Srpski problem-tursko resenje?

Da li ste za primenu Turskog modela kod nas?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Milojko bre

Primećen član
Poruka
678
Posto vidim da Srbi nikako ne mogu da se godinama dogovore i pomire, vec se naprotiv jos vise zavadjuju medjusobno, cak sta vise dolaze na ideju da diskutuju o gradjanskom ratu, mogu samo da dodjem do zakljucka da je za nas najbolje resenje:

VOJNA vanstranacka uprava pracena timom od 30-tak najsposobnijih skolovanih eksperata na svim poljima privrede i ekonomije. Potpuno ukidanje i zabrana svih stranaka i organizacija, cije se pogubno delovnje najbolje oslikava ovde na Krstarici. Gospodu koja se svakodnevno po crvenom tepihu uz sve pocasti garde penju u cirkuski koloseum (u narodu poznat kao Narodna Skupstina), pod hitno pohapsiti i optuziti za veleizdaju i rasturanje drzave i to pod sledecim tackama:
1. Razjedinjavanje,svadjanje naroda i ugrozavanje nacionalne bezbednosti svojim pogubnim delovanjem, decenijskim obmanjivanjem naroda svojim kontraproduktivnim kvazi-nacionalnim ideologijama.
2. Ugrozavanje opste nacionalne bezbednosti sistematskim unistavanjem odbrambene sposobnosti drzave smanjivanjem vojne sile i borbene gotovosti.
3. Izazivanje socijalnih nemira uz pretnju izbijanja oruzanih sukoba usled neobezbedjivanja minimalnih socijalnih uslova za egzistenciju najugrozenijeg sloja naroda.
4. Nedelovanjem protiv ocigledno potencijalno separatisticki opredeljenih drzavljana sa izvesnim politickim uticajem na manjinske grupacije.
5. Diskriminisanjem gradjana Srpske nacionalnosti u sredinama sa vecinskim stanovnistvom nacionalnih manjina drugog maternjeg jezika, gde su Srbi u sopstvenoj drzavi prinudjeni da pohadjaju skole na stranom jeziku manjine i samim time dodatno motivisani da napuste takve sredine doprinoseci time etnickom ciscenju iste.(neispravljena tekovina komunizma)
6. Izazivanje opsteg nezadovoljstva i osiromasenja gradjana, sprovodjenjem privatizacije drustvene i drzavne imovine sa najcescim ishodom enormnog licnog profiterstva pojedinaca.
7. Obmanjivanje gradjana laznim predizbornim obecanjima, zarad licnog profita clanova stranke.
8. Zapostavljanje nacionalnih interesa na teritoriji citave,a posebno severne Srbije (Vojvodine) sikaniranjem zahteva poljoprivrednika i samim time podsticanje istih na razvoj ideje "autonomastva" i nelojalnosti drzavi.
9. Nejedinstvenom i nedefinisanom nacionalnom politikom po pitanju pomoci i podrske preostalim Srbima na Kosovu i Metohiji.
10. Katastrofalnom spoljnom politikom koja spusta Srbiju na nivo "sponzoruse" i doprinosi samo rusenju ugleda i autoriteta drzave i naroda, takodje i kod do sada prijateljskih nam nastrojenih drzava.
11...........
Da se odmah razumemo. Istorija je pokazala, a i dosadasnja praksa da na celokupnom balkanu, visepartijski sistem (demokratija) i mir i sloga medju narodom su dva/tri nespojiva pojma.
Mentalitet vecine naroda balkana jednostavno nije kompatibilan sa zapadno-evropskim pogledima na svet, moral i sistem vrednosti. Terati narod da prihvati mnoge zakone zasnovane na EU zakonima je besmisleno i pogubno za svaku vlast koja bi se usudila da na silu nametne slican sistem vrednosti kao recimo u Holandiji.
Svako strancarenje i malogradjansko politicarenje je Srbe neminovno dovodilo do tolikog stepena nesloge da smo sami sebi nanosili mnogo vecu stetu nego sto bi nam pravi neprijatelj ikada naneo. U retkim trenutcima sloge, uglavnom smo postizali mnogo i bivali skoro nepobedivi zahvaljujuci upravo onima na koje bi smo kasnije brzo zaboravljali, a to su bili upravo nasi vojskovodje. Sve sto bi Srbija u ratu teritorijalno dobila zaslugom vojnika i vojskovodja, to bi smo kasnije u miru polako gubili zaslugom samozivih i nesposobnih politicara, kao recimo Makedoniju, a takodje nikako mi se ne svidja diskusija sa par severnih autonomasa na forumu, jer