Srpsko stalno kontriranje Zapadu, NATO paktu i SAD-eu je na srpsku štetu.

Srpsko stalno kontriranje Zapadu, NATO paktu i SAD-eu je na srpsku štetu?

  • Da.

    glasova: 13 35,1%
  • Ne.

    glasova: 24 64,9%

  • Ukupno glasova
    37
Zanimljivo skroz je da su moji 1941. borili se za srpsku drzavu dok su tvoji dolazili (Drazin izaslanik Mladen Zujovic) i sraali o tome kao mrzimo Hrvate i kako radimo protiv Hrvata.

Nama su Madjari i Talijani bili bliski a vama Hrvati jer ste patili za tim da vas prihvate za vasu Jugu..

Aha, borili se za srpsku državu, a ovamo došli u Beograd iz vukojebina zajedno sa amnestiranim Hrvatima presvučenim u komuniste. I nije prvi put, isto je bilo i sa Državom SHS, jer ti je sorta nesposobna da sama sredi stvari.
 
Fakat je fakat, prva drzava koja je pustila neprijateljske vojnike da zauzmu teritoriju bez borbe.
Jos se secam kako je Milosevic povlacio tenkove na vozpvima jedno mesec dana pre nego je zvanicno kapitulirao :P
Pa to je jedino pametno sto je i napravio.
Bez toga bi bilo samo vise smrti i razaranja a gubitak samo Kosova bi bio dobra opcija da nije stalo.
 
Aha, borili se za srpsku državu, a ovamo došli u Beograd iz vukojebina zajedno sa amnestiranim Hrvatima presvučenim u komuniste. I nije prvi put, isto je bilo i sa Državom SHS, jer ti je sorta nesposobna da sama sredi stvari.
Iz tvoji rijeci i stavova ne vidim nikakve ni sposobnosti niti bilo sta pametno.
Moji nijesu dosli u Beograd osim jednog djeda koji je bio student i za vrijeme rata bio dobrovoljac u SDK, poslje rata bio na roboji desetak godina.

Malo znades ali imas dug jezik. Valjda to tako ide.
 
Iz tvoji rijeci i stavova ne vidim nikakve ni sposobnosti niti bilo sta pametno.
Moji nijesu dosli u Beograd osim jednog djeda koji je bio student i za vrijeme rata bio dobrovoljac u SDK, poslje rata bio na roboji desetak godina.

Malo znades ali imas dug jezik. Valjda to tako ide.

Ti nikad nisi ni video ništa pametno ni sposobno, jer da si imao imalo sposobnosti, mi ne bismo doživeli kasnije probleme. Kako su se tvoji borili, videli smo i po konačnom rezultatu :kafa:
 
Srpska savremena politika je u konstantnom kontriranju Zapadu, NATO paktu, SAD-eu, te u tom svom kontriranju pronalazi svoje uzore i "spas" u Rusiji i Kini i stalno "sanja" o "propasti Zapada, propasti NATO pakta, Amerike i Evropske unije a istovremeno sa tim "snovima" okružena je istim tim po vlastitom izboru"neprijateljima" koji Srbe, malo, malo pa podsjete na sebe, da niti su propali a niti to namjeravaju već naprotiv da imaju i moć i silu i novac i sve ono što Srbe drži u njihovoj interesnoj sferi i da mogu i da "istuku" a i da finansijski " podmažu " Srbe i to sve po potrebi.

U međuvremenu sve te srpske kontraške aktivnosti debelo koriste i još će više koristiti srpski neprijatelji u okruženju, posebno što se više bude zaoštravao sukob između Zapada, NATO pakta, Amerike i Evropske unije na jednoj strani i Rusije i Kine na drugoj strani a radi ostvarenja svojih ciljeva na štetu srpskih nacionalnih interesa.

Ukoliko srpska politika ustraje na svome kontraškom djelovanju u odnosu na Zapad, NATO pakt, Ameriku i Evropsku uniju mislim da će u skorijoj budućnosti trpjeti ozbiljne posljedice.
Kakve su ovo gluposti?
200.gif
 
Ti nikad nisi ni video ništa pametno ni sposobno, jer da si imao imalo sposobnosti, mi ne bismo doživeli kasnije probleme. Kako su se tvoji borili, videli smo i po konačnom rezultatu :kafa:
Konacan rezultat je da su Hrvati kojih je tad bilo 5 miliona napali na 300 000 Srba, a da je 10 milona takvih kao ti kukavica i slabica to mirno gledalo.
 
