Српски академик поставио тезу: Косово у УН истог дана када и Србија у ЕУ, у рату 1912. смо га добили, у рату смо га и изгубили 1999.

комшија

Stara legenda
Poruka
83.612

1665789521112.png

Srpski akademik postavio tezu: Kosovo u UN istog dana kada i Srbija u EU, u ratu 1912. smo ga dobili, u ratu smo ga i izgubili 1999.

1665789485499.png

12. okt 2022

– Građani trebaju da shvate da je Kosovo otišlo svojim putem i da ovonije nepristojna ponuda, koju ne treba odmah apriori prihvatiti. Treba organizovati konferenciju o Kosovu, treba prihvatiti realnost i prva stvar koja treba da se definiše je trenutak ulaska Kosova u UN mora da bude jednak i istog dana kada Srbija ulazi u EU – rekao je Teodorović i dodao da bi ovako Srbima na Kosovu objasnio ovu svoju tezu.

– Niko se nikog ovde ne odriče. Moramo da shvatimo, Srbija je, pošto mi volimo te priče, 1389. godine je bilo šta je bilo pa do 1912. godine Kosovo je bilo u sastavu Turske a onda su ga srpska i crnogorska vojske osvojile u ratu. Mi smo ga u ratu i izgubili. Nama je zbog našeg nacionalnog ponosa, meni prvom, teško da to kažemo, ali to su činjenice. Kralj Aleksandar, Josip Broz Tito, Slobodan Milošević, Koštunica, Đinđić do Aleksandra Vučića nisu pokušali da reše problem Kosova i taj problem je preko 80 godina nerešiv zbog jedne proste činjenice: kosovski Albanci ne žele da žive sa nama – zaključuje Teodorović i postavlja pitanje: „kako mi sada zamišljamo nasilno da ih zadržimo, ratom, pa probali smo ratom ali najveća NATO baza Bondstil je tamo, da li hoćemo ponovo u rat sa NATO paktom?“

link

Слободан Милошевић је следећи "меморандумску" (анти)политику био укинуо суштинску аутономију Косову шта је довело прво до грађанске непослушности на Косову, а потом и до оружаног устанка. У циљу увођења Србије у сукоб са њеним традиционалним савезницима Америком, Британијом и Француском, Слободан Милошевић је одбио да потпише споразум из Рамбујеа и након интервенције НАТО пакта српске и црногорске снаге безбедности биле су приморане да заувек напусте Косово. Зато решење који би Косову понудило столицу у УН, а Србији заузврат чланство у ЕУ без формалног признања косовске независности, представља частан излаз за Србију и само онај ко мрзи Србију може да буде против оваквог решења! Браво за српског академика!

bas kao

Elita
Poruka
18.708
частан излаз за Србију и само онај ко мрзи Србију може да буде против оваквог решења!
1000-e bescasnih tvojih postova i sada odjednom ti znas sta je cast? pa, upoznali smo te komso, prijatelju, ti si olicenje bescasca, ajde ne arci badava artiju

jeste, po tebi ja mrzim srbiju, a ti je volis, kao i ove forumske ustase

te vezane trgovine samo kod sojica, znas onaj film - ali on nema casti

комшија

Stara legenda
Poruka
83.612

1665791632143.png

Srbija do 2024. mora da završi razgovore o Kosovu: SAD i EU pojačavaju pritisak zbog Putina

1665791608197.png

14. okt 2022 21:44

Evropsku uniju i Sjedinjene Američke Države čekaju izbori 2024. godine, a cilj Zapada je da najkasnije do tada kosovski problem bude rešen. Na to je ukazao izaslanik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak, ubrzanje dijaloga insinuira i predlog rešenja koji su ponudili Nemačka i Francuska, a to na kraju krajeva ima veze i sa Rusijom i mirovnim sporazumom sa Ukrajinom koji će, po svemu sudeći, negde baš u to vreme doći na red.

Izaslanik EU za dijalog između Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je da bi 2024. godina, kada se održavaju izbori u SAD i EU, mogla da bude rok za postizanje sporazuma Beograda i Prištine.

