Srpski državljani koji su došli iz Pariza smešteni u nehigijenskim uslovima, sukobili se sa vojskom i policijom

Sad vidim da je moderacija spojila više tema tako da ne pišemo o istim ljudima.Mislio sam na razne "javne" ličnosti i turiste na egzotičnim lokacijama u svetu kojima je Vučić navodno obećao slanje specijalnih aviona kako bi bili vraćeni.To bi bio čist kriminal.
Pa red je da jednom država nešto učini i za bolji i uspešniji deo gradjana ,treba tim avionima da bude čast da pomognu srpskim turistima i estradnim zvezdama , a ne ovo stalno arčenje na gologuziju ,goloruku nejač , klošare , nesrećnike ,raseljene , socijalne slučajeve , narkomane ,migrante ... Budi Bog s'nama .,
 
А шта тебе брига ко је и из којих разлога путовао по свету, које је боје коже, вере, туриста или болесник на лечењу. Они су држављани Републике Србије са пребивалиштем у Србији. Србија је њухов дом и не треба нико да их спречава да се дома врате.
Zanima me gde se trosi moj porez . o cijim parama se skoluje i o cijim parama se vrsi besplatan avionski prevoz.
A to zanima i svakog normalnog bilo Evropljanina bilo Amerikanca .
 
Oni su poreski trosak .
Хехе сад су трошак а кад пумпају новац из дијаспоре у Србију онда је велкам наши Срби браТЈо.

Iz dijaspore u Srbiju stiglo više od 3,1 milijarde evra
Iz dijaspore je do kraja novembra prošle godinu u Srbiju ušlo više od 3,1 milijarde evra što je za 17,5 odsto više u odnosu na isti period 2017. godine.
 
Хехе сад су трошак а кад пумпају новац из дијаспоре у Србију онда је велкам наши Срби браТЈо.

Iz dijaspore u Srbiju stiglo više od 3,1 milijarde evra
Iz dijaspore je do kraja novembra prošle godinu u Srbiju ušlo više od 3,1 milijarde evra što je za 17,5 odsto više u odnosu na isti period 2017. godine.
Od maloletnika ?
Koji si ti bot.
 
Da,hotel,motel,spa....To su i radili tokom varioele vere sa razlogom,imaš sto intervjua sa epidemiolozima sa tom temom.

Alo jbt malo logike....ako je preventivni karantin trebaju biti izolovani i odvojeni jedan od drugog,sa minimumom kontakta međusobnog a ako su bolesni onda moraju imati 100% čistoću i sterilne uslove. Ako je u ovim uslovima jedan zaražen danas za deset dana će biti svi bez greške.

U ove uslove ni robijaše ne bi smeo da uvodiš a ne ljude da kažnjavaš jer su "putovali"...strašno kako se razmišlja.
Ne razumes ti logiku, ti ljudi nisu placali ni svoja putovanja, oni su tamo o trosku naroda i nemaju pojma sta se desava oko njih. Znaju da je virus za narodne mase i da su izuzeti....samo ne znaju, da se od toga umire. To su dzukele zbog kojih nam je zdravstvo bilo u rupi 50 godina.
 
Хехе сад су трошак а кад пумпају новац из дијаспоре у Србију онда је велкам наши Срби браТЈо.

Iz dijaspore u Srbiju stiglo više od 3,1 milijarde evra
Iz dijaspore je do kraja novembra prošle godinu u Srbiju ušlo više od 3,1 milijarde evra što je za 17,5 odsto više u odnosu na isti period 2017. godine.
Hohohoho, jeste ali za troskove lobiranja i uzbunjivanja naroda. Ne pise gde su pare zavrsile? Pa opet kod njih.
 
Хехе сад су трошак а кад пумпају новац из дијаспоре у Србију онда је велкам наши Срби браТЈо.

Iz dijaspore u Srbiju stiglo više od 3,1 milijarde evra
Iz dijaspore je do kraja novembra prošle godinu u Srbiju ušlo više od 3,1 milijarde evra što je za 17,5 odsto više u odnosu na isti period 2017. godine.
ja od toga ništa nemam.
 
Питање је и колико шаљу, маса њих тамо саставља крај с крајем.
Kruze mitovi forumom.
Nekima je izgleda cudno sto nemaju nikoga u inostranstvu i tako ne dobija nista od rodjaka.
Ovde neki pisu kako svima neko nesto salje odande, glupost na kvadrat!
 