Vidim ti si se borio do poslednjeg daha, zato si sad toliko ozlojeđen, a verovatno sa onog sveta kucaš i te poruke, jer si onako junački onomad poginuo :kafa:
Ja nijesam glup za razliku od vas i vase sorte. Moja pogibija ne bi znacila nista osim samo kraj moga zivota. Ja jesam bio spreman (mladost ludost) da poginem bez problema.

Zamisli to 200 000 hrv. bojovnika na 300 000 Srba, od kojih su 30 000 vojnici, a 270 000 zene, djeca i starci. Dok srpske junacine gledaju mirno i prigovaraju "kako se nijesmo borili".
 
Ja nijesam glup za razliku od vas i vase sorte. Moja pogibija ne bi znacila nista osim samo kraj moga zivota. Ja jesam bio spreman (mladost ludost) da poginem bez problema.

Zamisli to 200 000 hrv. bojovnika na 300 000 Srba, od kojih su 30 000 vojnici, a 270 000 zene, djeca i starci. Dok srpske junacine gledaju mirno i prigovaraju "kako se nijesmo borili".

Nisi, pametno si pobegao, pa sada ovenčan oreolom heroja prozivaš kukavice koje te nisu sledile u toj junačkoj bežaniji :kafa:
 
Nisi, pametno si pobegao, pa sada ovenčan oreolom heroja prozivaš kukavice koje te nisu sledile u toj junačkoj bežaniji :kafa:
Ja nikakav heroj nijesam. Niti sam to ikad zelio. Tvoja tvrda tivka ne moze da shvati da ima ljudi koji bi samo ziviloi svoj zivot na miru dok su na ovoj usranoj planeti.

A o tome da sam kukavica i da sam nesposoban. Pa evo danas nakon godina, ostarilo se i ni zdravlje nije kao sto je nakad bilo, eto i danas nakon svih godina ja bi mogao u jednoj sobi tuci se sa deset takvih kao ti.
Ne glupo i iz objesti, nego ako bi morao braniti sebe i svoga.
Znam da ovo ne moze uci u tvoju tikvu ali tako je to.
 
Ja nikakav heroj nijesam. Niti sam to ikad zelio. Tvoja tvrda tivka ne moze da shvati da ima ljudi koji bi samo ziviloi svoj zivot na miru dok su na ovoj usranoj planeti.

A o tome da sam kukavica i da sam nesposoban. Pa evo danas nakon godina, ostarilo se i ni zdravlje nije kao sto je nakad bilo, eto i danas nakon svih godina ja bi mogao u jednoj sobi tuci se sa deset takvih kao ti.
Ne glupo i iz objesti, nego ako bi morao braniti sebe i svoga.
Znam da ovo ne moze uci u tvoju tikvu ali tako je to.

E, sada živiš svoj život, i provodiš ga tako što zagorčavaš život drugima. Što se tvoje odbrane tiče i sa kim bi mogao da se tučeš, neka ti bude, ali upravo takve nerealne procene su te i dovele do ove situacije u kojoj si sada.
 
E, sada živiš svoj život, i provodiš ga tako što zagorčavaš život drugima. Što se tvoje odbrane tiče i sa kim bi mogao da se tučeš, neka ti bude, ali upravo takve nerealne procene su te i dovele do ove situacije u kojoj si sada.
U kakvoj situaciji sam sad? Nijesam gladan, go ni bos, doprilike zdrav i tako. Sve ostalo je bonus. Ali ti neces doci do toga spoznanija za jos 20 godina?

Moje procjene su realne, uvijek bile. Eto recimo stranci cijene moju strucnost, radnu etiku, moral i inteligenciju i za sve to dobijam vise nego prosjecnu nadoknadu.
Sta tu fali i sta ima jos?

Eto i danas nakon svih godina znadem bez problema organizovati pjesadijskii napad, odbranu, izvidjanje, zasjedu, prepad itd. uz ispravnu procjenu situacije.
 
Nije se u bgd znalo uopste za Oluju, da nije bilo b92, ne bih znao, i pre nego smo se okupili bilo je gotovo :P
Pa nije se to desilo za jedan dan, mnoge pogresne i nevaljane odluke i potezi su doneseni da do toga dodje. Inace su nam oni dosli s ledja, sa srpske a ne sa hrvatske strane.

Ali dobro.

