Srpski Nacionalni Program

Parun

Poznat
Poruka
7.760
Imam utisak da je Srbija jedna od retkih drzava koja nema Nacionalni Program koji bi jasno definisao i odredio, kako ciljeve koje treba postici, tako i metode koje treba primeniti da bi se ti ciljevi dostigli i ostvarili. U uslovima promenjenog geopolitickog okruzenja i raspada zajednicke federalne drzave, Sbija se stalno nalazi na raskrsnici a ne zna kojim putem da krene. Da li je to pitanje clanstva NATO i EU svakako nije prioritetno pitanje za Srbiju u datom trenutku. Prioritetno pitanje po Srbiju je da ima jasan cilj sta zeli da napravi sa svojom ekonomijom i kakvu ekonomiju uopste zeli da ima. Smatram da bi glavni cilj jednog takvog programa koji bi trebao da okupi i mobilise sve Srbe, ukljucujuci i one napolju, trebao da bude izgradnja jake ekonomije u prvom redu. Kada je novcanik pun i narod zadovoljan, uticaj i pregovaracka pozicija drzave su mnogo jaci nego kada je on prazan i kada cela drzava mora da moli i prosi da bi njeni gradjani prezivljavali od danas do sutra.

Program bi morao i trebao sasvim jasno da definise gde i u cemu lezi sansa srpske ekonomije i predlozi radikalne puteve za ostvarenje tih ciljeva, kako kratkorocno tako i dugorocno, sa jednim krajnje profesionalnim telom cija bi uloga bila da vodi, usmerava i kontrolise napredak jednog ovakvog Programa na dobrobit celokupne Srpske zajednice. Jednom kada imas bogatu i prosperitetnu drzavu mnogi zasada naizgled neresivi problemi se resavaju - sami od sebe. Primer Nemacke koja nije uspela ratom dva puta da osvoji Evropu a osvojila je - u miru ... jakom ekonomijom
 
Poslednja izmena:
Moj Nacionalni program , koji kao kljucnu tacku ima stvaranje Rusko Srpske Imperije Dobra i Prosperiteta , je najbolji nacionalni program koji se pojavio na nasim prostrorima u poslednjih 200 godina ( naime tada su Sveti Petar Cetinjski , arhimandrit Arsenije Gagovic i vecina vodja Prvog Srpskog Ustanka imali slican Nacionalni program ) ...
 
Србија има свој Национални програм, који у малмом користе властодржци зарад својих личних интереса.
Кад им треба извуку из фиоке, кад нетреба, закључају.
 
Koju ekonomiju? Zar Srbija ima ekonomiju? Ti, Parune, ocigledno u Srbiji dugo nisi boravio. :think:

Iskreno da ti kazem bio sam pre 2 godine i nisam mogao cudom da se nacudim. Prethodno sam se prosetao po Holandiji i Svici gde nema ni 1 kvadratni metar zemlje da je zapusten i neobradjen.
U Srbiji sam video sve zapusteno i neobradjeno, cast izuzecima.

Cak i da nema ekonomiju treba da se hitno preduzmu koraci da se identifikuju ogromne potencijalne i vrlo realne mogucnosti u nekoliko oblasti, kao turizam, poljoprivreda, usluge, transport, finansije i jos par oblasti i da drzava pozajmljeni novac tu investira. Bio sam tu i tamo i ovde i onde i video cuda nevidjena kako zemlje sa mnogo manje resursa sa pametnom strategijom naprave cuda. To se zove mobilizicaija svih potencijala, narod hoce samo treba da ima ko da ga mudro vodi.
 
Србија нема национални програм јер нема елиту.
Кад Србија добије елиту добиће и национални програм.
Ови школовани на Западу и индоктринирани Западом су малограђанско-снобовска квазиелита и на њих се српски народ не може ослонити.
 
Moj Nacionalni program , koji kao kljucnu tacku ima stvaranje Rusko Srpske Imperije Dobra i Prosperiteta , je najbolji nacionalni program koji se pojavio na nasim prostrorima u poslednjih 200 godina ( naime tada su Sveti Petar Cetinjski , arhimandrit Arsenije Gagovic i vecina vodja Prvog Srpskog Ustanka imali slican Nacionalni program ) ...