Kako je prenela Gazeta ekspres, on je kazao da sada kada nema izbora ni na Kosovu, ni u Srbiji to ide u prilog postizanju konačnog sporazuma.

1650450696-Tan2022-4-20_122653262_2-scaled.jpg
Miroslav Lajčak

“Svaki dan je važan. Ono što sam rekao nekoliko puta, imamo jedinstven kalendar koji nam ide u prilog i ne prekidaju nas izbori, a imamo i jedinstven savez SAD-EU koji podržava Velika Britanija. Imamo taj otvoren prozor koji traje do izbora u SAD i EU 2024. godine“, rekao je Lajčak novinarima nakon razgovora sa kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem i šefom kosovske delegacije za dijalog sa Srbijom Besnikom Bisljimijem.

Lajčak je rekao i da neće biti dobro ako ne bude pomaka do 2024. godine kada će biti održani izbori, jer će tada fokus SAD i Evropske unije biti negde drugde.

Zašto su izbori u SAD i EU u ovom smislu važni?

Izbiti Putinu argument Kosova iz ruku

Član Glavnog odbora Evropskog pokreta u Srbiji Vladimir Međak za novine “Nova” kaže da su američki izbori zapravo mnogo bitniji nego oni u Evropskoj uniji.

“Jedino pozicija Miroslava Lajčaka zavisi od izbora u EU, nemački i francuski izaslanici u dijalogu Beograda i Prištine od toga ne zavise. Međutim, izbori u SAD su veoma važni, jer Evropa ne zna i ne može da zna ko će na tim izborima pobediti i da li ćemo možda dobiti nekog novog Trampa, sa kojim će teško sarađivati. Na kraju krajeva ovo je svakako jedan period kad se ni u Srbiji, ni u Prištini ne očekuju izbori, kako je i rekao Lajčak, pa dijalog može neometano da se vodi”, kaže Međak.

Dakle, poželjno je do tada rešiti kosovsku krizu, a to je i više nego poželjno i zbog rusko-ukrajinskog sukoba.

“Mnogo je bitno EU i SAD da se to skine sa dnevnog reda pregovaračkog stola sa Vladimirom Putinom. Svesni smo da se rat u Ukrajini verovatno neće završiti ove godine, već možda tek sledeće. Pregovaranje i mirovni sporazum nas čekaju tek onda, dakle najverovatnije 2024. godine i više je nego poželjno Americi i EU da se Putinu do tada argument Kosova izbije iz ruku”, navodi Međak, što se podudara i sa izjavom Lajčaka da će od 2024. fokus SAD i EU biti negde drugde.

Na pitanje da li je ta 2024. godina važna i zbog budžeta EU i eventualnog njegovog proširenja, ukoliko bude prijema novih članica, Međak kaže:

“Budžet EU je određen do 2027. godine. On može biti u međuvremenu menjan, ali ne može mnogo da izlazi iz predviđenog okvira. Međutim, siguran sam da EU nije problem da nađe novac za nove članice iz ovog regiona, jer u suštini Zapadni Balkan ne košta mnogo. Činjenica je i to da nova proširenja budu uvek oko nekih prigodnih datuma. To bi mogla biti 2024. zbog novih EU izbora, ali mislim da ne postoje šanse da Srbija tad bude primljena. Zatim imamo 2027. kad se usvaja novi budžet i 2029. kad su novi izbori u EU”, zaključuje Međak.

Predlog Nemačke i Francuske

Da je cilj da se maksimalno ubrza sporazum Beograda i Prištine, jasno je i nakon predloga rešenja koji su dale Francuska i Nemačka, a kojim se od Srbije traži da ne blokira prijem Kosova u UN i ostale međunarodne organizacije, dok bi zauzvrat dobila ubrzanje puta u EU i značajnu finansijsku pomoć.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da o tome moramo da razgovaramo i razmišljamo.

“Mi ne možemo da ignorišemo taj predlog, jer je to neodgovorno i neozbiljno. A da li možemo da prihvatimo, nisam siguran. Reći ću šta su svakako naše crvene linije, ali nisam siguran da će to nekome da se dopadne”, rekao je ovim povodom Vučić.

bas kao

Elita
Poruka
18.708
Evropsku uniju i Sjedinjene Američke Države čekaju izbori 2024. godine, a cilj Zapada je da najkasnije do tada kosovski problem bude rešen
a mi cemo da virimo iz straznjice zapada zbog cega bese?

