Quantcast

Srpski državljani koji su došli iz Pariza smešteni u nehigijenskim uslovima, sukobili se sa vojskom i policijom

Slaven777

Legenda
Poruka
50.304
Mislim na naše građane koje je ova kriza oko korone zatekla daleko od rodne grude uglavnom na raznim egzotičnim mestima širom sveta gde su našli kao turisti a koji usled raznih blokada imaju problem da se vrate u Otečastvo za kojim toliko žude.Ima medju njima i sportista i pripadnika poslovne,umetničke,sportske elite i drugih poznatih ličnosti.Postoji neko načelno obećanje naše vlade da će se o tim našim odličnicima pobirnuti tako što će po njih poslati specijalne avione ali me vidim da je to obećenje do sad implemtirano.
Što se tiče tvog pitanja, kupuje se vreme dok se ne obezbede kreveti za trijažu i izolacione prostorije, uključiv pri granicama i na aerodromu.

Cenim da će vlada organizovazi njihov povratak kada sve bude spremno za njihovo konfiniranje u logore na 14/28 dana.

Born To Be Wild

Domaćin
Poruka
3.803
Nevezano sad za radnike iz Pariza , ali nije mi jasno sta ce klinci od 20 i kusur godina po egzoticnim drzavama .
Da li su otisli tako mladi trbuhom za kruhom ili su :necija" deca koja turisticki obilaze destinacije .
Zatim i vidim na tv-u neke koji kao studiraju sport u Americi . Ko to placa.

Bornemisa

Aktivan član
Poruka
1.477
Da,hotel,motel,spa....To su i radili tokom varioele vere sa razlogom,imaš sto intervjua sa epidemiolozima sa tom temom.

Alo jbt malo logike....ako je preventivni karantin trebaju biti izolovani i odvojeni jedan od drugog,sa minimumom kontakta međusobnog a ako su bolesni onda moraju imati 100% čistoću i sterilne uslove. Ako je u ovim uslovima jedan zaražen danas za deset dana će biti svi bez greške.

U ove uslove ni robijaše ne bi smeo da uvodiš a ne ljude da kažnjavaš jer su "putovali"...strašno kako se razmišlja.
Preduhitrio si me s' tim sto treba naglasiti da su sada hoteli privatizovani. Ljudi koji su se obogatili na tudu nesrecu sigurno ne zele glumiti humaniste, povezani su primitivnim rodacko plemenskim vezama sa vladajucom garniturom kao i zajednickim materijalnim interesom.
Nije mi jasno zasto se od napustenih kasarni ne stvaraju karantini, nisu ni tamo uslovi idealni, ali su sigurno bolji od Sajmista i raznih sportskih hala. U kasarnama su manje spavainice, postoji vise mokrih cvorova....

Commie

Legenda
Poruka
50.032
Preduhitrio si me s' tim sto treba naglasiti da su sada hoteli privatizovani. Ljudi koji su se obogatili na tudu nesrecu sigurno ne zele glumiti humaniste, povezani su primitivnim rodacko plemenskim vezama sa vladajucom garniturom kao i zajednickim materijalnim interesom.
Nije mi jasno zasto se od napustenih kasarni ne stvaraju karantini, nisu ni tamo uslovi idealni, ali su sigurno bolji od Sajmista i raznih sportskih hala. U kasarnama su manje spavainice, postoji vise mokrih cvorova....
Pa ne bih se kladio u to.
Naime u te objekte se nije nista ulagalo pre 50 godina ... kako bi to moglo biti za hitno bolje od Sajma...
Inace vojne objekte sirom Srbije vec 20 godina rasprodaju razno raznim "investitorima" ... da li je nesto i ostalo ...

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.434
Naime u te objekte se nije nista ulagalo pre 50 godina ... kako bi to moglo biti za hitno bolje od Sajma...
Inace vojne objekte sirom Srbije vec 20 godina rasprodaju razno raznim "investitorima" ... da li je nesto i ostalo ...
Sajam je ok za takve stvari, ali nije ok krevet pored kreveta, nikakva privatnost. I u Becu i u Berlinu
bas se sajamske hale pripremaju za te polubolesne , ali to ipak lici na nesto.

90602629_10221495735605711_4843539988131872768_o.jpg.a86ba1a3eb9614dd581e03f775ddaccc.jpg

Bornemisa

Aktivan član
Poruka
1.477
Ostalo je ne bih da skrecem temu na "unistenje kulturnog nasleda". Pisao sam na drugoj temi da ova vlada nije dorasla datoj situaciji, kao nijednoj do sada shodno tome nije iskoristila vreme za pripremu istih koji bi sigurno bili prihvatljiviji.

Commie

Legenda
Poruka
50.032
Sajam je ok za takve stvari, ali nije ok krevet pored kreveta, nikakva privatnost. I u Becu i u Berlinu
bas se sajamske hale pripremaju za te polubolesne , ali to ipak lici na nesto.

Pogledajte prilog 669381
Nema para ... slupali u fontane i rasvetu ...