me dovodi na zakljucak da im mnoge ideje nisu ni padale na pamet, sve dok se nisu osetili zapostavljenim od vlade u Beogradu. Prema tome trenutno sam misljenja da je u ovoj situaciji najbolje resenje vojni puc kao sto ga je napravila Turska pre 30-tak godina da bi se narod konacno odmorio od politike, a lopovi koji su pokrali i zamlacivali narod zadnjih 20 godina bili smesteni gde im je mesto. Za svaki dokazani privredni ili bankarski lopovluk sledi dozivotna robija sa mogucnoscu ublazavanja kazne u koliko se vrati u drzavnu kasu ukradeno. Od vracenih para, trecinu podjednako podeliti svim drzavljanima, drugu trecinu uloziti u opravak privrede, a ostatak uloziti u jacanje vojske jer ona nam je jedina uzdanica u povracaj autoriteta u regionu. Takodje treba vratiti na radna mesta sve nepravedno prevremeno penzionisane, a sposobne oficire, ciji je jedini razlog penzionisanja bio politicka neobojenost. Inace strogo postovanje i sprovodjenje zakona u jednoj zemlji, moze samo jos vise da privuce ozbiljnog stranog investitora.
U svakom psihicki zdravom drustvu, u ovakvim situacijama rasula sa pretnjom izbijanja opstih nemira i krajnjim ishodom gubljenja teritorije, vojska mora da odreaguje inace gubi smisao svog postojanja, pogotovo sada kada je profesionalizovana. Bilo bi krajnje u skladu sa zakletvom koju su dali drzavi da odreaguju brzo i preduhitre narod, pre nego sto dodje do krvoprolica na ulicama. Voleo bih da mogu da poverujem da ovo sve moze da se resi parlamentarnim izborima, ali jednostavno ne vidim nikoga ko bi mogao da smiri i pomiri izgladneli, politikom i visestranacjem posvadjani narod u Srbiji osim nekog novog vladara u uniformi, koji bi izbio svima iz glave politiku pokretanjem domace privrede. Iskreno se nadam da se takav vec rodio i da ce da preuzme stvar u svoje ruke ako bude zapretila opasnost da Srbin na Srbina okrene oruzje. Nisu Turci ludi kada su to vec par puta radili i koliko vidim isplatilo im se.
Dok se ne rodi onaj ko ce uspeti Srbe da ujedini i pomiri, nema nam spasa ni prosperiteta. Kao sto vec jednom rekoh i ostajem pri tome (ma koliko me sada poceli pljuvati svi redom)--Srbi nisu za demokratiju vec za diktaturu jednog jedinog coveka koji ce sa jakom policijom i ostrim zakonima da odrzava mir iznutra, a sa jos jacom vojskom (i vojnom industrijom) da odrzava autoritet u regionu. Takodje treba podeliti motike i neobradjenu zemlju zaraslu u korov (koje imamo u izobilju) svim seljoberima koji su se u zadnjih 50 godina dovukli u gradove da traze leba bez motike u samoupravljanju i politicarenju, pa su sada vec 20 godina bez posla i kukaju da nemaju sta da jedu, a mnogi imaju jos uvek zemlju od dedova po Sumadiji, Pomoravlju, Juznoj Srbiji, Homolju.....Proizveli bi dovoljno zdrave hrane makar za svoje porodice da preko cele godine prehrane. Ko kuka da je skolovan i nece da radi bilo sta, a u svako doba bi otisao u inostranstvo, trebalo bi da bude svestan da samo nekih 5% takvih uspe u svetu da stvarno nadje posao za koji se skolovao i da ce da bude iskoriscavan kao rob do penzije. Evropa i njeni narodi nas nikako ne zele u svom drustvu pogotovo posle primanja Bugarske i Rumunije ma koliko DS,LDP,G17+ i ostala boranija pravili vecitu SPONZORUSU od celog jednog naroda.Evropske nakaradne vrednosti nam nikako po mentalitetu vecine gradjana ne odgovaraju, sto se i dokazuje iz dana u dan. A sto se tice industrije, prirodnih bogatstava i ekonomije to se treba prepustiti apoliticnom timu strucnjaka, koji ce bez lopovskih pretenzija da pokrenu proizvodnju i trgovinu sa preostalim prijateljski nastrojenim zemljama. I da hoce da ukradu-nece smeti zbog rigoroznih zakona. Dok se ova "naucna fantastika" o SLOZNIM SRBIMA ne ostvari nema nam opstanka u ovakvom "prijateljskom" okruzenju koje se nalazi u komsiluku, a bogami i unutar nam voljene zemlje SELJAKA na brdovitom Balkanu.

