Srpsko stalno kontriranje Zapadu, NATO paktu i SAD-eu je na srpsku štetu.

Srpsko stalno kontriranje Zapadu, NATO paktu i SAD-eu je na srpsku štetu?

  • Da.

    glasova: 13 35,1%
  • Ne.

    glasova: 24 64,9%

  • Ukupno glasova
    37
Ne vjerujem da će Srbija trpjeti od Zapada neke teže posljedice, čisto iz razloga što Zapada baš i ne doživljava pretjerano Srbiju. Radi se o jednoj malenoj balkanskoj državi s jedva 7 milijuna stanovnika. Zapadu je to kao mrlja na karti. Tako da je tvoj komentar pomalo nerealan.
Србија је главна земља за Балкан, толико смо ми Америма небитни...

Нема у политици озбиљних империја ''небитног'', поготову кад је та земља расаданик преврата и започетих светских ратова...

Уосталом ти си Хрват, разумеш се у битност Србије ко у усташа у милосрђе
 
Srpska savremena politika je u konstantnom kontriranju Zapadu, NATO paktu, SAD-eu, te u tom svom kontriranju pronalazi svoje uzore i "spas" u Rusiji i Kini i stalno "sanja" o "propasti Zapada, propasti NATO pakta, Amerike i Evropske unije a istovremeno sa tim "snovima" okružena je istim tim po vlastitom izboru"neprijateljima" koji Srbe, malo, malo pa podsjete na sebe, da niti su propali a niti to namjeravaju već naprotiv da imaju i moć i silu i novac i sve ono što Srbe drži u njihovoj interesnoj sferi i da mogu i da "istuku" a i da finansijski " podmažu " Srbe i to sve po potrebi.

U međuvremenu sve te srpske kontraške aktivnosti debelo koriste i još će više koristiti srpski neprijatelji u okruženju, posebno što se više bude zaoštravao sukob između Zapada, NATO pakta, Amerike i Evropske unije na jednoj strani i Rusije i Kine na drugoj strani a radi ostvarenja svojih ciljeva na štetu srpskih nacionalnih interesa.

Ukoliko srpska politika ustraje na svome kontraškom djelovanju u odnosu na Zapad, NATO pakt, Ameriku i Evropsku uniju mislim da će u skorijoj budućnosti trpjeti ozbiljne posljedice.
Tvoja teza je u osnovi pogresna. Naime Srbi nisu kontrirali Zapadu vec su samo odbijali da puse kuraccc zapadu
sto non stop cine Makedonci, Hrvati, Bosnijaki, Montenegrijanci i ostaliperverzni pusaci.
:hahaha:
 
Jako smo uplašeni, evo sve se tresemo...
Ajmo, da sagledamo sa stajališta "istorije" što se dešavalo u sličnim situacijama. Može se dogoditi, da se Rusija i "zapad" dogovore oko Ukrajine, to jest, zapad bi mogao napraviti neke ustupke Rusiji, da je smiri i pridobi na svoju stranu. Ko misliš biće kusur u ovoj situaciji? Srbija, kojoj će da otcepe Vojvodinu te je skroz oslabe i ukinu entitet RS u BiH, a moguće i Kaljiningrad i Moldova.
 
Србија је главна земља за Балкан, толико смо ми Америма небитни...

Нема у политици озбиљних империја ''небитног'', поготову кад је та земља расаданик преврата и започетих светских ратова...

Уосталом ти си Хрват, разумеш се у битност Србије ко у усташа у милосрђе
Srbija kao zemlja je nebitna, tako vojno, kako ekonomski i demografski, bitna je lokacija gde se nalazi. Niko ne želi rupu usred svoje teritorije.
 
Ajmo, da sagledamo sa stajališta "istorije" što se dešavalo u sličnim situacijama. Može se dogoditi, da se Rusija i "zapad" dogovore oko Ukrajine, to jest, zapad bi mogao napraviti neke ustupke Rusiji, da je smiri i pridobi na svoju stranu. Ko misliš biće kusur u ovoj situaciji? Srbija, kojoj će da otcepe Vojvodinu te je skroz oslabe i ukinu entitet RS u BiH, a moguće i Kaljiningrad i Moldova.