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.434
Nevezano sad za radnike iz Pariza , ali nije mi jasno sta ce klinci od 20 i kusur godina po egzoticnim drzavama .
Da li su otisli tako mladi trbuhom za kruhom ili su :necija" deca koja turisticki obilaze destinacije .
Zatim i vidim na tv-u neke koji kao studiraju sport u Americi . Ko to placa.
Ne, meni to nije cudno ( imaju ljudi para pa placaju), ali mi je cudno da ljudi u jeku ovog virusa
idu na nekakva letovanja. Oni su otisli mozda pre dve nedelje kada je virus vec svuda bio prisutan.
Sport u Americi ( mosh misliti sport u Americi) placaju roditelji.

Commie

Legenda
Poruka
50.032
Ostalo je ne bih da skrecem temu na "unistenje kulturnog nasleda". Pisao sam na drugoj temi da ova vlada nije dorasla datoj situaciji, kao nijednoj do sada shodno tome nije iskoristila vreme za pripremu istih koji bi sigurno bili prihvatljiviji.
Apsolutno se slazem.
Dok je korona harala ovde su nasi pripremali propagandne spotove protiv opozicije , najavljivali shoping u Milanu , rekli kako je ovo najsmesniji virus ...
Vojska je nekad bila pripremljena za ovakve situacije , usled turbokapitalizma odrekli smo se svega sto smo imali ... da bi navodno smanjili troskove a zaduzivali smo se sve vise.
Italija je u kolapsu, Spanija slicno ...
Mi smo mogli da smanjimo ovaj talas tj udar da smo preventivno se pripremali za sve ovo.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.434
Na sajmu su mogli da naprave standove, to bar tamo nije problem, da stave po dva krevete, da postoji bilo
kakva privatnost ili ce da stavljaju mlade, stare, muske, zenske, malo bolesne, mnogo bolesne jedne pored drugih?

Bornemisa

Aktivan član
Poruka
1.477
Ne, meni to nije cudno ( imaju ljudi para pa placaju), ali mi je cudno da ljudi u jeku ovog virusa
idu na nekakva letovanja. Oni su otisli mozda pre dve nedelje kada je virus vec svuda bio prisutan.
Sport u Americi ( mosh misliti sport u Americi) placaju roditelji.
Sta vas to cudi vec odavno roditelji decu slalju u nekakve skole kosarke, fudbala itd.pored toga sto nisu clanovi ni jednog tima.

Bornemisa

Aktivan član
Poruka
1.477
Na sajmu su mogli da naprave standove, to bar tamo nije problem, da stave po dva krevete, da postoji bilo
kakva privatnost ili ce da stavljaju mlade, stare, muske, zenske, malo bolesne, mnogo bolesne jedne pored drugih?
Privatnost u ovoj situaciji je najmanje bitna moraju se bolesnici barem po stepenu zaraze odvojiti najidealnije bi bilo svakog posebno u hotelskoj sobi, standovi nisu izolacija.

Commie

Legenda
Poruka
50.032
Евакуисани су и то је нешто , али је лоша организација
Pa ne mogu od lopovluka da se snadju i da urade nesto za Srbiju. ..
Halavo , krade decenijama i iznosi preko offshore racuna ...
Njemu bi najveca kazna bila da ga neko srusi sa vlasti , morao bi da bega ko zna gde :per:

nonaligned

Poznat
Poruka
8.511
Neki hotel ? Spa ?
Vidis da ima onih koji su zarobljeni na aerodromu , kako je njima.
Ovi su uslu u Srbiju pa kukaju.
Nema super uslova na granici , ne znam sta tu nije jasno.
Treba tebe spakovati Komi pa u izbeglicki kamp na onaj jastuk iz prvog svetskog rata da mi lepo pajkis. Sram da te bude. Za dorucak onu pastetu podrigusu da te nahranimo.

Nije problem samoizolacija , niti karantin ali primoravati ljude da budu u onoj prljavstini je potpuno NEHUMANO.
Svi ti ljudi donose pare u Srbiju i tu trose. Mnogi salju pare u Srbiju i tako drzava bahato s njima.
Kao ne placaju poreze. Pa Srbi u dijaspori naprave vise novca nego cela drzava Srbija. Srbi ne izvlace novac iz Srbije kao njihovi sugavi insvestitori vec novac u nju donose.
Jako sam besna.
Ja sam zgrozena sta rade. A Vulin spacira bez maske.

Ja cu tacno da pocnem da se bavim politikom.

Commie

Legenda
Poruka
50.032
Treba tebe spakovati Komi pa u izbeglicki kamp na onaj jastuk iz prvog svetskog rata da mi lepo pajkis. Sram da te bude. Za dorucak onu pastetu podrigusu da te nahranimo.

Nije problem samoizolacija , niti karantin ali primoravati ljude da budu u onoj prljavstini je potpuno NEHUMANO.
Svi ti ljudi donose pare u Srbiju i tu trose. Mnogi salju pare u Srbiju i tako drzava bahato s njima.
Kao ne placaju poreze. Pa Srbi u dijaspori naprave vise novca nego cela drzava Srbija. Srbi ne izvlace novac iz Srbije kao njihovi sugavi insvestitori vec novac u nju donose.
Jako sam besna.
Ja sam zgrozena sta rade. A Vulin spacira bez maske.

Ja cu tacno da pocnem da se bavim politikom.
Ni zivot u Srbiji nije human ...
Ti tek sada vidis neke stvari , tuzno.
A to sto zelis meni primeni na sebi jer vidim da si za razne avanture :per:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.