Srbija do 2024. mora da završi razgovore o Kosovu: SAD i EU pojačavaju pritisak zbog Putina

pa cekaj, jel zbog njihovih izbora, ili zbog putina smo dupeuvlakaci?

a zbog casti, za tebe je cast da stanujes u anusu
Dakle on nije SANU već ANUS ! :guza::rtfm:
i komsija bi da bude anusdemik

slihtamo se njihovim izborima, i lajemo na putina, to je zarad "casnog" resenja za koje se komsija zalaze, da se odreknemo kosova

septicka jama, eto to je sve ovo komsijino pisanije
'be se nama i za njihove izbore na kojima samo kradu glasove, i za njhovu patolosku mrznju prema putinu, NE DAMO KOSOVO, NE MOGU DA NAS KUPE, A DA PRETE NE SMEJU, NEMAJU CIME, sve su potrosili adute na purina, EU JE PRSLA KO BALON, SAMO BI IDIOTI U NJU I DALJE, ili ukra izbeglice da pobegnu od ratnog vihora.
mozda gladni afrkaneri, mozda ako vucic rasturi srbiju do prosjackog stapa, za jos nekih 10 godina, ali opet je idiotski misliti da ce eu da vadi srbiju iz bule, mogla bi samo da je dokrajci, dotuce, frustrirana sto je ispusila kod rusije.

Poslednja izmena:

bas kao

Elita
Poruka
18.708

Predlog Nemačke i Francuske

mi njima predlazemo da zapocnu gradjanski rat i poubijaju se medjusobno kao sto su nas nagovorili u sfrj, ako treba oruzja, neka im ukre doture

СВАЂЕ, туче, отимачина. Ове немиле сцене виђају се учестало протеклих дана на бензинским пумпама у Француској.​

ej, oni nama nesto da predlazu?

neka predloze putinu kako da izvede nuklearni napad, posto su upuceni i znaju sigurno da hoce, pa ce ga oni onda anihilirati - to ce da opravi stanje na njihovim benzinksim pumpama, o DEBILA EU-ROBIJASKIH, UGREJaCE DOMOVE

overseas same shit

“You Pat Yourself on the Back, But Families are Starving!” –

Poslednja izmena:

Обилић

Poznat
Poruka
8.317
...
– Građani trebaju da shvate da je Kosovo otišlo svojim putem ...

Ма човече отишли, а нису платили рачун !?
Разумеш ?
Па не може то, еееј !

Нешто за ништа !?
Хеј, па где то има ?????????????

Њима се иде, не могу са нама ?
Господо, знате ли колико ми не можемо са њима ???

Дакле слажемо се да смо једни другима неподношљиви ?
Е па хајде лепо да се разиђемо, уз неко одрживо решење
(то је оно које ће бити логично и нерушиво и за будуће генерације и Српчића и Шиптарчића)

Српски обичаји су да се наслеђена земља не продаје за паре !
То као прво.
Да не дужим, не даје се ни за шта - осим за неку другу земљу.

Е па да видимо шта би то нас Србе интересовало,
а што би било довољно вредно косовске пребогате земље
на коју су чак и богати Амери бацили око !?

Једино што Србија нема, а волела би је излаз на море.
Парче Јадрана - за парче Косова.

Узми или остави, тј кофере у руке и пут под ноге !
Pravedna razmena teritorija .jpg

Poruka
15.548

Pogledajte prilog 1238689

Srpski akademik postavio tezu: Kosovo u UN istog dana kada i Srbija u EU, u ratu 1912. smo ga dobili, u ratu smo ga i izgubili 1999.

Pogledajte prilog 1238688

12. okt 2022

– Građani trebaju da shvate da je Kosovo otišlo svojim putem i da ovonije nepristojna ponuda, koju ne treba odmah apriori prihvatiti. Treba organizovati konferenciju o Kosovu, treba prihvatiti realnost i prva stvar koja treba da se definiše je trenutak ulaska Kosova u UN mora da bude jednak i istog dana kada Srbija ulazi u EU – rekao je Teodorović i dodao da bi ovako Srbima na Kosovu objasnio ovu svoju tezu.