Neka probaju, nismo prvi put u sličnoj situaciji, sve ćemo ih pobiti. Ti si Hrvat, kako ti čiji je pokušaj nacije tisuću godina proveo po mađarskim štalama uopšte možeš da razumeš tako nešto? :kafa:
 
Možeš ti vređati Hrvate koliko god želiš. Imaj na umu, da su imali uvek neki oblik državnosti, dok je to za Srbe upitno. Ako znaš istoriju, znaš da su bile u 18 stoljeću velike seobe Srba, koji su se povlačili zajedno sa Habsburškom vojskom te se naselili u Vojvodini i Slavoniji, gde su im to dozvolili Habzburzi. Mogu vam to i oduzeti u igri velikih sila. Ništa lično. Vi možete u tom slučaju da napravite jedino kolektivni harakiri isto kao i sve male nacije.
p.s. ne pripadam južnim slavenima rodom, to znaći, da ne mogu bit Hrvat.
 
Možeš ti vređati Hrvate koliko god želiš. Imaj na umu, da su imali uvek neki oblik državnosti, dok je to za Srbe upitno. Ako znaš istoriju, znaš da su bile u 18 stoljeću velike seobe Srba, koji su se povlačili zajedno sa Habsburškom vojskom te se naselili u Vojvodini i Slavoniji, gde su im to dozvolili Habzburzi. Mogu vam to i oduzeti u igri velikih sila. Ništa lično. Vi možete u tom slučaju da napravite jedino kolektivni harakiri isto kao i sve male nacije.
p.s. ne pripadam južnim slavenima rodom, to znaći, da ne mogu bit Hrvat.

Nisu to uvrede, nego činjenice. Što se oblika državnosti tiče, došao vam Mađar, obesio "narodnog kralja" o granu i sledećih tisuću godina eto vas kako im fafate. Zar zaista misliš da ćemo primati savete od vas takvih?
 
Nisu to uvrede, nego činjenice. Što se oblika državnosti tiče, došao vam Mađar, obesio "narodnog kralja" o granu i sledećih tisuću godina eto vas kako im fafate. Zar zaista misliš da ćemo primati savete od vas takvih?
Izvini, ali gde su Srbi bili sve to vreme?
Vazali Osmanlijama? Imali pašaluk?
Ne dajem ja nikome savete, ali imam komentar, ti izgleda ne poznaješ dobro činjenice, niti realno stanje i mogućnosti, koje proizlaze iz ovog.
 
Izvini, ali gde su Srbi bili sve to vreme?
Vazali Osmanlijama? Imali pašaluk?
Ne dajem ja nikome savete, ali imam komentar, ti izgleda ne poznaješ dobro činjenice, niti realno stanje i mogućnosti, koje proizlaze iz ovog.

Za to konkretno vreme Srbi su stvorili carstvo, ubili ne jednog već dva turska sultana (doduše ovog drugog uz pomoć samih Turaka), jednog bugarskog cara i konstantno se borili protiv svega što im je pretilo. Počeci Vojvodine sežu do cara Jovana Nenada, primera radi, koji je počistio Turke sa tih prostora nakon što su oni slomili Mađare na Mohaču. I još mali milion drugih stvari kojih kod Hrvata nema niti će ih ikad biti. Dakle, vi ste jadni, mi smo za vas spejs - šatl :kafa:
 
Možeš ti vređati Hrvate koliko god želiš. Imaj na umu, da su imali uvek neki oblik državnosti, dok je to za Srbe upitno.
:hahaha:

Ako znaš istoriju, znaš da su bile u 18 stoljeću velike seobe Srba, koji su se povlačili zajedno sa Habsburškom vojskom te se naselili u Vojvodini i Slavoniji, gde su im to dozvolili Habzburzi.

Па живели су и пре тих сеоба, Будим - данашња престоница Мађарске је био 100% Србски град... Ти се разумеш у повјест, ко гласач хдза у великосрбовање бољшевика у Србији...

Mogu vam to i oduzeti u igri velikih sila. Ništa lično. Vi možete u tom slučaju da napravite jedino kolektivni harakiri isto kao i sve male nacije.
p.s. ne pripadam južnim slavenima rodom, to znaći, da ne mogu bit Hrvat.

Који си денацификовани и самозагонетни одрод, без икакве колективне свести... ту причу сачувај за психијатра
 
Ukoliko srpska politika ustraje na svome kontraškom djelovanju u odnosu na Zapad, NATO pakt, Ameriku i Evropsku uniju mislim da će u skorijoj budućnosti trpjeti ozbiljne posljedice.

Заборавио си трећу опцију:

Апокалипса по Храниславу: И стотину сармоатских коњаника ће љетијатих небјесами на крилатим коњима. И Сербијах ће гледати са планине Ртња како небеса горјаху тамо где Солнце за хоризон золази и сотонисти у пламенијам нестајух.
 
Ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil rekao je da razume da Srbija ima dugu i tešku istoriju sankcija, kao i da SAD imaju razumevanje za to, ali da ona ipak mora dobro da pogleda gde su joj nacionalni interesi, kao i da je uveren da će pre ili kasnije videti da je na Zapadu.

„Upozorio bih Srbe da razumeju da ovo nije ona njihova ‘majka Rusija’, imamo posla sa veoma drugačijom Rusijom“, rekao je američki ambsadador u intervjuu za RTS.


Hil je rekao da zna da je to teško i da Srbija ima decenijama dobre odnose sa Rusijom, ali da je ovo veoma drugačija Rusija, Rusija koja brutalno napada svoje susede i da Srbija treba da se izjasni.

%D0%9A%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%20%D0%A5%D0%B8%D0%BB(1).jpg


Rekao je da ne stavlja taj stav Srbije u kontekst posledica, već da govori da ovo nije stara Rusija, ona iz devedesetih, radi se o sasvim novoj situaciji i Rusiji, koja se ponaša protivzakonitao i Rusiji koju većina sveta osuđuje, ukazujući da je to pitanje za Srbiju.

„Da li ćete sedeti na ogradi između dobra i zla, da li je tu mesto vašem nacionalnom interesu. Ljudi postavljaju teška pitanja“, rekao je on i dodao da pravi razliku između postavljanja teških pitanja i pretnji Srbiji.
„Ako pogledate Evropu, vrlo malo zemalja, čini mi se samo Belorusija i Srbija nisu Rusiji uvele sankcije. To je pitanje, da li Srbija želi da ostane u tom društvu. Mnogo zemalja je uvelo sankcije i to ih košta. Pitanje je da li sankcijama mogu uticati na ponašanje Rusije, ali su ih ipak uvele jer razumeju da treba da budu ujedinjene i da se suprotstave onome što Rusija radi“, rekao je Hil.

Ne misli, rekao je, da iko preti Srbiji po tom pitanju, ali misli da druge države traže od Srbije da se izjasni.

„Da li ćete sedeti na ogradi između dobra i zla, da li je tu mesto vašem nacionalnom interesu. Ljudi postavljaju teška pitanja“, rekao je on i dodao da pravi razliku između postavljanja teških pitanja i pretnji Srbiji.

Hil je rekao da nema puno takvih zemalja u Evropi koje su se zaustavile na osudi Rusije, već su se priključile sankcijama i da Srbija „mora na tome da poradi“.

Radimo na tome da Srbija ima raznovrsne dobavljače energenata

Govoreći o mogućoj pomoći SAD u slučaju da Srbija bude pogođena ako uvede sankcije Rusiji, američki ambasador je rekao da njegova zemlja radi na tome da Srbija ima raznovrsne dobavljače energenata i da će nastaviti to da radi, kao i da je to u interesu obe strane.

„Želimo da radimo na tome sa Srbijom, američke kompanije su vrlo zainteresovane da Srbija pronađe dodatne ponuđače energenata, kako ne bi živela pod ucenom kakva dolazi iz Rusije“, rekao je Hil.

Ocenio je da je u interesu Srbije da ima različite ponuđače, da nijedan ne bi mogao da je ucenjuje.

„Definitivno je u cenu uključen i politički trošak i svaka zemlja uključujući i Srbiju treba da se zabrine kada dobavljač osnovnih potreba za grejanje i struju to veže za svoje političke potrebe, kao što to Rusija radi Srbiji i drugima“, dodao je on.

U osvrtu na pitanje Kosova, Hil je rekao da razume da je to veliko pitanje za ljude u Srbiji, ali ih poziva da vide razliku između situacije na Kosovu i sadašnje u Ukrajini.

Rusija je, rekao je, potpisala Budimpeštanski memorandum iz maja 1994, gde se eksplicitno složila da se poštuje teritorijalni integritet suseda, a baš to sada krši, i pozvao je ljude u Srbiji da prate šta se danas dešava oko Ukrajine.

„Razumem da je to veliko pitanje za ljude u Srbiji. Ali ih takođe pozivam da razumeju veliku razliku između tog veoma teškog pitanja i situacije u kojoj sada imamo veliku silu koja se ponaša drugačije i pokušava za sebe da otme nešto što pripada susedu. I to je sasvim drugačija situacija. I ne mislim da je dobro osvrtati se na istorijske sličnosti, mislim da treba da se okrenemo rešavanju situacije kakvu imamo danas“, rekao je Hil.