Hahhaha :D
Ti isto tako mozes i da zelis da stvoris Galakticku Imperiju :D
Rusko-Srpska IMPERIJA :D LOL :D
 
Iskreno da ti kazem bio sam pre 2 godine i nisam mogao cudom da se nacudim. Prethodno sam se prosetao po Holandiji i Svici gde nema ni 1 kvadratni metar zemlje da je zapusten i neobradjen.
U Srbiji sam video sve zapusteno i neobradjeno, cast izuzecima.

Cak i da nema ekonomiju treba da se hitno preduzmu koraci da se identifikuju ogromne potencijalne i vrlo realne mogucnosti u nekoliko oblasti, kao turizam, poljoprivreda, usluge, transport, finansije i jos par oblasti i da drzava pozajmljeni novac tu investira. Bio sam tu i tamo i ovde i onde i video cuda nevidjena kako zemlje sa mnogo manje resursa sa pametnom strategijom naprave cuda. To se zove mobilizicaija svih potencijala, narod hoce samo treba da ima ko da ga mudro vodi.

Tacno, i ja sam se uverio da nismo nista gori od drugih drzava ali oni ulazu pametno. Jer...

Србија нема национални програм јер нема елиту.
Кад Србија добије елиту добиће и национални програм.
Ови школовани на Западу и индоктринирани Западом су малограђанско-снобовска квазиелита и на њих се српски народ не може ослонити.

I ovo je srz problema kod nas. Vladaju nam nepismeni morbuli koji za milion EUR svog profita zaduze zemlju milijardu.

Nacionalni program ti je vrlo prost trenutno:

- ocuvanje teritorijalnog integriteta Srbije
- poljoprivreda, poljoprivreda, poljoprivreda, IT (programiranje)
- dovodjenje na vlast strucnih ljudi + potpuna tehnokratija + kontrola svega sto urade ekonomisti i pravnici (zakoni, ekonomski programi) u svim segmentima od strane inzenjera, matematicara i fizicara jer su se pokazali tupavi i glupavi
 
Hahhaha :D
Ti isto tako mozes i da zelis da stvoris Galakticku Imperiju :D
Rusko-Srpska IMPERIJA :D LOL :D

Prikane, ovom prostorima je proturnjala najpre rimska imperija, pa otomanska, pa austorugarska, pa nemačka a sada je na izdisaju i američka. Najviše uspeha je imala rimska imperija jer su je čuvale srpske legija i davale rimske careve celih 150 godina.

I šta misliš zašto su sve one na ovim prostorima doživele fijsako ?
Da ne bi previše razmišljao a bojim se i da nemaš sa čime odgovoriću ti odmah. Zato što to nisu prirodne države u kojima bi živeo srpski narod.

Jedino ko može da opstane sa nama na ovim prostorima su najbliži i bratski slovenski narodi kao što su na primer Rusi.

Naravno da ti to ne možeš da shvatiš iz razloga što su ti preci došli iz neke vukojebine ispod Kapijskog mora i dubokih stepa srednje Azije.
E zato će ti to biti daleko razumljvije kada se vratiš u svoju postojbinu jer je to jedino tvoje prirodno okruženje. Tek ćeš se tamo osećati slobodan i nesputan u suživotu sa svojom dalekom braćom.
 
Poslednja izmena:
Хајде да пробамо да будемо озбиљни.Парун је ставио прст на оно што је суштинско и фундаментално.Хајде да не идемо од тога шта Србија све нема,него да пођемо од тога шта још увек има.Национални програм је немогуће,као што је Пресретач лепо рекао без националне елите,па је питање да ли је имамо или не.Ја мислим да је имамо,али да је толико потиснута и искључена из токова ,не само политичког деловања ,него и друштвеног живота уопште,сем као појединачни и спорадични наступи појединаца на које се одмах сручи антисрпска лавина негација.
Тај проблем не може да чека,зато што смо сведоци све снажнијег деловања српских душмана на плану,не само непосредне политике него и на плану историје и друштвеног живота уопште,што доприноси стању дезоријентације,збуњености и депресивности.Свест о себи и понашање у складу са тим је предуслов за излазак из овог блата у коме смо.
 