– Niko se nikog ovde ne odriče. Moramo da shvatimo, Srbija je, pošto mi volimo te priče, 1389. godine je bilo šta je bilo pa do 1912. godine Kosovo je bilo u sastavu Turske a onda su ga srpska i crnogorska vojske osvojile u ratu. Mi smo ga u ratu i izgubili. Nama je zbog našeg nacionalnog ponosa, meni prvom, teško da to kažemo, ali to su činjenice. Kralj Aleksandar, Josip Broz Tito, Slobodan Milošević, Koštunica, Đinđić do Aleksandra Vučića nisu pokušali da reše problem Kosova i taj problem je preko 80 godina nerešiv zbog jedne proste činjenice: kosovski Albanci ne žele da žive sa nama – zaključuje Teodorović i postavlja pitanje: „kako mi sada zamišljamo nasilno da ih zadržimo, ratom, pa probali smo ratom ali najveća NATO baza Bondstil je tamo, da li hoćemo ponovo u rat sa NATO paktom?“

link

Слободан Милошевић је следећи "меморандумску" (анти)политику био укинуо суштинску аутономију Косову шта је довело прво до грађанске непослушности на Косову, а потом и до оружаног устанка. У циљу увођења Србије у сукоб са њеним традиционалним савезницима Америком, Британијом и Француском, Слободан Милошевић је одбио да потпише споразум из Рамбујеа и након интервенције НАТО пакта српске и црногорске снаге безбедности биле су приморане да заувек напусте Косово. Зато решење који би Косову понудило столицу у УН, а Србији заузврат чланство у ЕУ без формалног признања косовске независности, представља частан излаз за Србију и само онај ко мрзи Србију може да буде против оваквог решења! Браво за српског академика!
Koliko će još dugo Pax Americana komšo?

Тихи

Zaslužan član
Poruka
147.690

12. okt 2022

link

:bye:

Pozdravi CIA spijuna Teodorovica.... Imate mahanje

комшија

Stara legenda
Poruka
83.612
1665808967936.png

Berbok: Srbija ne može u EU bez priznanja Kosova; Gervala: Put do UN verovatno malo duži

Nemačka ministarka spoljnih poslova Analena Berbok je, posle sastanka u Berlinu sa kosovskom ministarkom spoljnih poslova Donikom Gervalom, izjavila da Srbija ne može da uđe u EU bez priznanja Kosova, prenosi Dojče vele.

ger[1].jpg

12. Oktobar 2022. izvor: Dw.com

Berbok i Gervala su potvrdile neophodnost međusobnog priznavanja Srbije i Kosova.

"Kao nemačka vlada, imamo veoma, veoma jasan stav o priznavanju", rekla je Berbok.

Ona je navela da Nemačka aktivno radi na članstvu svih zemalja Zapadnog Balkana u EU i da to podrazumeva međusobno priznanje.

"Snaga Evropske unije je u tome što čak i ako imate različita mišljenja u različitim oblastima politike, moramo da štitimo jedni druge u slučaju potrebe. Ono što imamo u članu 5 Ugovora o NATO sankcionisano je i u Evropskom ugovoru, obostrano opredjeljenje", kaže Berbok.

Berbok je to rekla na zajedničkoj konferenciji sa Gervalom, odgovarajući na pitanje novinara u vezi sa "nekim predlozima koji kruže da Srbija dozvoli ulazak Kosova u međunarodne organizacije, poput UN, i kao nagradu da ima koristi od ubrzanijeg članstva u EU", implicirajući tako nemačko-francuski predlog o kojem je prošlog vikenda govorio predsednik Seb Vučić.

Gervala je rekla da je ona kao ministarka za takve vesti saznala iz lokalnih medija i podsetila da Rusija svoj glavni uticaj u regionu ostvaruje kroz lažne vesti u medijima.

"Bilo je izveštaja u lokalnim medijima, objavljeno je nekoliko stranica koje sam, kao ministar spoljnih poslova svoje zemlje, videla samo u medijima. Ne smemo prevideti činjenicu da se ruski uticaj u našem regionu izražava uglavnom kroz lažne izveštaje u medijima", navela je Gervala.

