- Poruka
- 102.636
Šta bi dobro donelo Srbiji i Srbima da legnemo na leđa i priznamo sve što jesmo i nismo uradili kako nas mnogi forsiraju?
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Zavisi.Šta bi dobro donelo Srbiji i Srbima da legnemo na leđa i priznamo sve što jesmo i nismo uradili kako nas mnogi forsiraju?
ležanje na leđima je dobro za kičmu.Vi svakako ležite na leđima još od 90-ih.
Je super je.Ostanite i dalje na leđima.ležanje na leđima je dobro za kičmu.
Tako barem kažu u Crnu Goru.
Добија се пљување по свим невиним српским жртвама о којима ти који желе да ми "све признамо" никада не говоре. Добија се темељ за даље уништење Србије. Па можда онда схватите да нас не мрзе због којекаквих злочина, већ зато што јесмо. Трећину побити, трећину покатоличити, трећину отјерати.Dobija se otvorenost, poverenje, investicije, lakše poslovanje, uređene institucije i poštovanje u međunarodnim odnosima.
Добија се пљување по свим невиним српским жртвама о којима ти који желе да ми "све признамо" никада не говоре. Добија се темељ за даље уништење Србије. Па можда онда схватите да нас не мрзе због којекаквих злочина, већ зато што јесмо. Трећину побити, трећину покатоличити, трећину отјерати.
А ти се саго преко столице, спуштених гаћа.Vi svakako ležite na leđima još od 90-ih.
Ma ja bih. Nego neće da daju dalja uputstva, ovo za dizanje nogu u vis.Je super je.Ostanite i dalje na leđima.
realno, inatljiv narod neće da legne mrtav i da raspe svoje kosti po svetu....pa moraju demokratske civilizacije da nam objasne da to tako mora....a još napisano sasvim ozbiljno.... valjda je to dovoljno pristojno....Kao prvo, niko nas ni u čemu ne forsira. Već decenijama teramo inat, pa eto, i dalje smo živi i zdravi, samo smo ekonomski i društveno propali u odnosu na svet koji je otišao napred.
A šta se dobija kad država prestane da glumi opsednutu tvrđavu i počne normalno da sarađuje sa drugima?
Dobija se otvorenost, poverenje, investicije, lakše poslovanje, uređene institucije i poštovanje u međunarodnim odnosima.
Zamisli radiš sa inostranstvom i ne moraš da popunjavaš kilo papirologije.
Zamisli vršiš plaćanja bez razmišljanja o kursu, provizijama i blokadama.
Zamisli izvoziš robu i kamion samo prođe granicu umesto da stoji 15 sati dok roba propada.
Zamisli da mladi ne gledaju kako da pobegnu iz zemlje nego kako da u njoj naprave nešto.
Mnogo toga se dobija kada se odreknemo besmislenog inata i večitog mentaliteta "ceo svet je protiv nas".
Problem je što nekima ne odgovara uređena država. Režim godinama živi od korupcije, kombinacija i netransparentnih poslova. To mnogo teže prolazi u sistemu gde postoje jaka pravila, kontrola institucija i ozbiljna saradnja sa razvijenim državama.
Zato se narod stalno drži u strahu i izolaciji pričama kako "svi hoće da nas porobe", "unište", "otmu nešto", "uslovljavaju". Cilj je da ljudi poveruju da ćemo propasti ako se otvorimo prema svetu.
A istina je skoro obrnuta, propadamo upravo zato što smo izolovani, zavađeni sa svima i zaglavljeni u politici inata iz devedesetih.
Да, мрзе нас што постојимо. И ту не причам о ЕУ и Америци, њих је брига за нас и за то хоћемо ли шта признати, говорим о нашим околним народима да их не набрајам знаш на које мислим. Не о свим припадницима истих наравно, већ о званичним политикама.Da, evo vidimo kako nas "mrze zato što postojimo".
Да, траже. Траже ти и да негираш Јасеновац јер је према хрватским националистима то био само радни логор гдје се десила понека, махом случајна смрт. Траже ти и да негираш покоље Срба на Косову јер је то заправо био отпор потлачених Албанаца великосрпској завојевачкој сили. Траже ти да негираш да су Срби икада постојали преко Дрине прије 19. вијека јер су то заправо посрбљени Власи. Траже ти да негираш српске цркве и манастире на Косову јер су то древне илирске/албанске цркве. Траже ти да након Косова даш Прешевску долину јер забога и тамо је зла српска држава тлачила недужне Албанце, траже ти да након Прешевске долине даш и Ниш јер забога дамо су Албанци били већина док их краљ Милан није отјерао па треба исправити ту историјску неправу. Траже ти да признаш да Србија и не треба постојати јер су Срби само дошљаци са Карпата, а Албанци аутохтони Илири. Кад једном признаш једну лаж, одмах ће ти сервирати наредну да и њу признаш и тако унедоглед. Е па ја им то не признајем. Признајем да јесмо чинили злочине, као и сваки народ икад, али у далеко мањој мјери од њих. А то показују чињенице. Срби чине злочине, Срби етнички чисте, Срби чине геноцид, а само се Срби бришу са мапе. Обрисани смо из Крајине, обрисани смо из Федерације, обрисани смо са Косова.Niko ne traži da pljuješ sopstveni narod i žrtve. Ali normalan svet očekuje da prestaneš da živiš u stalnom ratnom stanju sa svima i da prestaneš svaku kritiku da tumačiš kao pokušaj uništenja naroda.