srbi nemaju elitu u tome je problem, ko ce da donese nacionalni program? rode? srpska elita je ubijana sistamatski zadnjih 70 godina, smenjivanjem najsposobnijih srpskih direktora od strane ustase tita i satrapa, sankcijama, ratovima, DS pljackom i rasprodajom Srbije, inputiranjem destruktivnog sistema vrednosti, razloga je mnogo
 
Prikane, ovom prostorima je proturnjala najpre rimska imperija, pa otomanska, pa austorugarska, pa nemačka a sada je na izdisaju i američka. Najviše uspeha je imala rimska imperija jer su je čuvale srpske legija i davale rimske careve celih 150 godina.

I šta misliš zašto su sve one na ovim prostorima doživele fijsako ?
Da ne bi previše razmišljao a bojim se i da nemaš sa čime odgovoriću ti odmah. Zato što to nisu prirodne države u kojima bi živeo srpski narod.

Jedino ko može da opstane sa nama na ovim prostorima su najbliži i bratski slovenski narodi kao što su na primer Rusi.

Naravno da ti to ne možeš da shvatiš iz razloga što su ti preci došli iz neke vukojebine ispod Kapijskog mora i dubokih stepa srednje Azije.
E zato će ti to biti daleko razumljvije kada se vratiš u svoju postojbinu jer je to jedino tvoje prirodno okruženje. Tek ćeš se tamo osećati slobodan i nesputan u suživotu sa svojom dalekom braćom.

Auch. Rimska Legije sacinjavali Srbi?!
Srbi na balkan dolaze tek u VII veku, a to tada je Zapadno Rimsko Carstvo vec bilo palo, a mi smo se borili protiv istocnog.
Inace, Rismke Legije su sacinjavali od reforma Gaja Marija iskljucivo rimski gradjani, vecinom proleterijat rima koji je bio nezaposlen, i italski saveznici.
Naravno vecina legija je imala prikljucene pomocne trupe, tipa Africke konjice, Kritskih strelaca, Galske konjice, Saramantiske konjice, Tracanskih sok trupi etc.

Prirodne drzave?! Prvi put cujem za pojam prirodne drzave, ali ti ionako izmisljas pojmove i dajes im znacenje kako ti se prohte. A zasto su propale, pa, tu je uticalo mnogo faktora, od spoljasnjih (ratovi, gubitak trgovinske razmene) do unutrasnjih (nezadovoljstvo gradjanske populacije, gubitak populacije, siromastvo i sl.). Uproscen odgovor nikada nije i tacan odgovor.

Moji preci dosli dosli ispod Kaspiskog mora? Pa naravno, vecina stanovnika Evrope je nekad prosla kroz vrata naroda (ravnica izmedju Urala i Kaspiskog jezera). Preci svih nas bele puti su tu nekada prosli. Neki su dosli ranije (grcka plemena, kelti, etrurci, latini) neki kasnije (sloveni, huni, ugri). Ne razumem sta si time hteo da kazes?!
Moju postojbinu?! :S WTF?!
 
Imam utisak da je Srbija jedna od retkih drzava koja nema Nacionalni Program koji bi jasno definisao i odredio, kako ciljeve koje treba postici, tako i metode koje treba primeniti da bi se ti ciljevi dostigli i ostvarili. U uslovima promenjenog geopolitickog okruzenja i raspada zajednicke federalne drzave, Sbija se stalno nalazi na raskrsnici a ne zna kojim putem da krene. Da li je to pitanje clanstva NATO i EU svakako nije prioritetno pitanje za Srbiju u datom trenutku. Prioritetno pitanje po Srbiju je da ima jasan cilj sta zeli da napravi sa svojom ekonomijom i kakvu ekonomiju uopste zeli da ima. Smatram da bi glavni cilj jednog takvog programa koji bi trebao da okupi i mobilise sve Srbe, ukljucujuci i one napolju, trebao da bude izgradnja jake ekonomije u prvom redu. Kada je novcanik pun i narod zadovoljan, uticaj i pregovaracka pozicija drzave su mnogo jaci nego kada je on prazan i kada cela drzava mora da moli i prosi da bi njeni gradjani prezivljavali od danas do sutra.