P.S. Posto vidim da je u nasem narodu posebno postao popularan "reality show", ne bi bilo lose pruziti zabavu, a u isto vreme i opomenu narodu sa glavnim akterima pohapsenim milionski teskim aktuelnim lopuzama, pod nazivom ZABELA, REMBAS, BORSKI RUDNIK itd. zavisno od zdravstvenog stanja i fizicke spremnosti za drustveno korisni rad. Pa dok ne priznaju i ne vrate sve pokradeno u zadnjih 20 godina, neka ih narod gleda kako konacno doprinose drzavi udarnickim radom.
 
Posto vidim da Srbi nikako ne mogu da se godinama dogovore i pomire, vec se naprotiv jos vise zavadjuju medjusobno, cak sta vise dolaze na ideju da diskutuju o gradjanskom ratu, mogu samo da dodjem do zakljucka da je za nas najbolje resenje:

VOJNA vanstranacka uprava pracena timom od 30-tak najsposobnijih skolovanih eksperata na svim poljima privrede i ekonomije. Potpuno ukidanje i zabrana svih stranaka i organizacija, cije se pogubno delovnje najbolje oslikava ovde na Krstarici. Gospodu koja se svakodnevno po crvenom tepihu uz sve pocasti garde penju u cirkuski koloseum (u narodu poznat kao Narodna Skupstina), pod hitno pohapsiti i optuziti za veleizdaju i rasturanje drzave i to pod sledecim tackama:
1. Razjedinjavanje,svadjanje naroda i ugrozavanje nacionalne bezbednosti svojim pogubnim delovanjem, decenijskim obmanjivanjem naroda svojim kontraproduktivnim kvazi-nacionalnim ideologijama.
2. Ugrozavanje opste nacionalne bezbednosti sistematskim unistavanjem odbrambene sposobnosti drzave smanjivanjem vojne sile i borbene gotovosti.
3. Izazivanje socijalnih nemira uz pretnju izbijanja oruzanih sukoba usled neobezbedjivanja minimalnih socijalnih uslova za egzistenciju najugrozenijeg sloja naroda.
4. Nedelovanjem protiv ocigledno potencijalno separatisticki opredeljenih drzavljana sa izvesnim politickim uticajem na manjinske grupacije.
5. Diskriminisanjem gradjana Srpske nacionalnosti u sredinama sa vecinskim stanovnistvom nacionalnih manjina drugog maternjeg jezika, gde su Srbi u sopstvenoj drzavi prinudjeni da pohadjaju skole na stranom jeziku manjine i samim time dodatno motivisani da napuste takve sredine doprinoseci time etnickom ciscenju iste.(neispravljena tekovina komunizma)
6. Izazivanje opsteg nezadovoljstva i osiromasenja gradjana, sprovodjenjem privatizacije drustvene i drzavne imovine sa najcescim ishodom enormnog licnog profiterstva pojedinaca.
7. Obmanjivanje gradjana laznim predizbornim obecanjima, zarad licnog profita clanova stranke.
8. Zapostavljanje nacionalnih interesa na teritoriji citave,a posebno severne Srbije (Vojvodine) sikaniranjem zahteva poljoprivrednika i samim time podsticanje istih na razvoj ideje "autonomastva" i nelojalnosti drzavi.
9. Nejedinstvenom i nedefinisanom nacionalnom politikom po pitanju pomoci i podrske preostalim Srbima na Kosovu i Metohiji.
10. Katastrofalnom spoljnom politikom koja spusta Srbiju na nivo "sponzoruse" i doprinosi samo rusenju ugleda i autoriteta drzave i naroda, takodje i kod do sada prijateljskih nam nastrojenih drzava.
11...........
Da se odmah razumemo. Istorija je pokazala, a i dosadasnja praksa da na celokupnom balkanu, visepartijski sistem (demokratija) i mir i sloga medju narodom su dva/tri nespojiva pojma.
Mentalitet vecine naroda balkana jednostavno nije kompatibilan sa zapadno-evropskim pogledima na svet, moral i sistem vrednosti. Terati narod da prihvati mnoge zakone zasnovane na EU zakonima je besmisleno i pogubno za svaku vlast koja bi se usudila da na silu nametne slican sistem vrednosti kao recimo u Holandiji.