Sve je to lepo, nego po kojoj ceni?Kao prvo, niko nas ni u čemu ne forsira. Već decenijama teramo inat, pa eto, i dalje smo živi i zdravi, samo smo ekonomski i društveno propali u odnosu na svet koji je otišao napred.
A šta se dobija kad država prestane da glumi opsednutu tvrđavu i počne normalno da sarađuje sa drugima?
Dobija se otvorenost, poverenje, investicije, lakše poslovanje, uređene institucije i poštovanje u međunarodnim odnosima.
Zamisli radiš sa inostranstvom i ne moraš da popunjavaš kilo papirologije.
Zamisli vršiš plaćanja bez razmišljanja o kursu, provizijama i blokadama.
Zamisli izvoziš robu i kamion samo prođe granicu umesto da stoji 15 sati dok roba propada.
Zamisli da mladi ne gledaju kako da pobegnu iz zemlje nego kako da u njoj naprave nešto.
Mnogo toga se dobija kada se odreknemo besmislenog inata i večitog mentaliteta "ceo svet je protiv nas".
Problem je što nekima ne odgovara uređena država. Režim godinama živi od korupcije, kombinacija i netransparentnih poslova. To mnogo teže prolazi u sistemu gde postoje jaka pravila, kontrola institucija i ozbiljna saradnja sa razvijenim državama.
Zato se narod stalno drži u strahu i izolaciji pričama kako "svi hoće da nas porobe", "unište", "otmu nešto", "uslovljavaju". Cilj je da ljudi poveruju da ćemo propasti ako se otvorimo prema svetu.
A istina je skoro obrnuta, propadamo upravo zato što smo izolovani, zavađeni sa svima i zaglavljeni u politici inata iz devedesetih.
Sve je to lepo, nego po kojoj ceni?
Zar prošli put nije bio samo Sloba, pa nam ostaviše najgoru svoju gamad...Cena je da Vučić i ekipa odustanu od korupcije. Tada možemo da budemo normalna uređena država i sarađujemo sa regionom.
Koji to “mi”? I kojoj bi grupaciji ti pripadao?Vi svakako ležite na leđima još od 90-ih.
samo si delom u pravu...istina je malo kompleksnija...Kao prvo, niko nas ni u čemu ne forsira. Već decenijama teramo inat, pa eto, i dalje smo živi i zdravi, samo smo ekonomski i društveno propali u odnosu na svet koji je otišao napred.
A šta se dobija kad država prestane da glumi opsednutu tvrđavu i počne normalno da sarađuje sa drugima?
Dobija se otvorenost, poverenje, investicije, lakše poslovanje, uređene institucije i poštovanje u međunarodnim odnosima.
Zamisli radiš sa inostranstvom i ne moraš da popunjavaš kilo papirologije.
Zamisli vršiš plaćanja bez razmišljanja o kursu, provizijama i blokadama.
Zamisli izvoziš robu i kamion samo prođe granicu umesto da stoji 15 sati dok roba propada.
Zamisli da mladi ne gledaju kako da pobegnu iz zemlje nego kako da u njoj naprave nešto.
Mnogo toga se dobija kada se odreknemo besmislenog inata i večitog mentaliteta "ceo svet je protiv nas".
Problem je što nekima ne odgovara uređena država. Režim godinama živi od korupcije, kombinacija i netransparentnih poslova. To mnogo teže prolazi u sistemu gde postoje jaka pravila, kontrola institucija i ozbiljna saradnja sa razvijenim državama.
Zato se narod stalno drži u strahu i izolaciji pričama kako "svi hoće da nas porobe", "unište", "otmu nešto", "uslovljavaju". Cilj je da ljudi poveruju da ćemo propasti ako se otvorimo prema svetu.
A istina je skoro obrnuta, propadamo upravo zato što smo izolovani, zavađeni sa svima i zaglavljeni u politici inata iz devedesetih.
Zar prošli put nije bio samo Sloba, pa nam ostaviše najgoru svoju gamad...
Srbijanci.Koji to “mi”? I kojoj bi grupaciji ti pripadao?
Da liĉimo na Strazbur!Cena je da Vučić i ekipa odustanu od korupcije. Tada možemo da budemo normalna uređena država i sarađujemo sa regionom.