Gervala je, međutim, dodala da "stalno ima veoma interesantnih inicijativa koje naši partneri bacaju u diskusiju" i još jednom razjasnila stav Kosova.
"Normalizacija u dijalogu sa Srbijom može da kulminira samo obostranim priznavanjem", kaže Gervala.

Povodom pitanja članstva Kosova u UN, ona je rekla da je "naravno žalosno da mi ne samo da imamo suprotstavljen glas Srbije, već imamo i dva aktera u Savetu bezbednosti u ovom trenutku, koji bi se protivili prijemu Kosova".

"A to su Rusija i Kina. Dakle, put Kosova do UN je verovatno malo duži. Ali to ne znači da možemo da odustanemo i da možemo da zanemarimo činjenicu da Kosovo ima svoju sudbinu u svojim rukama, jer je ono što mi možemo, bez Rusije, bez Kine, bez Srbije je da radimo u našoj zemlji za demokratiju, za napredak", navela je Gervala.

Povodom pitanja vizne liberalizacije za Kosovo, Berbok je navela da se o tome dugo priča i da je Evropska komisija od 2018. godine već potvrdila da Kosovo za to ispunjava uslove.

"I sada je došao trenutak. da ne samo razgovaramo. Sada je potrebna vizna liberalizacija, a na nama kao zemljama EU je da to i ostvarim", rekla je nemačka ministarka.

Govoreći o sastanku ministara unutrašnjih poslova EU u četvrtak u Briselu, ona je rekla da Nemačka vodi kampanju da se ova tema vrati na dnevni red. "I mogu da obećam da ćemo se angažovati i razjasniti sva pitanja i nedoumice koje naši partneri u Francuskoj mogu imati i da neće biti kašnjenja u implementaciji", navela je Berbok.

Gervala je u obraćanju novinarima istakla nesigurnost koja postoji u regionu zbog ruskog uticaja i skrenula pažnju da se to ne zaboravi.

"Ne smemo zaboraviti Putinov drugi front, a to je Balkan", rekla je Gervala.

Ona je podmenula odnose Srbije sa Rusijom, koji proizlaze iz nedavno potpisanog sporazuma između ministra spoljnih poslova dve zemlje u Njujorku o "sinhronizaciji spoljne politike".

"Mi u regionu smo dobili poruku da treba da strahujemo za svoju bezbednost. Uostalom, šta znači sinhronizacija sa ruskom spoljnom politikom? Sada znamo rusku spoljnu politiku i zato znamo da predsednik Srbije Vučić neće učiniti nijedan korak bez Putina", kaže Gervala.

Gervala je tom prilikom zamolila evropske partnere za jasnije reči u pravcu Beograda.

"Iskoristila bih ovu priliku da zamolim Evropu da strože i glasnije odgovori na ovo. Jer naše iskustvo je da je mir na Balkanu neophodan, ali i krhak. Zato nam treba više EU, zato nam treba više Nemačke, zato nam treba više prisustva NATO", navela je Gervala.

Gervala je zatražila od Nemačke da, kao što to rade SAD, razmotri mogućnost većeg vojnog prisustva u regionu.

"Veoma sam srećna što su Sjedinjene Američke Države ispunile naš dugogodišnji zahtev i sada šalju 300 američkih vojnika u region i na Kosovo. Takođe bih zamolila Nemačku i druge da razmotre da li mogu ili treba da šalju slične signale regionu", rekla je Gervila.

Gervala i Berbok su govorile i o Berlinskom procesu, u okviru kojeg se sledeće nedelje u Berlinu očekuje konferencija ministara spoljnih poslova zapadnobalkanske šestorke.

Takođe su istakle veoma dobre odnose Kosova i Nemačke, zahvaljujući i velikoj kosovskoj dijaspori koja živi u Nemačkoj.