On ima obraza i pameti spocitavati nekome da "nije se borio" u situaciji dje bilo sa hrvatske i musl. strane vise vojnika nego sto je zapadni dio Krajine imao stanovnika.
 
U kakvoj situaciji sam sad? Nijesam gladan, go ni bos, doprilike zdrav i tako. Sve ostalo je bonus. Ali ti neces doci do toga spoznanija za jos 20 godina?

Moje procjene su realne, uvijek bile. Eto recimo stranci cijene moju strucnost, radnu etiku, moral i inteligenciju i za sve to dobijam vise nego prosjecnu nadoknadu.
Sta tu fali i sta ima jos?

Eto i danas nakon svih godina znadem bez problema organizovati pjesadijskii napad, odbranu, izvidjanje, zasjedu, prepad itd. uz ispravnu procjenu situacije.

U situaciji si da žališ za Krajinom, nisam ništa pričao o tvom materijalnom stanju. Sve ovo što si naveo nema veze sa pričom koju smo započeli. A ako te zanima koja ti je pogrešna procena, to bi bilo verovanje Miloševiću. Nisam ja krojio politiku, a ni većina srpskog naroda, nego on. A on je Krajinu iskoristio kao čip na talonu koji je zamenio za samoukidanje Hrvata u BiH. To je sve jasno sada, ali ni tebi ni tvojima nije bilo jasno onda.
 
U situaciji si da žališ za Krajinom, nisam ništa pričao o tvom materijalnom stanju. Sve ovo što si naveo nema veze sa pričom koju smo započeli. A ako te zanima koja ti je pogrešna procena, to bi bilo verovanje Miloševiću. Nisam ja krojio politiku, a ni većina srpskog naroda, nego on. A on je Krajinu iskoristio kao čip na talonu koji je zamenio za samoukidanje Hrvata u BiH. To je sve jasno sada, ali ni tebi ni tvojima nije bilo jasno onda.
Na koji nacin smo mi mogli zaobici Milosevica koji je bio na celu Srbije? Nama je pomoc bila potreba od bilo koga a valja posto smo Srbi, valjda bi najprije bila od Srbije??

Ako je odgovor NE, onda ta Srbija nema nikakvu buducnost.

I ne, nikako na tu pomoc ne mislim da Srbija skace u vatru za nas. Pomoc na koju mislim je trebala biti dobrovolci (koje bi Srbija ne slala nego podrzala AKO ONI SAMI OCE a znam da je takvih u Srbiji bio OK broj da su imali podrsku drzave i vlasti). I da nam posalje pjesadijske oficire i podficire koji su iz nasih krajeva (sto je trazeno cijeli rat i sto nikad nije uradjeno).
 
Na koji nacin smo mi mogli zaobici Milosevica koji je bio na celu Srbije?

Recimo na način na koji su ga odjebali Srbi iz Srpske pri kraju, pa im je on udario sankcije. Doduše, njih je bilo više, pa im se i moglo, a vas nije bilo ni izbliza toliko. I tu onda dolazi na red sposobnost procene situacije. Sagledaš svoje mogućnosti i vidiš šta možeš da uradiš. U konkretnom slučaju, ako vidiš da ne možeš da izdržiš rat sam, onda napraviš dogovor sa Hrvatima. Verovatno bi taj dogovor bio jako bolan, ali verujem da ovo sada boli više.
 
Pa nije se to desilo za jedan dan, mnoge pogresne i nevaljane odluke i potezi su doneseni da do toga dodje. Inace su nam oni dosli s ledja, sa srpske a ne sa hrvatske strane.

Ali dobro.

On ima obraza i pameti spocitavati nekome da "nije se borio" u situaciji dje bilo sa hrvatske i musl. strane vise vojnika nego sto je zapadni dio Krajine imao stanovnika.
Nije to moglo da se zavrsi bez saradnje sa bgd. Milosevic je mogao da udari iz Slavonije, znali su da Milosevic nece nista preduzeti pa su mirne
glave to izveli. Sramotno je sto su rezimski mediji krili.
 
