Quantcast

Srpske zemlje ili srpski svet.

Heidfeld fan

Veoma poznat
Poruka
10.618
Autorska.

U poslednje vreme aktuelna je priča o ujedinjenju "srpskog sveta" ili "srpskih zemalja" pa se onako pitam šta je to u aktuelnim savremenim uslovima, vođeni principom realiteta "srpski svet" ili "srpske zemlje", bez namere da se ide u daleku prošlost, kao što je priča o "Dušanovom carstvu" ili priča o "srpskim zemljama na tri mora" ili "linija Karlovac, Karlobag, Virovitica, Ogulin".
Sve u svemu, pitanje je šta je to danas realno "srpski svet" ili šta su to "srpske zemlje" koje bi mogle ući u neku vrstu "saveza srpskih zemalja" ili u neku ujedinjenju srpsku državu?
Šta je to što u savremenim uslovima Srbi smatraju "da je srpski svet" na koji se polaže pravo na ujedinjenje?
Možda teritorije na kojima Srbi imaju nadpolovičnu većinu u stanovništvu?

Пошто је Србија матична земља српског народа треба радити на повезивању свих Срба са матицом. Повезивања у духовном и економском смислу. Све евентуалне промене граница избити из главе.

miso6207

Elita
Poruka
17.003
299133-F7-943-B-4751-B402-227-ED44-EAC29.jpg

Pišaj po rusotinji
Uskoro kreće masovno izumiranje. Bajden je rasadnik Bolesti..

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.357
Пошто је Србија матична земља српског народа треба радити на повезивању свих Срба са матицом. Повезивања у духовном и економском смислу. Све евентуалне промене граница избити из главе.

Šta je sa srpskim izlazom na more?

Ramzis

Početnik
Poruka
13
Autorska.

U poslednje vreme aktuelna je priča o ujedinjenju "srpskog sveta" ili "srpskih zemalja" pa se onako pitam šta je to u aktuelnim savremenim uslovima, vođeni principom realiteta "srpski svet" ili "srpske zemlje", bez namere da se ide u daleku prošlost, kao što je priča o "Dušanovom carstvu" ili priča o "srpskim zemljama na tri mora" ili "linija Karlovac, Karlobag, Virovitica, Ogulin".
Sve u svemu, pitanje je šta je to danas realno "srpski svet" ili šta su to "srpske zemlje" koje bi mogle ući u neku vrstu "saveza srpskih zemalja" ili u neku ujedinjenju srpsku državu?
Šta je to što u savremenim uslovima Srbi smatraju "da je srpski svet" na koji se polaže pravo na ujedinjenje?
Možda teritorije na kojima Srbi imaju nadpolovičnu većinu u stanovništvu?
Mirko Kovač, srpski kniževnik
„čitavog života unesrećen našom srpskom stvarnošću. Sada, na kraju te drame, nisam uveren da sam mogao drugim putem da stignem do srpske propasti a time i do svoje propasti sa idejama koje sam zastupao.“
Nacionalizam ovde sam sebe raskrinkava kao sistem u kojem nacionalista, ne mogavši da odagna zlu slutnju da će nacija neminovno propasti, igra ulogu njenog branioca od tog permanentnog raspada u koji ju je upleo sopstvenim idejama. On mrzi sopstvenu naciju, jer ona, svojom propašću, upropašćuje njegove ideje.
To je sistem projekcija gde strah (u kojem su velike oči) vodi u zaslepljujuću spiralnu mržnju"

386903_2286038008136_1265889010_n.jpg

12279230_10200851854976384_240501501292958979_n.jpg

F. Chief

Veoma poznat
Poruka
12.378
Svako odugovlačenje prijema Srbije i BiH (Srpske) u Evropsku uniju, će sve više ostavljati prostora i vremena Rusiji i Kini da upumpavaju svoj kapital a time i svoj politički i svaki drugi interes.
A jbg, to je vec civilizacijski izbor, jeste li ste dio zapadne civilizacije ili ste dio istocne civilizacije, s time da Kina i Rusija nisu iste civilizacije...
Moje je misljenje da je Srbija dio zapadne civilizacije, cak stovise, vazan dio zapadne civilizacije, zasto Srbija to ne prihvaca i ne naginje zapadu, meni je to zapravo misterij...