Svako strancarenje i malogradjansko politicarenje je Srbe neminovno dovodilo do tolikog stepena nesloge da smo sami sebi nanosili mnogo vecu stetu nego sto bi nam pravi neprijatelj ikada naneo. U retkim trenutcima sloge, uglavnom smo postizali mnogo i bivali skoro nepobedivi zahvaljujuci upravo onima na koje bi smo kasnije brzo zaboravljali, a to su bili upravo nasi vojskovodje. Sve sto bi Srbija u ratu teritorijalno dobila zaslugom vojnika i vojskovodja, to bi smo kasnije u miru polako gubili zaslugom samozivih i nesposobnih politicara, kao recimo Makedoniju, a takodje nikako mi se ne svidja diskusija sa par severnih autonomasa na forumu, jer me dovodi na zakljucak da im mnoge ideje nisu ni padale na pamet, sve dok se nisu osetili zapostavljenim od vlade u Beogradu. Prema tome trenutno sam misljenja da je u ovoj situaciji najbolje resenje vojni puc kao sto ga je napravila Turska pre 30-tak godina da bi se narod konacno odmorio od politike, a lopovi koji su pokrali i zamlacivali narod zadnjih 20 godina bili smesteni gde im je mesto. Za svaki dokazani privredni ili bankarski lopovluk sledi dozivotna robija sa mogucnoscu ublazavanja kazne u koliko se vrati u drzavnu kasu ukradeno. Od vracenih para, trecinu podjednako podeliti svim drzavljanima, drugu trecinu uloziti u opravak privrede, a ostatak uloziti u jacanje vojske jer ona nam je jedina uzdanica u povracaj autoriteta u regionu. Takodje treba vratiti na radna mesta sve nepravedno prevremeno penzionisane, a sposobne oficire, ciji je jedini razlog penzionisanja bio politicka neobojenost. Inace strogo postovanje i sprovodjenje zakona u jednoj zemlji, moze samo jos vise da privuce ozbiljnog stranog investitora.
U svakom psihicki zdravom drustvu, u ovakvim situacijama rasula sa pretnjom izbijanja opstih nemira i krajnjim ishodom gubljenja teritorije, vojska mora da odreaguje inace gubi smisao svog postojanja, pogotovo sada kada je profesionalizovana. Bilo bi krajnje u skladu sa zakletvom koju su dali drzavi da odreaguju brzo i preduhitre narod, pre nego sto dodje do krvoprolica na ulicama. Voleo bih da mogu da poverujem da ovo sve moze da se resi parlamentarnim izborima, ali jednostavno ne vidim nikoga ko bi mogao da smiri i pomiri izgladneli, politikom i visestranacjem posvadjani narod u Srbiji osim nekog novog vladara u uniformi, koji bi izbio svima iz glave politiku pokretanjem domace privrede. Iskreno se nadam da se takav vec rodio i da ce da preuzme stvar u svoje ruke ako bude zapretila opasnost da Srbin na Srbina okrene oruzje. Nisu Turci ludi kada su to vec par puta radili i koliko vidim isplatilo im se.
Dok se ne rodi onaj ko ce uspeti Srbe da ujedini i pomiri, nema nam spasa ni prosperiteta. Kao sto vec jednom rekoh i ostajem pri tome (ma koliko me sada poceli pljuvati svi redom)--Srbi nisu za demokratiju vec za diktaturu jednog jedinog coveka koji ce sa jakom policijom i ostrim zakonima da odrzava mir iznutra, a sa jos jacom vojskom (i vojnom industrijom) da odrzava autoritet u regionu. Takodje treba podeliti motike i neobradjenu zemlju zaraslu u korov (koje imamo u izobilju) svim seljoberima koji su se u zadnjih 50 godina dovukli u gradove da traze leba bez motike u samoupravljanju i politicarenju, pa su sada vec 20 godina bez posla i kukaju da nemaju sta da jedu, a mnogi imaju jos uvek zemlju od dedova po Sumadiji, Pomoravlju, Juznoj Srbiji, Homolju.....Proizveli bi dovoljno zdrave hrane makar za svoje porodice da preko cele godine prehrane. Ko kuka da je skolovan i nece da radi bilo sta, a u svako doba bi otisao u inostranstvo, trebalo bi da bude svestan da samo nekih 5% takvih uspe u svetu da stvarno nadje posao za koji se skolovao i da ce da bude iskoriscavan kao rob do penzije. Evropa i njeni narodi nas nikako ne zele u svom drustvu pogotovo posle primanja Bugarske i Rumunije ma koliko DS,LDP,G17+ i ostala boranija pravili vecitu SPONZORUSU od celog jednog naroda.Evropske nakaradne vrednosti nam nikako po mentalitetu vecine gradjana ne odgovaraju, sto se i dokazuje iz dana u dan. A sto se tice industrije, prirodnih bogatstava i ekonomije to se treba prepustiti apoliticnom timu strucnjaka, koji ce bez lopovskih pretenzija da pokrenu proizvodnju i trgovinu sa preostalim prijateljski nastrojenim zemljama. I da hoce da ukradu-nece smeti zbog rigoroznih zakona. Dok se ova "naucna fantastika" o SLOZNIM SRBIMA ne ostvari nema nam opstanka u ovakvom "prijateljskom" okruzenju koje se nalazi u komsiluku, a bogami i unutar nam voljene zemlje SELJAKA na brdovitom Balkanu.

