Srpske maline beru radnici iz Nepala, Pakistana, Indije: Srbi neće ni za dnevnicu od 8.000 dinara, a za mesec mogu uzeti i 150.000

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
14.055
Na oglasu okacenom na zatvorenoj prodavnici poziv za berbu malina dnevnica 1500 din....
To je u realu , a ovo 8000 je mozda u glavama politicarskih sinova i cerki...
Poruka je automatski spojena:

Opa , Srbi postali inteligentni , sine misko......jedva da nadjemo dovoljan broj ljudi da nam popravljaju telefonske linije i strijne linije.......a otisli na pamet neku zestoku.....
1500 dinara dnevnica ….e moj zivote

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
25.341
Bre ja znam coveka koji ima platu 2,4 mil evra...a ne radi nista posebno .....
Namestilo mu se mesto , ne trazi ni menadzerskog ni strucnog znanja, nego eto pouzdan je poslodavcima , toliko da ima 2,4 mil evra platu...
Dobro deo je i ortacko sufinansiranje, ali sve od prve plate do sada..

Imas ove sto sutaju loptu a milioneri sa 22god.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.046
1500 dinara dnevnica ….e moj zivote
Trebao sam da slikam, nego ja nemam naviku da slikam jer cesto ne nosim mobilni, ili nosim stare mobilne nokie malecne...
Da ne tupite mnogo o 8000, jer taj koji je davao oglas je tamo iz tog kraja, ne secam se vise odakle je , ali napisao sam kad sam video....

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
14.055
Trebao sam da slikam, nego ja nemam naviku da slikam jer cesto ne nosim mobilni, ili nosim stare mobilne nokie malecne...
Da ne tupite mnogo o 8000, jer taj koji je davao oglas je tamo iz tog kraja, ne secam se vise odakle je , ali napisao sam kad sam video....
Ne tupim nista nego znam da je bedna dnevnica ,ima i po ucinku se placa.

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.217
Na oglasu okacenom na zatvorenoj prodavnici poziv za berbu malina dnevnica 1500 din....

Opa , Srbi postali inteligentni , sine misko......jedva da nadjemo dovoljan broj ljudi da nam popravljaju telefonske linije i strijne linije.......a otisli na pamet neku zestoku.....
Upravo tako.Nema sanse da se placa 8000

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.046
Kako Srbi uspeju da iz teme da se doseljavaju nepalci i indijci uspeju da izvuku pozitivnost napretka za Srbe i Srbiju , to je fantazija..
Valjda misle to je isto kao sto su se odselili komsije sa sela pa ili koriste za dz ili pokupovali zemlju jeftino pa je to to.....
Zanimljivi su Srbi za proucavanje tog kratkotrajnog zadovoljstva okoristenjem..

Srbi stvarno veruju u to i glasni su , Hrvati se isto okoriste, ali stalno razmisljaju o tome , kad ce prestati , kad ce prestati....da reaguju brzo u tom trenutku...
A Srbi uzivaju kao da ce stalno dobro da ispliva iz toga sto im se smanjuje konkurencija u selu..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.046
Ne tupim nista nego znam da je bedna dnevnica ,ima i po ucinku se placa.
Gledao sam ja na krusevackoj tv bas u jeku berbe malina reportazu o radnicima i pitaju prvo gazdu , on jedno prica pa onda radnike....radnice...
I sad da su pustili samo gazdu i ono par prvih radnika sto se uvek trpaju , to je isto kao u BG kad nalove neke radnike da budu promoteri trgovinskog lanca pa ih nagrade malo ali dovoljno da ih zadrzavaju po 10 godina na tom mestu..
Tako i ovde..

