Шта Београђани знају о "Београду на води"

Suskaju se gluposti. Eventualne slike koje se poturaju su vec od postojecih verskih objekata na udaljenim mestima.

Bio sam licno da razgledam maketu, fotografisao sam vise puta iz vise uglova i ne mogu da kazem da mi bilo sta od svih zgrada lici na dzamiju.

- - - - - - - - - -

Crkoh od smeha...posebno sa Mickom Ljubicicem i ruskim jezikom za politicare i Trifunovicem kao Edijem Ramom

Ipak nije rekao sam Kesic. Gledajuci reprizu sam cuo da je treci po redu 'analiticar' rekao kljucnu recenicu.

- - - - - - - - - -

kesić ili žanetić? enivej, slatko se nasmejah :D

Zanetic :aha2:
 
"Beograd na vodi" širi se do Sajma

Umesto od Brankovog mosta do Gazele, kompleks „Beograda na vodi" prostiraće se sve do Beogradskog sajma. Kako Novosti nezvanično saznaju, zemljište duž leve strane Bulevara vojvode Mišića eksproprisala je država, za potrebe širenja ovog kompleksa.

Zbog širenja "Beograda na vodi", kompanije koje su ovde imale svoje lokale počele su da ih prazne. Izložbeni salon fabrike nameštaja Matis već je razmontiran, a 31. januara 2019. vrata zatvara i Home plus.
- Tačno je da zatvaramo salon zbog širenja „Beograda na vodi" - kaže za Novosti Viktor Čalovski, generalni direktor ovog lanca. - Naša firma je imala višegodišnji ugovor o zakupu objekta kod Eurosan real estate. Zakup nam je otkazan zbog ovog razloga, a novi prodajni salon otvaramo u tržnom centru „Ada mol", kada bude izgrađen.
Objekat nekadašnjeg prevozničkog giganta Jugošpeda, odnosno bivša fabrika hartije koju je podigao industrijalac Milan Vapa 1924. godine, pre šest godina postao je spomenik kulture. U njemu se nalazi nekoliko firmi, koje će sada morati da budu izmeštene. Pre tačno godinu dana Novosti su pisale da će zdanje biti obnovljeno. Tadašnji prvi čovek prestonice Siniša Mali kazao je da će zgradama „Jugošpeda" i „Bigza" biti vraćen stari sjaj.
Tako bi, u sklopu „Beograda na vodi", osim „Geozavoda" i bivše Glavne železničke stanice, trebalo da se nađu i hotel „Bristol" i zgrada „Jugošpeda". Da podsetimo, Sekretarijat za imovinsko-pravne poslove grada Beograda još 2016. eksproprisao je zgrade „Simpa" i slovenačke „Iskre" u Ulici Hadži Nikole Živkovića 2 i 6, koje su prešle u ruke preduzeća „Beograd na vodi". Projekat postrojenja fabrike hartije uradio je arhitekta Karl Haniš, dok je nadzor nad zidanjem vodio domaći inženjer Vladimir Bilinski. U prostranoj zgradi nalazila su se odeljenja namenjena proizvodnji i skladištenju hartije, kao i biro vlasnika, kuhinja i trpezarija, radnička ambulanta i sobe za odmor. Kao prva fabrika namenski građena za industrijsku proizvodnju papira, pune tri decenije bila je i jedina fabrika te vrste u Srbiji. Danas je jedna od najočuvanijih i najznačajnijih objekata industrijske arhitekture u Beogradu i Srbiji.

http://www.gradjevinarstvo.rs/vesti/16572/810/beograd-na-vodi-siri-se-do-sajma
 
Beograd na vodi, juče
Fontana pici, zaliva dodatno haha



Sve je naopako od kad su došli napredni, sve.

Nema potrebe da budemo maliciozni.
Kad su prirodne nepogode u pitanju niko nije pošteđen i ovakve stvari se svuda dešavaju.
Ali pusti Srbi moraju da pljuju sve svoje...

Nemačka u maju
https://www.thelocal.de/20190521/in-photos-storm-axel

Keln prošle godine
https://www.accuweather.com/en/videos/zxjualrk
 
Da ali gledaj šta se ovde dešava a ne Nemcima...svako mora svoje prvo gledati, tako je kod normalnih ljudi.

Maliciozni su jer je ceo grad prokopan...
Verovatno
Pogledaj koja pitanja postavlja i barem na jedno odgovori kada već branis vlast koja nosi apsolutnu odgovornost za plivanje po ulicama,prevozu itd.

Daleko od toga da branim ovu vlast, ti ne znaš moju političku orijentaciju,
ali barem treba biti objektivan.

Raskopane ulice, nemaju nikakve veze sa poplavama!!!
Poplave su bile i u drugim ulicama...
 
Usled čega?!
Ajmo malo logika, padale su i jače kiše u proslosti pa nisu automobili plivali po ulicama...
Try again...

Pa da, ajmo malo logike...padale su jače kiše, ali nisu trajale ovoliko dugo i svaki dan, pa je zemlja prezasićena
a kišna kanalizacija ne može toliko vode da primi.
Uzmi ti ono crevo za pranje ulica, pa ga pusti u kadu. Šta će se desiti?
Pa kada će početi da preliva...

Čista logika.

Sad će vlast da vam bude kriva i za sunce i kišu i grad....
 
Pa da, ajmo malo logike...padale su jače kiše, ali nisu trajale ovoliko dugo i svaki dan, pa je zemlja prezasićena
a kišna kanalizacija ne može toliko vode da primi.
Uzmi ti ono crevo za pranje ulica, pa ga pusti u kadu. Šta će se desiti?
Pa kada će početi da preliva...

Čista logika.

Sad će vlast da vam bude kriva i za sunce i kišu i grad....
Када су биле све оне кише 2014. и поплаве по Србији, у Београду није било оваквих хаварија као сада... а кише је свакако било довољно.
 
Drveće popadalo na automobile,ljudima se kola gase od vode na isključenju sa autoputa,Novi Beograd kao Venecija,po "najmodernijim" tržnim centrima ti treba splav i prsluk za spasavanje da od H&M dođeš do C&A... šteta je već ozbiljna.razumem ja da kišna kanalizacija ima svoje limite ali jbt jel proverio neko stanje, jel su komunalne službe pokupile đubre,travu i lišće koje se potencijalno sliva i zapušava iste kada krene bujica...a naročito šut,pesak i šljunak sa nekih od hiljada "gradilišta" u svakoj drugoj ulici stoko nenormalna?

Jel video neko gradonačelnika ovih dana...mislim onog nominalnog . Jasno je meni da niko neće odgovarati za ovo, ali ajde pravi se da radiš svoj posao,izađi i laži nas malo ti...da odmorimo od one debilčine jer ću raztbiti tv kad ga vidim ponovo :koto:
 

Back
Top