Majole

Aktivan član
Poruka
1.494
A jbg, to je vec civilizacijski izbor, jeste li ste dio zapadne civilizacije ili ste dio istocne civilizacije, s time da Kina i Rusija nisu iste civilizacije...
Moje je misljenje da je Srbija dio zapadne civilizacije, cak stovise, vazan dio zapadne civilizacije, zasto Srbija to ne prihvaca i ne naginje zapadu, meni je to zapravo misterij...
Ma kakva misterija, samo se koristi "nesvrstanost" radi trenutnog interesa. Ako EU vrati svoju poziciju lako je okrenuti ćurak.Kolo se okrene jako brzo pa brata Sija zameni braćala Makron i sestra Angela. Po potrebi i Putin povremeno iskoči iza žbuna. I tako u krug.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
47.464
Уједињење је неминовно ..Република Српска , Србија, Македонија и Црна Гора ће да чине јужнословенски савез ..

уједињење против терора Запада .Уједињење или СМРТ!

Majole

Aktivan član
Poruka
1.494
I ne znam zašto je Srbija toliko interesantna. Ne znam zbog čega strani mediji nisu pravili reportaže iz Mađarske koja je članica EU? Uhvatili se Srbije ko pijan plota. A Srbija realno nema nikakvu političku obavezu ni prema kome. Mađarska ima.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
47.464
да, борба против Запада и окупације неће бити само на територији где обитавају јужни словени , него видмо и да западни словени ињеихови савезници Мађари већ увелико воде битку за слободу

Dekston

Domaćin
Poruka
4.572
Mozete se ujediniti pod Bosnom, da se Srbija prisajedini Bosni..tako bi i Srbi i Bosnjaci zivjeli u jednoj zemlji koja bi bila "velika i mocna". Vi Srbi i tako tvrdite da je Bosna srBska zemlja, dakle buduci da Bosna bila kraljevstvo dok je teritorija Srbije danasnje bila jedna amorfna nedodjija sa raznim medjama Mrnjavcevica, Brankovica, Pavlovica..logicno je da se ujedine svi Srbi pod Bosnom, pod zastavom ljiljana, koja vama Srbima opet ne smeta jer tvrdite da je srBska..s druge strane nema vise problema sa nama Bosnjacima jer mi 'ocemo da Bosna bude cijela..eto tako ce biti cijela i jos uvecana za guberniju Srbijom sto se zove..moze Aco Bosanac iz Cipuljica da nam bude predsjednik,kralj ili sta se dogovorimo jer ispunjava sve uvjete da vlada takvom zemljom, a to su:
1. Prvi uvjet vladar takve drzave mora biti iskljucivo Bosanac.

2. Drugi uvjet, pogledaj prvi uvjet.
Pa da onda fino atakujemo skupa na vjekovna nasa bosanska ognjista u Dalmaciji, Crnoj Gori, Albaniji, Macedoniji i Tataristanu.
Morate biti pragmaticni, ili sto bi AV rekao svi moramo izgubiti nesto malo, da bi dobili skupa puno vise.
Ko bi reko da će na čelo Srbije doći neko ko ima korijene iz Bosne. Trenutno Srbija ne pamti da je imala jačeg državnika u istoriji zadnjih 120 godina,a nema porijeklo ni iz Šumadije ni iz Srema ili Niša. Iz malih Čipuljića gdje Srba i nema baš puno,potiče naš Aca. Na noge su mu dolazili presjednik Rusije Putin,presjednik Indije Narenda Modi,presjednik Kine nekoliko puta Si Đin Ping,premijer Japana Šinzo Abe,predsjednik Francuske Makron...
Nema jačeg na Balkanu.

Darth Vader

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.203
Nema tu nikakve misterije.
Tkz.Zapadna civilizacija i ono što ona predstavlja.Način na koji se ponela prema nama.Od pada Vizantije do danas.U nama može da probudi jedino najdublji prezir i gađenje.Mislim da si savršeno svestan toga.Isto tako bi se i vi ponašali da ste na našem mestu.

Darth Vader

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.203
Otimanje oko donacije iz Kine.
Otimanje oko PCR testova.
Otimanje oko vakcina.
Kao gomila pacova u rupi koja se grize međusobno oko parčeta hleba koju im je čovek bacio.
To što se tiče EU.
Što se tiče SAD?
Pa šta tu ima još da se kaže?
Oličenje samog Sotone.
Svaka moguća bolest,fizička,psihička,svaka moguća devijacija i ludilo, svako zlo došlo je sa Zapada.
Zapad jeste avangarda upravo ovog gore nabrojanog.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.