(Beta-RTS)
 
Србија је главна земља за Балкан, толико смо ми Америма небитни...

Нема у политици озбиљних империја ''небитног'', поготову кад је та земља расаданик преврата и започетих светских ратова...

Уосталом ти си Хрват, разумеш се у битност Србије ко у усташа у милосрђе
Možeš ti prosipati frustraciju do sutra, ali svejedno ostaje da je Srbija jedna mala i nebitna zemlja. Kao i većina zemalja na Balkanu.
 
Srbija je ključna i za stabilizaciju i za destabilizaciju Balkana.
Devedesetih je trebalo Srbiju na kolena da se uruši Jugoslavija. I dalje se u exYU neguje mržnja prema Srbiji da bi se onemogućilo bilo kakvo jedinstvo sa te strane. To Zapadu ne odgovara.
Ali....
Zapadni Balkan JESTE važan Zapadu, ali i Istoku, pa i njihovim uzajamnim odnosima. Turska - Srbija - Mađarska - to opet postaje važan put. Zato se nama i dopušta ono što se drugima brani - npr. nismo dali sankcije Rusiji.
Zapad nas je odvojio od bivše Jugoslavije i sve više mi se čini da to i neće biti tako loše po nas. Šta će sa ostalim bivšim Jugoslovenima biti - nemam pojma, a i ne zanima me. A i oni bi trebalo da brinu svoju brigu, jer njihova budućnost više nije vezana za nas.
Naš razlaz je ovog puta konačan.
 
Srbija je ključna i za stabilizaciju i za destabilizaciju Balkana.
Devedesetih je trebalo Srbiju na kolena da se uruši Jugoslavija. I dalje se u exYU neguje mržnja prema Srbiji da bi se onemogućilo bilo kakvo jedinstvo sa te strane. To Zapadu ne odgovara.
Ali....
Zapadni Balkan JESTE važan Zapadu, ali i Istoku, pa i njihovim uzajamnim odnosima. Turska - Srbija - Mađarska - to opet postaje važan put. Zato se nama i dopušta ono što se drugima brani - npr. nismo dali sankcije Rusiji.
Zapad nas je odvojio od bivše Jugoslavije i sve više mi se čini da to i neće biti tako loše po nas. Šta će sa ostalim bivšim Jugoslovenima biti - nemam pojma, a i ne zanima me. A i oni bi trebalo da brinu svoju brigu, jer njihova budućnost više nije vezana za nas.
Naš razlaz je ovog puta konačan.

Sve se vidi po životnom standardu, visini plaća.
 
Србија никоме не контрира.Ми имамо своје интересе и наш интерес је да не уводимо санкције Русији, неко ко има интерес да то ради нека уводи санкције.

Србија није члан ЕУ и НАТО, и није дужна да усаглашава своју политику са овим империјалистичким савезима.

Западни империјалисти су кренули у конфронтацију са Русијом, која може резултирати и нуклеарним ратом, а Србији није у интересу да преузима ризик нуклеарног рата.Ко хоће да ризикује, нека опроба срећу, можда руске нуклеарне бојеве главе и не функционишу.
 
Pritici na Srbiju rastu, jer svi žele kraj te sage oko Kosova, izjavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, uz napomenu da se neće birati sredstva da se do toga dođe. Vučić je rekao i da nije isključeno da se povuče sa funkcije kako bi kupio šest do devet meseci vremena za Srbiju.
sankc1.jpg

