Srpsko "rusofilstvo" između riječi i činjenica.

U kojoj državi biste radije živjeli i radii?

  • Njemačka.

    glasova: 16 69,6%
  • Ruska Federacija.

    glasova: 7 30,4%

  • Ukupno glasova
    23

Grossmeister

Primećen član
Poruka
922
Autorska.

R.jpg


OIP.jpg


Srbi slove kao veliki i najveći rusofili u svijetu, do te mjere da Srbe nazivaju "mali Rusi". Kad čovjek sluša Srbe, "puna usta" hvale i podrške za Ruse, a opet kad čovjek pogleda činjenice srpske riječi ne prate djela ili činjenice ili u najmanjem nerazmjer je očigledan.

Počnimo od jezika, jako malo Srba poznaje a još manje se aktivno služi ruskim jezikom kao osnovom ruskog identiteta, dok s druge strane daleko više Srba poznaje "taj Srbima omrznuti njemački jezik".

Dalje useljavanje i dolazak Srba u Njemačku je nemjerljivo veći nego li u Rusku Federaciju.

Takođe i mnogi drugi parametri pokazuju da je "omrznuta Srbima" Njemačka za Srbe ipak daleko važnija od "voljene" Ruske Federacije.

O čemi se radi?

Da li to Srbi sa "rusofilstvom" lažu samo druge ili i same sebe ili je nešto "uvrnuto" i "neobjašnjivo komplikovano" to kod Srba?
 
Poslednja izmena:
ala se ovi croati prave naivni???
u najmanjem nerazmjer je očigledan.
pa sigurno necete vi da mrzite svabe koje su vam dale zeleno svetlo za genocid u ndh?
mrzecete ruse i vasu pogibiju kod staljngrada - a mi smo bili i ostali na suprotnoj strani od vas *****a
danke dojcland, i za priznavanje hrvatske kao krune politike rajha
O čemi se radi?
o globalizaciji, neokolonijalizmu i finansijalizaciji kojima polako vreme curi sada, pa kako smo nekada hrlili sada cemo da bezimo sa zapada, koji se raspada

The EU's Crisis Is Global


The EU's crisis isn't limited to energy. It is a manifestation of the global breakdown of Neocolonialism, Financialization and Globalization...
 
Poslednja izmena:
Ako nekog voliš ideš njemu a ako nekoga ne voliš i ne ideš kod njega. Kako činjenice pokazuju Srbi vole Nijemce a lažu Ruse da ih vole. Lažu i Nijemce na riječima da ih ne vole.

Tamo gde ti idu bogastva tamo ideš i ti

Ako uplatiš novac za letovanje u Antaliji nečeš krenuti ka Azurnoj obali ..

To što mi nismo svesni, a što je proizvod propagande, pa ne znamo gde idu naša bogastva/novac je tema, a ne ove propagandne baljezgarije koje se poturaju decenijama i trude se da oblikuju svest ljudi
 
Tamo gde ti idu bogastva tamo ideš i ti

Ako uplatiš novac za letovanje u Antaliji nečeš krenuti ka Azurnoj obali ..

To što mi nismo svesni, a što je proizvod propagande, pa ne znamo gde idu naša bogastva/novac je tema, a ne ove propagandne baljezgarije koje se poruraju decenijama i trude se da oblikuju svest ljudi

Znači Srbi vole novac? Znači ništa od "carstva nebeskog" i ljubavi za Ruse?
 
Znači Srbi vole novac? Znači ništa od "carstva nebeskog" i ljubavi za Ruse?

Nije poenta u ljubavi prema novcu već u izvorima za život

Ako živiš u svetu gde su određene postavke i gde se tvoji resursi koriste za model tog življenja naravno da ćeš krenuti tamo gde se oni koriste

Ako se žito iz Egipta koristilo za deljenje besplatanog hleb građanima Rima naravno da će oni koji bi jeli taj hleb na njegovom izvoru krenuti put Rima

Vremenom Rim nema dovoljno resursa da napravljenu neravnotežu zadovolji i mora da se transformiše .. transformacije gledamo do današnjih dana

Sad je "pšenica iz doline Nila" - ruski energenti i rude , a po nešto i naše u kontekstu teme
 