Gervala je zahvalila Nemačkoj na priznavanju vozačkih dozvola od kojih je, prema njenim rečima, do sada koristilo 12.500 građana Kosova i navela da se sada radi na postizanju sporazuma o ukidanju dvostrukog poreza.

sasasta

Buduća legenda
Poruka
31.466
ne voli srbin da prizna stvari koje mu ne odgovaraju , ma koliko realne bile

1437775_0603_ff.jpg

a znamo da kazemo * sto juznije to tuznije

dobro su makedonci i prosli

takodje se vidi i dalmacija i hrvatska

dok smo mi camili pod turcima oni su bili zapad

mozda konjusari ali ...

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
25.546
ne voli srbin da prizna stvari koje mu ne odgovaraju , ma koliko realne bile

Pogledajte prilog 1238742
a znamo da kazemo * sto juznije to tuznije

dobro su makedonci i prosli

takodje se vidi i dalmacija i hrvatska

dok smo mi camili pod turcima oni su bili zapad

mozda konjusari ali ...
vise je vojvodina bila pod turcima nego sto je kosovo bilo nase

Пре 457 година да ли се правлно причало Босански или Бошњачки ?!

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
25.546
Pogledajte prilog 1238718

Berbok: Srbija ne može u EU bez priznanja Kosova; Gervala: Put do UN verovatno malo duži

Nemačka ministarka spoljnih poslova Analena Berbok je, posle sastanka u Berlinu sa kosovskom ministarkom spoljnih poslova Donikom Gervalom, izjavila da Srbija ne može da uđe u EU bez priznanja Kosova, prenosi Dojče vele.

Pogledajte prilog 1238720

12. Oktobar 2022. izvor: Dw.com

Berbok i Gervala su potvrdile neophodnost međusobnog priznavanja Srbije i Kosova.

"Kao nemačka vlada, imamo veoma, veoma jasan stav o priznavanju", rekla je Berbok.

Ona je navela da Nemačka aktivno radi na članstvu svih zemalja Zapadnog Balkana u EU i da to podrazumeva međusobno priznanje.

"Snaga Evropske unije je u tome što čak i ako imate različita mišljenja u različitim oblastima politike, moramo da štitimo jedni druge u slučaju potrebe. Ono što imamo u članu 5 Ugovora o NATO sankcionisano je i u Evropskom ugovoru, obostrano opredjeljenje", kaže Berbok.

Berbok je to rekla na zajedničkoj konferenciji sa Gervalom, odgovarajući na pitanje novinara u vezi sa "nekim predlozima koji kruže da Srbija dozvoli ulazak Kosova u međunarodne organizacije, poput UN, i kao nagradu da ima koristi od ubrzanijeg članstva u EU", implicirajući tako nemačko-francuski predlog o kojem je prošlog vikenda govorio predsednik Seb Vučić.

Gervala je rekla da je ona kao ministarka za takve vesti saznala iz lokalnih medija i podsetila da Rusija svoj glavni uticaj u regionu ostvaruje kroz lažne vesti u medijima.

"Bilo je izveštaja u lokalnim medijima, objavljeno je nekoliko stranica koje sam, kao ministar spoljnih poslova svoje zemlje, videla samo u medijima. Ne smemo prevideti činjenicu da se ruski uticaj u našem regionu izražava uglavnom kroz lažne izveštaje u medijima", navela je Gervala.

Gervala je, međutim, dodala da "stalno ima veoma interesantnih inicijativa koje naši partneri bacaju u diskusiju" i još jednom razjasnila stav Kosova.
"Normalizacija u dijalogu sa Srbijom može da kulminira samo obostranim priznavanjem", kaže Gervala.

Povodom pitanja članstva Kosova u UN, ona je rekla da je "naravno žalosno da mi ne samo da imamo suprotstavljen glas Srbije, već imamo i dva aktera u Savetu bezbednosti u ovom trenutku, koji bi se protivili prijemu Kosova".

"A to su Rusija i Kina. Dakle, put Kosova do UN je verovatno malo duži. Ali to ne znači da možemo da odustanemo i da možemo da zanemarimo činjenicu da Kosovo ima svoju sudbinu u svojim rukama, jer je ono što mi možemo, bez Rusije, bez Kine, bez Srbije je da radimo u našoj zemlji za demokratiju, za napredak", navela je Gervala.