Србија је њухов дом и не треба нико да их спречава да се дома врате.
Vlad-ane
Sigurno je da bi ti i ja a i drugi forumasi isto tako postupili da smo vlast koja o tome odlucuje i vratili ih sve.
U tome se mi slazemo.
Ne slazemo se u tome sto je bliska istorija pokazala ,da bi ti isti koji su dovezeni i slicni , otisli odavde avionima u drugom pravcu da je epidemija prvo izbila u Srbiji , a jos gore da je izbio rat . Koja bi to bila bezanija iz Srbije.
 
Vlad-ane
Sigurno je da bi ti i ja a i drugi forumasi isto tako postupili da smo vlast koja o tome odlucuje i vratili ih sve.
U tome se mi slazemo.
Ne slazemo se u tome sto je bliska istorija pokazala ,da bi ti isti koji su dovezeni i slicni , otisli odavde avionima u drugom pravcu da je epidemija prvo izbila u Srbiji , a jos gore da je izbio rat . Koja bi to bila bezanija iz Srbije.
Ниси у праву што генерализујеш.. Сад ћу ти свежим примером објаснити да не треба све у исти кош стављати. Ево рецимо ових 70.000 - ак хиљада наших што су у стампеду нагрнули у Србију због ситуације вируса.. Видиш лично се слажем са Вучићем јер верујем већина њих нису имали животно потребан разлог да путују, јер су нпр у Немачкој пола живота, држављани су, имају куће, у штеку бар 10.000 ојра.. И ако су остали без посла не оправдава да путују у Србију својим резервним кућама. Остани у Немачкој као и твој комшија Немац, солидариши се.. Нећеш бити гладан имаш новаца за храну наредних годину дана, кућу.. Али не.. Они скотови су брже боље појурили у Србију и тиме угрозили грађане Србије на 2 начина. Први је јер много њих заражен, други због таквих имамо ситуацију да Србија сад има став да су сви у иностранству велика претња и нема вољу да отворе граници. Јуче на конференцији каже због гастарбајтера тај град је заражен. Да ли је икада помислио колико Кинеза је више донело корону у Србију.. Јесте.. Али не сме се на Кинезе.. најлакше се попишати на своје грађане. Или колико стотина хиљада миграната у Србији има болести.. Они су окЕЈ ваљда.
Ево нпр. Словачка је рекла својим грађанима у иностранству. Дођите, добридошли, ви сте наши грађани. Али први идете у карантин 14 дана. Наравно то је нормално, и то учинише Словаци. Што Србија такође не отвори границе и исто као Словачка не поступи. Имате много наших који вапе да Србија границе отвори:труднице, астматичари, дијабетичари, незапослени.. Читам неколико младих Лесковчана спава у парку на клупи у Де.. Звали амбасаду никакве користи.. Много њих на улици.. Плаћају порез држави Србији, имају пребивалиште у Србији, држављанство Србије.. Жалосно је ово затварање границе за своје грађане!
 
Ovo sto si napisao to isto mislim.A i pisao sam pre nego sto je dosao covid u Srbiju da je potreban karantin a ne IC merac temperature , jer to ne moze biti garant.
...........................................................................................................................................................................................
Moj poznanik lekar, prepise sad dvojici nasih gradjana a Nemackih osiguranika lekove a oni ih ne uzimaju jer se ti lekovi placaju , a postojece koji su isli na participaciju ne mogu da dobiju jer imaju Nemacko osiguranje .
Ali oni ne zele da koriste ni njihovo osiguranje da ne bi ga nekim racunom naseg zdravstva umanjili . I za to si u pravu
pojedini nece da ostanu tamo da trose njihovo osiguranje.Isti ti , puni ko brodovi, u stanju su da idu tri kilometra peske
sa stapovima samo da ne plate taksi.
 
Ne samo da su Vam isprali mozak nego su toliko uneli podele u narod da je postalo nepodnosljivo citati svu tu netrepeljivost koja je nadam se privremena.

Sigurno je medju tim ljudima bio i neki bezobrazni poreski obveznik iz Nemacke ali tu je bilo puno ljudi koji su tamo samo na privermenom radu, radu na crno i na kraju balade svi donesu pare u Srbiju. I nisu "svi dosli".Svako od nas ko nije morao , nije dosao.