Nije poenta u ljubavi prema novcu već u izvorima za život

Ako živiš u svetu gde su određene postavke i gde se tvoji resursi koriste za model tog življenja naravno da ćeš krenuti tamo gde se oni koriste

Ako se žito iz Egipta koristilo za deljenje besplatanog hleb građanima Rima naravno da će oni koji bi jeli taj hleb na njegovom izvoru krenuti put Rima

Vremenom Rim nema dovoljno resursa da napravljenu neravnotežu zadovolji i mora da se transformiše .. transformacije gledamo do današnjih dana

Sad je "pšenica iz doline Nila" - ruski energenti i rude , a po nešto i naše u kontekstu teme

Znači ipak "hapa"?
 
Znači Srbi vole novac? Znači ništa od "carstva nebeskog" i ljubavi za Ruse?
volis majku i oca ali ides u svet da osvojis ceo svet, ili makar prosiris vidike

ja sam u americi jer volim american way, a nema sta da volim ili mrzim amere
pa i medju samim amerima ima i ovakvih i onakvh, od patriota do autosovinista, kao i u srbiji, verujem i u tvojoj croatiji - vi volite ne nemce nego njihovu ideologiju, ne znam zasto nam prodajes naivnost, kada je sve jasno: neki od nas idu dalje da osvajaju, a vi ostajete i cistite, samo sto ste zaglibilji u mulj etnickog ciscenja, ranije genocida
 
Znači ipak "hapa"?

Nravno, jer ni kontrola nad određenim teritorijama je posledica "hape"

Šta ima nemačka ovde da traži - već da hapa

Šta ima da traži u Rusiji i Ukrajini već da hapa
Isto važi za ceo tzv kolektivni Zapad

Mojstori su jedino da ubede ukrajinske tutubane, baš kao i mnoge balkanske tupavce da ginu i nanose bol svojima da bi oni hapali i od njih i od Rusije
 
Protiv sam cenzure ali čitajući ovakve teme,njihove uvodne tekstove tačno ću promeniti mišljenje,počeću da se zalažem za cenzuru budalaština i gluposti.
Koja je papazjanija u uvodnom postu ne može se ni iskomentarisati iole pristojno.
Da sam našao jednu suvislu rečenicu ne bih reagovao ali sem mlaćenja prazne slame,gluposti,sujete,kompleksa postavljača ne videh ništa.
 
Pa činjenice da su "mali Rusi" toliko željni da dođu i žive u Njenačkoj koju kao "ne vole" @ kao "vole"Rusku Federaciju a u nemjerljivo manjem broju idu tamo kod Rusa "da jedu hljeba i soli" sa "slavenskom braćom"?

Ja ti već rekoh zašto se ide u Nemačku, a to uzgred govori da nemci ni ono što otmu od drugih ne mogu sami da se organizuju i koriste .. već naprotiv
 
Protiv sam cenzure ali čitajući ovakve teme,njihove uvodne tekstove tačno ću promeniti mišljenje,počeću da se zalažem za cenzuru budalaština i gluposti.
Koja je papazjanija u uvodnom postu ne može se ni iskomentarisati iole pristojno.
Da sam našao jednu suvislu rečenicu ne bih reagovao ali sem mlaćenja prazne slame,gluposti,sujete,kompleksa postavljača ne videh ništa.

To je samo dokaz na koje je niske grane spala propaganda

ovakva tema vrišti "car je go"
 
Protiv sam cenzure ali čitajući ovakve teme,njihove uvodne tekstove tačno ću promeniti mišljenje,počeću da se zalažem za cenzuru budalaština i gluposti.
Koja je papazjanija u uvodnom postu ne može se ni iskomentarisati iole pristojno.
Da sam našao jednu suvislu rečenicu ne bih reagovao ali sem mlaćenja prazne slame,gluposti,sujete,kompleksa postavljača ne videh ništa.
pusti ga, jer cemo doci do saznanja odakle njemu te ideje o etnickoj cistoti, zasto ne idemo svojima, slovenima itd
pusti ga da se otvori, kao na terapiji... svasta cemo saznati
 

Back
Top