Ali pustise onda jednu staru radnicu, koju je najavio taj mladi radnik sa eno ona najvise bere....
I razveza tetka, nije baba....ciganka valjda...ali mozda i nije, mozda je samo negde od kursumlije ili dalje dole od blaca, i kaze lepo , gazde obicno daju neku dnevnicu koja je oko 1000 1500, a ostalo placaju po ucinku , i to odbijaju puno za klasu....
E sad kod klase, prvo nije svaki struk prva klasa, znaci radnik bere i prvu i drugu klasu , zatim kad bere prvu , ako ne zna da bere, osteti je pa ima skart, narocito novajlije, npr ti i ja...mi bi 40% imali rastur cak i na prvoj klasi...bar prvih dana...
Zatim ako gazda neki zaeban , on hoce da mu radnik pocisti i trecu klasu, i to ne kasnije, jer ne moze da ih natera kasnije, nego posle par gajbi prve i druge, ide vracanje na trecu..

Pa kao da to nije tesko ide vec uobicajeno kod nekih stalno pranje ruku zbog salmonele ili nekih virusa (salmonela nije zbog jaja nego zbog vode kojom se zaliva , a virusi su tu prirodno, ljudski su od beraca).

Pa kao da to nije dosta, ide sunce i prirodno povecana vlaga u blizini malinjaka...

Pa onda tu nisu poze koje su zgodne za kicmu , ili za vrat, imas ti medjupoza, ni ovamo ni onamo....

Ona jos i ne zna kako npr u Britaniji pomazu beracima, ne zbog pomoci nego da brze beru i da prave manje skarta i manje kostaju ako im je lakse da beru..
A da ne govorim o tresacima....kod drugih vrsta voca, mada se meni cini da sam video automatski berac malina, ali se ne secam principa rada ceslja....cesalj se kod nas retko koristi i kod borovnica i tako tvrdog voca, a tek nece kod malina..

Ali to ne utice na logiku ponude plate...kazem 1500 i onda cekaju da se narod przi....ko se naprzi odlicno , ko se ne naprzi , malo kuknjava...

Tako da mislim da je tema kao i kod mojih poznanika gradjevinara koji su doveli induse i to u ogromnom broju i onda kukaju da nema nasih gradjevinara a ko ima nek ide u nemacku...

I ovi su se obezbedili i onda silje.....

Poruka
17.465
Нико није луд да даје дневницу од 8000.
Ево даје Курир.Они су познати по истини, у народу их зову Курир-истина.

Србин-православни домаћин и газда не би никада дао србском раднику дневницу од 8 000 динара.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.046
Sherlok holmes otkrio gde su nestali srpski beraci malina....u narednom broju...

Malina kao tajna vecitog zivota rasterala berace, Mup u Novom Pazaru reagovao..

U Niskom kraju velika migracija, pola nisa se preselilo u zapadnu Srbiju zbog rasta cena dnevnica za maline....Niska gradonacelnica reagovala, zasadicemo na Bubnju Maline....Nis ima da procveta..

Kragujevcanin otkrio sortu malina koja raste do neba....U toku izrada scenarija za bajku carobna malina....i po njoj film..

Sve vise zenskih imena Malina u zapadnoj Srbiji...po broju prestigla eleonoru...

Dekston

Iskusan
Poruka
5.170

Ja čitao preko novina dnevnica 25 - 30€ pa opet ne mogu da vjerujem. To je previše za srpskog domaćina da plati.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
59.648
Da ne pricamo o raznim Bangladesima i slicnoj ciganiji

Како бре, Јанко, о циганији из Бангладеша и Пакистана?

Зар нам ниси ти, ономад, причао, тј. писао, да је теби брат по Мухамеду далеко ближи, па макар био из Малезије, него комшија избосне ако је Србин православац?

Иако су његов предак Радослав, и твој предак Илија, који је касније постао Алија да му турчин не би отео жену, били рођена браћа.

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
25.341
Како бре, Јанко, о циганији из Бангладеша и Пакистана?

Зар нам ниси ти, ономад, причао, тј. писао, да је теби брат по Мухамеду далеко ближи, па макар био из Малезије, него комшија избосне ако је Србин православац?

Иако су његов предак Радослав, и твој предак Илија, који је касније постао Алија да му турчин не би отео жену, били рођена браћа.

Tako star a lazes. Nadi te citate.
Mani se Dobrice i njegovih beseda o lazi kao urodenom daru kod Srblja. Budi covek pre svega

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.