Sta bi se desilo da Isus !!!!!!

На Исуса, Буду, Мухамеда и остале пророке треба гледати као на мудраце, философе...ако хоћемо да их гледамо објективно то је једини начин, не треба мешати своју припадност једној религији и бити субјективан...када их гледамо без религије, много тога делује јасније...када их гледамо као обичне људе коју су покушавали да саветују и који су били добро у томе...они требају да нам буду, рецимо, знакови поред пута, ништа више...:)
 
ovo pitanje nije protiv nikog, ja samo zelim da kazem da mu niko nista o nicemu nebi verovao da nije cinio cuda, zvali bi ga i prevarantom i lazovom , bez cuda niko ga nebi prihvatio jer mu nebi verovao,

ово што си написао више говори о човеку (и шта ти мислиш о њему) него о Христу.
ти не верујеш у човека- како онда очекивати да верујеш у Бога (Сина Човечијег)!
ко не верује у човека- не може веровати ни у шта. то је знао чак и несрећни Ниче.
 
ovo pitanje nije protiv nikog, ja samo zelim da kazem da mu niko nista o nicemu nebi verovao da nije cinio cuda, zvali bi ga i prevarantom i lazovom , bez cuda niko ga nebi prihvatio jer mu nebi verovao,

па бре Дејане да си читао Јеванђеља видео би да му нису веровали ни Његови најближи ученици (апостоли).
 
Cuda su bila njegova vizit karta, a ako cemo realno, mi ljudi smo skloni da nekoga velicamo i priznamo tek posle smrti, a tokom zivota ga napadamo, omalovazavamo njegovo delo i tome slicno.
Nazalost nismo u mogucnosti da prepoznamo ni bozanstvo u sebi koje nije cak ni ispred nas, nego u nama, pa onda nije ni cudo sto ne prepoznajemo bozansku energiju spolja.
 
Dobro vece, sta bi se desilo da je Isus Hristos kad je dosao nije cinio cuda, nego samo pricao da je sin boziji ..., dali bi ga ljudi prihvatili kao sina bozijeg, ili .....
Isto što se desilo i sa ostalima koji su slično činili, a ne različito od onoga što se zaista i desilo.

Nego, postoji jedno mnogo interesantnije pitanje.
Šta bi se desilo da je Isus Hristos, umesto da govori da je sin avramskog boga, učinio pravo čudo i naučio ljude gramatici i pravopisu? :think:
 

Back
Top