Program bi morao i trebao sasvim jasno da definise gde i u cemu lezi sansa srpske ekonomije i predlozi radikalne puteve za ostvarenje tih ciljeva, kako kratkorocno tako i dugorocno, sa jednim krajnje profesionalnim telom cija bi uloga bila da vodi, usmerava i kontrolise napredak jednog ovakvog Programa na dobrobit celokupne Srpske zajednice. Jednom kada imas bogatu i prosperitetnu drzavu mnogi zasada naizgled neresivi problemi se resavaju - sami od sebe. Primer Nemacke koja nije uspela ratom dva puta da osvoji Evropu a osvojila je - u miru ... jakom ekonomijom
Задње две речи у твом посту су кључне - јака економија. Српски национални програм би требао да се заснива на:
- јачању економије
- јачању образовног система
- неговању националне традиције и културе
- јачању војске
- стварању озбиљног геополитичко-стратешког плана за међународне односе и прилике
 
Imam utisak da je Srbija jedna od retkih drzava koja nema Nacionalni Program koji bi jasno definisao i odredio, kako ciljeve koje treba postici, tako i metode koje treba primeniti da bi se ti ciljevi dostigli i ostvarili. U uslovima promenjenog geopolitickog okruzenja i raspada zajednicke federalne drzave, Sbija se stalno nalazi na raskrsnici a ne zna kojim putem da krene. Da li je to pitanje clanstva NATO i EU svakako nije prioritetno pitanje za Srbiju u datom trenutku. Prioritetno pitanje po Srbiju je da ima jasan cilj sta zeli da napravi sa svojom ekonomijom i kakvu ekonomiju uopste zeli da ima. Smatram da bi glavni cilj jednog takvog programa koji bi trebao da okupi i mobilise sve Srbe, ukljucujuci i one napolju, trebao da bude izgradnja jake ekonomije u prvom redu. Kada je novcanik pun i narod zadovoljan, uticaj i pregovaracka pozicija drzave su mnogo jaci nego kada je on prazan i kada cela drzava mora da moli i prosi da bi njeni gradjani prezivljavali od danas do sutra.

Program bi morao i trebao sasvim jasno da definise gde i u cemu lezi sansa srpske ekonomije i predlozi radikalne puteve za ostvarenje tih ciljeva, kako kratkorocno tako i dugorocno, sa jednim krajnje profesionalnim telom cija bi uloga bila da vodi, usmerava i kontrolise napredak jednog ovakvog Programa na dobrobit celokupne Srpske zajednice. Jednom kada imas bogatu i prosperitetnu drzavu mnogi zasada naizgled neresivi problemi se resavaju - sami od sebe. Primer Nemacke koja nije uspela ratom dva puta da osvoji Evropu a osvojila je - u miru ... jakom ekonomijom

Tko o čemu, Srbin o osvajanju (ovakvom ili onakvom). :roll: Bar da imate uspjeha u tome, pa čovjek ne bi žalio stalne litanije o tome. :per:
 
Орионе,елементарна пристојност налаже да се човек не трпа у туђе послове.Да ли си чуо да неко вама дели савете или даје лекције како да уређујете своју државу или о чему да водите рачуна?
 
Poslednja izmena:
Наслов ти лепо каже:српски национални програм,тиче се наравно и скљичиво Срба.Ви имате своје државе и правите своје националне програме и то је све.
 
srbi nemaju elitu u tome je problem, ko ce da donese nacionalni program? rode? srpska elita je ubijana sistamatski zadnjih 70 godina, smenjivanjem najsposobnijih srpskih direktora od strane ustase tita i satrapa, sankcijama, ratovima, DS pljackom i rasprodajom Srbije, inputiranjem destruktivnog sistema vrednosti, razloga je mnogo

Slabo si ti čitao istoriju.. bar ne onu zvaničnu... suvoparnu i surovu bez idealizacija
 
Проблем је што ми не размишљамо унапред, него од јутра до сутра. Албанци имају план из 1878. године и даље га се држе и остварују га. Најбољи план за Србију би био:

Јака економија >> јак природни прираштај >> јака војска >> духовна обнова српског народа >> лобирање у светским круговима >> уједињене српске земље
 

Back
Top