Vučić je rekao za Prva TV da je u razgovoru i sa američkim državnim sekretarom Entonijem Blinkenom čuo za rok od nekoliko nedelja da se reši pitanje Kosova, ali smatra da je to nerealno.
Vidim večeras da je Kvinta zatražila hitan prijem i pretpostavljam da će mi doneti sve ono što je albanski list objavio da treba uraditi do 24. februara sledeće godine, pa deluje da će po svaku cenu da traže neko rešenje, rekao je Vučić.
Vučić je izjavio da se Srbija suočava sa duplim pritiskom, oko sankcija Rusiji i rešenja za Kosovo i Metohije, i da oba idu u bloku.
Čekam da vidim šta će sutra da mi dostave iz Kvinte, najavili su da imaju nešti i zato su žurili, nadam se samo da nije tekst iz Albanijan posta, rekao je Vučić.
Nama je Evropa potrebna iz milion razloga, zbog fabrika, vrednosti, pravila i pravde, ali svima otvoreno kažem da jedna zemlja i narod ne mogu uvek da budu žrtva, da bi neko opravdao svoju lošu politiku i gaženje međunarodnog pravnog poretka, rekao je Vučić.
Ništa ne treba odbijati unapred, ali od onoga što vidim, sve je to teško za Srbiju, a ako moram u ovom trenutku da se odredim – nisu nam dali šansu, kazao je Vučić.
Upitan o spekulacijama da bi mogao da se povuče sa funkcije predsednika, Vučić je reako da bi to mogao da učini kao „taktički potez“ kako bi spasio svoju zemlju i kupio joj od šest do devet meseci.
Vučić je rekao da čovek koji je u političkoj areni mora da razmišlja svakog dana o ostavci i da takva opcija mora da postoji u taktici koju zemlja sprovodi.
„Nisam to rekao zato što sam slabić, zbog toga što ne smem nešto da uradim ili što sam lenj i pritisnut od svog naroda“, naveo je Vučić i poručio da ne beži od odgovornosti.
„O tome mogu da razmišljam u trenutku kada je takva situacija da treba da kupim vreme za Srbiju ako vidim da je nešto nemoguće, iako svemu prilazim da pronađem rešenje“, napomenuo je.
„Takva opcija u taktici koju Srbija sprovodi mora da postoji i može da donese šest do devet meseci zemlji“, predočio je Vučić.
Sankcije Rusiji tek kada budemo egzistencijalno ugroženi
Vučić je izjavio da se sankcije Rusiji neće uvoditi sve dok ne bude postojala egzistencijalna ugroženost za Srbiju i njene građane. Vodićemo politiku samostalno i u skladu sa zaključkom Saveta za nacionalnu bezbednost, rekao je Vučić.
Ako dođemo u situaciju da smo egzistencijalno ugroženi, obratiću se građanima i reći – moramo, ali mislim da još nije taj trenutak, rekao je Vučić i naglasio da Srbija ništa ne duguje Rusiji.
Objasnio je da je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova, koji nije pod sankcija, došao u Beograd da održi konsultacije sa ruskim ambasadorima u regionu i naglasio da to niko nije krio kao što su pojedini mediji i političari objavili.
"I sada kažu krili smo nešto. Došli su redovnim avionom, video se i sa Selakovićem, koji mu je poželeo dobre susrete. Ja nisam imao formalni susret, već smo imali neku vrstu radnog doručka, pošto tog čoveka dugo poznajem. I sada ljudima želim da kažem, određeni mediji su preneli da je 'Vučić rekao Grušku da je Srbija pod velikim pritiscima'. Sve što kažem vama, Amerikancima, kažem i Rusima. Postavlja se pitanje, da sam ja hteo da sakrijem susret sa njim što bih ja želeo to da sakrijem. Pa možda, da bih sačuvao Srbiju. Pa što ste me onda denuncirali, predsednika svoje zemlje. Šta ste vi, profesionalni denuncijanti", rekao je.
Dodao je da je Srbija opredeljena za Evropu, ali da neki hoće da nam predoče da ne smemo da imamo ni trunku samostalnosti.
"Dokle god ne postoji egzistencijalna ugroženost za Srbiju i građane, vodićemo politiku koja je određena na Savetu za nacionalnu bezbednost. Ako se nešto promeni, otvoreno ćemo reći građanima sve. Ponosan sam što 240 dana vodimo samostalnu politiku" naglasio je Vučić.
Istakao je da Srbija nije ništa dužna Rusiji, ali da pamti šta je Moskva uradila 2015. godine, i da pamti kako Rusija i Kina čuvaju integritet Srbije u UN.
"Mi to radimo zato što imamo poštovanje prema sebi. Ja tražim moralnu, pravnu, besprekorno čistu poziciju za zemlju koju volim najviše. Ja tražim poziciju za Srbiju. Mi smo bili pod sankcijama decenijama", istakao je on.
Vučić je podsetio da je Zdravko Ponoš u istom ovom studiju rekao da on ne bi uvodio sankcije Rusiji, a da će Vučić uvesti 3. aprila.
On je kazao da sankcija nema, i da je njegovo "možda i pokušaćemo", mnogo tvrđe od njihovog najtvrđeg da.
"Njihova reč ne vredi ništa, a moja znači, i poštuje se u svetu. Kada dam reč i kažem da ćemo rešavati pitanje viza, videli ste da smo počeli. Što kažemo to ćemo da uradimo", kazao je predsednik.
 

Back
Top