Recimo na način na koji su ga odjebali Srbi iz Srpske pri kraju, pa im je on udario sankcije. Doduše, njih je bilo više, pa im se i moglo, a vas nije bilo ni izbliza toliko. I tu onda dolazi na red sposobnost procene situacije. Sagledaš svoje mogućnosti i vidiš šta možeš da uradiš. U konkretnom slučaju, ako vidiš da ne možeš da izdržiš rat sam, onda napraviš dogovor sa Hrvatima. Verovatno bi taj dogovor bio jako bolan, ali verujem da ovo sada boli više.
A kako bi bilo da u tu tezu ubacis, da je taj rat na Balkanu bio rat sviju Srba a ne samo djelic po djelic? Da su Hrvati i muslimani mogli ZAJEDNO ratovati protiv Srba i pomagati jedni druge, a da Srbi nijesu mogli zajendo sa Srbima????

Kratkovidost koja smatra da je rat bio samo stvar nekih tamo Srba na bilo kojem lokalnu je i dovela do nezeljeni stvari.
 
Nije to moglo da se zavrsi bez saradnje sa bgd. Milosevic je mogao da udari iz Slavonije, znali su da Milosevic nece nista preduzeti pa su mirne
glave to izveli. Sramotno je sto su rezimski mediji krili.
Pa to bi bio pametniji nacin. Ne da Srbija uskace naglavacke u vatru nego da zaprijeti, da ucini bar korake. To bi dovelo do toga da i stranci to na drugi nacin rjese.
Mi bi bili dio Hrv.ovako ili onako. Ispalo je najgore moguce i cisto srpski krajevi u obe Krajine su zauvijek izgubljeni.

Da je to uradjeno tad, mozda ne bi ni doslo do gubitka Kosova.

Ovako Hrvati su znali da su im ruke skroz odrijesene i da mogu raditi sta oce (uz garancije BG i Pala). S time da smo iz nekog razloga gurani u rat sa 5. korpusom iako nijesmo imali snaga za to.Tako da je 4. avgusta 1995. pola Vojske Krajine, sve mobilne i nabolje jedinice bile angazovane na Bihacu, a da Dinaru na primjer nije branio gotovo niko osim par ceta pandurije.
 
A kako bi bilo da u tu tezu ubacis, da je taj rat na Balkanu bio rat sviju Srba a ne samo djelic po djelic? Da su Hrvati i muslimani mogli ZAJEDNO ratovati protiv Srba i pomagati jedni druge, a da Srbi nijesu mogli zajendo sa Srbima????

Kratkovidost koja smatra da je rat bio samo stvar nekih tamo Srba na bilo kojem lokalnu je i dovela do nezeljeni stvari.

Možda zato što su Hrvati i muslimani mogli da se skoncentrišu jer nisu imali o čemu drugom da brinu, dok je srpski narod ratovao na nekoliko frontova. Da ne pričam o periodu embarga i sankcija, pošto pojma nemaš kako je to ovde izgledalo. Znaš šta znači embargo pre svega? Nema uvoza. A ako nema uvoza, onda nema ni potrebnih sirovina za proizvodnju oružja i municije. Mi nismo mogli da proizvedemo dovoljno, ne znam onda kako zamišljaš da se ovde sprovede opšta mobilizacija i svi pošalju na front? A tek što smo u tom momentu ostali bukvalno sami, čak ni Rusi nam nisu pružili podršku, štaviše uveli su nam i oni sankcije. Dakle, Srbija ne može da isprazni svoje kasarne i povuče vojsku sa svih granica, samo da bi sve to poslala u rat.
 
Pa to bi bio pametniji nacin. Ne da Srbija uskace naglavacke u vatru nego da zaprijeti, da ucini bar korake. To bi dovelo do toga da i stranci to na drugi nacin rjese.
Mi bi bili dio Hrv.ovako ili onako. Ispalo je najgore moguce i cisto srpski krajevi u obe Krajine su zauvijek izgubljeni.

Da je to uradjeno tad, mozda ne bi ni doslo do gubitka Kosova.

Ovako Hrvati su znali da su im ruke skroz odrijesene i da mogu raditi sta oce (uz garancije BG i Pala). S time da smo iz nekog razloga gurani u rat sa 5. korpusom iako nijesmo imali snaga za to.Tako da je 4. avgusta 1995. pola Vojske Krajine, sve mobilne i nabolje jedinice bile angazovane na Bihacu, a da Dinaru na primjer nije branio gotovo niko osim par ceta pandurije.
Ja se dobro secam kad je narod postavljao pitanje, sta kad Hrvatska ojaca i napadne, sta ce onda biti, Milosevic je preko svojih medija propagirao
da ce Srbija da udari. To je bilo aktuelno kada se JNA povlacila u Srbiju. Secam se ko juce da je bilo...
 

Back
Top