Zato bih zamolila nase ljude da se ne prze na Brnabickine i Vuciceve izjave s obzirom na to da su Koronu doneli i nasi gradjani koji zive u Srbiji a boravili su u Italiji.

Dijaspora nije neprijatelj Srbije. Zao mi je to sto nasa vlada ne vidi. Svi ti ljudi su se sklonili negde da rade jer nisu mogli u Srbiji da nadju posao.
I ne zale se na vlast.
Vucica brine dijaspora jer svaki Srbin iz dijaspore vidi spolja na sta lici Srbija i ne moze da nam prodaje maglu kao vama u Srbiji i ne moze da nas kupi uz sendvic i 100 evra.
TO je njegov problem.
I sad su dosli na ideju da stvaraju netrepeljivost medju Srbima u dijaspori i Srbiji.
Sramota.
Svi valjda igramo za isti tim.
 
Ovo sto si napisao to isto mislim.A i pisao sam pre nego sto je dosao covid u Srbiju da je potreban karantin a ne IC merac temperature , jer to ne moze biti garant.
...........................................................................................................................................................................................
Moj poznanik lekar, prepise sad dvojici nasih gradjana a Nemackih osiguranika lekove a oni ih ne uzimaju jer se ti lekovi placaju , a postojece koji su isli na participaciju ne mogu da dobiju jer imaju Nemacko osiguranje .
Ali oni ne zele da koriste ni njihovo osiguranje da ne bi ga nekim racunom naseg zdravstva umanjili . I za to si u pravu
pojedini nece da ostanu tamo da trose njihovo osiguranje.Isti ti , puni ko brodovi, u stanju su da idu tri kilometra peske
sa stapovima samo da ne plate taksi.

Ja zaista ne bih da opvrgavam tvoje zablude, ali recimo kad ja moram u Francuskoj ( slabo se krecem po Srbiji, ali cesto
sam u Francskoj) 1x u zivotu kod lekara, onda ja to sve lepo platim, ukljucjuci i lekove koji su 10x skuplji nego recimo u Srbiji,
ali su mi potrebni tog momenta pa ih i placam,. Kad se vratim u Nemacku, ali samo ako nije neka vec sama u pitanju, to posaljem
svom osiguranju, oni mi to nadoknade, za normalnog coveka to uopste i nije nikakva tema jer lekove svi do reda
kupujemo i bez recepta pa ih i placamo tako.
Ja ne razumem zasto su ti ljudi uopste i isli kdo tvog drugara ako nisu zeleli lekove? Da se zayebavaju? Pa sam pregled
mnogo vise kosta od lekova, a osim toga od kud on zna da li su ta dvojica uopste i otisli u apoteku da uzmu te lekove?
Ovo zadnje me bas zanima, od kud on zna da ti ljudi nisu uzeli lekove koje im je prepisao? Koji lekar uopste ima uvida i sta ga to
uopste i zanima da li pacijenti u apoteci uzimaju lekove ili ne?
 
Ne samo da su Vam isprali mozak nego su toliko uneli podele u narod da je postalo nepodnosljivo citati svu tu netrepeljivost koja je nadam se privremena.

Sigurno je medju tim ljudima bio i neki bezobrazni poreski obveznik iz Nemacke ali tu je bilo puno ljudi koji su tamo samo na privermenom radu, radu na crno i na kraju balade svi donesu pare u Srbiju. I nisu "svi dosli".Svako od nas ko nije morao , nije dosao.
Pa ljudi uzivaju u tome da im svu nesrecu donose njihovi zemljaci iz inostranstva.
I ne, nije to privremeno, uvek je bilo tako, ali zadnjih godina ta histerija protiv ljudi iz inostranstva
uzima bas cudne i neobjasnjive razmere koji cak prelaze i u mrznju.
Ne postoje bezobrazni poreski obaveznici, oni u Srbiji moraju da plate sve lekarske usluge, lekove, prema tome
nikada ne ostecuju srpski zdrtavstveni fond. A ako nece da uzimaju lekove, kakve onda to veze ima sa Srbijom
Njihova stvar.

Dosli su ljudi ( sada u Srbiju) uglavnom oni koji su imali neki posao na crno i uglavnom iz Italije, Ceske, Slovacke,
ne verujem da je neko iz Svedske ili Nemacke posao za Srbiju jer se vec unapred znalo da je epidemija pocela, da ima problema na
granicama, ali ovi ljudi nisu imali drugog izbora jer im je jedina kuca Srbija.
 

Back
Top