P.S. Posto vidim da je u nasem narodu posebno postao popularan "reality show", ne bi bilo lose pruziti zabavu, a u isto vreme i opomenu narodu sa glavnim akterima pohapsenim milionski teskim aktuelnim lopuzama, pod nazivom ZABELA, REMBAS, BORSKI RUDNIK itd. zavisno od zdravstvenog stanja i fizicke spremnosti za drustveno korisni rad. Pa dok ne priznaju i ne vrate sve pokradeno u zadnjih 20 godina, neka ih narod gleda kako konacno doprinose drzavi udarnickim radom.

:lol: A sa kojom to vojskom mislis, sa onom sto je onomad nas "Suljo" pre vremena raspusti?
P.S. Bolje se seli u Libiju sad, sigurniji si :lol:
 
Ne zbog pripadnosti stranke, vec zbog "turskog modela".

Svidjalo se to nekome ili ne, to je ziva istina. Pricase mi sada skoro nekoliko Turaka da je vojska tada napravila picvajz u parlamentu i pohapsila bukvalno sve poslanike. Na stotine politicara su bili pohapseni ili u kucnom pritvoru. Naravno ne bih voleo bas da kod nas padne krv kao tamo, osim toga mrtav lopov sigurno nece da vrati pare.
 
Svidjalo se to nekome ili ne, to je ziva istina. Pricase mi sada skoro nekoliko Turaka da je vojska tada napravila picvajz u parlamentu i pohapsila bukvalno sve poslanike. Na stotine politicara su bili pohapseni ili u kucnom pritvoru. Naravno ne bih voleo bas da kod nas padne krv kao tamo, osim toga mrtav lopov sigurno nece da vrati pare.

Ne verujem, nismo mi kao Turci. Mi smo "demokrate" i pacifisti.
 
Svidjalo se to nekome ili ne, to je ziva istina. Pricase mi sada skoro nekoliko Turaka da je vojska tada napravila picvajz u parlamentu i pohapsila bukvalno sve poslanike. Na stotine politicara su bili pohapseni ili u kucnom pritvoru. Naravno ne bih voleo bas da kod nas padne krv kao tamo, osim toga mrtav lopov sigurno nece da vrati pare.

Sve nešto imam utisak da si debelo u pravu...Ovde bi stotine političara valjalo nabiti na kolac-po turskom modelu originalnom...
 
Ne verujem, nismo mi kao Turci. Mi smo "demokrate" i pacifisti.

:hahaha:Jesmo u normalnim uslovima. Ima nas raznih, od mazohista koji iz ocaja pocinju da seku prst sami sebi umesto da jurnu na onoga ko ih je doveo do tog stanja, pa sve do onih kojima je bolje da im se ne daje ni pistolj na vodu u ruke.
Sve jedno mislim da smo po temperamentu mnogo slicniji tim Turcima nego feminiziranim EUropejcima.
 

Back
Top