sledi kolaps..razdrazljivost, bes, krvoprolice...
у стварности већина људи не подносе друге људе и ђе су људи најбољи а камоли шта

људи су превише деструктивни да би било шта било "ко у рају"
зато велики градови су као кошнице лудих пчела и није то ништа нормално нити су људи створени за то
има то своју згоду али природно није најидеалније

Back