Povodom pitanja vizne liberalizacije za Kosovo, Berbok je navela da se o tome dugo priča i da je Evropska komisija od 2018. godine već potvrdila da Kosovo za to ispunjava uslove.

"I sada je došao trenutak. da ne samo razgovaramo. Sada je potrebna vizna liberalizacija, a na nama kao zemljama EU je da to i ostvarim", rekla je nemačka ministarka.

Govoreći o sastanku ministara unutrašnjih poslova EU u četvrtak u Briselu, ona je rekla da Nemačka vodi kampanju da se ova tema vrati na dnevni red. "I mogu da obećam da ćemo se angažovati i razjasniti sva pitanja i nedoumice koje naši partneri u Francuskoj mogu imati i da neće biti kašnjenja u implementaciji", navela je Berbok.

Gervala je u obraćanju novinarima istakla nesigurnost koja postoji u regionu zbog ruskog uticaja i skrenula pažnju da se to ne zaboravi.

"Ne smemo zaboraviti Putinov drugi front, a to je Balkan", rekla je Gervala.

Ona je podmenula odnose Srbije sa Rusijom, koji proizlaze iz nedavno potpisanog sporazuma između ministra spoljnih poslova dve zemlje u Njujorku o "sinhronizaciji spoljne politike".

"Mi u regionu smo dobili poruku da treba da strahujemo za svoju bezbednost. Uostalom, šta znači sinhronizacija sa ruskom spoljnom politikom? Sada znamo rusku spoljnu politiku i zato znamo da predsednik Srbije Vučić neće učiniti nijedan korak bez Putina", kaže Gervala.

Gervala je tom prilikom zamolila evropske partnere za jasnije reči u pravcu Beograda.

"Iskoristila bih ovu priliku da zamolim Evropu da strože i glasnije odgovori na ovo. Jer naše iskustvo je da je mir na Balkanu neophodan, ali i krhak. Zato nam treba više EU, zato nam treba više Nemačke, zato nam treba više prisustva NATO", navela je Gervala.

Gervala je zatražila od Nemačke da, kao što to rade SAD, razmotri mogućnost većeg vojnog prisustva u regionu.

"Veoma sam srećna što su Sjedinjene Američke Države ispunile naš dugogodišnji zahtev i sada šalju 300 američkih vojnika u region i na Kosovo. Takođe bih zamolila Nemačku i druge da razmotre da li mogu ili treba da šalju slične signale regionu", rekla je Gervila.

Gervala i Berbok su govorile i o Berlinskom procesu, u okviru kojeg se sledeće nedelje u Berlinu očekuje konferencija ministara spoljnih poslova zapadnobalkanske šestorke.

Takođe su istakle veoma dobre odnose Kosova i Nemačke, zahvaljujući i velikoj kosovskoj dijaspori koja živi u Nemačkoj.

Gervala je zahvalila Nemačkoj na priznavanju vozačkih dozvola od kojih je, prema njenim rečima, do sada koristilo 12.500 građana Kosova i navela da se sada radi na postizanju sporazuma o ukidanju dvostrukog poreza.

Неможемо завући Русима али ћемо шиљити на Србима

Гервала

sasasta

Buduća legenda
Poruka
31.466
Naprosto, u sledećem: da mudrim upravljanjem, koje bi vršili najbolji činovnici, pokažu da je stanovnicima Južne Srbije prednost što su ponovo sa svojom braćom, da te iste stanovnike navedu da ponovo zavole pronađenu otadžbinu otkrivajući im sve ono što je lepo i objedinjavajuće u toj zajedničkoj otadžbini. Šta su, međutim, uradili, vaši političari? Upravo suprotno. Poslali su u Južnu Srbiju sve ono najgore među činovnicima, bezobraznike i lopove. Povrh svega, oni nisu ni pokušali da od Makedonaca načine Srbe ili Jugoslovene, kako se sada kaže, već su od njih hteli da stvore pristalice političkih stranaka. Lepili su na leđa tih ljudi, koji su tražili samo mir, etikete radikala, demokrata itd. i u tu zemlju, koja im je morala da bude sveta, preneli svoje odvratne stranačke borbe. Nije im bilo mnogo važno da li su ti novi članovi iskreni i da li je njihovo stupanje u stranku samo ujdurma nacionalnog neprijatelja. Bile su im potrebne njihove „kuglice". Makedonci su ljudi kao i drugi i sigurno su pametni kao i ljudi iz Stare Srbije. Oni su zato shvatili igru vaših političara, vrlo prljavu igru, pa se u njima začeo veliki prezir prema vama

evo sta je rajs pisao

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
25.546
Ako smo ga izgubili zasto ucene ulaskom u SFREU?

