Šta bi se desilo da je Draža pobedio u WW2, i da se vratio stari poredak u Srbiju?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako bi Srbija danas izgledala?

Ovako! :rtfm:
car-cu-boi.jpg
 
Draza nije mogao da pobedi.

Tito je prejak igrac bio za njega.

Ma naravno, Broz je bio jak igrac sve do dogovora na Jalti a tek onda sto ga je poterala karta...

------------------------------

Da se poredak nije promenio nakon 2. Sv. Rata verovatno bi Srbija bila nalik na Grcku ili na Portugal samo malo siromasnija.
Eh, sta bi bilo kad bi bilo... zato danas sigurno izgledamo kao na slici gore
 
Ma naravno, Broz je bio jak igrac sve do dogovora na Jalti a tek onda sto ga je poterala karta...

------------------------------

Da se poredak nije promenio nakon 2. Sv. Rata verovatno bi Srbija bila nalik na Grcku ili na Portugal samo malo siromasnija.
Eh, sta bi bilo kad bi bilo... zato danas sigurno izgledamo kao na slici gore

Jel Titu dosla 101 Airborne ili "1" u pomoc?

Jel dobio artiljeriju, vojnike, bilo sta?

Nije, a ipak je pobedio, on se za svoj status kod saveznika sam izborio.
 
Jel Titu dosla 101 Airborne ili "1" u pomoc?

Jel dobio artiljeriju, vojnike, bilo sta?

Nije, a ipak je pobedio, on se za svoj status kod saveznika sam izborio.

Mozda u godinama posle zavrsetka rata, taj status. Bio je veliki igrac i to je neumitno.

Za vreme rata je bio isto sta i Dragoljub Mihailovic (njihova jedina dodirna tacka): pion u rukama mnogo jacih vodja.

Meni nije poznata niti jedna znacajna materijalna podrska ikojim vojnim jedinicama na teritoriji Kraljevine Jugoslavije u toku rata tako da ne vidim kakvu su prednost imali neki "drugi" nad Brozom.

Digresija teme... necu vise
 
Tito je bio je$#ni Hrvat mrzeo je srbe to je sve priznala njegova zena.Da je draza pobedio bila bi kraljevina i sigurno jedna od jacih zemalja u svetu.
(Ovo nema veze sa hrvatima odnosi se samo na tita)

nije tesko

pesma kaze `od topole pa do ravne gore`, tako bi izgledala

meni je vise Natprirodna pojava i misterija kako je srbija pre 1990. bila velika, mirna, uticajna, ekonomski gigant za ovo danas

e, to je stvarno misteriozno
 
Da je CHICHA dobio boj bili bi za 200% normalniji u glavu!
Drugo ne bi bilo rata 90-ih jer bi se JU raspala jos 60-ih i to u nasu korist. Uzeli bi 70% Bosne i 30% croatije(malo slovo treba) kao i 10% Crne Gore a da ne spominjem da bi Kosovo bilo Srbija i to 110%, makedonije 15% i sve to bez rata i bez kapi prolivene krvi!
Dobro mozda i bilo malo rata ali ni slucajno onakvog kakvog dozivesmo.
Ne bi bilo TURBO FOLKA vec samo blaga narodna, rok, pop pod mediteranskim uticajem... Lepa Brena bi bila zabranjena kao i Ceca,ako bi uopste postojale na sceni, koja bi bila barska pevaljka. Bilio bi vec mozda u EU tj mogli bi da udjemo ali ne bi mi to hteli, jer mi smo SRBI ! Druga Svicarska bi bili..
Komunizam nam ispra mozak !
 
Poslednja izmena:
Bili bismo nesto poput Grcke... I u Grckoj su postojali partizani vs. nacionalisti i pobedili su ovi drugi. Da su pobedli prvi, Grcka bi bila danas nesto poput Bugarske ili nas.
Sa druge strane, pitanje je koliko je kapitalizam idealno uredjenje? Daleko od toga. To je samo manje zlo od socijalizma, ali je i dalje zlo. A kada svemu tome dodamo zavere, masone,interesne grupe...pa i reptile na kraju krajeva, nema nista od toga. Pobedio Draza ili Tito potpuno je svejedno. I Drazom bi upravljali oni isti koji su upravljali Titom, i koji vladaju svetom hiljadama godina.
titova10.jpg


Vlade i drzave su samo pioni te igre, a glavne figure su u senci.
 
Masoni imaju itekako a kad bi se za trenutak odmorio od opsesivne teznje da kontrirash svemu shto dolazi iz Ozijevog ugla uvideo bi da je poenta onog posta u predposlednjoj i poslednjoj rechenici.

Da se u literaturi pronaci i mishljenje da Degol nikad nije posetio tita bash iz razloga jer je bio ogorchen zbog Drazine sudbine.
Za tvoju i informaciju shire publike Sharl i Dragoljub su drugari
Nije tad bash lako bilo zadobiti saveznichke ordene :think::per:

Razmishjajte o tome.
http://forum.krstarica.com/threads/284957&page=5
 
Poslednja izmena:
Komisija za odlikovanja Pentagona odlučila je da generala Dragoljuba Mihailovića uvrsti u “Legiju zaslužnih”, nakon izveštaja istražne komisije Komiteta za pravedan sud Draži Mihailoviću.
Orden je, u maju 2005. god. uručen njegovoj kćerki Gordani na skromnoj ceremoniji održanoj u ambasadi SAD u Beogradu. Odlikovanje nije uručeno sve do tada zato što je američki interes na Balkanu bila neutralna Jugoslavija pod Titovom upravom

Sa sajta www.ivanjica.rs znamenite licnosti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top