Србија је већ У ЕУ

Доообро поогледај мапу и видећеш да Србија је гео политички У(нутар) ЕУ

42552459_105.png

Обилић

Poznat
Poruka
8.317
Zašto ponovo nudiš ono što nemaš?

Vučić (kao naslednik Vuka Brankovića: Vuk -> Vučič) je izgubio Kosovo

Вучић може да изгуби само своје сопствено наслеђе,
неки део плаца у Јајинцима или где су му већ корени.

Осим тога Шиптари су Косово војно изгубили 1999.
ово сад су заузели Напетовци.

Пошто САД тврде да њих не занима Косово
и да га они нису отели Србима,
а Шиптари су већ кренули са коферима,
молим да продуже даље,
земљу на ђоновима им опраштамо.

Ако хоће да остану у Србији морају пристати на две ствари:
1. биће грађани другог реда
2. биће послушни грађани другог реда као Мађари (Роми су грађани трећег реда)

Ако хоће да остану на свом Косову морају за њега дати излаз на Јадран.

Poruka
7.884

као и њихов форумски курти...

два ануса и јагуарка - борци за репубљику козоиеб :lol:

Poslednja izmena:

Doctor Master

Domaćin
Banovan
Poruka
4.773

12. okt 2022

link

Nije to akademik već izdajnik kao što si i ti komšija.
Danas svako može da bude akademik.

Обилић

Poznat
Poruka
8.317
Ovo nije "srpski" akademik već NWO sektaški akademik

...

Опасан је, слушајући њега дође ми да кажем носите то Косово у три лепе !
Опасан је зато што уме лепо да тражи и отима нешто што не иде.

Срећа да Шиптари и Напетовци то не умеју тако да раде,
отишао би Космет одавно.

Па како то они раде ?

Раде тако да изазивају инат код Срба
и уствари показују да ни они не желе Косово
већ желе да се ми са козојепцима бакћемо до века ...

А и зоофилима се исплати да буду под српским скутом - ништа се не ради, само чуче и пуше !

Обилић

Poznat
Poruka
8.317
...
2. биће послушни грађани другог реда као Мађари (Роми су грађани трећег реда)
...

Желим мало да појасним ово да су Роми грађани трећег реда,
изгледа да сам их деградирао и евентуално увредио !?

Дај Боже да су нам Роми грађани првог реда,
али на жалост велика већина њих самих
најрадије остаје на самом дну грађанског живота.

Јесте делом (али мањим) крива држава Србија,
али ипак већим делом услед немаштине сами Роми се одлучују
за неки вид алтернативног постојања.

Рецимо Јеврејин који одраста у беди и сиромаштву,
у потлачености и прогону
излаз често види у учењу, стицању знања и вештина
и другом друштвено прихватљивом развоју и бекству са дна.

А Роми ?

Нажалост,
Роми излаз из беде често виде у малтене животињском преживљавању,
криминалу, бекству од основних грађанских обавеза, итд.

Е то их гура на дно, чак и оне који нису такви.

И пазите сад:
Ако неко буде заузео треће место, они ће се померити на четврто итд.
они једноставно теже пацовском начину живота !

Како да изађу из те најгоре цивилизацијске улоге ?
Можда је то питање од милион долара, а можда и није ?

Познавао сам неке Роме који себе називаху Египћани
и могу вам рећи да су били изванредно савремени и успешни људи.

Можда је то решење, да се не зову Роми ?

Обилић

Poznat
Poruka
8.317
Sada nastupa onaj deo dana kada komšija mrzi sve što je srpsko.

Морамо да му објаснимо да сваки трећи грађанин Србије није Србин,
ко зна шта он мрзи ..?